Kdy je dovoleno nahlas a beztrestně hovořit o zinscenovaném státním terorismu a operaci pod falešnou vlajkou? Pouze když se to týká Ruska
Vražedný útok teroristů na koncertní síň v Krasnogorsku nese většinu zásadních rysů operace pod falešnou vlajkou. Že nešlo o žádnou "spontánní" akci fanatiků, ale o precizně naplánovanou a koordinovanou operaci, svědčí nejen její průběh, během něhož se vraždící bestie neohroženě a s ledovým klidem promenádovaly po budově, očividně při vědomí dostatku času na útěk před zásahovou jednotkou; že na území Ruska dojde v nejbližších dnech k teroristickému útoku, bylo rovněž předvídavě avizováno americkými tajnými službami a místní ambasádou USA.
Cosi je zde přece jenom jinak. V médiích najednou zaznívají zcela otevřeně spekulace, že šlo o zinscenovanou akci ruských tajných služeb a prezident Putin tyto útoky záludně, na základě falešných "důkazů" o napojení teroristů na Ukrajinu, využije jako záminky k eskalaci války a dalšímu utužení svého režimu. Ale neděste se! Zde se v žádném případě nejedná o "konspirační teorie" chorých mozků, kteří šíří "nepodložené dezinformace". Můžete se spolehnout, že vás tentokrát nikdo z mediální ideopolicie neoznačí za šílence, jehož napadá taková zhovadilost, že vláda terorem vraždí vlastní občany. V tomto případě je potřeba veřejnost náležitě poučit o uplatnění doublethinku, tudíž se ze "spikleneckých teorií" náhle stává státní mediální doktrína.
Pokud totiž ruská tajná služba zinscenuje nebo záměrně nechá volně proběhnout teroristický útok, při němž přijde o život stovky vlastních občanů, následně zfalšuje důkazy a umlčí všechny pochybovače, jedná se o jasnou záminku k válce a potlačení lidských práv. V tomto případě platí, že Putin je vrah a Rusko teroristický stát.
Jestliže ovšem vláda Spojených států nechá 11. září 2001 pod pláštíkem "cvičení" zavraždit tisíce lidí ve spektakulární akci, kombinující demolici několika obřích mrakodrapů a antraxových útoků, za nevídaného "selhání" protivzdušné obrany, armády a tajných služeb, za něž nikdy nikdo nenesl zodpovědnost, následně předhodí světu zfalšované "důkazy", urputně brání jakémukoliv vyšetřování a vyhrožuje a dehonestuje každého, kdo se o to pokusí, jde o správnou reakci demokratické velmoci v boji proti terorismu a udržení našich svobod. To, že vzápětí schválí předem připravené represivní zákony a spustí po celém světě vlnu genocidních válek, nelze v žádném případě brát jako jasný důkaz, že šlo o uskutečnění Plánu pro nové americké století, a že by snad o "překvapivém" útoku teroristů mohli cokoliv vědět předem.
Vypadá to, že poslední dobou jaksi nezbývá prostor na jiná témata, než je válka, státní terorismus, vyvolávání strachu a nenávisti a sílící útoky na naše svobody. Že se cosi podobně hrůzného stane, se bohužel jaksi očekávalo: doba je napjatá doslova až k prasknutí a situace ve světě připomíná sud se střelným prachem. O tom, že blíží velká událost s drtivým dopadem na další světový vývoj, jsem psal i v předchozím článku, tedy žádný div, že k ní skutečně došlo. Zpráva o útoku na předměstí Moskvy mohla být nečekaná pouze pro ty, kdo absolutně nesledují aktuální dění a nezaznamenali před dvěma týdny varování americké ambasády v Rusku, ani jejich podřízených poboček v zemích celého světa. Ti vnímavější většinou tuší, co tato "varování" znamenají, a co po nich bude následovat. Leccos mohla napovědět i výhrůžka odcházející náměstkyně ministra zahraničí Nulandové, která během projevu v Kyjevě nadhodila, že pro Putina chystá jisté překvapení. Ze sledu a logiky událostí posledních dvou desetiletí totiž víme, že podobná varování tradičně předcházejí skutečnému teroristickému útoku, což u uvažujících jedinců vždy vzbuzovalo podezření, že tajné služby musely mít o přípravě a realizaci těchto ohavných činů jaksi záhadně detailní informace.
Po útocích z 11. září 2001 jsme celé roky mohli sledovat komické divadlo, v němž se na obrazovkách celého světa střídala právě tato bezpečnostní varování před útoky s výhrůžnými video-vzkazy teroristů. Scénky byly vždy naprosto totožné: bezpečnostní složky USA oznámily, že té či oné zemi hrozí teroristický útok, jenž hodlá spáchat organizace s různě se proměňujícími názvy. Tajná služba pak poskytla informace o cílech útoku, s precizně podanými detaily, kam a kdy přesně hodlají teroristické udeřit. Několik dnů poté s pevnou pravidelností následovalo do médií předhozené amatérské video jakéhosi islamistického fanatika, vyhrožujícího tím samým teroristickým útokem s totožně podanými detaily i místem činu. Tato bizarní "varování", jež s neuvěřitelnou mírou předvídavosti podrobně popisovaly, co se stane, následovaná videem "teroristy" se stejným poselstvím, jaksi z logiky věci potvrzovaly, že aktér i organizátor je tentýž. Nehledě na indicie, že ony islamistické organizace byly samy o sobě produktem amerických tajných služeb a jejich výhrůžná videa dodávána výhradně americké vládní zpravodajské agentuře IntelCenter.
Nyní se tedy ze stejných zdrojů dozvídáme, že za terorismem v Krasnogorsku stojí Islámský stát a najatí muslimští fanatici. Varování zaznívalo ze západních rozvědek, ruské tajné služby se však tvářily, že neslyší. Je to všechno jakési povědomé. Než si to rozebereme, zkusme se na chvíli vrátit do doby, kdy to všechno začalo: do září roku 2001. Právě v období před útoky z 11. září dostávala i americká vláda z celého světa všemožná varování, neboť tajným službám se pochopitelně doneslo, že na území Spojených států se "cosi" velkého chystá. Příznaků, náznaků, podezřelých příprav i podivných pohybů na finančních trzích bylo tolik, že by to musel zaznamenat i náš BISácký Koudelka.
Ruský prezident Putin, v té době teprve druhým rokem ve funkci, jakožto bývalý rozvědčík KGB zcela jistě nebyl postavou, která by byla útoky z 11. 9. 2001 nějak zvlášť šokována. Informací o tom, co se chystá, měla ruská tajná služba jistě dost (viz např. zde i jiné zdroje) a musela mít alespoň povrchní přehled o skutečném pozadí a pachatelích celé operace 9/11. V té souvislosti se mně z onoho dne vybavuje jedna vzpomínka: nevím, kolik čtenářů si pamatuje televizní zpravodajství z odpoledních hodin 11. září 2001, resp. z momentu, kdy naše televize ještě nevysílaly živý přenos hrůzostrašného představení hořících mrakodrapů, tedy mezi půl čtvrtou a 16. hodinou.
Ve chvíli, kdy naše média a Česká televize obzvláště vůbec netušila, co se to vlastně v USA děje, běžel na obou kanálech ČT standardní program dle vysílacího plánu, na 16:00 hod. byly připraveny stručné pětiminutové zprávy. Jelikož před vysíláním je nutné v předstihu připravit harmonogram zpravodajské relace, bylo celkem jasné, že veřejnoprávní televize nebude schopna pružně reagovat na aktuální události, ani přinést živý vstup či mimořádně zařadit přenos např. z Euronews. Skladba relace z 16:00 hod. se však z dnešního pohledu jeví zajímavě: Nejprve jsme pochopitelně viděli známé záběry narážejícího "letadla" do druhé věže WTC, po ní ovšem následoval příspěvek o tom, že ruský prezident Putin "kondoluje rodinám obětí teroristického útoku v USA", doprovázený záběry úřadujícího Putina ve své pracovně, který viditelně nejevil žádné velké rozrušení. Když vezmeme v úvahu, že těžkopádné zpravodajství České televize určitě potřebovalo minimálně 15 minut na to, aby do vydání předalo sestříhaný obrazový příspěvek, musela být tato blesková Putinova reakce převzata do vysílání snad ani ne půlhodinu poté, co první letadlo narazilo (?) do věže WTC. V době, kdy málokdo tušil, co se vlastně děje, Putin už s ledovým klidem kondoloval obětem teroristického útoku.
Webové stránky Kremlu sice uvádí jako první čas informování Putina o útocích 18:20 hod. moskevského času a prohlášení k útokům dokonce až pozdě večer, jedná se však zřejmě o dobu vložení informace na web, jinak bychom těžko o Putinovi v tom hektickém odpoledni po 16:00 hod. zaznamenali jakoukoli zmínku. A když už jsme zde, povšimněme si ještě telefonátu s prezidentem George W. Bushem 10. září 2001 odpoledne. Nemyslím, že by připravovaný Šanghajský summit byl tím hlavním tématem rozhovoru onen večer před zásadními zlomovými událostmi. Jak se ukázalo později, v otázce "boji proti terorismu" si Putin se svým americkým protějškem po dobu trvání jeho funkce velice dobře rozuměl. V roce 2004 dokonce přivítal Bushovo znovuzvolení a označil jej za charakterního člověka a předvídatelného partnera.
S terorismem i jeho státní variantou měl Putin své vlastní "zkušenosti". V době jeho nástupu do funkce předsedy ruské vlády (dříve šéfoval moskevské FSB) v roce 1999 došlo k podivným teroristickým útokům na panelové domy v Moskvě ve městech Bujnaksk a Volgodonsk. Za pachatele byli nejprve označeni čečenští teroristé, o pár týdnů později však došlo k pozoruhodné události. Koncem září byly odhaleny přípravy dalšího podobného útoku v Rjazani. Obyvatelé města zachytili podivné osoby, jak do panelových domů tahají zvláštní těžké pytle, přičemž přivolaná policie odhalila, že šlo o výbušniny. Následně se však provalilo, že tito tři "teroristé" byli ve skutečnosti operativci ruské tajné služby FSB.
V říjnu 2002 spáchali čečenští teroristé útok na moskevské divadlo na Dubrovce, v září 2004 pak došlo k podobnému útoku na školu v Beslanu. Obě tyto tragické události vzbuzovaly již ve své době silné pochybnosti o skutečných osnovatelích a vinících teroristických útoků. Po pravdě je třeba přiznat, že zejména u beslanského masakru zcela oprávněně. Z médií zaznívala silná nejistota o předložených důkazech a předhozených "pachatelích" činu. Zatímco tajné služby ani bezpečnostní složky nebyly schopny i přes mnohá varování tragédii v Beslanu předejít, okamžitě po zásahu byli známi všichni pachatelé i plány jejich útoků, včetně kompletní hierarchie velení teroristů i finančních toků k jejich realizaci. Co nám to jen připomíná? Médiím byly vzápětí předhozeny snímky zadržených "viníků", jejichž obličeje poté s velkou pompou předváděli v televizi. Nikdo neměl šanci ověřit, zda měly tyto osoby s terorem co do činění, spíše to vypadalo, že zatkli prvního člověka "kavkazského vzhledu", jenž byl zrovna po ruce a označili jej jako hlavního viníka útoku na školu a na zasahující vrtulníky ruské policie.
Podivností také bylo, že jediný přeživší ze zadržených teroristů, Nur-Paša Kulajev, byl tři roky před útokem v Beslanu zajat ruskou armádou a od té doby po něm nebylo vidu ani slechu. Pak se z ničeho nic objevil jako "terorista" v beslanské škole. Později během soudního procesu Kulajev prohlásil: "Necítím se vinný, že ty ženy a děti zemřely, ale mohu říct, že já ani nikdo další je nemohl zachránit. Rozhodli o tom jiní lidé." V dokumentu také dodal, že nevěděl, že jeho teroristická skupina míří ke škole do doby, než k ní přijela. Starší bratr Kulajeva byl údajně dokonce už dříve zabit v ruském vězení a nyní bylo jeho tělo "nalezeno" přímo v tělocvičně ve škole v Beslanu, okamžitě po masakru. Byl zde zřejmě dovezen ruskými tajnými službami a pohozen jako "jeden z teroristů" a prohlášen za "blízkého spolupracovníka Basajeva a Maschadova". Úplně se nabízí paralela s příběhem popravy amerického obchodníka Nicka Berga v Iráku, který byl také nejdříve zatčen americkou armádou jako "špion al-Kajdy", a pak se najednou objevil na videu jako zajatec islámských fundamentalistů.
Novináři se taktéž podivovali nad tím, že Kulajev během výslechu doslova opakoval věty, které předtím pronesl právě Putin či ostatní ruští představitelé jako státní verzi události. Ruský ministr zahraničí Lavrov prohlásil, "s jistotou vím, že operaci v Beslanu řídil přímo Basajev," aniž by své tvrzení podpořil konkrétním důkazem. Kulajev to poté jen opakoval: "Bylo mi řečeno, že za útokem stojí Basajev a Maschadov." V jiném okamžiku tvrdí: "Chtěli jsme vyvolat velký konflikt na celém Kavkaze, přikázali nám to Basajev a Maschadov." Zvláštní to opravdu je. Ale copak tzv. výhrůžná poselství al-Kájdy také neopakovala to samé, co předtím pronesl Bush, Cheney, Ridge nebo Rumsfeld? Jak je možné, že se tisk nebál zpochybnit podezřelou ruskou oficiální verzi, ale ta americká je pokaždé jaksi samozřejmě nezpochybnitelná? Jaký je v tom rozdíl?
Aby toho nebylo málo, po dvou týdnech se objevila informace, že elitní ruské protiteroristické komando Jednotka Alfa mělo přesně v den obsazení školy teroristy cvičení 30 kilometrů od Beslanu. A to je cosi, co nám přijde i dnes obzvlášť povědomé. Není těch "náhod" už trochu moc? Piloti US Army provádějí vojenské cvičení se simulací nárazu letounu do výškové budovy přesně 11. září 2001, ruské komando cvičí v den útoku teroristů pár kilometrů od Beslanu... Pikantní je novinová zpráva z tehdejšího tisku, v níž se tvrdí, že právě kvůli cvičení nedaleko místa útoku dorazili její příslušníci na toto blízké místo činu se zpožděním (sic!) 40 minut. Jinak, komu se podaří tuto informaci ze září 2004 dohledat na silně promazávaném internetu, ať dá vědět.
Podle některých informací ruské orgány znemožnily nezávislým investigativním žurnalistům přístup na místo činu. Zmínit můžeme aspoň gruzínskou žurnalistku Nanou Ležavu, která "přibyla na místo společně se svým asistentem pouhou čtvrthodinu po začátku osvobozovací akce, prováděné speciálním komandem. Ležava byla zadržena příslušníky FSB poté, co podala telefonicky svědectví o tom, co viděli, tj. jak členové komanda za pomoci výbušniny prorazili ze zadní strany budovy školy díru do zdi, aby bylo možno evakuovat rukojmí. Ležava tvrdí, že teprve poté následovala řada výbuchů uvnitř školy, při nichž již umírali rukojmí, děti a následně spadla střecha, která neštěstí dovršila. List Kommersant v podtitulku článku dvojsmyslně uvádí, že gruzínskou žurnalistku zadržela FSB proto, že 'viděla výbuch z té nesprávné strany'."
Po beslanském neštěstí v roce 2004 následovalo posílení pravomocí federálních orgánů i bezpečnostních složek, byly zrušeny volby gubernátorů a zvýšil se též dohled vlády i samotného prezidenta na ruská média. Rusko poté oznámilo, že (zřejmě po vzoru USA) zvažuje provádění "preventivních útoků" kdekoliv po světě. Okamžitě po události se na Rudém náměstí v Moskvě uskutečnila "spontánní" demonstrace proti terorismu, náměstí bylo polepeno předem připravenými plakáty s hesly typu "Rossija protiv teroru" a "Putin, my jestem s tobou" a z celé naaranžovanosti čišel dojem, že scénář tohoto představení musel být napsán daleko dříve.
Novináři dostávali v médiích tehdy i dnes ke svým spekulacím volný prostor. Když se to týká Ruska, mluvící hlavy nás zavalují všemožnými teoriemi spiknutí a nikomu nevadí, když nejsou podloženy ani jediným důkazem. O události v Beslanu jsme se tak mohli dovědět, že "zatčeného Nur-Pašu Kulajeva nasadily ruské tajné služby, aby jeho vypovědí napomohly ruskému prezidentu Putinovi k tažení proti čečenským vůdcům Maschadovovi a Basajevovi." Možné je všechno a nikdo novinářům nebrání o těchto souvislostech hovořit. Je ale zvláštní, že o účasti ruských tajných služeb do teroristických komplotů vůči vlastním občanům je možno naprosto svobodně spekulovat, o účasti amerických tajných služeb v teroristických operacích pod falešnou vlajkou to možné není, přitom indicií i přímých důkazů je daleko více než v ruském případě. Nebo snad má Putinova rodina více osobních kontaktů na čečenské islamisty, než měla Bushova rodina přímých osobních i obchodních vztahů s klanem bin Ládinů?
Novinář a pozdější senátor Jiří Štětina, opožděný rusobijec (což dobách minulých, během svých častých cest do SSSR, jaksi "nestíhal" dát najevo) odpověděl v rozhovoru pro Lidové noviny (Putin udělal víc zla než Milošević, LN 11. 9. 2004) na dotaz "Myslíte si, že celou akci [útok v Beslanu] mohla zinscenovat ruská strana, aby měla důvod důrazněji zakročit proti Čečencům?" těmito slovy:
"Nemám na to žádné důkazy, ale nevylučuji to. Zrovna tak nemůžu vyloučit, že to celé zinscenovala federální služba bezpečnosti. Je to šílená představa, ale není nepravděpodobná. Všechno vám říkám proto, že Kreml a sám Putin odmítl veřejné a mezinárodní vyšetření beslanského masakru. To svědčí o tom, že ruské tajné služby něco tají."
Člověk se nestačí divit, jaké konspirační teorie může šířit i tzv. seriózní provládní tisk, když jde o Rusko. V případě našeho zaoceánského Velkého bratra si nic podobného nedovolí. Představte si, co by se dělo, kdyby se někomu v mainstreamu na moment pohnulo svědomí, omylem použil vlastní rozum a zeptal se třeba: "Myslíte si, že 11. září mohla zinscenovat Bushova administrativa a sionisté v pozadí Projektu pro nové americké století (PNAC), aby měli důvod k rozpoutání válek na Blízkém východě? Nechtěli náhodou falešným terorem vyvolat strach ve společnosti, následně radikálně omezit lidské svobody a připravit podmínky k nastolení celosvětové totality Nového světového řádu (NWO), jehož vybudování vyhlásil už v roce 1990 Bush starší"?
Pokud jsou "důkazy" ruského státu o Beslanu "podivné", jaké jsou ty americké ve prospěch viny "al-Kájdy" za 11. září? Fotky Arabů a jejich nalezených pasů, předhozené médiím? Když Putin odmítne vyšetřování masakru v Beslanu, znamená to, že ruské tajné služby "něco tají". Pokud se viceprezident Cheney brání jakémukoliv vyšetřování událostí z 11. 9. 2001 z důvodu, že by to "narušovalo průběh války proti terorismu" a každému, kdo požaduje další veřejná slyšení, otevřeně vyhrožuje, že bude odpovědný za neúspěch válečných operací, jsou vláda USA a její tajné služby čisté jako lilie, a kdo o tom pochybuje, je blázen, paranoik, psychopat a konspirátor. Otázka, zda vláda Spojených států mohla zinscenovat 11. září proto, aby mohla uskutečnit své předem sepsané plány, nesmí nikoho ani napadnout!
Teror v Krasnogorsku podle stejného scénáře
Hrůzostrašný útok v krasnogorské koncertní síni z pátku 22. 3. 2024 je další z řady teroristických operací pod falešnou vlajkou, jak je známe z posledních několika desetiletí. Doprovázejí jej opět obdobné bizarnosti, nonsensy a protichůdné informace a nakonec i tradiční reakce mocenských orgánů. Zatímco útok prý nemohl nikdo předvídat, ani mu žádným způsobem zabránit, okamžitě poté mají všichni hned jasno, kdo za ním stojí. Informace o příjezdu zásahové jednotky hodinu a půl po útoku svědčí o tom, že kdosi dovolil, aby mohl útok nerušeně proběhnout. Postavy teroristů jsou rovněž patřičně tragikomické: na osoby, jež byly kýmsi týden předtím naverbované přes sociální síť, působí v samotné akci velmi sehraně a sebejistě (po budově se procházejí zcela poklidně a beze spěchu jako na nedělním nákupu) a není vůbec jisté, že by se jednalo o stejné osoby, které ruské úřady prezentovaly mezi zadrženými.
Podivné je také načasování útoku. Teroristé si pro svůj útok vybrali týden po prezidentských volbách. Pokud bylo tak snadné teroristy naverbovat a bleskově vycvičit, jak je možné, že útok neprovedli před, nebo během voleb? Vždyť to by byl patřičný majstrštyk, kdyby se teroristům podařilo narušit jejich průběh či dokonce znemožnit řádné Putinovo zvolení! Ale zřejmě si řekli ne, necháme volbám klidný průběh, počkáme, až náš arcinepřítel bude opětovně lidem zvolen do funkce na dalších 6 let, a teprve pak udeříme, aby se mohlo celé Rusko v šoku a strachu semknout kolem svého vůdce. Bez Putina ve funkci by to asi nebylo ono a islámským fanatikům se k útoku na Rusko v chaosu a bezvládí asi hůře motivuje než na Rusko se silným vůdcem.
Jak uvádí někteří svědci, navzdory nespočtu kamer pro sledování se mohli teroristé v naprostém klidu přiblížit přeplněné koncertní hale svými vozidly s falešnými registračními značkami. Detektory kovů v hale jsou ten večer vypnuté a návštěvníci tvrdí, že ochranka před vstupem shodou okolností nikomu nekontrolovala tašky a oblečení. Po útoku teroristé prchají stejným vozidlem směrem k ukrajinským hranicím, přímo do rukou ruských vojsk na válečné frontě, přičemž v tu chvíli jsou už všechny kamery na silnicích "pochopitelně" plně funkční a ujíždějící teroristy naživo sledují až do jejich konečného dopadení.
Celé obludné divadlo bylo připraveno do nejmenších detailů, přičemž se kladl důraz i na patřičné mediální vyznění. Necelé dvě hodiny po strašlivém masakru se na obřím světelném billboardu vedle hořící haly plné mrtvol objevil obrázek svíce s datem události a slovem скорбим (truchlíme). Ikonický záběr pečlivě a opakovaně zabíraly televizní kamery, což působilo doslova pár chvil po tragédii jaksi naaranžovaně. I z těchto detailů lze vypozorovat připravenost jistých složek na "nečekanou" událost. Kdo měl onoho tragického večera tolik času a starostí hrát si s obří obrazovkou nad krasnogorským koncertním areálem, aby okamžitě vytvořil smuteční koláž a nechal ji rozsvítit nad místem masové vraždy? Je vůbec pozoruhodné, že zatímco světelný billboard oznamoval pietu a tichou vzpomínku na oběti, ostatní neony nad troskami haly a mrtvolami lidí nepatřičně zářily a blikaly celou ulicí vesele dál až do pozdní noci.
Jeden zásadní rozdíl u události z Krasnogorsku je patrný: najednou je možno nahlas a veřejně spekulovat o zapojení samotné vlády země, která byla napadena, do útoku na její vlastní občany. Na obrazovce veřejnoprávní televize už večer defilovaly tradiční postavičky jako jsou Just, Szántó, Šír, Romancov a další, kteří si navzájem přizvukovali, notovali a dokonce se familiárně oslovovali křestními jmény. Doslechli jsme se, že není vůbec podstatné, kdo teroristický čin spáchal, důležité prý bude, "kdo bude označen za pachatele". Redaktor Respektu Kundra například v sobotním vysílání ČT24 zcela bez jakýchkoliv důkazů tvrdil, že celou akci zinscenovala ruská tajná služba. O příhodné zámince k eskalaci války na Ukrajině a akci Kremlu se dnes zcela nahlas hovoří mezi naší novinářskou "elitou", aniž by internetoví cenzoři kohokoliv omezovali nebo mazali. Jako operaci pod falešnou vlajkou označuje teror v Krasnogorsku i německá agentura Deutsche Welle (A false flag operation to mobilize troops?).
Zvláštní, že? Čím to, že podobné otázky a spekulace byly zcela nepřípustné po obdobných teroristických útocích v USA (2001), v Madridu (2003), Londýně (2005), v Norsku (2011), během bostonského maratonu (2013), v Paříži (2x2015), v Berlíně (2016) nebo na Novém Zélandu (2019)? Ve všech těchto případech existovalo a existuje daleko více zarážejících souvislostí se zapojením západních vlád a jejich tajných služeb do organizace a samotné realizace teroristických útoků, než je tomu u útoku na moskevském předměstí.
Ze zatím dostupných informací nelze jednoznačně říct, kdo skutečně stojí za krasnogorským masakrem. Aeronet cituje Alexe Jonese, který se domnívá, že jde o pokračování operace Gladio, čímž mělo být vyprovokováno Rusko k další eskalaci války na Ukrajině, Petr Hájek na Protiproudu dochází k závěru, že má dokonce souvislost s prosincovou střelbou na pražské fakultě. U té podle něj šlo o teror, jež měl být přišit za vinu Rusku, o čemž trochu napovídá zjevivší se telegramový účet "střelce", který pak byl pro naprostou nevěrohodnost rychle stažen. Jelikož se to podle Hájka vinou "neschopnosti" místních protektorů a tajných služeb nepodařilo, muselo se přejít do další fáze. Linka Vrbětice - Klánovický les - fakulta není úplně od věci.
Vypadá to, jako by se kdosi snažil za každou cenu vyhrotit už tak napjatou situaci a vyprovokovat Rusko k útoku na cíle, které tuto východní velmoc ohrožují inscenovaným terorem vůči jeho vlastním občanům. Schválně si tipněte, kdo je tím cílem z pohledu Ruska. Ano, jsme to my, tzv. západní euroatlantická civilizace, mající na svědomí vyprovokované genocidní války od Jugoslávie, přes Afghánistán, Irák až po Sýrii a Libyi, zinscenované převraty v arabském světě, v Gruzii, Bělorusku a hlavně na Ukrajině a rovněž rozpoutávání terorismu pod falešnou vlajkou. Jak správně připomíná Pavel Kamas, "na rozdíl od Američanů (např. během války v Iráku a v Afghánistánu) se však ruské cíle nenacházejí na Blízkém východě, ale v Evropě, tedy na našem kontinentu." Obávám se, že má pravdu a tzv. západní Evropa stojí na prahu vyprovokované války s Ruskem.
Je to jen můj dojem, že obě strany nám tady předvádějí jedno velké falešné divadlo a ani Západ, ani Rusko neříkají pravdu o skutečných strůjcích a pachatelích teroristického útoku v Krasnogorsku? Ti, kdo tyto hrůzy mají na svědomí, zůstávají stále v pozadí...
Teror v Krasnogorsku komusi napomohl jako rozbuška. Rozhodně nyní nečekejte, že se v nejbližší době o útoku dozvíme pravdu. V našich korporátních médiích plných vycepovaných novinářských služebníků moci totiž platí dvojí standard: existují dobří a špatní teroristé. Špatní jsou ti, kteří útočí na naše západní, proamerické hodnoty. Dobří teroristé jsou ti, kteří zabíjejí Rusy.