Výsměch českých celebrit na sociálních covid-dávkách od státu II. : Zažíváme nebývalé pocity štěstí, nakupujeme luxusní botičky, ale český stát nám na to všechno musí přispět! Zasloužíme si to!

29.06.2022

Je na pozvracení, jak se nám různé celebrity v médiích vysmívají do obličeje, chlubí se svým honosným životem a bokem pobírají podporu od státu, na kterou jim přispívají právě obyčejní lidé. Faleš a pokrytectví z našeho "šoubyznysu" sice vždycky stříkala proudem, ale to, co předvádějí v posledních měsících, je naprosto nevídané. Jde doslova o frontální útok na celospolečenskou empatii a lidské vnímání a snahu o záměrné rozeštvávání.

Ve víkendových novinách vyšla zase další série rozhovorů s celebritami, které si pochvalují, jak si za lockdownu pěkně odpočinuli a jak úžasné období to bylo. Musela to být drastická pandemie, když si všichni tak hezky užívali a kolik toho stihli.

Například sochař Kurt Gebauer v rozhovoru pro Lidové noviny (30. 4. 2022) doslova vypovídá, že koronavirus a lockdown byly fantastické. Ovšem ten úvod k rozhovoru mě úplně odzbrojil:

"Pandemie koronaviru, na kterou vzhledem k současným válečným událostem na Ukrajině již jenom vzpomínáme..."

Takže před pár týdny to byla vražedná pandemie, která prý zabíjela lidi po desítkách tisíc, tvrdá opatření vůči všemu obyvatelstvu, skoro stanné právo a policejní stát, zavřené obchody, zacpané huby respirátory, zavřené školy a celá kultura, drastické tresty a brutální násilí proti demonstrujícím, omezování práv a svobod vůči neočkovaným... a o pár týdnů později si pisálek dovolí napsat, na to všechno už zapomeňte, teď myslete na Ukrajinu; covid už je pryč a na šílenosti, které oni sami vyváděli už máme jen vzpomínat?!

* Jeden týden vám bez covid pasu téměř zakážeme nakupovat základní potraviny (Nicholsonová, Rakušan a spousta dalších jejich kopií a papoušků), ale za pár týdnů už to neberte vážně?

https://zemavek.sk/video-uhrik-vs-nicholsonova/

* Jeden týden všem vzkazujeme neočkovaným, že by měli skapat a kvičet jako prasata na jatkách (Schutz), ale za pár týdnů to už neberte vážně?

https://www.infovojna.bz/article/dennik-sme-neockovani-nie-su-ludia-ale-dobytok-s-telacim-iq-mali-by-kvicat-ako-svine-na-bitunku

* Jeden týden vyhrožujeme všem odpůrcům lockdownů, že je "sundáme dolů z běžného života", navlečeme jim náhubky, zakážeme jim cestovat, pošleme jich do rozvojových zemí a budeme se radovat z jejich trápení (Čekan), ale dnes už to nepřipomínejte, my jsme to tak nemysleli?
https://zemavek.sk/cekan-vsetkych-co-sa-nechcu-zaockovat-proti-covidu-posleme-do-rozvojovych-krajin/

* Jeden týden požadujeme brutální tresty proti neočkovaným a voláme po zákazech nezávislých webů, řveme, že s 'dezinformátory' musíme skoncovat, jejich weby vypnout, opozici proti očkování zakázat, antivaxery vyloučit ze slušné společnosti a jejich demonstrace spláchnout vodními děly do moře (Šebo), ale uplyne pár týdnů, a o násilných rozmetávání demonstrací teď raději nemluvme, protože zrovna potřebujeme velkou účast našich oveček na demonstraci za Ukrajinu, kterou bude přenášet televize!

https://aeronet.news/siri-nenavist-proti-skupine-obyvatel-ale-pritom-je-placen-z-dani-obcanu-reditel-laboratore-molekularni-biologie-akademie-ved-cr-oznacil-v-rozhovoru-pro-lidove-noviny-lekare-odborniky-a-obcany/

Je potřeba si to neustále připomínat i se jmény autorů těchto nehorázností, žádné 'Teď už na to zapomeňte'!

Ovšem zpět k lidem z "kulturní sféry": Vždycky jsem si vážil a obdivoval lidi z kultury, obhajoval jsem je proti názorům z internetových stok a kanálů, že jsou to vyžírky, které si užívají miliony z veřejných peněz a snažil se je obhajovat.

Ale musím říct, že to, co v posledních týdnech čtu v novinových rozhovorech s tzv. celebritama, je prostě NA POZVRACENÍ! To už se fakt nedá tolerovat nebo obhajovat nějakým zkreslením rozhovoru novinářem; co předvádějí a čím se veřejně chlubí, zatímco najevo vychází fakta o státních dotacích jejich pohodlných honosných životů, to opravdu nemá obdoby.

V sobotním magazínu Práva se pochlubila herečka Šinkorová svými nákupy luxusních botiček, které ani nenosí, jen se na ně dívá, ale sociální covid dávky od státu ve výši 60 tisíc si vyplatit nechá. Pak se není čemu divit, že jí přepadají tak silné pocity štěstí, až z toho doma rozbíjí talíře.

https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/daniela-sinkorova-jsem-malinko-zarliva-obcas-doma-litaly-talire-40396639

Co nákupy? Někde jsem se dočetla, že jste vášnivou sběratelkou bot.
Nejenom bot, já si ráda kupuju úplně všechno. (směje se) Ale je pravda, že pro boty mám zvláštní slabost. Zaplnila jsem už jednu celou skříň v našem domě a k tomu police, které mi manžel vyrobil v garáži. Za chvíli to asi bude chtít garáž druhou.

Kolik jich máte?
Asi padesát párů. Tanečnici Veronice Lálové, která ve StarDance přiznala, že má přes pětistovku bot, konkurovat nemůžu. Ale zase vlastním pár sběratelských kousků, které stojí za to - třeba několik dražších bot od Diora.

Unosíte je všechny?
Neunosím. Navíc já si občas koupím i boty, které mě už v prodejně tlačí. Nikdy si je proto neobuju. Jsou ale tak krásné, že je tam nemůžu nechat. Přinesu si je domů, schovávám je do skříně a tam si je hýčkám. Nevyhodím je.

Na začátku rozhovoru redaktorce pomocně nadhodí, že prý je plachá a introvertní. Něco jako stydlivá a skromná Kateřina Brožová se svými billboardy s textem "Ráda se svlékám."

Plachá a introvertní Šinkorová pak v rozhovoru popisuje, jak v jejich manželství létají talíře, protože jsou s manželem velmi temperamentní a mají italskou domácnost. A pak popisuje, jak dokáže vyjádřit své pocity štěstí:

"Jednou mě přepadl pocit tak velkého štěstí, že jsem si musela venku na ulici rozbít talíř. Potřebovala jsem slyšet ten nádherný zvonivý zvuk, když se porcelán rozpadá na malé kousky a letí do stran. K tomu jsme si i z plných plic zařvala. Člověk se pak cítí skvěle. Rozleje se mu v těle takový hřejivý pocit."

Z jakého štěstí to bylo?
"To už nevím. Udělalo mi to ale fakt dobře."

Tak, a po těchto citátech téměř na hraně choromyslnosti něco z reality. Určitě neudiví, když zadáme do Hlídače státu jméno této herecké hvězdy:
COVID - KULTURA Výzva č. 2 Jednorázová podpora pro umělecké profese ve výši 60 tisíc z listopadu 2020
https://www.hlidacstatu.cz/data/Detail/covid-podpory-mpo/2021001300?qs=Daniela+Pol%C3%A1k+%C5%A0inkorov%C3%A1

K čemu takoví lidé potřebují 60 tisíc covid podpory od státu? Na rozšíření sbírky luxusních botiček od Diora? Proč se v každém rozhovoru vychloubají, jak skvěle se jim žije a v jakém luxusu se topí a nakupují všechno, co kde vidí, a pak si bez ostychu vyberou podporu od státu? Aby se nám s radostí vysmáli? Pro pocit štěstí, vyjádřený dalšími rozbitými talíři? Plýtvají a ničí vybavení své kuchyně i lidé, kdyby tu podporu skutečně potřebují?

Představuji si, jak by např. nezaměstnaný člověk, pobírající podporu od státu, komukoliv na potkání vykládal všude kudy by chodil, jak rád utrácí za všechno, co vidí, chlubil se na sociálních sítích fotkami z luxusních dovolených, pořídil si drahé auto a svěřoval se svým pocitem štěstí, pravidelně vyjadřovaným rozbíjením sklenic a oken a ničením nábytku ve vlastním bytě. To by byl velký problém, že? O takové chování by se asi začal brzo zajímat pracák nebo sociálka. Ovšem celebrita se s tím rovnou pochlubí v rozhovorech pro miliony lidí, a je to v pořádku!

Znovu připomínám rozdíl v přístupu jednotlivých lidí z kultury, např. Richarda Genzera, který se v rozhovoru pro Právo přiznal, že se kvůli lockdownu dostal do finančních problémů a musel si kvůli tomu půjčit od mámy. Ten podporu nečerpal. Nejsem obdivovatel jeho stylu humoru, nesleduji ani tv. estrády, v nichž účinkuje a asi by mě to ani nezaujalo. Ale za tento postoj a upřímnost si ho musím vážit. Jeho postoj je nesrovnatelný s těmito hereckými primadonami.
https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/richard-genzer-udelal-jsem-plno-kravovin-40383779

Nehorázný sobotní rozhovor se Šinkorovou v Právu nebyl v posledních týdnech a měsících první, který mě totálně vytočil. Je to jen jeden z řady brutálně výsměšných vzkazů obyčejným lidem v této vypjaté době. V novinách se v nedávných týdnech pochlubilo svým super luxusním a náročným životem několik takových hvězdiček na podpoře.

Co mě na tom štve nejvíce, je NEPOMĚR a NEROVNÉ PODMÍNKY. Vypadá to, že tihle suveréni, oplývající po mnoho let ohromnou sebejistotou a rozdáváním dobrých rad druhým o tom, jak správně mají žít, nemají žádnou povinnost prokazovat při žádosti o dávky své majetkové poměry!? Každý obyčejný člověk, který žádá u sociálky dávky státní podpory, musí uvést pravdivé údaje o svém majetku, aby mohl dostat své tři tisícovky. Okolím je za to ocejchován jako socka a stejně tak je vysmíván u této "elity". Když přijde na úřad celebrita, vyplní ve stejném formuláři do kolonky majetek : jeden kus porsche, a úředník řekne: OK, nárok 60 tisíc jako příspěvek ve hmotné sociální nouzi je oprávněný? Jako v případě sociální podpory pro Sagvana Tofiho, zmíněného v 1. díle:
https://koronaprevrat.webnode.cz/l/vysmech-ceskych-celebrit-na-socialnich-covid-davkach-od-statu-zijeme-si-jako-hollywoodska-smetanka-a-jezdime-v-porschi-ale-bez-statisicovych-podpor-od-statu-nevyzijeme/

Další příběh arogantní hvězdičky českého vysmrádlého "šoubyznysu" na covid-podpoře od státu v dalším pokračování.

1. část zde: Výsměch českých celebrit na sociálních covid-dávkách od státu: Žijeme si jako hollywoodská smetánka a jezdíme v porschi, ale bez statisícových podpor od státu nevyžijeme!