Vládní propaganda z Forum24: Zatopit si v zimě ve svém bytě není lidské právo. Tepla si můžete dosyta užít v létě na plovárně!

26.08.2022

Celá země se chystá na krutou zimu při reálně hrozícím nedostatku energií, vedení státu nařizuje nejvyšší povolené teploty v bytech, a do toho se nám papaláši vysmívají hraběcími radami, že si na to holt musíme zvyknout a doma se teple oblékat.

A jaké politické školení nám dává mládež nová, mládež Fialova/Kalouskova? Pravicoví svazáci z redakce Forum24.cz píšou, že soudružky Pekarová i Adamová to s námi vlastně myslí dobře, protože mít v zimě ve vlastním bytě teplo vlastně nikdy nepatřilo mezi lidská práva naší moderní průmyslové civilizace:

Redaktorka Johana Hovorková nám to osvětluje zcela otevřeně:
https://www.forum24.cz/tak-se-zase-uklidnime-petadvacet-stupnu-v-lednovem-byte-neni-lidske-pravo/

"Jsou mezi námi občané, kteří si skutečně myslí, že je samozřejmé, že celou zimu chodí doma nejspíše ve spodním prádle a oproti venkovní teplotě je rozdíl v ložnici klidně třicet stupňů. Tak si tedy pojďme říct, že nic podobného normální není a v civilizovaných zemích to dávno vědí."

Po tomto vyjádření už konečně máme jasno: Pravicoví novináři, kteří nám více jak třicet let hustili do hlav volný trh, tvrdý individualismus, samostatnost, neomezená práva člověka, svobody volby a nárok na jakékoliv životní potřeby a tužby, jenž si dokážeme zaplatit a nikdo, ani stát mu v tom nesmí bránit, nám náhle sdělují pravý opak! Blíží se energetická krize a tito "pravicoví" novináři nám slavnostně oznamují, že naše nároky už nejsou neomezené a na jisté věci prostě právo nemáme!

Jak je to možné?

  • Najednou svobodný člověk, žijící v demokratické zemi s tržní ekonomikou nemá nárok na službu, kterou je schopen si zaplatit?
  • Jak to, že člověk, jenž řádně platí účty za energie, nemá právo mít teplo v bytě? Kdo mu toto právo sebral? Stát, nebo rádoby-pravicová média?
  • A z jakého titulu mu kdosi takový nařizuje, kolik smí mít ve svém bytě stupňů tepla, a jakou teplotu už nesmí překročit? Kromě státu s "pravicovou" vládou opět ta samá "pravicová" média, jenž nás desítky let utvrzovala v dogmatu, že svoboda a práva člověka jsou nedotknutelná a stát do jeho potřeb nemá co mluvit?

Šéfredaktor internetového deníku Forum24.cz Pavel Šafr je letitým nadšeným budovatelem kapitalismu bez přívlastků a ve všech denících a týdenících, jimž za poslední tři desetiletí šéfoval (mj. Lidové noviny, MF DNES, Reflex), zuřivě horoval za volný trh, individualismus, samostatnost, osobní zodpovědnost každého člověka a minimální zásahy státu do životů obyvatel. Dá se říci, že tak, jako Vladimír Železný zhovaďoval celý národ přes televizní obrazovku, Pavel Šafr totéž činil ve funkcích šéfredaktora největších českých deníků. Ne náhodou se proces bulvarizace a idiotizace českých deníků v posledních 20-25 letech označuje jako "šafrizace".

Když se však podíváme na Šafrovy názory z poslední doby, jeho zásadovost v názorech je výběrová. V době prvních covidových lockdownů v březnu 2020 ostře reagoval na rozhodnutí evropských zemí uzavřít své hranice:

"Cestování patří k základnímu občanskému právu."

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-to-lidske-pravo-rozcilil-se-Safr-na-Babise-Zastal-se-Ursuly-von-der-Leyen-a-sveril-se-ze-ma-strach-o-demokracii-616849

Není nad pevné zásady. Cestovat je základní lidské právo, ale pustit si topení v zimě ve svém vlastním bytě lidské právo není?

Proč by mělo být cestování po světě základním lidským právem? Je to opravdu životní nezbytnost, bez níž nepřežijete? A je oproti tomu možnost zahřát se v promrzlém bytě tak zbytná potřeba, že ji můžeme vyjmout ze základních lidských práv? Neprojeví se nedostatek tepla během zimních měsíců ve zdraví a vůbec přežití národa?

Tyto dvě potřeby pochopitelně nelze srovnávat, obě jsou zásadní v životech svobodné společnosti, jen poukazují na názorové veletoče našich rádoby-pravicových žurnalistů, kteří svými postoji formovali polistopadovou společnost. Stejné veletoče předvádějí všichni tito pravicoví svazáci, dalším příkladem je například Luboš Palata z Deníku, který horoval za otevření hranic migrantům v letech 2015-19 jakožto zásadový příznivec svobody pohybu, ale uzavření česko-slovenských hranic v době "pandemie" pro MÍSTNÍ obyvatele, pendlující mezi oběma hranicemi za prací uvítal jako "zodpovědný čin státu"!

Nic proti zásadám, ale tito pravicoví svazáci se těch svých nejsou schopni držet ani půlrok.

Vraťme se ale k článku Johany Hovorkové. Jak je možné, že redaktorka pravicového deníku Forum24 nám v bolševickém stylu nařizuje, na co máme a nemáme právo?

Hovorková svůj článek vygradovala těmito slovy:

"Autorka tohoto článku strávila v podolském bazénu nějaký čas tuto sobotu i neděli. Ve vnitřním bazénu byla teplota vody 28,1 stupně Celsia, teplota vzduchu byla většinu času nad třicet. Jestli skutečně existuje velké procento lidí, kteří nemohou jít plavat do vody, která má 26 nebo 27 stupňů, asi není něco špatně s cenami energií, ale někde úplně jinde."

Co tím chtěla paní Hovorková říct? Pochlubit se, že ona sama není žádná socka, a může si tudíž dovolit zajít si zaplavat do vyhřátého pražského bazénu a nemusí se omezovat jako ostatní? Proč zřizovatele plovárny sama neupozornila, že by měl v době energetické krize teplotu v bazénu trochu ochladit? Mohla jít všemu zpovykanému obyvatelstvu příkladem a najít si bazén trochu chladnější!

Existuje však několik dalších možností:

  1. Tímto zážitkem z plovárny uprostřed horkého léta nás chtěla uklidnit: Proč se bojíte snížení teplot ve svém bytě v zimě, když pražské bazény v parném létě hřejí pořád stejně a teplotu nesnížily? Žádné snížení teplot tudíž vůbec nehrozí ani v zimě?
  2. Sděluje nám vyčítavě, proč žehráme na snížení topení v zimě o pár stupňů, když máme skvělou možnost nabrat si v létě dost tepla do zásoby v pražských plovárnách?
  3. Třetí možnost bude asi nejblíže pravdy. Prostě nám konečně oznamují: Jste úplní tupci. Vy jste si mysleli, že máte stejná práva a svobody jako ostatní? Mysleli jste si, že váš blahobyt a pohodlný život, který jsme vám slibovali v tržní ekonomice a demokracii si budete užívat navždy? Že si budete nadále vytápět své byty, jak je vám libo a nikdo vás v tom nemůže omezit? Ne, skutečná lidská práva jsou tu jen pro privilegované. Vždyť vám to naše globalistická loutka z české politiky řekla jasně: Prostě si oblečte další svetr, pitomci! Jinak chcípněte. Nám jste úplně ukradení.

Ono je to totiž úplně jinak. Nejde vůbec o to, jestli těmto novinářům záleží, jestli topení v zimě patří mezi lidská práva, nebo ne. Nebo zda si máte ztlumit radiátor o jeden, nebo více stupňů. Nebo jestli za všechno může Babiš, Putin, nebo Fiala.

Prozradím vám tajemství:

Tyto tupé propagandisty vůbec nezajímá, jak a čím budete v zimě topit ve svém bytě. Tito lidé nebudou trávit tuhou zimu v mrazivých panelácích jako vy. Tyto lidi nebudou trápit jakákoliv nařízení, o kolik stupňů si musí ztlumit topení. Všichni mocní i jejich propagandisté tuhou zimu přečkají buď ve svých dobře vytápěných chatách ve Švýcarsku, Rakousku nebo v plně klimatizovaných vilách v USA, stejně jako jejich chlebodárci typu Bakaly, Babiše nebo Křetínského. Jiní odletí na prodlouženou dovolenou do Karibiku, Pacifiku, na Kanáry, Seychely nebo Maledivy. Svůj azyl, vybudovaný z našich peněz, mají připraven už delší dobu.

Pokud nevěříte, přečtěte si vyjádření jednoho účastníka z porady diplomatů, která proběhla v Praze právě v tomto týdnu:

A co čekají? Mrazilo mě. Účastník porady s Fialou promluvil: Podivné zadání
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-co-cekaji-Mrazilo-me-Ucastnik-porady-s-Fialou-promluvil-Podivne-zadani-712125

"Mám dobré vztahy s velvyslanci několika evropských zemí a když se vidíme a poslouchám je, naplňuje mě to hrůzou. Jestli si někdo myslí, že okolní země jsou příkladně připraveny na nástup kritických zimních měsíců, je chorobný optimista. Při myšlence, jak to v našem vlastním státě vypadá, se jako jeho občan uklidňuji tím, že budu zimu z titulu své funkce trávit úplně jinde," dodává další z velvyslanců, kteří v průběhu letní porady diplomatů v Praze naší redakci popsali stav resortu i jeho politiky.

Kdo chce hledat, dostupné informace o tom, co nás čeká, najde i v mainstreamu. Slyšeli jste v minulých letech kteréhokoliv evropského státníka, který by svému národu sděloval, že blahobyt končí a přichází převrat k horšímu? Pokud toto sděluje Francouzům jejich prezident, jehož země není na dodávkách energie z Ruska závislá ani z desetiny tak, jako Česká republika, je třeba se probudit. Protože naši novináři ani politici nikoho v jeho bezstarostném spánku do tvrdé reality probouzet nebudou. Dobře vědí, jak by to pro ně bylo nebezpečné.

Blahobyt končí a přijde zvrat k horšímu, prohlásil Macron
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-blahobyt-skonci-a-prijde-zvrat-tusi-macron-40406703

https://www.info.sk/sprava/216151/macron-francuzsko-celi-novej-ere-ktora-signalizuje-koniec-blahobytu/

Pokud Putin vypne plyn, následky budou drastické
https://cnn.iprima.cz/pokud-putin-vypne-plyn-nasledky-budou-drasticke-ministerstvo-vypocitalo-mozne-dopady-184436