V zájmu společnosti musíme omezit vaše lidská práva a svobody. Očkovaní mají přednost, a kdo si nepůjde poslušně pro vakcínu, bude znevýhodněn!

03.11.2021

Nemohu si pomoci, ale nedokážu pochopit, v čem je rozdíl, pokud je člověk zavřený za komunismu za své názory, má zákaz výkonu svého zaměstnání, ztratil možnost obživy, musí žít s omezeným pohybem a zákazem vycestování, je ostouzen v médiích i ve svém okolí a pod neustálou kontrolou tajné policie; a tím, když je zavřený za covidokracie, je mu zakázáno chodit do práce nebo otevřít svou živnost, ztratí možnost obživy, pod hrozbou likvidačních pokut nesmí vycházet z bytu, je neustále sledován a kontrolován hygienou a policií a za své názory je dennodenně ostouzen svým okolím i zfanatizovaným davem v médiích?

V České televizi promluvil jakýsi David Černý, podle profese "etik" a "filosof". Přišel s úžasnou myšlenkou, že se dostáváme do situace, kdy je potřeba, aby naše společnost odsunula individuální lidská práva do pozadí. Cosi takového jsme velice dlouho neslýchali a každý, kdo by v podobném duchu v médiích promluvil v posledních 30 letech, dostal by okamžitě nálepku zastánce antidemokratických praktik nebo nostalgika po starých totalitních časech. Ovšem doba se mění a s ní se objevují skvělé příležitosti pro novodobé svazáky Velkého Resetu a budovatele šťastných totalitních zítřků:
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3394330-jsme-v-situaci-kdy-individualni-prava-museji-ustoupit-do-pozadi-mini-etik-a-filosof

https://www.facebook.com/CT24.cz/posts/10160414928154009?__tn__=-R

Filozof a etik David Černý zdůraznil, že při přesvědčování je třeba zaměřit se na benefity spojené s očkováním a rizika spojená s tím, když populace proočkovaná není. "Skutečně jsme v situaci, kdy ta individuální lidská práva nejsou zrušena, ale musejí určitým způsobem ustoupit do pozadí a dát přednost zájmu společnosti, což je zájem nás všech, protože společnost není nic jiného, než souhrn lidí, kteří žijí na území České republiky,"

Podle Černého je třeba zvažovat, co by se stalo, kdyby se očkování nařídilo. "Kdyby se najednou polovina populace zbláznila a začala demonstrovat, rabovat a byly by srážky s policií, tak by to byl taky faktor, který bychom museli vzít v úvahu," sdělil. Pokud je podle něj řeč o tak radikálním zásahu, jako je povinné očkování, nejdřív by se měly vyzkoušet všechny jiné alternativy, jako třeba některá znevýhodnění neočkovaných.

Tohoto chlápka bych chtěl opět slyšet v televizi v listopadových dnech, kdy se bude vzpomínat na rok 1989 a na totalitní komunistický režim, ukazovat záběry z těch dob a řečnit o nesvobodě, násilí a státním totalitním dohledu nad celým obyvatelstvem.

Televize by ho měla znovu pozvat a on by měl jasně promluvit o tom, že celé 30leté úsilí po revoluci byl vlastně omyl a správné bylo to, co násilím prosazoval minulý režim:

- že individuality a samostatné jednání se nepřipouštějí, všichni musí konat ve prospěch celé společnosti a pochodovat v rytmu davu

- že násilí, které provozoval minulý režim na obyčejných lidech ve stylu obušků, vodních děl a brutálních zákroků při jakémkoliv jejich pokojném protestu bylo oprávněné a mohlo by být inspirací pro současnou moc při potlačování protestů proti povinnému očkování a tvrdým opatřením omezující jejich životy a proti lžím okolo pandemie

- že vyhazování z práce za projev názoru nebo sebemenšího nesouhlasu s mocí, které praktikovali komunisté, bylo v podstatě spravedlivé a ti, kdo nesměli za doby totality pracovat ve svých profesích nebo jim zlikvidovali živnosti si to vlastně zasloužili, protože se "zkrátka" nechtěli podřídit vůli celku!

Takže když toto znovu, po 30 letech poslouchám, dovozuji, že komunisté činili správnou věc, když znemožnili statisícům lidí pracovat ve svém oboru, protože nevyjádřili souhlas s invazí vojsk r. 1968 nebo se jinak protivili moci? Dostali tedy, co jim "patřilo", nebo ne ?

Je neuvěřitelné, jak se "zkušenosti" starých časů můžou dobře hodit i dnes pomahačům covidofašistů! Tolik let po nepřetržitém vzývání individuálních práv a svobod, práva na svobodný pohyb, práva na svobodu projevu, právo na svobodný výkon práce ve svém oboru.

A je fakt extrémně zajímavé, že ti samí lidé, kteří nás celých 30 let zásobovali slogany o nepřijatelnosti jakéhokoliv sebemenšího zasahování státní moci do životů občanů, odmítali jakékoliv násilí a totalitní metody a tvrdě prosazovali individualismus, dnes volají po omezení svobod, žádají vyhazování z práce za projevy nesouhlasu a požadují nekompromisně tvrdé represe proti živnostníkům, kteří si dovolili otevřít SVOU živnost a proti obyčejným lidem, bojujícím za své svobodné životy!

Ať klidně přiznají, že by se jim hodil návrat do tehdejších časů, s hlídkami veřejné bezpečnosti na každém rohu (tentokrát kontrolujícími hlavně covid pasy a osvědčení o bezinfekčnosti), pomocnými strážemi z řad obyvatel, výbory lidové kontroly, sídlištními hlídkami a uličními výbory. Z řad voličského opíchaného stáda určitě najdou spoustu dobrovolníků. A to i těch, kteří by ještě předloni nepřipustili, že by byli schopni něco takového dělat.

Policie do každé restaurace. Hygienička Svrčinová se snaží vyřešit problém s nedostatkem personálu
https://www.ctidoma.cz/zpravodajstvi/policie-do-kazde-restaurace-nedostatek-personalu-mohli-nahradit-civilni-dobrovolnici

Ta náhlá změna názoru, jak všichni dokázali během roku a půl obrátit, popřít vše, co tvrdili desítky let a změnit pohled na svět, asi nebyla tak úplně náhlá. Spíše to jejich nazírání na svět, který navenek vyznávali po celá ta léta, byla jen maska, přetvářka, díky níž mohli celých 30 let fungovat. Třicet let to byli tvrdí individualisté, kteří tvrdili, že každý se musí umět postarat sám o sebe, být samostatný a zodpovědný, nechtít pomoc od státu a nestarat se o potřeby druhých. A kdo nepracuje, ať nejí a stát nesmí takové jedince jakkoliv podporovat!

Pokud z takového chování měli prospěch, tak z nich byli přesně takoví individualisté. No ale to teď skončilo, a všichni náhle řvou jak pominutí, že se musíme všichni přizpůsobit potřebám většiny, omezit svá práva, nesnažit se, nepracovat, protože je třeba mít ohled na ostatní (kterým přitom nijak svou činností neubližujeme). A naopak, kdo nepracuje, tak ať dostává podporu a kompenzace od státu ve formě plné mzdy. :)

K tomu jedna osobní vzpomínka z minulosti:
Přesně si pamatuju ten přelom chování u učitelek na základní škole v době převratu, v letech 1989/1990. Předtím do nás hustili masovou výchovu ke stádnosti a povinnému zapadnutí do kolektivu; a doslova přes jediný listopadový týden se jejich chování prudce změnilo: staly se z nich vyznavačky tvrdého individualismu a neúprosného konkurenčního boje a začaly nám vtloukat do hlav, že od nynějška je vše úplně naopak: teď musíte být každý zodpovědný sám za sebe, posuzovat se bude vaše vůle, cílevědomost, ambice, samostatnost a dovednost prosadit se na úkor druhých za jakoukoli cenu. A důležité budou výsledky, jedno jak k nim dojdete, třeba přes mrtvoly.

Prosazovala se zásada Nepomáhej druhým, jinak uškodíš sám sobě. Každý se musí starat sám o sebe a kdo je přistižen při sebemenší chybě nebo projeví sebemenší touhu pomoci druhému nebo soucítil s těmi méně úspěšnými, byl považován za slabocha. Nebylo místo pro selhání ani jakoukoliv odlišnost od většiny; všichni věděli, že pokud takovou slabost projeví, většina ho odvrhne a dostane se mu výsměchu.

No a co najednou posloucháme dnes? Individuální práva musejí ustoupit do pozadí... Prostě není nad zásadovost. :) Celý život sleduju, jak se ovce dokážou vždy přizpůsobit novým podmínkám. VŽDY.

Ve včerejším Právu (2. 11. 2021) jsem četl reportáž o lidech, kteří se přišli očkovat a mohli se doslova přetrhnout, aby se dostali k tečce jako první:
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/jsem-proti-ockovani-ale-musim-do-fitka-aneb-jeden-den-s-ockobusem-na-ustecku-40376723

Zde jsou vybrané citáty:

"Abych nemusel řešit kraviny okolo práce v zahraničí. A samozřejmě chci jít do hospody, aniž bych se musel testovat,"
"Donutila mě práce, jinak bych nešel ani za boha,"
"Já jsem proti očkování. Přimělo mě jenom to, že mám doma malého kluka, potřebuju chodit cvičit do fitka, a abych tam mohla, přišla jsem na injekci."
"Fitko. Nic jinýho. A pak ještě do nemocnice, kdybychom tam náhodou měli syna a nechtěli nás za ním pustit. Přítelkyně se dočetla, že někde se už něco takového stalo."

Po přečtení těchto výroků se není čemu divit, že nová doba svědčí různým režimním "filosofům" typu Davida Černého, vyzývajících k omezení individuálních práv a svobod.

Těmto očkovancům z "povinnosti" nějaká osobní práva a svoboda rozhodování nikdy nic neříkala.

V této souvislosti vycházejí hezké titulky. Prý utahují "smyčku kolem neočkovaných". Doslova, přesné: Teroristům, kteří nás všechny ohrožují, je třeba utáhnout smyčku kolem krku. Boj proti teroristům se přetransformoval na boj proti neočkovaným.
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/jak-v-evrope-utahuji-smycku-kolem-neockovanych-40376895

Vzácný komentář v diskusi:

"To je hrozný kdyby před dvěma roky bylo něco podobného v Číně psalo by se o tom v celém světě jako o porušování lidských práv a svobod. Konspirace které se zdali být ještě před rokem fantazii se do písmene. Jsme v covidové válce. Diskriminace vydírání a zničení lidí, kteří se nechtějí přizpůsobit a nechat do sebe píchnou nějaké netestované látky, je porušení snad všeho lidství."

A když hovoříme o postojích mladých k totalitním režimům: Navzdory tomu všemu zase budou probíhat akce, kde se bude varovat před návratem starých časů totality a omezených svobod a mladým lidem se bude tlouct do hlav, aby byli zodpovědní a samostatní a bránili svá práva jako např. možnost svobodně vyjadřovat svůj názor.
https://www.novinky.cz/kultura/clanek/mladi-proti-totalite-pribehy-bezpravi-nabidnou-skolam-filmy-a-debaty-40376881


"Osudy mladých odpůrců komunismu jsou inspirativní a mladé lidi by měly vést k uvědomění si vlastní spoluzodpovědnosti za stav společnosti, ve které žijí. Zároveň jsou připomínkou, že o demokracii, svobodu a lidská práva je třeba pečovat, že například možnost volně cestovat a studovat či svobodné projevování názorů nejsou samozřejmosti,"

A nejsou to tedy v dnešní šílené covidové době zbytečnosti?
Volnost cestovat? S covid pasem a každodenním potvrzením o bezinfekčnosti? Co tedy byly výjezdní doložky pro privilegované?

"Svobodné projevování názorů nejsou samozřejmosti..."

Tak proč takové školení neudělají na úřadě vlády a v hlavních médiích? No bodejť by svoboda názorů byla dnes samozřejmostí, když je dnes každý, kdo jen trochu pochybuje o očividných lžích a podvodech ohledně pandemie, okamžitě označen za konspirátora a chystá se na něj obvinění za šíření dezinformací!

Fakt nechápu rozdíl v tom, pokud je člověk zavřený za komunismu za své názory, bez možnosti obživy, se zákazem výkonu svého zaměstnání, s omezením nebo zákazem pohybu, je ostouzen v médiích i ve svém okolí a pod neustálou kontrolou tajné policie, a tím, když je zavřený za covidokracie, je mu zakázáno chodit do práce nebo otevřít svou živnost, ztratí možnost obživy, pod hrozbou likvidačních pokut nesmí vycházet z bytu, je neustále sledován a kontrolován hygienou a policií a za své názory je dennodenně ostouzen svým okolím i zfanatizovaným davem v médiích ?