Tragikomická otočka mediálních presstitutů: Odpůrci covidových lockdownů už nejsou zmanipulovaní dezoláti, v Číně se z nich stali lidskoprávní bojovníci za svobodu!

02.12.2022

Že si naši novináři nevidí do huby a své postoje dokáží pružně měnit podle toho, odkud zrovna fouká vítr, je celkem známá věc. Psal jsem o tom v nedávném článku, v němž jsem na příkladu několika výrazných tváří mediálního mainstreamu poukázal, s jakou bezostyšností tito jedinci dokáží popřít to, co tvrdili ještě včera, a přitom neváhají vylévat kýble špíny na kohokoliv, kdo se jim znelíbí, zatímco se oni sami doslova topí ve sračkách.

Naši presstituté vcelku právem spoléhají na to, že běžný člověk si stejně nebude pamatovat, co mu stejní novináři tvrdili ještě včera, a tak názorový obrat o 180 stupňů doslova "přes noc" není u nich nic nezvyklého. Schopnost orwellovského doublethinku (dvojího uvažování; dovednosti okamžitě se názorově přizpůsobit novému zadání) naše mainstreamové žurnalistické figurky prokázaly v posledních letech tolikrát, že není v silách běžného čtenáře, posluchače nebo diváka všechny myšlenkové přemety registrovat. V posledních covidových letech došlo u našich novinářů k popření snad všech zásad, jimiž se zaštiťovali po celou polistopadovou éru, jako jsou svoboda slova, pohybu, rozhodování a práva veřejného projevu na demonstraci, aby po vyhlášení pandemie zuřivě podpořili brutální lockdowny se zákazy pohybu, omezováním veškerých svobod a tvrdé zásahy proti protestům, o cenzuře nepohodlných médií nemluvě.

Stejní novináři, kteří v letech 2015-19 horovali za úplné otevření hranic migrantům, se po nástupu covidotyranie projevili jako fanoušci té nejtvrdší totality bolševického střihu a uzavření česko-slovenských hranic pro MÍSTNÍ obyvatele, pendlující mezi oběma hranicemi za prací, vítali jako "zodpovědný čin státu"! A naopak novináři, kteří udávali na policii občany za to, že se během pandemie dovolují srocovat na náměstích a svobodně bez roušek se procházejí po pražské náplavce, náhle o pár měsíců později nadšeně reportují z osmdesátitisícové demonstrace na podporu Ukrajiny, mezi houfy lidí bez rozestupů, bez testování a kontrol covidpasů.

Doklady novinářského covidofašistického běsnění jsou zdokumentovány v těchto starších článcích, mj. zde , zde, zde, televizní covidfašismus například zde nebo zde.

To, co naše média předvádějí v těchto dnech při informování o událostech v Číně, je další kolo bezzásadového názorového kotrmelce, za nějž se zaručeně žádný z dotyčných novinářů rozhodně nebude omlouvat, ani se jej snažit vysvětlit nebo obhájit. Jestli totiž něco skvěle charakterizuje význam pojmu chucpe, je to právě způsob zpravodajství o vypuknutí anticovidových protestů v Číně, tedy v zemi, kde bylo celé covidové divadlo zahájeno.

Pokud by už člověk nebyl ze sledování našich médií naprosto cynický, musel by sledovat s naprostým údivem, že tisk, televize a internetové servery o čínských demonstracích proti tvrdým lockdownům vůbec informují. My, konspirátoři a dezoláti z "dezinformačních médií" jsme si už vcelku zvykli na to, že jakékoliv protesty proti pandemickým opatřením dokážou média doslova "zazdít", nebo o nich bezostyšně lhát. Stalo se to již mnohokrát, jako mj. v případě statisícového protestu v Berlíně ze srpna 2020, o němž zpravodajské weby, včetně veřejnoprávních médií, jednohlasně tvrdily (mimo výrazného podcenění počtu účastníků), že byl po několika desítkách minut rozpuštěn. Jen pro osvěžení paměti, tato mohutná demonstrace pokračovala až do večerních hodin a na webu byla vysílána naživo.

Dnes tedy s údivem sledujeme, jak všechna média, která cenzurovala jakékoliv zmínky o proticovidových protestech i kritické názory k brutálním opatřením, propagovala totální lockdowny a fanaticky se dožadovala tvrdých trestů proti komukoliv, kdo si dovolil projevit sebemenší odpor, najednou nadšeně informuje o protestech čínských obyvatel proti těm samým covidofašistickým opatřením! Náhle to tedy nejsou nezodpovědní antivaxeři, popírači covidu a bezohledná lůza, šířící smrtelný virus, ale svobodomyslní občané, bojující proti tyranii čínské komunistické strany? Jak je možné, že mainstream nepodporuje tvrdý zásah čínské vlády proti těmto dezolátům?

Zpravodajka České televize v Číně Šámalová hlásí že "nástroje, které Čína používá ke kontrole a prevenci covidu, jsou také velice účinným nástrojem ke kontrole společnosti." No to je odhalení! Stejné nástroje po vzoru Číny přece v předchozích třech letech používaly všechny evropské vlády, a k čemu asi sloužily? K posílení lidských práv a svobod?

Povinné testování, evidence nakažených, sledování hygienou, nařízená izolace, rozdělování uvnitř rodin, nařízené respirátory, nutnost prokazovat se covid pasy a QR kódy kdekoliv se hnete... to nebyly nástroje ke kontrole společnosti? Jak je možné, že zpravodajství České televize najednou konspiruje o covidových opatřeních jakožto zámince k nastolení totality čínského typu, když stejná varování celé tři roky označovala jako dezinformace a spiklenecké teorie?

Píšou že, "Na dalších záběrech lidé skandovali: "Nechceme testy na covid-19, chceme svobodu," po nichž následovaly opakované výzvy "Svobodu! Svoboda!".
No to je přece jasné zneužití pojmů lidská práva a svobody nezodpovědnými osobami! Všichni z tříletého mediálního dunění přece dobře víme, že jenom díky testování a očkování se vrátíme zpátky do normálu. Takto nám to ctihodné vědecké kapacity vysvětlují už tři roky, tak čemu ti Číňané nerozumí? Už jenom pár testů a dávek mRNA vakcín v několika dalších letech, a budeme opět v normálu!

Pokusím se definovat, jak by měla správně vypadat reportáž mainstreamu o čínských demonstracích, pokud by se novináři drželi svých vlastních zásad a výroků za poslední 3 covidové roky. Přečetli bychom si asi toto:

  • Nad obyčejnými čínskými občany by měl zasvištět bič! (Když nepomáhá cukr, je třeba použít bič)
  • Tito protestující Číňané by měli kvičet jako prasata na jatkách!
  • Nezodpovědní lidé, nedodržující opatření by měli pocítit hrozbu vysokých pokut a tvrdých trestů!
  • Nad těmi, kdo nedodržují covidové restrikce bychom neměli mít slitování!
  • Je potřeba tvrdý zásah čínských bezpečnostních sil a vodních děl proti všem demonstrujícím, jen tak se Čína vrátí ke svobodě, demokracii a vládě lidských práv!
  • Neoblomní čínští pochybovači představují nebezpečí pro své okolí a "napomáhají šíření viru"!
  • Tato minoritní nenávistná skupina protestujících v Číně "akcentuje jakousi zvrhlou osobní svobodu". Zodpovědní čínští občané by se měli poslušně chodit dennodenně testovat, očkovat, izolovat se ve svých bytech, nechat monitorovat každý svůj pohyb státní policií a nehulákali v ulicích jako antivaxerští dezoláti!

Vždyť přesně takto celé tři roky psali o jakémkoliv projevu sebemenšího odporu proti covidové totalitě! Jak to, že mainstream najednou zajímají anticovidové protesty čínských občanů? V Číně to nejsou dezoláti, ignoranti, nezodpovědní antirouškaři, tupí antivaxeři, beozhlední šiřitelé smrtelného viru, lůza a hrozba pro společnost?

Během vysílání reportáží o čínských protestech by měl opět vystoupit "filosof" a "etik" David Černý a stejně jako v loni v rozhovoru pro ČT24 demonstrantům vysvětlit, že to, za co protestují, není vůbec správné, neboť jsme v situaci, kdy jejich lidská práva musejí ustoupit do pozadí a oni by měli dát přednost zájmu státu a společnosti. Nebohým Číňanům by měl pohrozit, že správně by měli být ještě více znevýhodněni, neboť lidských práv, svobod a demokracie si už ve své zemi užili až příliš (Viz V zájmu společnosti musíme omezit vaše lidská práva a svobody. Očkovaní mají přednost, a kdo si nepůjde poslušně pro vakcínu, bude znevýhodněn!).

Bývalý šéfredaktor Lidových novin István Léko by měl stejně jako vloni v rámci boje za lidská práva, svobodu a demokracii v Číně navrhnout, že obyvatelům čínských měst, kteří se vzpírají oprávněným lockdownům a uzamčení ve svých bytech, aby jim čínský stát za jejich vzpurnost odebral občanský průkaz a nechal jim uhradit zdravotní péči v plné výši. Tito neoblomní pochybovači o správnosti covidových opatření totiž představují velké nebezpečí pro své celou čínskou svobodnou společnost a "napomáhají šíření viru".

A komentátor Práva Koukal by mohl zopakovat své rady, které dával vloni českým odpůrcům očkování a čínskému politbyru doporučit, aby se pokusili tyto nezodpovědné demonstranty "přesvědčit, aby dostali strach o své blízké." Čínské bezpečnostní složky k tomu mají jistě dost nátlakových prostředků.

Jenomže zásadovost a názorová konsistence nejsou něco, čím by zrovna oplývali naši novináři. Když je potřeba, dokážou popřít i to, co hlásali ještě včera a umně se přizpůsobit nové linii. Stejně tak jako jedna z bizarních postaviček žurnalistického šoubyznysu Tomáš Etzler, bývalý zpravodaj ČT v Číně, jenž vloni hlasitě horoval za tvrdý covidfašismus, kritiky opatření a demonstranty v ulicích označoval za hňupy a sobce, a vzdychal, že "neočkovaní neumírají dostatečně rychle". Tento dezolát, skutečně člověk hodný tohoto označení, v případě anticovidových demonstrací zničeho nic otočil, a z nezodpovědné lůzy a bezohledných hňupů jsou náhle bojovníci proti covidové tyranii! Přispěvatelé do komentářů pod jeho příspěvkem mu to dávají pořádně sežrat.

Tito charakterově i myšlenkově pružní novináři by si na své profily mohli vystavit jako vývěsní štít slogan s textem:

ČÍNŠTÍ DEZOLÁTI, ANTIVAXEŘI A POPÍRAČI COVIDU MAJÍ PLNOU PODPORU CELÉ NAOČKOVANÉ NOVINÁŘSKÉ OBCE!

Všimněte si, že nikdo z celé mediální scény si nepoloží otázku, jak je možné, že právě v Číně neustále donekonečna prodlužují lockdowny a zavírají lidi do izolací, když právě tato země se měla po prvotních drastických omezeních ve stylu sanitární diktatury a všespásném očkování zbavit covidu jako první? Přemýšlivému novináři by pak možná začalo docházet, že pokud se původní sliby o tečce za nákazou nestále odsouvají daleko do budoucnosti a návrat k normálu se pořád jaksi nekoná, že zřejmě bude cosi jinak. A třeba by došel k závěru, že varování nezávislých vědců a publicistů o zavádění stále tvrdších opatření a stupňující se redukci našich práv a svobod jako zámince k nastolení celosvětové diktatury, by se mělo brát vážně.

Jenomže cosi takového jako vidění souvislostí a důkladnou analýzu faktů asi od našich novinářů nemůžeme čekat. Spíše u nich můžeme dočkat toho, že v případě opětovného vyhlášení pandemie, nebo jiné záminky typu stanného práva, nám opět začnou stejné totalitní metody, které kritizují u Číňanů, dávat za vzor poslušného občanského chování. Mezi mainstreamovou novinářskou smetánkou bychom našli mnoho úchylných jedinců, kteří by se tetelili blahem nad záběry zoufalstvím křičících obyvatel českých sídlišť, uzamčených v covidových karanténách, jako tomu bylo za nejtvrdšího lockdownu v Šanghaji:

Residents in Shanghai screaming from their houses

Residents in locked down Shanghai scream from their balconies: 'This cannot last'

Není divu, že pro architekta Velkého resetu Klause Schwaba je čínský systém velmi atraktivní vzor, jak o tom nedávno hovořil v tamní televizi. Vždyť nově tvořící se totalitní světovláda na nás jeho jednotlivé prvky zkouší skoro 3 roky a všichni covidofanatici, nejen Klaus Schwab, si je velmi pochvalovali.

Ještě že jsou to jen konspirace, a tenhle člověk o ničem nerozhoduje...