Stane se Zelenský hlavním moderátorem Událostí ČT, nebo se projevy hrdinného narko-komandanta začnou povinně promítat v českých nákupních centrech?

11.04.2022

Zrodil se nám nový sexysymbol, z youtubera a televizního moderátora Zelenského, momentálně ve funkci prezidenta Ukrajiny, vzniká nový kult. Nejnověji nás bude provázet nejen svými televizními výstupy, ale také v ložnicích. Začaly se totiž vyrábět polštáře se Zelenského podobiznou, prý aby se fanynky s ním mohli vrhnout na lože, jak píší Lidové noviny a Respekt:

https://www.idnes.cz/zpravy/revue/spolecnost/volodymyr-zelenskyj-sexsymbol-polstar-tmbk-brinek-drabova.A220310_130323_lidicky_malu

https://www.respekt.cz/galerie/polstar-s-volodymyrem-zelenskym

Ukrajinský prezident Zelenský zásobuje doslova celý svět svými televizními výstupy, kdekoliv se jen pohnete. Už si nevybavuju, kde ještě jeho projev nepromítali. Co takhle kulturní událost, filmový festival v Cannes? No, a kdo na něm promluví jako první? No to je překvapení, přece herec!

Francúzi prirovnali Zelenského k Hitlerovi kvôli jeho prejavu na filmovom festivale v Cannes
https://www.infovojna.bz/article/francuzi-prirovnali-zelenskeho-k-hitlerovi-kvoli-jeho-prejavu-na-filmovom-festivale-v-cannes

https://twitter.com/ElBeardsley/status/1526626837794807811?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1526626837794807811%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fblisty.cz%2Fart%2F108207-ruska-propaganda-nyni-vyzaduje-od-rusu-aktivni-ucast-v-boji-proti-nicivemu-zapadu.html

V kolika státech a parlamentech už Zelenskému umožnili video přenos? Je to normální za válečné situace, v bombardováním ohrožené metropoli?

Už ten zjev připomíná všudypřítomného Velkého Bratra z románu George Orwella 1984. Kdekoliv se pohnete, rozsvítí se obrazovka a na ní zamračený obličej, který vás kárá za nedostatečně aktivní nadšení pro podporu Ukrajiny, a že jste ještě razantněji neodsoudili politiku Ruska.

Mimo povinných vlajek před každým úřadem v ČR by proto naše měla vláda nařídit, aby každá obec měla ve svých úředních místnostech obří obrazovky, kde by se nepřetržitě promítaly Zelenského projevy.

Domnívám se při pohledu na četnost jeho výskytu v televizním zpravodajství na České televizi, kde v podstatě nepřetržitě, v nezvykle dlouhých vstupech, často přesahující délku běžné reportáže, komentuje jakoukoliv informaci o dění na Ukrajině, že by ČT měla uvažovat o angažování Zelenského jakožto hlavního moderátora večerních Událostí. Zelenský by mohl takto přes vzdálený přístup odmoderovat celou hlavní část této relace, neboť beztak se jeho tvář objevuje na obrazovce při jakékoliv zmínce o Ukrajině nebo Rusku. Velmi to usnadní práci našim moderátorům a obsah Událostí se přitom nijak výrazně nezmění, neboť oficiální kyjevská pravda se ze zpravodajství ČT řine nepřetržitě.

Ale to je všechno málo pro rozvoj kultu osobnosti Zelenského. Jeho projevy by měly znít ze všech stran, prostě všude, i tam, kde byste je nečekali. Ale co není, může být. Za pár dnů začne finále hokejové extraligy. Stačí si jen představit, že před zahájením zápasu se Zelenský objeví na videokostce nad ledem a promluví k divákům a hráčům. Požádá o více zbraní pro Ukrajinu a divákům popřeje příjemný zážitek z hokeje.

Nebo co takhle nákupní centra? Představte si, že vstupujete do haly supermarketu nebo hypermarketu a nad vašimi hlavami se zjeví obří obrazovka a na ní známá tvář. Ukrajinský herec v typickém zeleno-hnědém ohozu. Úvodem vás obeznámí s novinkami na frontě, vykreslí hrdinskou obranu ukrajinské armády proti ruské přesile, následně vás vyzve k většímu tlaku na uvalení sankcí proti Putinovi a zdůrazní nutnost dalších dodávek zbraní pro Ukrajinu. Nakonec vám popřeje příjemný nákup.

Kult Vůdce východního impéria (samozřejmě toho nám bližšího, ať si to někdo neplete!) a nehynoucí láska mezi českým a ukrajinským lidem musí být nadále šířena a rozvíjena. Je proto nutné vyzvat vládu Petra Fialy k ustavení Svazu česko-ukrajinského přátelství, jenž by se stala následníkem neuváženě a předčasně zrušeného SČSP a pokračovala v jeho blahodárné tradici.