Režimní novinářská sebranka už ztratila veškerý ostych a přestává si hrát na nestrannost: Fotí se s politiky jako pubertální fanynky s idoly z plakátů, nepodvolené vulgárně uráží a volá po jejich likvidaci

07.10.2022

Na české alternativní scéně převládají pocity naprostého zmaru a rezignace nad výsledky posledních voleb. Všichni se podivují nad tím, kam se ztratili občané ze statisícových protivládních demonstrací, jimž půjde v nejbližších měsících o holé přežití při hrozící energetické krizi, nebo zda uživí své rodiny po ztrátě zaměstnání při možném kolapsu průmyslu. Jak je tedy možné, že jistá část obyvatel opět podpořila stejné gaunery, kteří způsobili současnou krizi a chystají jim to nejhorší?

Odpověď je přitom nasnadě a alternativní scéna ji přece musí znát, jinak by její existence ani neměla smysl: příčinou je téměř tři roky trvající brutální mediální masáž, nejprve okolo falešné pandemie, nyní transformovaná do energetické krize uměle vyvolané pod záminkou rusko-ukrajinské války.

Vždyť stejně beznadějným výsledkem skončily i loňské parlamentní volby (viz článek Čeští voliči poděkovali svým věznitelům: Děkujeme, že jste nás zavírali do lockdownů, rozdělovali naše rodiny, ničili naše živnosti a nutili nás do očkování!), kdy navzdory nemalému odporu anticovidové opozice lidé dali z 90% hlas politickým stranám, které schvalovaly brutální zásahy na demonstracích, podporovaly covidfašismus a totalitní nařízení, jenž mnohé z nich dovedly na existenční dno.

Lidé jsou za ty 3 roky doslova zhypnotizovaní požadavky a nařízeními moci, jenž vytvořily masovou hysterii, která se otiskla do jejich myslí a vytvořila ve většinové společnosti tlak na dodržování dříve nemyslitelných "nových norem". Zároveň se lidé měli v dodržování těchto norem navzájem kontrolovat. Viz před rokem, dvěma: Noste roušky! Choďte se testovat! Musíte se povinně očkovat, jinak zemřete! Nyní: Přispějte na Ukrajinu! Podporujte uprchlíky! Ztlumte si topení a přežívejte v mrazu! Musíte šetřit energiemi, jinak vás zruinujeme nebo označíme za ruské agenty a zrádce!

Každý ve svém okolí může vidět, že většinová populace je z dlouhodobé nenávistné a hrůzyplné mediální masáže doslova vyklepaná a málokdo si troufá projevit jakýkoliv silnější odpor nebo odlišný názor ze strachu, aby nebyl označen za antivaxera, dezinformátora, vraha nemocných na JIPkách, resp. proruského švába nebo Putinova pomahače.

Mimo vyprovokované nenávistné atmosféry k tomu navíc přispívají naprosto nevídané mediální útoky vůči občanům, svobodně vyjadřujícím vlastní názor. Na několika příkladech z poslední doby si můžeme ukázat, že naši režimní novináři se doslova utrhli z řetězu a odkopali se v míře naprosto nebývalé.

Kádrová komise z DVTV: Nemá moderátor Veselovský žádný problém se svědomím za svá působiště u Železného a Bakaly, největších gaunerů a zlodějů novodobé historie?


Se zpožděním jsem se dostal k rozhovoru internetové televize DVTV, v němž moderátor Martin Veselovský griloval dopravního experta Jana Skalického za jeho účast na masové demonstraci v Praze na Václavském náměstí z 3. září 2022.

Jelikož nehorázný průběh rozhovoru, nebo spíše policejně-kádrového výslechu už skvěle zanalyzoval Petr Bohuš ve své relaci na Modrém jelenovi, rád bych v této souvislosti upozornil na jiný aspekt novinářské práce. Veselovského rozhovor totiž úzce souvisí se smrští nenávistných reakcí řady dalších internetových novinářů hlavního proudu, která se strhla právě po druhé velké demonstraci v Praze 28. 9. a proběhlých senátních volbách.

Naši novináři si totiž nevidí do huby a jejich drzost nezná mezí. Netrápí je svědomí, protože žádné nemají. Myslí si, že všichni čtenáři, diváci a posluchači jsou stejné nemyslící stádo jako běžný průměrný konzument jejich produkce z úzkého fanouškovského jádra. Domnívají se proto (někdy oprávněně), že lidé nemají žádnou paměť, neumí hledat souvislosti, nikdy si nemají šanci všimnout rozporů v informacích, jejich postojích nebo názorech a rozlišit pravdu a lež, protože jakoukoliv informaci neudrží v hlavě déle, než otočí stránku nebo přeskočí na nové video.

Způsob vedení zmíněného rozhovoru ve vyšetřovacím stylu, jaký předvedl Martin Veselovský z DVTV, je přesnou ukázkou této nezměrné drzosti, jíž vládnou čeští novináři. Moderátor Veselovský hosta zpovídá jako člen kádrové komise blahého věku; chyběla už jen lampa namířená jako u policejního výslechu do očí zpovídaného. Veselovský jmenuje jednotlivé účastníky akce, jednoho po druhém, u každého z nich cituje jako z vyšetřovacího protokolu pronesené závadné myšlenky a konfrontuje Skalického s jejich "proviněními":

 • Víte vy vůbec, s jakými lidmi se stýkáte?
 • Uvědomujete si, že jste byl na demonstraci v kontaktu s nepřáteli státu?
 • Nevadí vám, že vaši noví kamarádi ve svém soukromí čtou zakázané knihy a čerpají své myšlenky ze štvavých putinovských vysílaček?
 • Jste srozuměn s tím, že tito vám blízcí lidé dokonce čerpají své myšlenky ze zdrojů, kterou jsou, ó hrůzo, na sankčním seznamu Spojených států? (Ještě že ty novodobé seznamy libri prohibiti máme. Jinak bychom těm zakázaným myšlenkám ještě mohli propadnout - pozn. KP)

A sugestivně se zpovídaného ptá: "Jste s tím 'v pohodě', že se kolem vás pohybují tyto pochybné osoby?" Na Skalického trefnou repliku, zda je to špatně, že si dovolil s těmito lidmi potkat na demonstraci, Veselovský najednou vypadává z role přísného prokurátora a tváří se, že jeho předem daný kádrový posudek vůbec, ale vůbec není důležitý: "Není na mně, abych to hodnotil..." :) Vyslýchanému, téměř před popravou, je prokurátorem Veselovským naoko dovoleno svobodně dýchat, ale rozsudku stejně neunikne.

Pane Veselovský, co nám řeknete na to, že jste v minulosti pracoval pro zločince Železného, a nyní vás zaměstnává gauner Bakala? Jste s tím tak říkajíc 'v pohodě', pane Veselovský?
Pane Veselovský, co nám řeknete na to, že jste v minulosti pracoval pro zločince Železného, a nyní vás zaměstnává gauner Bakala? Jste s tím tak říkajíc 'v pohodě', pane Veselovský?

Veselovského přitom v průběhu rozhovoru vůbec nezajímá jakákoliv jiná informace, kterou by mu Skalický mohl poskytnout: neptá se na jeho důvody k účasti na masovém protestu, neptá se na oprávněnost požadavků demonstrujících, dokonce se Skalického netáže ani na to, jaká opatření on osobně jako dopravní expert navrhuje k zabránění kolapsu průmyslu a hrozící energetické krize ve státě. Nic z toho nebylo cílem rozhovoru DVTV. Jediné, o co Veselovskému šlo, bylo kádrové hodnocení závadových osob na protivládní demonstraci. Celý rozhovor je veden s jediným záměrem: odsoudit, pomluvit a znemožnit kohokoliv za to, že si dovolí demonstrovat proti vládě.

A v čem je ta největší do nebe volající drzost? V tom, že Martin Veselovský si ve své bezmezné bohorovnosti mediální novinářské hvězdy myslí, že nikdo z diváků si nebude pamatovat, ve kterých médiích v minulosti on sám působil, ani si tato fakta nedá do souvislostí s jeho dnešním arogantním vystupováním. Naši novináři hýří sebejistým postojem a můžeme si jej všimnout v jejich každodenním počínání:

My, čeští novináři, přece můžeme bez ostychu na kohokoliv nám nepohodlného vylévat kýble špíny, protože jsme si jistí, že nikdo z tupých čtenářů / diváků se přece nebude šťourat v tom, že my sami jsme se před lety doslova topili ve sračkách!

Kdo to neví, nebo trpí ztrátou paměti, nechť si připomene: Martin Veselovský působil mj. od roku 1998 na televizi Nova, nejdříve jako moderátor talkshow Áčko, poté v politické debatě Sedmička. Veselovský si tedy budoval svou moderátorskou kariéru v televizi právě v době, kdy jí šéfoval Vladimír Železný, jeden z největších zlodějů, lhářů a podvodníků polistopadové doby.

Nejen, že Železného televize ZDARMA obdržela licenci (a celoplošný tv. kanál!) na své vysílání na základě podvodu, když mediální radě předložila intelektuálský projekt "nové vzdělávací televize duchovně-kulturního zaměření", přičemž po zisku licence tento projekt odhodila do smetí jako neperspektivní a od první minuty vysílání začala zhovaďovat celý národ nejtěžší komerční sračkou; mimo to nás všechny celý tento Železného zábavný podnik stál více než 10 miliard korun, to když se Železnému podařilo oškubat stát o tuto částku při arbitráži s investory ve skvěle rozehraném divadelním představení se svými americko-izraelitskými souvěrci při tahanicích o licenci k vysílání.

Rád bych se tedy Martina Veselovského zeptal: Nemáte žádný problém se svědomím za své předchozí působiště u největšího gaunera a zloděje novodobé historie - Vladimíra Železného?

To bychom tedy měli jednoho zlodějského parchanta, pro něhož Veselovský v minulosti pracoval. Nyní je Martin Veselovský zaměstnán v DVTV, tedy internetové televizi ve vlastnictví Zdeňka Bakaly, podnikatelského spekulanta, jenž dokázal vytunelovat OKD a mimo to okrást tisíce lidí o jejich vlastní byty. Opět se ve vás neozývá svědomí, pane Veselovský, že vás zaměstnává člověk, který vytuneloval miliardy z největší těžební společnosti v republice a poté, co ji dovedl k bankrotu, se jí zbavil? Nepřipadá vám sporné brát výplatu od člověka, který mnoha lidem slíbil přednostní prodej jejich bytů a pak je nechal napospas záhadným investorům?

Pane Veselovský, co nám řeknete na to, že jste v minulosti pracoval pro zločince Železného, a nyní vás zaměstnává gauner Bakala? Jste s tím tak říkajíc 'v pohodě', pane Veselovský? Odčinil jste nějak to, že jste pracoval a pracujete pro zloděje? Natočil jste někdy investigativní reportáž o zlodějnách vašich zaměstnavatelů, nebo s nimi aspoň vedl tvrdé nesmlouvavé interview? Splatil jste nějak lidem a státu aspoň část z těch ukradených miliard, že tak vesele spolupracujete s osobami s temnou kriminální minulostí, a ještě kádrujete druhé lidi?

Je nevídané, že tato přeceňovaná novinářská star s temnou minulostí si dovolí kádrovat druhé lidi za to, že se s kýmsi setkali na mnohatisícové demonstraci!

Ruská kukačka v českém hnízdě útočí na... ruské kukačky!


Dalším podobným případem neomaleného novináře s nekonečnou dávkou drzosti je komentátor Novinek Alexandr Mitrofanov. Když před lety psával do Práva, daly se jeho příspěvky číst a v mnohém i souhlasit.

Pak se cosi zlomilo. V určitém okamžiku se začal Mitrofanov méně věnovat komentování domácí politické scény a začal psát velice vyhraněně proti Rusku a Putinovi. Je pozoruhodné, že zhruba ve stejné době došlo ke stejnému zlomu v názorových postojích také u několika jiných publicistů, jako například u Karla Dolejšího z Britských listů nebo nechvalně známého bijce "dezinformátorů" Bohumila Kartouse. Když si vyhledáte jejich starší příspěvky před tímto náhlým obratem, najdete úplně jiný komentátorský tón, mnohdy s kritikou americké politiky a válek v Iráku; na druhou stranu v nich málokdy najdete jakoukoliv zmínku o Rusku nebo Putinovi. Nabízí se otázka, co donutilo některé české žurnalisty v jeden okamžik změnit své názory a náhle začít psát ve zcela jiné linii. Zda v té době vybraní novináři třeba neprošli školením provládních amerických organizací typu National Endowment for Democracy?

Pan Mitrofanov dnes působí výhradně na serveru Novinky.cz a chrlí jednu nenávistnou protiruskou agitku za druhou. Doslova do absurdních rovin se dostal ve svém posledním komentáři Přelet nad kukaččím vejcem, v němž se pustil do úvah o kukačkách v cizích hnízdech, myšleno tedy ve společnostech, státech. Nevěřím, že tak vzdělaný člověk jako Mitrofanov netuší, jak si tím naběhl. Rodák z Rostova na Donu, absolvent oboru žurnalistika na sovětské univerzitě, který v době nejtužší normalizace v roce 1979 přesídlil do Československa (není jasno, z jakých důvodů), poučuje české čtenáře o hrozbě ruských vetřelců v naší společnosti?

Není on sám tím vetřelcem, onou kukačkou v cizím hnízdě? Jakou logikou si máme vysvětlit, že ruský rodák, dlouhodobě žijící, publicisticky působící a ovlivňující veřejné mínění v naší zemi, varuje před hrozbou ruských zvědů a rozvracečů u nás?

Dokonce i Zbyněk Petráček v Lidových novinách v reakci na Mitrofanovovo tvrzení o ruských kukačkách v naší zemi (Co s ruskými kukačkami u nás , LN 30. 9. 2022  nebo zde) naprosto trefně poznamenal, že "pak bychom ale mohli dospět k tomu, že ruskou kukačkou je i pan Mitrofanov, a měli bychom ho pro jistotu z hnízda vyštípat". Hned vzápětí dodává, že tato poznámka "byla ryze provokativní a doufám, že čtenáři LN i Alexandr Mitrofanov ji tak pochopí." Jenom aby, angažovaní fanatici typu Mitrofanova moc smyslu pro humor a ironii nemívají a Petráčkovi by to mohlo přinést problémy. S podobnými výroky se nežertuje, neboť novináři Mitrofanovova ražení z nich musí dobře vycítit, že jsou až příliš blízko pravdy.

Jak křupanský synek Honzík Palička zatoužil patřit mezi smetánku


Soutěž o největšího zoufalce mezi mainstreamovým novinářským hnojem má ovšem jiného vítěze: stává se jím bezkonkurenčně Jan Palička z portálu Info.cz! Jeho působiště vlastněné miliardářem Danielem Křetínským (dotovaným ze státního rozpočtu dnes i v minulosti, viz zde nebo také zde) zdobí honosné logo The Wall Street Journal, milý Honzík ovšem "prestižnímu" korporátnímu plátku dobrou pověst nedělá.

Podívejme se na jeho oduševnělou a kultivovanou tvorbu: kremlofilní blb, kokot, ropuší ježibabice, dezolát, Putinova svině, zvratek. Jeho stručnou vizitku z příspěvků z uplynulého týdne můžeme vidět na této koláži:

Ve snaze vlichotit se mocným Honzík Palička zveřejňuje fotky s vlivnými politiky a tváří se, že on také patří mezi privilegované, když s takovými lidmi může kamarádit. Ještě do nedávna bylo nevídané, aby se nezávislý novinář veřejně chlubil fotkami s politiky jako s nějakými rockovými hvězdami a litoval, že s jinými ještě fotku nemá! Připomíná to chování uječených puberťaček, které běhají za svými idoly z plakátů a žadoní, aby se jim podepsaly na kůži. Nechal si Honzík Palička od pana hraběte Czernina také podepsat na zápěstí? Žádal od pana senátora Vystrčila podpis na vystrčený zadek i s věnováním?

Na tomto místě je třeba být trochu osobní a Janu Paličkovi vzkázat:

Honzíku, zoufalí lidé jako ty se domnívají, že když se budou veřejně tulit k vlivným a mocným a ošklíbat se nad těmi obyčejnými a chudými, že je pak tito vlivní a mocní lidé vezmou mezi sebe. Že z nich budou taky úspěšní, vlivní a obdivovaní. Že se stanou součástí elity a budou vítáni ve vyšší společnosti.

Honzíku Paličko, řeknu ti jedno tajemství: Oni tě NIKDY NEVEZMOU MEZI SEBE. Ty totiž mezi ně nepatříš, a nikdy patřit nebudeš. Ty mezi ně statusově nepatříš, a oni to vědí, jen tě momentálně využívají jako užitečného idiota. Proto se s tebou fotí a usmívají se na tebe. Dnes tě potřebují, ale když ty budeš potřebovat je, vykašlou se na tebe a ještě ti naplujou do ksichtu.

Nemá to smysl, Honzíku. Křupanského synka jako jsi ty mezi sebe elita nikdy nevezme, to by sis měl uvědomit. Tak přestaň pohrdat lůzou, jak ty nazýváš slušné obyčejné lidi, protože jen oni ti podají pomocnou ruku, až se dostaneš na dno. Těm papalášům z vyšších vrstev budeš naprosto ukradený, tito se vždy budou starat jen sami o sebe a pomáhat ti nebudou.

A přestaň s tím chlubením na sociálních sítích, se kterým gaunerem z vyšší společenské smetánky ses zase vyfotil. Chováš se jako debil.

Situace se vyostřuje; chystají se veřejné procesy a lynče nepoddajných?


Zmíněné případy sílící nenávisti novinářské obce vůči obyčejným občanům (a zároveň stále silnější poklonkování mocným) můžeme vnímat jako marginální záležitost v rámci běžného mediálního provozu. Ale nedejte se mýlit! Je to předzvěst čehosi daleko horšího; temných časů, která nás vbrzku čekají. Jestliže čeští novináři předvedli v předchozích dvou letech covidové totality své totální selhání a popřeli veškeré své zásady, jimiž se zaštiťovali celých 30 porevolučních let, nyní celá mediální i kulturní scéna přešla do frontálního protiútoku.

Jak můžeme vidět, mediální presstitutky už ztratily veškerý ostych a totálně se utrhly z řetězu. Mainstreamoví novináři si přestali hrát na objektivitu, vůbec už nepředstírají nestrannost, ani se nesnaží kultivovaně vyjadřovat své postoje. S přibývajícími protesty občanů, kteří kvůli energetické krizi a hrozícímu kolapsu průmyslu nebudou schopni uživit své rodiny, začnou sílit útoky také z médií a od zkorumpovaných novinářů, budou se objevovat četné provokace, jenž protestující obyvatelstvo donutí k poslušnosti.

To samé platí také o osobách z kulturní sféry, známých osobnostech, jenž nevynechají jedinou příležitost, aby dali najevo svou loajalitu mocným, přesněji těm jim příznivě nakloněným mocným. Bývalý premiér Babiš se právem rozčiluje nad angažovanými celebritami ze šoubyznysu, kteří svými výstupy přispěly k porážce jeho hnutí v nedávných volbách do (zbytečného) Senátu. Ale byla to právě jeho vláda, která těmto celebritám v době covidových lockdownů přispěla sociálními dávkami v podobě plných kompenzací jejich příjmů a speciálních podpor (viz články Výsměch českých celebrit na sociálních covid-dávkách od státu zde, zde a zde), zatímco nás tyto hvězdy desítky let poučovaly, že každý se přece musí o sebe postarat sám a kdo je schopný, tak si vždy výnosnou práci najde. Za svůj neúspěch si tedy může pan Babiš sám sobě gratulovat.

Pamatuje snad někdo, že by se obyčejným lidem, kteří ne vlastní vinou v 90. letech přišli o práci kvůli privatizačním čachrům nebo tunelování státních podniků, stát kompenzoval jejich původní příjmy v plné výši jako těmto hlučným mediálním hvězdám? Však si taky díky těmto dávkám mocní zajistili trvalou přízeň a podporu celebrit navzdory tomu, že obyčejným lidem, kteří nikdy nikomu nedlužili a žili zodpovědným životem, nyní hrozí pád na existenční dno, neboť nebudou schopni uhradit do absurdních výšin rostoucí výdaje za energie.

Nemějte však obavy, i na tyto celebrity časem dojde. Výdaje za jejich opulentní životy jsou totiž nesrovnatelně vyšší než u průměrného občana a stát jim je nebude schopen hradit do nekonečna. Jednou narazí na existenční strop i tyto bezstarostné "hvězdy" a náhle budeme svědky nevídaného řevu o ohrožení kultury a společnosti. Jak píše Irena Ryšánková na Parlamentních listech, tito dnes "loajálně mlčící" kulturní pracovníci "nebudou mít na své domečky na hypotéku, byty, premiéry (nebude co premiérovat)... budou jako ti, jimiž teď tak velkopansky pohrdají."

A co nás čeká s blížící se krizí z našich mainstreamových médií? Jak budou vládou koupení novináři reagovat na to, že spoustu lidí zavalí dluhy a existenční problémy, pokud ztratí práci a nezaplatí nájem a energie? Dostane se jim od našich novinářů zastání? Od těch samých, kteří už dnes rozpoutávají totální palbu vůči obyčejným, slušným a dosud spořádaně se chovajícím občanům a chrlí své dávky nenávisti vůči komukoliv, kdo se odváží přijít na demonstraci?

Uniklé informace z Rakušanova ministerstva vnitra posledních dnů naznačují, co se bude dít:

Rakušanovo vnitro chce zakázat všechny informace z oficiálních ruských médií v ČR a bude blokovat všechny weby, které budou přebírat, překládat, tlumočit nebo jinak šířit informace pocházející z ruských sankcionovaných zdrojů nebo od sankcionovaných subjektů

Bič na ruskou propagandu. Vnitro má plán na blokování webů ohrožujících Česko

"Včasná identifikace osob, které mohou šířit antisystémové nálady". Plán od Rakušana, jak zabránit radikalizaci mezi úředníky

Živě si můžeme představit tento scénář:

 1. DVTV začne ve spolupráci s ČT24 vysílat živé přenosy z veřejných soudních tribunálů s předem odsouzenými občany, kteří nebyli schopni splácet dluhy za energie, jenž jim narostly během několik málo měsíců do milionových výšin. Soudní proces bude moderovat Martin Veselovský a s prokurátorskou dikcí hodnou Urválka bude tepat do přítomných zoufalých lidí, kteří exekutorským nařízením přišli o své byty:
  "Jak jste si mohli během zimy dovolit ve svém promrzlém bytě pustit topení, když jste věděli, že váš nový tarif narostl na 250.635 Kč měsíčně? Mysleli jste si, že na to nikdo nepřijde, a vy to nebudete muset platit?"
  "Proč jste si podle údajů od dodavatele plynu třikrát za měsíc ohřívali vodu na čaj, když vám bylo jasně řečeno, že dodávky plynu pro domácnosti jsou omezeny jen na jedno ohřátí za měsíc? Nic vám neříká nařízení vlády o tom, že máte šetřit?"
  "Z vyšetřovacího protokolu vyplývá, že jste opakovaně nechali svítit žárovku na záchodě! Jak si to představujete v době energetické krize? Uvědomujete si, že každý, kdo zbytečně rozsvěcuje ve svém bytě a nezákonně odebírá nadlimitní množství elektřiny, tímto podporuje agresivní Putinovu politiku?"

  Po zdlouhavém procesu budou následovat bleskové rozsudky nad lidmi nepodvolenými nové totalitě a "rozhořčený hlas lidu" bude žádat jejich deportace do detenčních táborů, připravených už za covidových represí pro neočkované, to vše za souhlasného ryku zfanatizovaného facebookového davu.
 2. Ruské bolševické kukačky v českém mediálním prostoru, Alexandr Mitrofanov, Michael Romancov a Jefim Fištejn začnou ve spolupráci s policejními a soudními orgány provádět čistky mezi obyvatelstvem a nespokojené občany označovat za ruské agenty a nepřítele státu.
 3. Honzík Palička z Info.cz se po několika úspěšných raziích proti provozovatelům alternativních webů a nezávislým publicistům vyfotí v oboustranném objetí s ministrem vnitra Rakušanem a prokurátorem Igorem Střížem s textem: "Skvělá práce, kluci! Zase jsme těm proruským dezolátům dali na frak a ukázali, že v naší zemi nemají místo! Jen tak dál, ať vylikvidujeme tu Putinovu smečku, která chtěla odebírat vražedný plyn od ruského agresora a ostatní šmejdi ať třeba umrznou v panelácích! Psům psí smrt!"


Je toto vše tak nepředstavitelné? Abychom se hodně brzy nedivili...