Protistátní živly na Václaváku: Pomohlo by demonstrantům v očích médií, kdyby měli s sebou roušky a ukrajinské vlajky?

05.09.2022

Sobotní pražská demonstrace Česká republika na prvním místě se velice vydařila, především s ohledem na fakt, že nebyla nijak předem avizována ani propagována v mainstreamových médiích. O chystané demonstraci se občané nemohli dovědět ani z televize, rozhlasu nebo tištěných médií, informace o ní přinášely pouze internetové zdroje. I přes tento mediální bojkot se demonstrace zúčastnilo podle různých odhadů od 70 až ke 130 tisícům lidí.

Stejný způsob informování zvolila korporátní a veřejnoprávní média i po skončení demonstrace: v nedělním ranním zpravodajství České televize 4. 9. 2022 se na informaci o statisícovém shromáždění občanů v Praze dostalo až v JEDENÁCTÉ MINUTĚ z celé celkově zhruba 15minutové zpravodajské relace:
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1178166846-zpravy/222411008000904/

Před zásadní událostí, kterou byla největší protivládní demonstrace za poslední desetiletí v hlavním městě republiky, dostaly přednost nejprve spoty o dění v ukrajinské jaderné elektrárně s nezbytně dotěrným proslovem Zelenského (viz také článek Stane se Zelenský hlavním moderátorem Událostí ČT, nebo se projevy hrdinného narko-komandanta začnou povinně promítat v českých nákupních centrech?), následovala nebývale zdlouhavá reportáž o druhém odložení startu rakety NASA k Měsíci, natahovaná o několikaminutový (!) vstup experta na kosmonautiku, osvětlujícím do nejmenších podrobností důvody odkladu startu; dále přišla na řadu zpráva o záplavách v Pákistánu, následovaná požáry v Kalifornii a rozhodnutím tureckého výrobce dronů o zvýšení výroby. Teprve poté, v 11. minutě relace přišel na řadu krátký, půlminutový šot o statisícové demonstraci v Praze ze včerejšího dne!

Je naprostou ostudou České televize, že hned na začátku zpráv (zhruba v 3. - 4. minutě relace) se záběry z demonstrace objevily na monitorech za zády moderátora, a to z relace slovenské televize TA3, která tuto informaci zjevně zařadila hned na úvod svého zpravodajství! Nelze si dělat iluze o kvalitě slovenských médií, ale pokud i ty zařadí tuto informaci na úvod své relace, je jasné, že se jedná o zásadní událost nejen pro Českou republiku. Čeho se tedy Česká televize bojí, když se snaží informaci o důležité události ve své zemi (a dokonce přímo v Praze) odsunout do zadních minut svých relací?

ČT24 odsunula informaci o mohutné demonstraci v Praze až na 11. minutu své zpravodajské relace, zatímco na monitorech za moderátorem běžely od počátku šoty se záběry ze shromáždění ze zahraničních televizí!
ČT24 odsunula informaci o mohutné demonstraci v Praze až na 11. minutu své zpravodajské relace, zatímco na monitorech za moderátorem běžely od počátku šoty se záběry ze shromáždění ze zahraničních televizí!

Pro naše mainstreamová média je zjevně rozdíl mezi demonstrací a demonstrací. Pokud se jedná o shromáždění na podporu vládní linie, nikdo nemůže pochybovat, že by cosi takového ve svém zpravodajství přehlédla, nebo nedej bože zařadila až na závěr zpráv. Když koncem února tohoto roku proběhla demonstrace na podporu Ukrajiny, naše veřejnoprávní televize ani rozhlas nezaváhaly; posuďte sami:

Napříč republikou září modro-žluté barvy, Češi podporují Ukrajinu
https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/3448444-praha-je-v-modro-zlutych-barvach-vaclavske-namesti-demonstruje-podporu-ukrajineČeský rozhlas dokonce přinesl i kompletní časový program celé demonstrace:
Je třeba zastavit Putina, řekl lidem na Václavském náměstí Fiala. Protestovali proti ruské agresi
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/milion-chvilek-demonstrace-vaclavske-namesti-rusko-ukrajina-valka_2202271404_aur

Účastníkům sobotní demonstrace by možná pomohlo, pokud by se na Václavák dostavili v roušce nebo respirátoru a přítomným redaktorům ČT a ČRo by předložili covid pasy a potvrzenky o třech/čtyřech dávkách. Neměli by zapomenout projevit správný politický postoj a přibalit s sebou i ukrajinskou vlajku. S takovou výbavou by je naše veřejnoprávní média určitě nepřehlédla.

Ani tak by vzhledem k náplni demonstrace nenašli zastání u našich politických loutek. Ještě v průběhu sobotní demonstrace premiér Fiala označil její svolavatele za extremistické síly, hlásící se k proruské orientaci a její účastníky za oběti ruské propagandy a dezinformační kampaně, což se potkalo s ostrým nesouhlasem shromážděných.

Máme tady vlastně obdobu situace, jak reagovala propaganda předchozího režimu: obyčejní lidé na demonstracích před rokem 1989 byly "antisocialistické síly a deklasované protistátní pravicové živly". Dnes jsou tedy lidé, obávající se o další vývoj země, o reálně hrozící nedostatek energií a vůbec o to, zda vůbec přežijí, protistátními proruskými živly a pomatenci, podléhající putinovské dezinformační válce. Dnešní politické loutky tak věrně následují své komunistické předchůdce svým konáním i z hlediska dikce.

Jejich podlézavci z řad servilních novinářů a lovců dezinfomátorů jim všemožně vycházejí vstříc a snažně se usilují zalíbit. A hle, Roman Máca po pečlivém slídění dokonce mezi demonstranty našel jednoho proruského trolla:

Česko na prvním místě? Na protivládní demonstraci byl na pódiu i proruský aktivista
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-cesko-na-prvnim-miste-na-protivladni-demonstraci-byl-na-podiu-i-prorusky-aktivista-40407678

Jaký to veleúspěch! Hned je všechno jasné, všichni ti lidé na demonstraci byli pomýleni ruskou hybridní válkou a podlehli falešným zprávám: Naši zemi nic nehrozí, žádná energetická krize není na blízku, naše ekonomika a průmysl bude nadále vzkvétat a ropy i plynu bude pořád dost i bez Putina. A to vše díky skvělé investigativní práci Romana Mácy, který odhalil jednoho spolupracovníka ruské televize mezi demonstranty!

Elitní úroveň vládních propagandistických šmejdů "skvěle" vystihuje příspěvek Pavla Šafra z provládních novin Forum24:
Fašistická spodina Putinových přívrženců zaplnila polovinu Václavského náměstí
https://www.forum24.cz/fasisticka-spodina-putinovych-privrzencu-zaplnila-polovinu-vaclavskeho-namesti/

Ubohá žurnalistická úroveň Šafrova článku, založeného na dojmech bez podložení jakýchkoliv zdrojů, důkazů pro svá tvrzení nebo posouzení účastníků demonstrace (prý "stačí se na ně podívat", jaký to analytický výkon zkušeného žurnalisty), svědčí o naprosté bezradnosti vládních propagandistů.

Osobě Pavla Šafra jsem se dostatečně věnoval v předchozím článku Vládní propaganda z Forum24: Zatopit si v zimě ve svém bytě není lidské právo. Tepla si můžete dosyta užít v létě na plovárně!, snad tedy jen podotek ke kvalitě českých novinářů:

Když si uvědomíte, že tato osoba šéfovala po téměř dvě desítky let našim dvěma největším deníkům (LN, MFD), ukáže vám to jasný obrázek, v jakém stavu se nachází naše noviny a žurnalistická obec, kterou Šafr za dobu svého působení vychoval.

Další četné manipulace o sobotním shromáždění ze strany korporátních a veřejnoprávních médií výborně rozebral mj. Petr Pokorný na webu www.skrytapravda.cz:
https://skrytapravda.cz/ze-zahranici/752-zajima-vas-jak-dezinformacne-o-vcerejsi-demonstraci-informuji-ruske-zdroje

https://skrytapravda.cz/z-domova/751-ty-xindle-nejsme-male-deti-nejsme-rusaci-kolik-ruskych-vlajek-tam-je

Závěrem ještě poznámka ke známé postavičce řeporyjského chaota se záhadně privilegovaným postavením a neomezeným přístupem do médií, projevujícím se trvale bezohledným chováním bez hrozby jakéhokoliv postihu, jenž by ve stejné situaci hrozil kterémukoliv obyčejnému člověku. Toto jsou výrony jeho chorého mozku bezprostředně po demonstraci:

Toto je exemplář člověka, který přesně vystihuje můj pohled na současné fungování světa. Když někomu popisuji, že svět mě ze všeho nejvíc připadá jako kopie Orwellovy Farmy zvířat, tak většinou nechápou, o čem mluvím. Dnes pro pochopení dávám jako příklad Pavla Novotného: protekčního spratka, jak se sám nazývá, velmi schopného manipulátora a očividného znalce chorých duší a myslí jedinců ze šoubyznysu a "vyšší společnosti".

Když si poslechnete, co o sobě říká v Klusákově dokumentu Dělníci bulváru: "Jsem židáček a člen ODS, systém, ve kterém žijeme, mi naprosto vyhovuje," hned chápete, co znamená, když jsou si někteří lidé rovnější než druzí. Dítě, které mělo díky svému bohatému tatínkovi vše, hodnotí všechny lidi ve svém okolí, plive, nadává a dává rady do života těm, s nimiž se vůbec nemůže srovnávat.

Pokud stále nechápete, zkuste si alespoň představit, co se vám stane, pokud se pokusíte na chvíli chovat jako idiot a provedete následující:

  • Zkuste si komukoliv ve svém okolí, nebo nějaké vysoce postavené osobě říct, že ho pověsíte. Zkuste si to!
  • Zkuste veřejně prohlásit, nejlépe před úřední osobou nebo policistou, prohlásit: "Já s oblibou řídím, i když nemám řidičák, jsem trestně stíhaný."
  • Zkuste se veřejně přiznat, že jste kohosi podplatil, abyste získal výhodu v televizní soutěži a poštval proti sobě jiné soutěžící navzájem, aby se vyloučili a vy zůstali jako vítěz a mohli si za prachy koupit auto.
  • Zkuste si jako veřejný zastupitel prohlásit, že hodláte opravit místní nádraží z fondů EU tímto způsobem: "Já ty dotace dostanu, nalžu jim všechno možné, prostě ty prachy dostat musím."
  • Zkuste si jako veřejný činitel říct, že vás osudy jiných lidí, tedy těch, kteří nemají takové bohatství a známosti jako vy, jednoduše nezajímají.
  • Zkuste si dovolit odejít z budovy soudu v průběhu soudního jednání o VAŠEM obvinění a vykřikovat přitom nadávky na soudkyni: Ve 45. minutě líčení se Novotný však také obrátil na státního zástupce, aby prohlásil: "Ty se nedívej na hodinky, ty vole!" "Zklamala jste mě. Já jdu pryč. Už toho mám plný zuby. Vy jste proti mně normálně zaujatá. Bez p*dele. Čau," pravil.
  • Zkuste posílat policejním vyšetřovatelům nebo veřejným činitelům na hlavičkovém papíře městské části a kulatým razítkem oznámení, že jsou p**e.

Pokud dojdete k závěru, že by se vám v aspoň jednom z příkladů VŮBEC NIC NESTALO, v tom případě blahopřeji, patříte k privilegovaným, jimž jakási alegorie o Farmě zvířat nemůže nic říkat. Pro vás je dnešní svět naprostou procházkou růžovým sadem, stejně jako pro Pavla Novotného.

Vezměte si, že kdyby Pavel Novotný nebyl privilegovaným synáčkem a v naší společnosti fungoval rovný přístup ke všem lidem, nikdy by se nemohl ocitnout na své současné pozici, protože by k ní nikdy nedošel; byl by nejpozději během školní docházky uzemněn kterýmkoliv školským psychologickým poradcem nebo skončil v ústavu jako každé jiné poruchové dítě bez privilegií. Jen kolik zdravých a veselých dětí, které se dostaly díky školnímu stresu nebo šikaně do těžkých depresí a psychických problémů, nebo se jen svým chováním lehce vymykaly z průměru, se stalo obětí tzv. školních psychologů a byly označovány jako problémové a ostrakizovány před okolím, ale tento fracek nikoliv?!

Že mu soud dal pokutu za výhrůžku? To je myšleno vážně jako trest? Kdokoliv by jiného člověka bezdůvodně ve veřejném prostoru označil za špínu a vyhrožoval mu pověšením, byl by zákonitě odepsán ze společnosti. A chabá peněžní pokuta má být trest?

"Když se někdo narodí se zlatou lžičkou v hubě, tak mu těžko vysvětlíš, že ji tam má jenom proto, že druzí za to zaplatí. Je mu to jedno. To je jako když vyroste dítě v nevěstinci. Nejsou to pro něj prostitutky, plevel, ale hodné tety, které se o něj starají."

Přesně tito lidé nám budou vládnout, přesně oni nám budou v Nové normalitě diktovat, jak budeme žít; nastává jejich doba. Kdo se nebude chovat podle jejich požadavků, bude prohlášen za ruského agenta a umístěn do karanténního tábora nebo eliminován.