Názorový přemet covidfanatiků: obhájci koronafašismu, covidového teroru a lockdownů se na povel ze dne na den proměnili v bojovníky za svobodu Ukrajiny

04.04.2022

Jakým způsobem se z průměrného covidiota, který ještě včera fanaticky obhajoval všechna covidová opatření a lockdowny, poslušně se chodil testovat i očkovat a horoval za tvrdší omezování lidských svobod, zákazy a nařízení, doslova přes noc stane nadšený fanoušek ukrajinského lidu a bojovníkem proti Rusku? Úplně jednoduše: ovce vždy půjdou za vůdcem stáda, když na ně pískne a předhodí jim novou potravu. Jako na povel se seřadí a ochotně změní původní směr; ve stádu pak začnou skákat a bečet v rytmu nových pokynů.

A jak státní moc pískla, tak její mediální loutky začaly skákat. Smrtelnou pandemii covidu ukončili doslova přes noc a vydali pokyn k nové psychologické operaci Ukrajina. A přesně podle těchto pokynů se začaly chovat i jejich propagandistické loutky: Včera obhajovali covidový teror a lockdowny, dnes jsou z nich bojovníci za svobodu Ukrajiny.

Je libo důkazy? Stačí se podívat na kohokoliv z mainstreamové mediální scény, politiky, byznysu nebo kultury:
Internetový magnát Lukačovič, který ještě před pár měsíci vychvaloval brutální covidová opatření, veřejně věnuje 100 milionů na nákup zbraní pro Ukrajinu:

Reakce na masakr v Buče: Lukačovič pošle Ukrajincům 100 milionů na zbraně
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/clanek/reakce-na-masakr-v-buce-lukacovic-posle-ukrajincum-100-milionu-na-zbrane-40392692

Jak může někdo vyhodit 100 milionů s radostným odhodláním, že je posílá na zbraně pro jeden z nejzkorumpovanějších států Evropy, který nemá pod kontrolou radikální paramilitární jednotky, operující po celém jeho území? Kam asi ty peníze půjdou a kde skončí? Na platy ukrajinských vojáků?

Kdyby Lukačovič rozdal sto milionů lidem na Ukrajině nebo charitativním organizacím, tak neřeknu ani slovo. To by mělo aspoň nějaký blahodárný účinek a pomohly by dobré věci. Jsou to takříkajíc "jeho" peníze, tak s nimi může naložit, jak si usmyslí. Ale narvat 100 milionů přímo armádě státu bývalého SSSR, o jehož fungování a míře korupce nemají přehled ani mezinárodní finanční instituce? Co ví Lukačovič o složkách ukrajinského státu a jeho fungování? Má zjištěno, na co konkrétně ty peníze půjdou? 100 milionů přece není marginální dárcovský příspěvek na charitu!

Kdyby někdo ještě před dvěma měsíci veřejně prohlásil, že se rozhodl soukromě poslat stamiliony na zbraně pro jiný stát, hrozil by mu kriminál za nelegální vyzbrojování cizího státu. Dnes se český miliardář z rozmaru rozhodne poslat ze svých nekonečných peněz pár set milionů a ještě to vesele roztroubí do celého světa. Jednak aby všichni viděli, jaký on je charakterní mecenáš s dobrým srdcem, a v druhém plánu, aby se předvedl a ujistil celý národ, jaký je to pracháč.

Jen tak pro informaci: Po ruské invazi z důvodu nařízení Ministerstva průmyslu a obchodu nesmí české firmy dodávat ani průmyslové výrobky z oceli do Běloruska, ovšem miliardářský blbeček může poslat stamiliony na Ukrajinu na nákup zbraní a ještě se s tím veřejně pochlubí celému světu!

K tomu malá odbočka: Kdo má email na Seznamu, měl by výhledově uvažovat o přechodu na jinou platformu. Sám nehodlám podporovat fašistického zmrda Lukačoviče v tom, aby posílal peníze na vyzbrojování cizího státu. Státu, jehož míra rozkladu, panující korupce bez jakékoliv kontroly vládní moci a nekontrolovaného násilí vojenských i nevojenských jednotek nemá obdoby ani v některých zemích třetího světa, natož v Evropě! Na Seznamu každého uživatele již delší dobu otravují výzvy k instalaci sledovacích aplikací typu bankovní identita, za chvíli tam budete muset zadávat i svůj občanský průkaz a prokazovat řádné placení inkasa. Nebude to dlouho trvat a bez totalitních šmírovacích ověřování identity vás Seznam ani nevpustí do schránky.

Jelikož je rusko-ukrajinská válka další fází jednoho a toho samého procesu s totožným cílem, mediální propaganda opět ovečkám nalije do hlav nové slogany (ano, jsme v tom opět všichni společně, tentokrát s Ukrajinci) a ovce si ani nevšimnou, že se jedná o pokračování pandemického divadla v jiném formátu. Nemají žádný problém naskočit na novou vlnu a místo povinného nošení covid pasů a předkládání QR kódů o očkování začnou nadšeně mávat ukrajinskými vlajkami.

Od Evy Hrindové jsem na Svobodném vysílači slyšel přiléhavý termín pro tyto ovce: MYŠLENKOVÍ LÁČKOVCI, lidé, kteří okamžitě skáčou na každý nový trend nebo většinový postoj.

A jak si svůj přerod zdůvodní? Jednoduše: z myšlenkového kotrmelce obviní druhou stranu, tedy antivaxery a odpůrce koronafašismu. A přesně toto také činí:

Miroslav Mareš, údajný expert na extremismus, neslavně známý předseda rady ČT, který s pomocí ODS na přelomu let 2000/1 odvolal stávajícího ředitele a dosadil Hodače a dostal televizi do chaosu, tvrdí:
"Dřívější odpůrci očkování teď hlásají proruské postoje." :)
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-extremistickou-scenu-meni-dezinformace-40398467

Je neuvěřitelné, jak dokáží převrátit naruby svou vlastní agendu a doslova popřít, že to oni sami ze dne na den zrušili dosavadní dogma nebezpečného covidu s životní nutností očkování, testování, izolací, karantén, covid pasů, zákazů, příkazů, omezování svobod a pohybu atd. a nastolili novou proukrajinskou linii, jako by ta včerejší vůbec neexistovala!

Vždyť se podívejte na jakéhokoliv novináře, politika, aktivistu nebo běžného internetového covidfanatika, každý po ukrajinských událostech prodělal stejný názorový přemet. Rozhlasový redaktor Jiří Štefl z Radiožurnálu, který ještě vloni udával policii lidi za to, že si během nařízeného lockdownu dovolují CHODIT PO VENKU, BAVÍ SE SPOLU nebo nedej bože POPÍJEJÍ NA VEŘEJNOSTI, se nyní hlásí z masové pražské demonstrace na podporu Ukrajiny, kde se osmdesát tisíc lidí pohybují bez roušek a respirátorů, a najednou mu nevadí, že lidé se nechrání, nedodržují odstupy a neprokazují se očkováním?

Ve stejném článku z února byl zmíněn i Bohumil Kartous, který se téže demonstrace účastnil. V rozhovoru pro Novinky a Právo tvrdil, že odpůrci očkování jsou hlásnou troubou ruské propagandy (Antivaxeři jsou nyní hlásnou troubou ruské propagandy, říká mluvčí elfů Kartous), a další den se vydá na masovou protiválečnou demonstraci na Václavák, mezi osmdesát tisíc lidí bez roušek a respirátorů, bez rozestupů, bez nutného prokazování neinfekčnosti, bez předkládání covidpasů, a to doslova několik dnů po oficiálním konci největší zdravotnické pandemii v historii! Přitom ještě před 14 dny by byl sám označen za antivaxera a nezodpovědného šiřitele vražedného viru, celá demonstrace by byla rozprášena silovými složkami státu a vystartovala by po něm celá mediální scéna. Kartous byl by okamžitě nahlášen na hygienu a pokutován.

K tomuto rozhovoru ještě jedna poznámka: V nadpisu článku Antivaxeři jsou nyní hlásnou troubou ruské propagandy je důležité hlavně to slovo NYNÍ. To je přesně ta skvělá a osvědčená metoda, jak snadno pošpinit lidi s jakýmkoliv protestním názorem tím, že jejich postoje zákeřně spojí s novým obviněním, k němuž se zrovna teď v celé společnosti strhla silná nevraživost a negativní nálady: Včera ještě hlásnou troubou Putina nebyli, NYNÍ už jsou.

Důsledky můžeme vidět v jakékoliv diskusní žumpě na internetu: Hurá, teď už všichni víme, co jsou zač všichni ti konspirátoři a antivaxeři: byli to prokremelští extrémisté, vedení Putinem a placení ruskou propagandou!

Vždyť to není nic nového: stejnou metodu používali bolševici v době politických procesů vůči opozici nebo dokonce sami proti členům vlastní strany, aby je udrželi ve strachu: "Včera jsi, soudruhu, zastával postoj shodný s linií strany? Tak to máš smůlu, protože NYNÍ se linie strany změnila, a tvůj včerejší postoj je NYNÍ považován za stranickou úchylku. Budeš obviněn, že jsi stranu zradil. Tímto postojem ses přiznal, že jsi byl odjakživa škůdce a agent nepřítele."

Jinak Kartous je velice pozoruhodná osoba a stojí za to pokusit se ho někdy podrobněji probrat. Bylo by zajímavé dobrat se skutečných důvodů, jak se z celkem solidního publicisty a experta na vzdělávání znenadání stal bojovník proti ruské propagandě. A co ho k tomu přimělo, a kdo za jeho náhlým obratem stál. Pokud se totiž proberete jeho články z Britských listů od roku 2004 až téměř do doby, než se stal lovcem dezinformátorů, najdete v nich zcela jiné názorové postoje, než zastává nyní. A co více, budete v nich velmi těžko hledat jakoukoliv zmínku o Rusku nebo Putinovi.

Nejen o Kartousovi a jeho názorové genezi si můžete ve vtipné formě pročíst v tomto precizně vyzdrojovaném článku:
soudruzi bojovníci proti dezinfo
https://www.abclinuxu.cz/blog/GretinBlogisek/2022/6/soudruzi-bojovnici-proti-dezinfo-128373-128683

Náhlý obrat od covidfanatismu k proukrajinskému vlaječkářství lze vidět i na mnoha uživatelských profilech. Tento uživatel na youtube pečlivě po celé dva roky falešné pandemie uveřejňoval téměř všechna covidpropagandistická videa z ČT24. Po "ukončení" pandemie v únoru náhle příspěvky ustaly, bylo zřetelné, jak uživatel na chvíli znejistěl, ale po pár dnech už covid pohotově nahradily propagandistické reportáže ČT24 o Ukrajině a ruské agresi. Nyní se ukrajinské téma opět lehce mísí s covidem.

Takže kdo vlastně změnil postoj? Hlásají nyní skutečně odpůrci očkování ruskou propagandu, nebo se covidofanatici přes noc přerodili na ukrajinské fanatiky?


Mohu přispět i vlastní zkušeností ze svého okolí. Blízký rodinný příslušník poslal odkaz jinému příbuznému na článek z Parlamentních listů. Předesílám, že téma článku se netýkalo ani covidu, ani Ruska, ale hrozby možného zvýšení cen energií. Odpověď dotyčné osoby byla blesková: Článek nebude číst ani otevírat, protože zmíněný server je dezinformační zdroj, neboť tak byl označen v seznamu 'podvodných stránek' neziskovou institucí Evropské hodnoty (přiložen odkaz na článek z roku 2016!). A prý ten server hlídá policie, neboť tam píšou lidé, kteří tvrdí, že covid neexistuje a fandí Putinovi a Rusku.

Pokud si člověk nedokáže sám vytvořit vlastní názor na jakýkoliv článek bez toho, aby mu kdosi předžvýkal ten "správný" a vyfiltroval všechny ty "špatné", neměl by správně ani vycházet z bytu, aby si neublížil, až spatří realitu. Správně by měl takový člověk být prohlášen za nesvéprávného. Taková osoba touží být chráněna před tzv. dezinformacemi, neboť pokud by náhodou okem zahlédla cosi "podvratného", co neodpovídá oficiální schválené linii a "obecné pravdě", mohlo by jí to způsobit zmatek v hlavě.

A jestliže si někdo nemůže přečíst nějaký článek jen proto, že onen web je uveden na jakémsi seznamu dezinformačních webů jen proto, že tam kdosi cosi napsal a prý je pod 'dohledem', tak to je smutné. Takoví lidé by se měli především co nejrychleji odhlásit z Facebooku, který je pod dohledem nejen policie, ale i tajných služeb, neboť se přímo jedná o jejich špiclovací projekt. Na Facebooku si přitom každý sám na sebe vede profil se všemi kompletními osobními údaji o svém životě, včetně nejintimnějších informací o každodenním pohybu i fotek ze soukromí. To jim nevadí?

Na Facebooku si kdekdo hraje na něco, co není, všichni jsou tam úspěšní, šťastní a vysmátí, předvádějí se před okolím jako největší borci a světáci, tváří se jako samostatní a nezávislí jedinci, a přitom se horko těžko uživí a nebýt toho, že jim rodiče každý měsíc posílají celý důchod, tak by nepřežili. A tyhle osoby nás budou poučovat, abychom si dali pozor na dezinformace? Nás budou kárat, že podléháme dezinformacím, když si chceme cosi přečíst na webu? Bohužel, stává se, že i v příbuzenstvu se vyskytne osoba, která dovede roky lhát vlastní mámě a celou svou rodinu vydírá o peníze kvůli vlastním dluhům a exekucím, ale na internetu vystupuje jako přepoctivý lovec dezinformátorů a rozdává rady jiným, co by měli a neměli číst!

Ve všech kotrmelcích a přemetech v lidském myšlení, přecházející od covidohysterie k ukrajinské hysterii, si můžeme povšimnout, jak se v případě takových zvratů během malé chvíle mění situace a postoje lidí téměř u čehokoliv. Co nešlo dříve, najednou jde a nic není problém v případě, když mocní potřebují prosadit nový směr. Bylo to tak v posledních letech několikrát, všimněte si: Dříve nebyly peníze na nic, státní orgány a instituce odmítaly poskytnout lidem jakoukoliv sebemenší finanční podporu v nouzi, exekutoři lidem neodpustili ani korunu z dluhů, nic se nemohlo modernizovat, stavět, protože prý nejsou peníze, jakýkoliv větší výdaj by způsobil pohromu v rozpočtech atd. atd.

Přišel koronapřevrat, a náhle se objevily nekonečné zdroje peněz na všechno: testy, roušky, nekončící nákupy vakcín, miliardové podpory státním úřadům, firmám, korporacím, modernizace státních úřadů, poliklinik, vybavení nemocnic nejmodernější technikou, kamerami, vstupními branami, snímacími přístroji, kontrolou na každém rohu...

A s nastalou ukrajinskou krizí se děje to samé: Ještě vloni a předloni byl zdravotní systém na pokraji kolapsu, počet nemocničních lůžek na pokraji zahlcení, všichni zdravotníci jsou totálně vyčerpaní. Nemocnice hlásily, že zdravotní systém už neunese ani jednoho pacienta navíc, nemocní budou umírat po chodbách nebo na ulicích!

Co se tvrdí dnes s přílivem ukrajinských uprchlíků: Statisíce běženců náš zdravotní systém nijak nezatíží! :)
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3453012-podle-dat-operatoru-prislo-z-ukrajiny-do-ceska-uz-zhruba-200-tisic-lidi-rekl-rakusan

Stejnou zprávu jsem předvčerem četl v teletextu o polském zdravotnictví: taky prý vše v pohodě zvládají, i když ještě před 2 měsíci i v našem tisku vycházely články, že polské zdravotnictví je pokraji zhroucení a tvrdili, že lidé s těžkým průběhem covidu nemocnice odmítají a ti umírají doma!

září 2021:
Velká mobilizace zdravotníků v Polsku. Zdravotní systém podle nich kolabuje
https://a2larm.cz/2021/09/velka-mobilizace-zdravotniku-v-polsku-zdravotni-system-podle-nich-kolabuje/

duben 2022:
Polské zdravotnictví má kapacity na to, aby se postaralo o 10.000 zraněných vojáků z Ukrajiny
https://newsbox.cz/zpravy/polske-zdravotnictvi-ma-kapacity-na-to-aby-se-postaralo-o-10-000-zranenych-vojaku-z-ukrajiny-m6n3kvpa

Podle Morawieckého se v Polsku nyní léčí "několik desítek" vojáků z Ukrajiny a země je připravená jich přijmout mnohem více. "Pokud to bude potřeba, jsme připraveni se ujmout nejméně 10.000 raněných," řekl Morawiecki. "Děláme vše pro to, abychom přijímali a postarali se o všechny zraněné vojáky z Ukrajiny," dodal.

A co školství v uplynulých dvou letech? Školy jsou totálně v krizi a učitelé vyčerpáni online výukou. Počet žáků a studentů ve školách je naplněn k prasknutí a výuka se zpožďuje, učitelé se nestíhají věnovat všem studentům. Ke studiu není možné připustit jakýkoliv větší počet studentů, nejsou na to dotace z ministerstva a vůbec na to nejsou prostory ani možnosti učitelů.

To platilo ještě včera. A co dnes čteme v tisku? V jedné slovenské obci přijali asi tisícovku osob z Ukrajiny, což znamená asi 130 školních dětí. V článku byl citován ředitel místní školy, který prohlásil, že tento nárůst odpovídá situaci, jako by otevřeli novou školu. Ne novou třídu, ale novou školu!

Do školy v Prešove prišlo vyše 130 detí z Ukrajiny. Ľudia im zaplatili desiate, skrinky aj úbory, peniaze od štátu ešte nedostali
https://dennikn.sk/2809282/do-skoly-v-presove-prislo-vyse-130-deti-z-ukrajiny-ludia-im-zaplatili-desiate-skrinky-aj-ubory-peniaze-od-statu-este-nedostali/

U nás k tomu dochází taktéž:
Okolní obce mají smůlu. Beroun dá v ZŠ přednost uprchlíkům
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/okolni-obce-maji-smulu-beroun-da-v-zs-prednost-uprchlikum-40394722

A nakonec vidíme, že z očkovacích center se stávají centra pro uprchlíky. Co lépe vykresluje fakt, že se jedná o druhou fázi jednoho a toho samého procesu, zahájeného korona-převratem?

https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/cerna-louka-vystaviste-vakcinace-ukrajina-uprchlici.A220305_654038_ostrava-zpravy_jog

Nyní už v republice nebudou chybět prostory pro životně nezbytné očkování obyvatelstva? Vždyť se nám tvrdilo, že smrtelnou pandemii přežijeme jedině tak, že se necháme očkovat!

Ale zrovna teď ne, virus si dal válečnou pauzu a čeká na vyřešení konfliktu na Ukrajině. Tak držte huby (buďte rádi, že už si je nemusíte zacpávat rouškama) a podporujte Ukrajinu! A nebojte, dočkáte se. Jakmile vše skončí, zase na vás nasadíme covidovou brutalitu se vší tvrdostí, jak jste byli poslední dva roky zvyklí!