Lockdowny, povinné respirátory, rozestupy, testování, očkování, omezení pohybu? Teď ne, jdeme na demošku za Ukrajinu! A všem rýpalům na webu zavřeme huby!

28.02.2022

První fáze scénáře Velkého Resetu, falešné pandemické divadlo skončilo, přichází druhé dějství: válka, cenzura, umlčování a likvidace oponentů, energetická krize a velké zbídačení.

Po zavedení internetové cenzury a vypnutí "podvratných" webů se na nás nyní budou hrnout vodopády jednohlasné státní pravdy. Z televize na nás budou 24 hodin denně hulákat Vrábel, vysmátý Máca z Evropských hodnot a lovec dezinformátorů Kartous, symbolicky přes celou obrazovku jako ten pověstný Velký Bratr a kárat nás, že jsme Putinovi trollové a šíříme dezinformace.

Nemůžu si pomoct, ale všechno mi to připadá jako předem domluvená hra. Média i vlády po celém světě doslova před pár dny začaly pěkně potichu ukončovat šílenství kolem koronaviru; nejprve jsme si vytrpěli dva roky šílenství: nucení k očkování, kontrola bezinfekčnosti, brutální zásahy na demonstracích, omezování základních svobod, totální kontrola našich životů, covid pasy, nová normalita...

...a najednou v půlce února jako když spadne opona, skončí představení: s covidem už nepočítáme, žádná smrtelná nemoc už najednou nehrozí. Počet pozitivně testovaných sice zůstává zhruba stejný, ale teď si můžete zacpat uši a nesledovat každodenní svodky nakažených; nemusíte se testovat, nosit respirátory; najednou nevadí, že klesá zájem o očkování. A postupně rušíme všechno, co jsme předchozí dva roky prosazovali naprosto brutálním terorem. Smrtelná pandemie jako by nikdy nebyla. A to vše náhle, doslova během několika dnů. Reportéři z televize a rozhlasu, kteří ještě včera jako snaživí udavači hlásili každého člověka, který se po okolí pohyboval bez roušky, najednou radostně poskakují na desetitisícové demonstraci bez jakýchkoliv omezení a ještě o tom nadšeně referují v živých vstupech do svých mikrofonů.

Když masmédia začala jako by pokynutím kohosi shora celou koronahysterii pozvolna tlumit, bylo jasné, že se chystá další dějství. Naznačovali nám to skoro doslovně: Končíme s touto komedií, to byla jen úvodní část našeho plánu, teď se chystá nová epizoda - sehrajeme vám předem dohodnutou válku mezi velmocemi, a to na Ukrajině. Dokonce už předem nám dávali vědět scénář, který bude následovat! Dopředu věděli, co udělá "protivník" a jak bude reagovat. A on přesně podle tohoto scénáře postupoval, jaký div!

Válka na Ukrajině čím dál více připomíná smluvenou hru dvou vzájemně domluvených stran globální moci k naplnění projektu Nového světového řádu. Druhá část po koronahysterii. Součástí toho všeho byly předem připravené "kampaně" a snahy o nastolení totální kontroly médií, informací, včetně neskrývaného úsilí vypořádat se se všemi oponenty (viz pohotová snaha hodit do jednoho pytle kritiky očkování a korona-pochybovače s proruskými "dezinformátory").

Hojné zmínky v médiích svědčily o tom, že oni už předem věděli, že nás čeká dezinformační kampaň, jakou jsme nezažili. Už ji měli naplánovanou, jak o tom svědčí rozhovor s analytikem Preslem z Asociace pro mezinárodní otázky z 23. února 2022:

Analytik Presl: Pokud vypukne boj na Ukrajině, čeká nás dezinformační kampaň, jakou jsme nezažili
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/cesko-dezinformace-koronavirus-ukrajina-krize-rusko-kyberneticka-bezpecnost_2202230030_pik

"Jestli konflikt reálně vypukne, bude ho provázet masivní dezinformační kampaň, která bude pravděpodobně nesrovnatelná s tím, co jsme tady viděli doposud," říká pro server iROZHLAS.cz analytik Asociace pro mezinárodní otázky Dominik Presl.

Z konspirátorů, pochybujících o covidu se šmahem proruští zrádci:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirus-covid-uz-netahne-z-dezinformatoru-se-stali-pratele-ruska-a-miru-189457

Výzvy na vypnutí "dezinformačních" webů (teď už je jedno, jestli "proruských" nebo proticovidových) se náhle vynořily jako na zavolanou a fašizace společnosti s touhami po zavírání lidí i jejich likvidaci začala hned po začátku konfliktu sílit:

Vypálit, zničit, zavřít obsluhu. Vypnout internet v Česku? A komu? Už se to sype
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vypalit-znicit-zavrit-obsluhu-Vypnout-internet-v-Cesku-A-komu-Uz-se-to-sype-693861

Bývalý ústavní soudce: Vypnout dezinformace. Teď je to ve veřejném zájmu
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-byvaly-ustavni-soudce-vypnout-dezinformace-ted-je-to-ve-verejnem-zajmu-190165

Tyto výroky zaznívaly ještě před osudným pátkem. V pátek 25. února 2022, symbolicky přesně na výročí komunistického puče z roku 1948, k tomu došlo: Před 15. hodinou oznámilo internetové sdružení CZ.NIC, že "po konzultacích s bezpečnostními složkami státu a na základě doporučení vlády" zablokovalo osm 'dezinformačních' webů, jenž prý v souvislostí s ruskou invazí na Ukrajinu "ohrožovaly českou národní bezpečnost". O den později přišlo na řadu několik dalších stránek z alternativní scény a jiné weby postihly dlouhotrvající výpadky v důsledku útoků hackerů.

Začala skutečná válka. Válka o lidskou mysl a jeho zotročení.


Od tohoto okamžiku se můžeme "těšit" na nepřetržitou masáž a dunění jednostranné pravdy společně s dennodenním prokurátorským obviňováním ze strany bojovníků s "dezinformátory" a "konspirátory", jejichž verdikty už mohou lidi dovézt klidně až do kriminálu. Teď už jde o hubu.

Nově jmenovaný nejvyšší státní zástupce, bývalý komunistický prokurátor Igor Střiž vydal téměř okamžitě po tomto cenzurním zásahu prohlášení, v němž oznamuje, že:
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3447760-verejna-podpora-ruskeho-utoku-na-ukrajinu-muze-byt-trestnym-cinem-varuje-nejvyssi

"Veřejná prohlášení na demonstracích i sociálních sítích, která schvalují útok Ruska na Ukrajinu nebo vyjadřují podporu vedení Ruska, mohou být za současných okolností posuzována jako trestný čin, za který hrozí až tříleté vězení. (...)
Svoboda projevu je v ústavněprávní rovině zakotvena v článku 17 Listiny základních práv a svobod. Každý má právo vyjadřovat své názory způsobem, který považuje za vhodný. Ale i svoboda projevu má v demokratickém právním státě své limity. (...)
Policie spolu se státními zastupitelstvími bude {projevy podpory a souhlasu s útokem Ruska na Ukrajinu} na veřejných shromážděních i v kyberprostoru důkladně analyzovat, jestli nenaplňují skutkovou podstatu zmíněných trestných činů."

Žádný div, že lovci dezinformátorů, elfové a figurky z různých slídících institucí typu Evropské hodnoty teď září úsměvy!

Orgie nadšení bylo možno sledovat už během pátečního večera ve speciálu ČT24 z 25. 2. 2022:
https://ct24.ceskatelevize.cz/specialy/rusko-ukrajinsky-konflikt/3447594-internetove-sdruzeni-cznic-zablokovalo-kvuli-utoku-na

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10997918455-mimoradne-porady-ct24/222411033210001/ (v čase 1:25:00)

Není divu, že "analytik" Evropských hodnot Roman Máca vystupuje v České televizi vysmátý jak lečo. Nařízení k cenzuře nepohodlných webů bylo splněno.
Není divu, že "analytik" Evropských hodnot Roman Máca vystupuje v České televizi vysmátý jak lečo. Nařízení k cenzuře nepohodlných webů bylo splněno.

Mezi internetovou lůzou na internetových "diskusích" většinově panuje nepopsatelná radost z toho, jak se konečně podařilo umlčet ty agenty, zrádce a rozvraceče západních demokratických hodnot. S každou "diskusí" jako bychom četli volání pracujícího lidu z 50. let po nejtvrdších trestech pro rozvratníky Horákovou a Kalandru během tehdejších politických procesů. Proto jsou státní i mimovládní cenzoři tak vysmátí.

Dezinformační analytik Šlerka v kolaborantském Deníku N obhajuje cenzuru: "Když je situace výjimečná, holt se sahá k výjimečným prostředkům."
https://denikn.cz/828343/analytik-vypnuti-aeronetu-a-spol-neni-cenzura-cesko-ale-dezinformace-resi-ode-zdi-ke-zdi/

Neříkal to už Stalin během čistek v 30. a 50. letech? Včetně toho suverénního "holt", přičemž si spokojeně mnul ruce?
"Když se kácí les, létají třísky."

Tento Vrábelův pohůnek doslova vyhrožuje všem, kdo by si jen dovolil zpochybňovat státní pravdu, že bude nahlášen jako podporovatel teroristických hrozeb:

Na dezinformační scéně nastal moment šoku, někdo změnil názor, říká expert
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-na-dezinformacni-scene-nastal-moment-soku-nekdo-zmenil-nazor-rika-expert-190538

"Kontroverzní téma dezinformací bylo systematicky potlačováno. Aby se nedostávalo ven, aby se o tom nemluvilo a aby se nekonaly praktické policy kroky, které jsme třeba navrhovali," říká Benedikt Vangeli a dodává: "Kvůli tomu dnes nemáme v České republice rozvinutý protidezinformační systém. Tak to bylo. Teď se to změnilo."

Sluší se připomenout, že přání vypnout tzv. dezinformační weby vyslovil v prosincovém rozhovoru pro Lidové noviny totalitní zmetek doc. Peter Šebo, který navíc s agresivitou vzteklého děcka požadoval, aby se s odpůrci lockdownů a očkování zametlo s pomocí vodních děl, jak to činily bezpečnostní složky v Austrálii.
https://aeronet.news/siri-nenavist-proti-skupine-obyvatel-ale-pritom-je-placen-z-dani-obcanu-reditel-laboratore-molekularni-biologie-akademie-ved-cr-oznacil-v-rozhovoru-pro-lidove-noviny-lekare-odborniky-a-obcany/

A hle, panu Šebovi se dnes splnil jeho vlhký sen, opoziční weby byly vypnuty.

S cenzurou několika masově čtených alternativních webů se "svezly" i mnohé další kritické stránky, o nichž se nedá ani náznakem tvrdit, že by podporovaly Putina a Rusko. Během uplynulého víkendu byly na tyto stránky vedeny mohutné hackerské útoky a zahlcování způsobilo jejich výpadek.

Například web Davida Formánka Otevři svou mysl nyní funguje, ale chybí v něm sobotní (26. 2. 2022) a velmi aktuální článek o Putinově napojení na Světové ekonomické fórum. Je docela možné, že jej Formánek byl nucen stáhnout. Po jeho uveřejnění totiž server nebyl dostupný a po obnovení se již neobjevil. Možné je také to, že celý web obnovil z páteční zálohy, kde článek ještě nefiguroval.

Dovolím si ze zmizelého článku citovat:
Rusko & Ukrajina... aneb napojení Ruska na Světové ekonomické fórum (WEF) a Velký reset. Jsou Putin a Rusko vážně tak "proti-globalističtí"?

https://nasface.cz/@otevrisvoumysl?max_id=107863858137300224

Spousta z nás ale asi vnímá to neúměrné pokrytectví, kdy se z Ruska nyní dělá agresor nejvyššího stupně, přitom už se zapomíná na to, když USA vtrhly do Iráku a vraždily civilisty, když NATO bombardovalo Jugoslávii, když NATO udělalo invazi a převrat v Libyi, a další celá řada příkladů.

Kde byl mediální humbuk? Kde byly vlaječky v profilových obrázcích na podporu těchto států?
To pokrytectví a dvojí metr je až do očí bijící a mnozí z vás si určitě dokážete udělat závěr, proč to tak je.
Pojďme se ale podívat hlouběji na jednu z možných teorií, proč se nyní děje to, co se děje.
Jak víme, celosvětově se rozvolňují covidové restrikce, těch informací o tom, jaký podvod celá covid plandemie byla/je, je více než dost, a tak světovládci potřebovali nový bod pozornosti. Něco, čím odvrátit pozornost celé světové populace, vyvolat v nich strach a hlavně... ještě více je ROZDĚLIT.
Všímáte si, že jsme jakoby v situaci na začátku covidu? Všichni teď vyjadřují soucit s Ukrajinou (obdoba tehdejšího šití roušek), máme společného nepřítele Rusko/Putina (obdoba velkého strašného viru zabijáka), a máme strach z toho, co přijde.

Z důvodu mohutných DDoS útoků byl na delší dobu nepřístupný také web časopisu Šifra. Ani Milanu Vidlákovi se tedy nevyplatilo to věčné balancování a kompromisy, když se snažil tabuizovaná témata předkládat seriózní žurnalistikou. Nebyl 'proruský' ani náznakem, ale měli na něj spadeno kvůli zpochybňování covidového podvodu. Byl prostě zařazen do složky "konspirační weby", a bylo jim jedno, jestli se to týká 11. září 2001, falešné pandemie nebo Putina. Cenzoři zkrátka všechny kritiky a opoziční komentátory souhrnně hodili do stejného pytle.

Útoky na tyto weby pocházejí od stejných lidí, kteří mají na svědomí shození alternativních webů, nebo je nadšeně podporovali, protože je považují za jednotnou frontu od "konspirátorů", přes zpochybňovače covidu až po Putinovy příznivce. Je jedno, že Šifra nepsala skoro nic o Rusku, už je ve stejném pytli.

Na osudu Šifry je jasně vidět, že nemá smysl dělat s mocí nebo hlavním proudem nějaký kompromis a snažit se s nimi seriózně vyjít (nebo aspoň působit seriózně), když ta druhá strana má pro všechny kritiky připravenou kudlu, zákazy a kriminál. Jsem velice zvědav, zda a jak dlouho Milanu Vidlákovi vydrží jeho optimismus z jeho nedávných vyjádření na jeho YT kanále.

V těchto vypjatých dnech se dobře ukazuje naivita některých osob z alternativy, kteří se dodnes domnívají, že není velký problém, když jim hlavní proud médií nedovolí uveřejňovat jejich názory. V dobrém úmyslu si prostě řeknou, že to je vlastně skvělá příležitost: založím si vlastní web, soukromý kanál na YT a profil na FB a tam budu moci neomezeně vysílat a uveřejňovat vlastní názory. A kanály korporátních médií budou trpělivě snášet, jak na jejich platformě vysílají jejich nejtvrdší kritici, pomlouvají je a odhalují spiknutí, podvody a jejich navázání na globalistickou moc, která hodlá zotročit celé lidstvo.

Je to stejná naivita, jako by si disidenti za komunismu poslali žádost na ústředí StB, zda by v jejich prostorech mohli mít redakci nezávislého média a na státních tiskárnách mohli tisknout samizdaty. Facebook, Youtube a dnes už vlastně celý internet je přece pod jednou kontrolou, je to JEJICH orgán kontroly informací, nikoliv nezávislé médium! Myslet si, že si na Youtube a Facebooku vybuduji nezávislý mediální dům a globální moc mě nechá na pokoji a ještě mě dovolí brát příspěvky od podporovatelů? Uvažující člověk toto nemůže myslet vážně.

K čemu teď budou všechny nezávislé kanály, umístěné na korporátní webech YT a FB? Přemýšliví lidé by se nyní měli soustředit na tlumočení svých myšlenek formou nezávislých kanálů, a nemyslím tím jen vlastní weby (ty vydrží, jen dokud je nevypnou), ale i metodami tzv. "staré školy", tj. tištěnými časopisy, letáky, provoláními, doslova samizdatem, tedy nepřizpůsobovat se stylu hlavních médií a netlačit se ke globalistickým internetovým korporacím: ti jim už opravdu nepomůžou. Protože kdo chce, ten si informace najde i z těch nejhlouběji utajovaných zdrojů, ať jsou jakkoliv blokovány a cenzurovány.

Nyní mám velké pochybnosti, jestli má vůbec smysl soustředit se na čím dál víc cenzurovaný a permanentně špehovaný internet. K čemu budou vlastní weby, když se k nim nikdo nedostane a nebude moci si je přečíst? Ať už je kdosi vypne, znemožní k nim přístup nebo vás samotný poskytovatel odstřihne od připojení? Jaký bude mít smysl pořizovat si připojení, když na internetu najdeme jedno a to samé, co v tisku a v televizi?

Zatím to možná nějaký smysl má. Kdo ví, kde bychom byli při současné covid hysterii bez internetu? Covidpas by byl naprostým standardem a proočkovanost obyvatel by byla 99% díky neexistenci jiného pohledu na věc, než se na nás valí z mainstreamu. Jenomže toto dnes skončilo a kvůli cenzuře se internet stává druhým mainstreamem.

Jak naznačují výroky činovníků z cenzorského úřadu pro kontrolu informací CZ.NIC, zákazy by se nemusely zastavit na nějakém seznamu pár desítek nezávislých webů. Prý budou vše vyhodnocovat a "podle situace", tedy jakmile státní propaganda bude pod jakoukoliv záminkou stupňovat hysterii hledání "nepřátel státu" a ostrakizaci nepohodlných názorů, může dojít k dalším vypínáním. Ale vše samozřejmě proběhne přesně v zákonném rámci a duchu demokracie a občanských svobod, jenž jsme si vybojovali před více jak třiceti lety.

V této souvislosti se chci opětovně zeptat: kde jsou naši bojovníci z kulturní a mediální sféry, kteří se roky po revoluci zaklínali tím, že již nikdy nesmíme dopustit návrat k poměrům z dob před rokem 1989 se státní totalitní cenzurou nepohodlných názorů a likvidací nezávislých vydavatelů (viz zmínka o Šteindlerovi a Vávrovi v článku Čeští voliči poděkovali svým věznitelům: Děkujeme, že jste nás zavírali do lockdownů, rozdělovali naše rodiny, ničili naše živnosti a nutili nás do očkování!? No, zkrátka se z nich stali ochotní pomahači nového režimu a podporují stejné represe, které dříve odsuzovali. Dnes se ovšem domnívají, že už stojí na té 'správné' straně.

O hrozbě do budoucna, která může nastat pro svobodné životy nás všech v souvislosti s tím, co si politici a jim servilní cenzoři dovolili dnes, píše publicista Luboš Zálom:

Cenzura: Otvíráme prostor zvůli a despocii, jaká tady nebyla od 50. let minulého století
https://svobodny-svet.cz/cenzura-otvirame-prostor-zvuli-a-despocii-jaka-tady-nebyla-od-50-let-minuleho-stoleti/

Neoficiální cesta, když se sejde ministr vnitra s lidmi z CZ.NIC, a někde za zavřenými dveřmi je učiněna objednávka na vypnutí několika webů, je však v každém ohledu arbitrární zvůle.
Pokud tento postup, tento způsob boje proti politickému nepříteli, přijmeme jako něco, co je v pořádku (...), jaký princip zastaví rozšiřování této praxe? Zvláště když přijmeme, že tato neoficiální praxe může jít i přes ústavu. Ministr Rakušan se sejde se zástupci českých bank a doporučí jim, aby zrušily účty určitému seznamu lidí (například těm, kteří kdy něco napsali na Protiproud nebo Parlamentní listy). Nebo se může sejít se zástupci ČEZu a dalších společností a doporučit jim, že těmto lidem by bylo dobré přestat dodávat proud. Lze se také sejít s řediteli nemocnic a předložit jim seznam lidí, u nichž je z hlediska národní bezpečnosti žádoucí neposkytnout jim lékařskou pomoc. A tak dále a tak podobně.
Pokud přijmeme to, co nyní předvádí naše vláda, kterou bych směle nazval vládou kvazi-totalitní, otvíráme prostor zvůli a despocii, jaká tady nebyla od 50. let minulého století!

V tomto cenzurním šílenství se ovšem prokazují charaktery a chvála bohu se objevují i světlé výjimky mezi mainstreamovými novináři.

Jednou z těchto světlých výjimek v novinářském mainstreamu je Jan Macháček z Lidových novin. Nelze souhlasit se všemi jeho postoji, politickou orientací a pohledem na svět, ale přesto rád čtu jeho články, protože je to novinář, který má skutečně široký obzor a přehled ze všech možných zdrojů a tisku celého světa. Především ale dokáže stát za svými zásadami bez ohledu na to, zda se to zrovna hodí.

Tento jeho komentář je naprosto brilantní a jeho postoje ke svobodě slova si velice cením:
Jan Macháček: Nějak jsme na toho Voltaira zapomněli

"Přitom už během pandemie se ukázalo, že v mnohých případech to, co bylo dezinformací či špatnou informací včera, je správnou informací dnes. Týkalo se to názoru na to, že koronavir se rozšířil únikem z čínské laboratoře, ale také pohledu na nošení roušek a efektivitu vakcín."
"V roce 1989 jsme říkali, že nejsme jako oni. Mělo by to platit i dnes. "Oni" přece zlikvidovali poslední zbytečky svobodných médií v Rusku... Proč jim dávat argument, že my přece také cenzurujeme a vypínáme? Proč jim zbytečně dávat argument, že možná jsme jako oni? Není právě teď ta chvíle demonstrovat, že jsme úplně jiní? Stačí snad, že my jsme o sobě přesvědčeni, že jsme dobří a správní a druhá strana je zlá?"
(...) "Jaký zákon a jaký paragraf porušily ty vypnuté weby? Kdyby vydaly podobný obsah knižně, to by se smělo?"

A poslední odstavec je naprostá trefa:

"Centra těchto hrozeb zaměstnávají zvláštní druh lidí se zvláštní mentalitou: upozorňovače, nahlašovače, udavače, ochránce před narušiteli apod. Připomínají mi pomocnou stráž VB či pomocnou stráž pohraniční stráže a domovní důvěrnice za komunismu. I tyto existence měly tehdy dojem, že něco a někoho chrání. I tehdy se budovala utopická společnost a utopická je i dnešní víra, ve které lze efektivně chránit před zlými a ošklivými informacemi.
Svoboda je tu přece od toho, aby chránila informace a názory, které se nám nelíbí. Kdyby byly na světě jen hezké a správné informace, není žádná svoboda k ničemu třeba."

Stručně vyjádřeno: Jan Macháček nejen tímto postojem vybočuje z nekonečné řady pravicových komentátorských bolševiků, kteří se 30 let zaklínají svým údajně pravicovým smýšlením, hlasitě odsuzují zločiny komunismu, připomínají bolševickou likvidaci "kulaků" a malých podnikatelů v 50. letech, zaštiťují se odkazem Milady Horákové, mají plná ústa demokracie a boje za svobodu a občanská práva, a pak jsou během nouzových stavů schopni horlivě podporovat covidtotalitu, žádají tvrdé tresty pro obyčejné lidi, protestující proti omezování svých svobod a radostně aplaudují policejním složkám, brutálně zasahujícím proti živnostníkům, kteří si dovolili otevřít svůj obchod!

Co se dá říct o Janu Macháčkovi, to rozhodně neplatí o 95% zbylé novinářské obce, jenž ochotně slouží aktuální politické objednávce. A tomuto stádu je jedno, že popírá postoj, jenž vehementně zastávalo celé poslední dva covidové roky!

Co totiž v posledních dnech ovšem šokovalo nejvíce, je náhlá změna narativu, doslova názorový kortmelec a bleskové přizpůsobení stáda na novou kampaň. Pět dnů (!) po zmírnění všech brutálních covidových opatření se náhle všichni tváří, jako by tady žádná pandemie ani nikdy nebyla. Covid teď nikoho nezajímá, nyní musíme všichni fandit Ukrajině a vší silou mávat vlajkami! Roušky, testování, rozestupy, povinné očkování, kontrola bezinfekčnosti kamkoliv vstoupíte? Teď s tím neotravujte!

V neděli proběhla v Praze i na jiných místech ČR masová demonstrace na podporu Ukrajiny. Nestačím se divit, jak celá mediální scéna najednou přišla na chuť protiválečným mírovým demonstracím. Za celé ty roky agresivních válek v Afghánistánu, Iráku, Libyi, Sýrii, Jemenu jsem u našich novinářů takové nadšení pro mírové demonstrace nezaznamenal.

Václavák najednou plný, bez prokazování bezinfekčnosti, bez covid pasů, bez otestování, bez povinných rozestupů, bez roušek a respirátorů, to vše pár týdnů od konce smrtelné pandemie koronaviru a drastického omezování svobod!
https://www.facebook.com/milionchvilek/photos/a.731827440358070/1952298754977593/?type=3

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/milion-chvilek-demonstrace-vaclavske-namesti-rusko-ukrajina-valka_2202271404_aur

Ještě před dvěmi týdny by jakoukoliv podobnou demonstraci policie násilně rozehnala, všechny jejich účastníky vláčeli v médiích jako nezodpovědné osoby, které roznášejí virus a zabíjejí lidi na JIPkách!


Kde jsou Hořejší, Kulveit, Tachezy, Grubhoffer, Smejkal, Prymula, Flegr a další s rozhořčenými odsudky antivaxerů a katastrofickými hrozbami šíření nemoci a mrazácích plných mrtvol v ulicích? Jak to, že přičinliví redaktoři Radiožurnálu Skalický a Štefl najednou s nadšením na sociálních sítích šíří fotografie plného náměstí lidí nedodržujících ani jediné z řady covid-opatření a nerozhořčují se nad houfy vesele protestujících osob jako v tu samou dobu vloni?

Připomeňme si, co psal rozhlasový udavač Jiří Štefl z Radiožurnálu vloni koncem března:

Novináři jako udavači a bonzáci. Jiří Štefl z veřejnoprávního Českého rozhlasu jako pravověrný svazák poslušně hlásil "neuvědomělé" spoluobčany na Náplavce Hamáčkovi a policii
https://www.arfa.cz/bonzak-jiri-stefl-z-verejnopravniho-ceskeho-rozhlasu-jako-pravoverny-svazak-udal-neuvedomele-spoluobcany-na-naplavce-hamackovi-a-policii/#.YhyTopaLqUm

Razie policie v Praze: Na popíjející ji volal i novinář. Možná lituje.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Razie-policie-v-Praze-Na-popijejici-ji-volal-i-novinar-Mozna-lituje-Je-zle-659058

V březnu 2021, v době brutálních lockdownů a omezování svobod, spatřil redaktor Štefl při průjezdu pražskou náplavkou šílený zločin:

PROBOHA, LIDÉ SI DOVOLUJÍ VYCHÁZET VEN NA PROCHÁZKU, CHODÍ PO STOVKÁCH PO NÁPLAVCE, NEDODRŽUJÍ ROZESTUPY, NEMAJÍ RESPIRÁTORY, POPÍJEJÍ, A DOKONCE SE SPOLU BAVÍ!

A hned je přes Twitter udával rudému ministru Hamáčkovi a rovnou i na policii:
KDE JE POLICIE? PROČ NEKONÁ MINISTR VNITRA! UZAVŘETE NÁPLAVKU! A ROVNOU ZAVŘETE VŠECHNY TY NEZODPOVĚDNÉ LIDI! ZAKAŽTE VŠECHEN POHYB PO VENKU!

"A já se ptám, @jhamacek, kde je @PolicieCZ a proč to neřeší? Proč tu Náplavku prostě a jednoduše nezavřela?"
"Ty houfy těch lidí v Praze na Náplavce, bez roušek a s chlastem, jsou určitě ze stejné domácnosti, že? Doprdele, vy se nebojíte o vaše zdraví?"

Jenomže to bylo vloni, kdy státní rozhlas držel covidovou linii. Tu jsme včera potichu ukončili, dnes jdeme hromadně fandit Ukrajině. Na včerejší udávání lidí bez roušek zapomeňte, teď se všichni hezky zabalme do chumlu s obří modrožlutou vlajkou a svobodně si zakřičme zblízka do obličeje nějakou šťavnatou nadávku Putinovi!

A představte si, co neslyším, když si v pondělí 28. 2. ráno pustím Radiožurnál: reportáž o nedělní protiválečné demonstraci na Václaváku na Radiožurnálu přináší povědomý hlas: Jiří Štefl. Ten samý Štefl, který vloni skoro ve stejnou dobu jako dnes - v březnu 2021, volal policii na lidi za to, že CHODÍ PO VENKU a dovolují si PROCHÁZET SE na pražské náplavce, když někdo jiný zrovna umírá na JIPkách na koronavirus!

Dnes už redaktoru Šteflovi nevadí, že se může nakazit na téměř stotisícové demonstraci bez ochrany dýchacích cest? Venkovní demonstrování a neomezené stýkání se s hromadou lidí je už pro něj přednější než zdraví?

Když stovky lidí chodí po náplavce, představuje to pro Štefla smrtelné nebezpečí, které je nutné hlásit policii a rovnou ministrovi vnitra. Pokud se o několik měsíců později, uprostřed neustávajících hysterických zpráv o hrozících mutacích koronaviru omikron, shromáždí 80 tisíc lidí na demonstraci bez jakýchkoliv hygienických opatření, je to tak super zážitek, že všechny covidové mutace se zkrátka ze dne na den postaví do pozoru a začnou fandit Zelenskému.


Podobné názorové prozření jako Štefl prodělal také největší z českých elfů a hlavní mluvčí bojovníků proti dezinformátorům, Bohumil Kartous.

Antivaxeři jsou nyní hlásnou troubou ruské propagandy, říká mluvčí elfů Kartous
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/antivaxeri-jsou-nyni-hlasnou-troubou-ruske-propagandy-rika-mluvci-elfu-kartouz-40388537

Tato pozoruhodná osoba jménem Kartous je schopná tvrdit, že odpůrci očkování jsou hlásnou troubou ruské propagandy, a další den se vydá na masovou protiválečnou demonstraci na Václavák, mezi osmdesát tisíc lidí bez roušek a respirátorů, bez rozestupů, bez nutného prokazování neinfekčnosti, bez předkládání covidpasů, a to doslova několik dnů po oficiálním konci největší zdravotnické pandemii v historii!


Přitom ještě před týdnem by on sám byl na jakékoliv obdobné demonstraci označen za antivaxera a nezodpovědného šiřitele vražedného viru, celá demonstrace by byla rozprášena silovými složkami státu a vystartovala by po něm celá mediální scéna. Kartous byl by okamžitě nahlášen na hygienu a pokutován za nedodržování covidových opatření. Jenomže týden je dlouhá doba, nyní už platí jiná pravidla, zvlášť pro privilegované a loajální občany, kteří si jdou zademonstrovat na státem podporovanou demošku, kterou tentokrát ochotně přenáší ČT24 (https://www.facebook.com/CT24.cz/videos/demonstrace-na-podporu-ukrajiny/321888296629924/?_rdr).

Redakce zpravodajství našich veřejnoprávních rádií a televizí vůbec předvádějí svou loajalitu až příliš okatě. Redakce ČT v sobotu informovala o prostestu proti cenzuře a snažila se tak mermomocí spojit odpůrce očkování s příznivci Putina, až se do toho úplně zamotali. Soudruzi z teletextu ČT nejprve uveřejnili první verzi zprávy s titulkem "Odpůrci očkování na straně Kremlu?" Za hodinu to přepsali na "Odpůrci očkování u ruské ambasády" a odpoledne už zpráva zmizela zcela. Přitom v textu byla jen zmínka o zatčení dvou osob za "schvalování atentátu" a o projíždějících odpůrcích očkování v autech a před ambasádou Ruska uváděla demonstranty s ukrajinskými (!) vlajkami a hesly proti válce.

Ovšem když média dostanou zadání, tak je třeba masově za jakou cenu, navzdory faktům i logice, prosazovat linii, že neočkovaní jsou pátou kolonou Putina.

V dnešních dnech musejí mít nahnáno i lidé, kteří podporovali koronafašismus. Takovým příkladem je Václav Hořejší:
Zmýlil jsem se, promiňte... | 27. 2. 2022 | Václav Hořejší | Britské listy
https://blisty.cz/art/107148-zmylil-jsem-se-prominte.html

Při čtení této "omluvy" jsem hodně nasmál. Hořejší má totiž nahnáno. Styl omluvy přesně ve stylu soudružské "sebekritiky" z 50. let na stranickém plénu. Takto se omlouvali soudruzi, kteří byli v hledáčku za "ideologické úchylky" a hrozilo jim zatčení, neboť KSČ prováděla čistky i uvnitř strany, aby mezi členy vyvolala strach a udržela si jejich loajalitu. Žádný soudruh si nebyl jistý, jestli je ještě považován za spolehlivého člena strany, nebo je na řadě a hrozí mu oprátka.

Texty Hořejšího jsem v minulosti hodně sledoval, jeho pozitivní vyjádření ve prospěch Ruska a Putina byla známá, dokázal je velmi dobře formulovat a odůvodnit. Myslím, že tyto jeho politické články byly důvěryhodnější i srozumitelnější než jeho současné nátlakové působení na obyvatelstvo v médiích ve věci očkování a nevědecké smyšlenky a dojmy o koronaviru. Je zajímavé, jaký prostor k tomu v posledních letech dostal.

Buďte si jisti, že ten člověk tu omluvu nepsal jen tak z vlastního špatného svědomí; on má opravdu strach, že může přijít o všechno! Pokud někdo ve vhodné chvíli vytáhne jeho starší politické články, může se pan Hořejší velmi zapotit. A to navzdory "dobré práci" pro koronafašisty, kterou odvedl při koronahysterii. Ve svém archivu mám reakce novinářů a čtenářů na Hořejšího články s tématem Rusko, kde se doslova naznačuje, že Hořejší je zrádce a agent a poklonkuje Putinovi.

A ještě jeden důvod, proč může být pan Hořejší lehce nervózní: Vloni obdržel ocenění Česká hlava spojenou s odměnou 1 milion korun. Tyto peníze mu nedali zrovna teď jen tak pro nic, za nic. Kdosi dobře tušil, že tohoto člověka si může lehce zavázat, aby mohl být vydíratelný:
Tři z pěti prestižních cen Česká hlava mají letos vědci z AV ČR - Akademie věd České republiky
https://www.avcr.cz/cs/veda-a-vyzkum/aktuality/Tri-z-peti-prestiznich-cen-Ceska-hlava-maji-letos-vedci-z-AV-CR/

Z toho důvodu Hořejší nemůže ustat v covidové bdělosti, je to takový náš očkovací Vasil Biľak:
Rozhovor Britských listů 479. Covid-19: Urgentně se nechte očkovat třetí dávkou
https://www.youtube.com/watch?v=6kRmnE24VS8

Zablokování nepohodlných názorů na internetu je jen první nepatrnou známkou blížících se daleko mohutnějších represí. Kdo sledoval, co se děje minimálně během poslední dvou let, toho dnešní vývoj nemohl zaskočit. Ale pro nemyslící většinu musí být současné události velkým šokem, jelikož s návratem do metod doby totality někteří ani zdaleka nepočítali. Pro tyto lidi přijdou brzy ještě větší šoky. Na druhou stranu nemálo lidí pro změnu cítí příležitost a budou ve svém živlu. Atmosféra udávání, zakazování, cenzury, hledání nepřátel státu bude představovat nádhernou dobu pro nejhlubší spodinu udavačů, kolaborantů, patolízalů a ochotných přisluhovačů jakéhokoliv režimu, jenž jim přinese výhody. V médiích se dostávají ke slovu zneuznané, obskurní existence, které se - asi právem - domnívají, že s Novým normálem nastává jejich velká chvíle a vidí v tom ideální příležitost okamžitě projevit svou loajalitu k nové moci!

Když si vše do důsledků promyslíte, tak mnozí ani nepoznají, že se cosi velkého změnilo. Velká většina lidí byla a je závislá na médiích hlavního proudu a vždy jim stačilo, čím je nakrmily hlavní titulky v televizi nebo novinách a hned "věděli všechno". Kdo se přitom zabýval nějakým ověřováním informací a snahou vytvořit si vlastní názor? A alternativní zdroje? Vyhledávání jiných názorových postojů na internetu a ověřování informací? Vždyť většina pracuje s internetem stejně jako s ostatními médii! Otevře si "hlavní stranu" internetu - Seznam nebo podobný portál - a tam mají "všecko". Nechají se nakrmit hlavními titulky a vyprat si mozek stejně jako by sledovali televizi. A myslí si, že dostali vše, co potřebují vědět.

Když si běžný uživatel internetu bude chtít dostat na cenzory zapovězené stránky, hlavní korporátní vyhledávače Google nebo Seznam mu pochopitelně buď tyto weby ani nenabídnou, nebo u jejich odkazů vydají varovné upozornění jako je toto:

Zakázaný web je tedy dlouhodobě "známou a potvrzenou entitou podílející se na hybridním působení ve prospěch agresivních kroků Ruské federace" a údajně porušuje jakési nařízení Evropské unie. A co je naprostou bombou, prý ohrožuje "územní celistvost, svrchovanost a nezávislost Ukrajiny"! Člověk by si myslel, že český vyhledávač bude upozorňovat maximálně na weby ohrožující celistvost a nezávislost České republiky, ale pokrok nelze zastavit. Nevšiml jsem si, že by Seznam v minulosti upozorňoval na ohrožení celistvosti Srbska, Tibetu, Lybie, Iráku nebo dejme tomu Tchaj-wanu.

Průměrnému internetovému uživateli však korporátní vyhledávač nabízí i klidný návrat do bezpečí: stačí jen kliknout na výrazné zelené tlačítko, a vše bude zase, jak má být, a obyčejný čtenář si nemusí namáhat mysl jakýmisi podvratnými myšlenkami, odporující státní pravdě. Přesně podle záměru dnešní cenzorních opatření, jimiž si státní moc chce zajistit klid na práci pro své zamýšlené plány a plní tím zadání globalistů pro nastolení Velkého resetu, potažmo totalitní světovlády.

DOPLNĚNÍ Z 8. 6. 2022: Snaživí blbečkové z CZ.NIC vykonali svou mouřenínskou službičku a mohou jít (do prdele)


Včera vyšla zpráva, že samotná vláda se od blokací webů formálně distancuje. Naposledy tak učinil tento týden premiér Petr Fiala:

"Vypnutí a blokace dalších webů (kromě RT a Sputnik, jejichž blokaci nařídila Evropská rada - pozn. red.) specificky působících na našem území bylo rozhodnuto nevládními organizacemi a komerčními firmami," napsal tento týden v odpovědi na interpelaci poslanci za ANO Patriku Nacherovi s tím, že "vláda je daným organizacím vděčna".

Obrana čelí první žalobě kvůli dezinfo webům. Premiér Fiala roli státu popírá
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/dezinformace-blokace-weby-propaganda_2206071442_cib

Přeloženo do normální mluvy:

  • Vykonali jste pro státní moc hezkou službu, abyste nám prokázali svou loajalitu a ochotně nám pomohli udržovat represivní opatření, omezovat svobodu projevu a základních lidská práva. Že jste při tom překročili zákon a porušili Ústavu?

  • No, to je jen vaše zodpovědnost. My jsme to po vás vlastně ani nechtěli.
  • Ale jo, jinak jsme vám za to moc vděčni.
     

To je tak, když se někdo chce zalíbit mocným a očekává za to nějakou odměnu nebo vděk.