Kam se ztratili tvrdí rebelové a bojovníci proti establishmentu z hudební scény? Nosí roušky a nechávají se očkovat!

11.07.2022

Pokud jste si v posledních letech po vypuknutí covid-hysterie také položili otázku z titulku a uchovávali si naději, že všichni ti drsní rockeři a rappeři se dnes musí nutně bouřit proti státním lockdownům ve stylu stanného práva, odmítat roušky a zastávat antivaxerské postoje, tak vás musím neprodleně vyvést z omylu.

Drtivá většina z vašich hudebních idolů z mládí, nekompromisních kritiků systému a dříve nonkonformních umělců a muzikantů, se postavila na stranu koronafašismu, poslušně nosí roušky a jako ovce si chodí pro další a další dávky korporátních vakcín. Nemálo z nich se dokonce nechává natočit při tom, jak s nadšením běží pro svou dávku a nadšeně přitom vyzývají ke smrtelné injekci všechny své fanoušky. Naopak, proti koronafašismu vystoupili umělci, jejichž tvorbu jsme v době jejich největší slávy často nemohli ani vystát.

Musím se přiznat, že jsem měl už dávno v plánu vyhledat po internetu muzikanty, aktivisty z alternativní scény a další umělce a zjistit, jaké postoje zastávají k současné koronahysterii a státem nucenému očkování. Neustále jsem to ale odkládal, neboť jsem měl velice neblahé tušení.

Chtěl jsem vědět, zda někdejší rebelové z řad punkerů, rapperů a dalších, jsou dnes stejně nekompromisní i proti globálním korona-represím typu nošení roušek, povinné vakcinaci, zákazům pohybu, očividným omezováním svobod, sílící cenzuře a hrozbě totálního dohledu nad našimi životy, jako kdysi, když brojili proti těmto hrozbám nesvobody. Velmi mě zajímalo, zda i v dnešní šílené době nevídaných změn, kdy jde o všechno a hraje se o novou podobu našeho světa, zůstali stejnými rebely jako kdysi, když vystupovali proti systému, korporátní komerci, masovému diktátu médií, většinovému vkusu, policejní brutalitě, státnímu násilí a výchově mas k podřízenosti a poslušnosti k mocným...

Už loňské zprávy naznačovaly, že většinová hudební scéna středního proudu poslušně sklonila hlavu a přizpůsobila se "novým normám" a začala vyžadovat povinné očkování svých členů i hrůzy typu covidpasy a roušky na svých koncertech, a proto jsem se obával nejhoršího i u těch největších non-konformistů.

Moje neblahé předtuchy se bohužel naplnily.

Kritické hlasy proti covid hysterii se dají spočítat na prstech obou rukou. Mezi jedny z mála, kteří zůstali rebely i ve svém pokročilém věku a postavili se proti, patří legendární rockeři Eric Clapton a Van Morrison. Proč není na kulturní scéně více tak odvážných a zásadových borců jako tito dva veteráni? Jak je možné, že ti jiní jinak nekonvenční a tvrdí hudebníci, kteří mají texty i hu(d)bu plnou odporu proti moci najednou mlčí a přizpůsobují se idiotským nařízením o rouškách a odstupech při koncertech?

https://www.irozhlas.cz/kultura/hudba/eric-clapton-odmitnuti-vakcinace-velka-britanie-boris-johnson-prokazani-ockovani_2107222026_pat

Společná skladba Erica Claptona a Van Morrisona se jmenuje "The Rebels" a je stále dostupná zde:

https://www.youtube.com/watch?v=98NGdUBSjzw

Nové album Van Morrisona je skvělé a plné trefných narážek na současné problémy světa i společensko-politické otázky, jako například skladba They Own The Media:

Van Morrison - They Own The Media
https://www.youtube.com/watch?v=J3Zg023J-ok

Cause they control
They control
They control the narrative
They perpetuate the myth
Keep on telling you lies
Tell you ignorance is bliss

Album Vana Morrisona - Latest Record Project


Jednou z mála světlých výjimek na hudební scéně je Dave Mustaine z kapely Megadeth, jenž vyjádřil svůj odpor k nástupu nové totality pod rouškou pandemie na koncertě v New Jersey:

Megadeth's Dave Mustaine goes on anti-mask rant at New Jersey concert
https://faroutmagazine.co.uk/megadeth-dave-mustaine-mask-mandate/

Pojďme se ale konkrétně podívat na smutné případy podřízených koronaotroků z tzv. legend rocku a popu.

Totálně zklamali například Flaming Lips, kteří se stali kolaboranty Nového Normálu a své koncerty pojali ve formě totálního distančního odstupu od svých fanoušků. Ode mně si tímto vysloužili distanční odstup navždy:

Covid-koncert skupiny The Flaming Lips. Všichni byli v plastových koulích
https://www.novinky.cz/kultura/clanek/covid-koncert-skupiny-the-flaming-lips-vsichni-byli-v-plastovych-koulich-40349040

Hurá bubliny! Flaming Lips zahráli pro obří plastové koule. Je tohle budoucnost?
https://www.ireport.cz/clanky/news/hura-bubliny-flaming-lips-zahrali-pro-obri-plastove-koule-je-tohle-budoucnost

A co teprve Dave Grohl? Tento někdejší jakoby tvrďák z Nirvany a Foo Fighters se projevil jako totální č***k, který si umyslel, že na jeho koncerty budou moci chodit je vyvolení, zkrátka pravý rockový "rebel":
https://www.spark-rockmagazine.cz/foo-fighters-odehraji-velky-halovy-koncert-zvani-jsou-pouze-ockovani-fanousci

Další "rebel" Springsteen, věčně balancující na hraně mezi nekompromisním odporem proti mocným a totální servilitou když se to zrovna hodí, si dokonce vybírá, kterou vakcínou můžou být jeho posluchači naočkováni:
https://magazin.aktualne.cz/kultura/hudba/bruce-springsteena-na-broadwayi-neuslysi-lide-naockovani-ast/r~14bfbcd8d1f011eb9106ac1f6b220ee8/

A pokračujeme dál ve výčtu bývalých rock'n'rollových legend, z nichž se stali konformní dinosauři: Jethro Tull. Dřív velcí bouřliváci, chlast, děvky, drogy, nerespektování pravidel, rebelie. Najednou jsou všichni strašně odpovědní - nedotýkat se, nepřibližovat se, odstupy, roušky na hubu, nemluvit, nesmát se!

Jak si jen představit festival Woodstock s rouškama a dvoumetrovými odstupy ? Přitom přesně v té době řádila hongkongská chřipka - a nikdo nevyžadoval lockdowny?

Ian Anderson z Jethro Tull: Nechoďte si za námi v této době pro selfie
https://www.novinky.cz/kultura/clanek/ian-anderson-z-jethro-tull-nechodte-si-za-nami-v-teto-dobe-pro-selfie-40375068

Jsem trochu nervózní z podobných praktických otázek spojených s cestováním a mám obavu ze zdravotních rizik, která stále visí ve vzduchu a týkají se mě, kapely, našeho technického týmu i publika. Koncerty, které se však zatím konaly, byly velmi dobře organizované a všichni na nich měli respirátory. Měl jsem z toho dobrý pocit a cítil jsem se bezpečně, protože většina lidí respektovala pravidla.
Daří se vám na pódiu na všechno na chvíli zapomenout a užívat si koncert?
Jak se to vezme, protože bereme bezpečnostní pravidla poměrně vážně. Zvýšili jsme například rozestupy mezi hráči v kapele a máme asi o metr větší odstup od publika než obvykle. V respirátoru totiž na flétnu hrát opravdu nelze a nerad bych na někoho při hraní prskal. Upřímně na to pořád docela myslím.
Ale samozřejmě hlavní věcí, na kterou se na pódiu soustředím, je hudba. Slova, noty a pocit, který chci vyzařovat, tomu patří devadesát pět procent mého soustředění. Pořád jsme ale uprostřed pandemie. Nechoďte si, prosím, pro selfie, musíme být zodpovědní. Někteří lidé jsou zranitelnější než ostatní. Představte si, jak bych se cítil, kdyby někdo z kapely onemocněl. Všichni jsou na turné dobrovolně, dlouho jsme to spolu probírali, ale byl jsem to já, kdo je přesvědčil, aby jeli.

Rozhovor podobného vyznění poskytl Anderson z Jethro Tull i Deníku:

https://www.denik.cz/hudba/ian-anderson-pro-vas-cechy-znamenali-jethro-tull-svobodu-20221021.html

Zpěvák se musí chránit před nejrůznějšími infekcemi, zvláště když cestuje po celém světě. Takže to pro mě není nic nového. A upřímně si myslím, že jsem odsouzený nosit roušku do konce života. Co dělat, musíme se s tím smířit, tak jako jsme se kdysi smířili s tím, že si v autě budeme zapínat bezpečnostní pás.

V něm opět přiblbě srovnává nošení roušek a očkování s autem a bezpečnostními pásy! Po kolikáté už to slyšíme? Jezdíme snad autem až do koncertního sálu, do obchodu nebo snad až do postele? Musíme si připínat bezpečnostní pásy, jen co vyjdeme z domu na vzduch? Bezpečnostní pásy přece nejsou povinné pro ty, kteří nejedou zrovna v autě!

Musí se každý, kdo chodí nakupovat, prokázat řidičským průkazem? Zakazovali mocní v minulosti těmto rockerům koncertovat, pokud jejich fanoušci nedodržovali rozestupy a nenosili roušky?

Zato nyní bez očkování a covidpasů už se brzy ani nepohneme z bytu (pokud nám ho vůbec nechají) a lidé, kteří budou chtít navštívit kulturní akci nebo výstavu, se stanou terčem brutálních zásahů policejních složek a hrozí jim likvidační pokuty a ztráta majetku. Nesrovnatelné s nějakým řidičákem a pásy!

Prostě se z nekonformních rebelských rockerů stali důvěřiví, konformní, přizpůsobiví a poslušní panáci, kteří kývají na povel mocných.

"Jsme odsouzeni nosit roušky do konce života a musíme se s tím smířit."

Ano, doslova odsouzeni, v tom má pravdu. Jak je ale možné, že tito muzikanti přežili tolik let divokého životního stylu bez tvrdých hygienických omezení a dokázali půl století jezdit po koncertech bez dezinfekce, roušek a rozestupů?

Loňské tři koncerty Jethro Tull v České republice (říjen 2021) provázely přísné požadavky samotných umělců vůči svým fanouškům. Podmínkou kapely bylo, že diváci celý koncert absolvují v sedě a s nasazenými rouškami na ústech!

Reportáž Novinek z pražského koncertu popisuje situaci, kdy zpěvák Ian Anderson hned na začátku "ostrým gestem" vykázal dva diváky:

https://www.novinky.cz/kultura/clanek/recenze-jethro-tull-provedli-minulosti-a-dali-i-nahlednout-do-budoucnosti-40376364

"Že to bude především jeho koncert, dal brzy po startu najevo i dvěma fanouškům z první řady, kteří nesplnili to, co po nich bylo na vstupence požadováno. Během skladby je rázným gestem vykázal ze sálu, a oni odešli."

Můžeme se domnívat, co je myšleno "nesplněním požadavků", ale logicky se dá vyvodit, že zpěvák vyhodil tyto dva vzpurné diváky za to, že neměli nasazenou roušku.

K tomu mě napadá provokativní dotaz, zda byl u koncertu povolen aspoň stage-diving (tedy lezení fanoušků na pódium a jejich následné skákání do publika), ale nechme těch nevhodných antivaxerských narážek a pojďme dál.

Dalšími vakcínovými fanatiky z hudební scény jsou Kaiser Chiefs, kteří na svém koncertě v září 2021 na ostrově Wight skandovali názvy jednotlivých značek vakcín a vyzývali diváky, ať zakřičí, kterou z nich jsou očkováni. Následně diváky donutili k bučení proti neočkovaným:

On Sunday night (September 19) frontman Ricky Wilson asked the Isle of Wight Festival crowd to put their hands up if they had received the different types of Covid vaccination.
He said: "Let me hear if you've had the Pfizer vaccine. Let me hear it for Moderna. AstraZeneca."
After each type of vaccinate was announced, the crowd responded with cheers.
Then, Ricky said "let's hear it for the anti-vaxxers," which the crowd booed at.

https://www.hampshirelive.news/news/hampshire-news/kaiser-chiefs-spark-anger-anti-5939939

https://davidicke.com/2021/09/20/the-pfizer-chiefs-at-the-isle-of-wight-festival-these-monumental-system-serving-prats-are-a-disgrace-to-those-who-ludicrously-buy-their-records-they-dont-give-a-shit-about-you-only-their-arse-l/

Následující zprávu by si měli přečíst všichni hudební fanoušci skupin jako Metallica a Tool (ale určitě nejen těchto), aby si uvědomili, za co je považují jejich miláčci: hudebníci na ně posílají psy, kteří jsou vycvičeni z misí v Afghánistánu a Iráku pro vyhledávání teroristů!
https://www.novinky.cz/kultura/clanek/muzikanty-i-fanousky-kontroluji-psi-40384158

"Speciálně vycvičení psi jsou schopni díky skvěle vyvinutému čichu objevit stopy viru u kohokoliv mezi diváky i v zákulisí. Pokud virus po očichání rukou a nohou u člověka detekují, posadí se před něj."

No ještěže je preventivně neroztrhají v zubech!

Musí si ta skvělá "opatření" všichni ti "rebelští" muzikanti pochvalovat, óch, jak jsou všichni citliví a pečlivě "dbají na bezpečnostní opatření", aby náhodou nedostali rýmu během svých alkoholových jízd a pařeb!

Další z nesčetných příkladů vymetených mozků z rádoby "rebelské" hudební scény je kapela Offspring, která vyhodila letitého člena, protože se ze zdravotních důvodů nenaočkoval:
Offspring vyhodili bubeníka, protože není naočkovaný - Novinky.cz
https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/offspring-vyhodili-bubenika-ktery-se-nemohl-nechat-naockovat-40368186

Bubeník The Offspring Pete Parada (48) oznámil na Instagramu, že byl z rockové kapely vyhozen, protože se odmítl naočkovat proti covidu-19.

"Protože nejsem schopen vyhovět tomu, co se stále více stává normou v (hudebním) průmyslu, bylo nedávno rozhodnuto, že nejsem bezpečný, abych se mohl pohybovat ve studiu a na turné. Neuvidíte mě proto na blížících se koncertech," uvedl Parada.
"Chci sdílet svůj příběh, aby každý, kdo právě teď zažívá agonii a izolaci, že byl ponechán stranou, věděl, že není sám," dodal Parada.

Stejně podřízený postoj zastává i bývalý člen Queen Roger Taylor:
https://davidicke.com/2021/10/02/clueless-queen-star-roger-taylor-criticises-anti-vaxxers-as-pathetic-remember-when-rock-stars-were-anti-system-and-questioned-authority-my-god-you-must-be-as-old-as-me

Podívejme se na hip-hop; v něm bylo přece vždy tolik radikálních a nekompromisních umělců, kteří se s nějakými konvencemi a pravidly nikdy nemazlili:

Co takový "filosof hip-hopu" KRS-One z Boogie Down Production? Prý "musíme respektovat roušky a ty sociální rozestupy. A pokud se chystáte naočkovat, jděte a dejte si vakcínu."

Hmmm, takový dlouholetý kritik společnosti a státního represivního aparátu, náhle plně důvěřuje státní moci zrovna v momentě jejího nejbrutálnějšího a nejmasovějšího projevu, obracejícího naruby nejen všechno dění v kulturním světě, ale i v našem životě?

"This is not a time for us to stop thinking. This is a thinking time. This is an intellectual time. You get challenges, not to shirk from them, but to rise to them. I'm going to star touring, around May/June. Of course, we respect that mask and we respect that social distancing. And, if you are up to getting this vaccine, go ahead and get your vaccine. Do whatever you can do to protect yourself from disease and sickness."

https://allhiphop.com/features/legendary-rapper-krs-one-has-an-ingenious-way-to-perform-in-the-pandemic/

Pokud jste měli kdysi rádi rappery z undergroundové scény, tak nečtěte tento článek o koncertu několika velkých legend v New Yorku ze srpna 2021, kam byl vstup povolen pouze očkovaným.
https://gothamist.com/arts-entertainment/photos-krs-one-slick-rick-nyc-homecoming-week-concert-the-bronx

Opět zde najdeme známá jména jako KRS-One, Slick Rick, Melle Mel and Scorpio, Soulsonic Force, Kool Moe Dee, Kool Keith, Busy Bee, Kid Capri. Snad kompletní old schoolová skvadra. To je totální zklamání.

Oproti tomu rapper Ice Cube přišel o novou filmovou roli ve filmu Oh, Hell No, za níž měl inkasovat 9 milionů dolarů právě proto, že podmínkou byla vakcinace proti covidu. A tu on tvrdě odmítl:

https://www.xxlmag.com/ice-cube-declines-covid-19-vaccine-loses-movie-role/

To vše zatím byly příběhy muzikantů spíše ze sféry hlavního proudu. Co ale staří punkeři, odmítači systému, nekompromisní kritici státní moci, ulhaných korporátních médií? Ti se přece musí "logicky" postavit na pozici antivaxerů a odmítačů celého globálního covidového podvodu, jímž globální moc dokázala v březnu 2020 jedním pokynem na celém světě zrušit veškeré dosavadní svobody a dovedla celý svět na start nové totality! Nebo snad ne?

A přichází něco, co nemůžu doteďka vydýchat. Pokusil jsem se na internetu zjistit aktuální postoj mého oblíbence z mládí, a to jsem neměl dělat. Co na to všechno dění v koronasvětě asi říká Jello Biafra?

No, a zde je výsledek:

Jeden z největších alternativních a anti-systémových umělců, punker Jello Biafra z Dead Kennedys, veřejně podstoupil očkování a ve svém videu s rouškou na hubě se chlubí, že čeká na druhou dávku!

Toto snad není možné, to je zlý sen! Jello Biafra se poslušně naočkoval a doporučuje to všem!
https://www.youtube.com/watch?v=iq0wEgvl75I

Pořád tomu nemůžu uvěřit, že toto je realita. Je to naprosto nepochopitelné. Člověk, který desítky let tvrdě vystupuje proti státní moci, nadvládě korporací, policejnímu násilí, válečnému zbrojení, ovládání mas a manipulacím mysli, vysmívá se vymývání mozků školským systémem, který z lidí vyrábí poslušné ovce a píše o tom všem skvělé skladby, se najednou postaví do řady na vládou nařízené očkování! Člověk, který vždy stál mimo většinu, vymezoval se proti nátlaku davu a nikdy se nepodřídil komerci ani státnímu útlaku, se nyní staví na stranu většinové státní pravdy!

Souhlasí snad teď s tím, jak státní moc omezuje právě v souvislosti s covidem práva a svobody lidí, za něž tolik let bojoval? Nevadí mu najednou policejní brutalita při zásazích proti lidem neochotným nosit roušky nebo se očkovat? Nevadí mu nárůst státního dohledu a orwellovského policejního státu s povinností prokazovat se všude covidpasy a očkovacími certifikáty? A zákazy vstupu mj. na hudební koncerty pro lidi, kteří se nepodvolí?

V diskusi pod videem mu někteří právem vyčítají, že popřel všechno, proti čemu celé roky vystupoval a velké zklamání pro jeho fanoušky, které svými antisystémovými názory a postoji formoval v mládí. A připomínají mu jeho vlastní skvělou skladbu Government Flu:
https://genius.com/Dead-kennedys-government-flu-lyrics

Nelze pochopit, že jde o stejného člověka, který je autorem této písně.

Jinde se vyjadřují, že je to něco jako vlastní sebevražda. Teď se může rovnou jít obejmout s Bonem z U2 a Klausem Schwabem na zasedání Světového ekonomického fóra.
https://rareddit.com/r/conspiracy/comments/mtr948/jello_biafra_frontman_for_punk_group_dead/

A na jeho facebooku, kde uveřejňuje příběhy státní propagandy z Newsweeku a Guardianu o antivaxerech, kteří se nechtěli očkovat a umřeli, mu píšou: Punk není mrtvý, z punku povstalo zombie.

Biafra kdysi odmítl prodat svou skladbu Holiday in Cambodia do reklamy na džíny Levi's a soudil se kvůli tomu se zbytkem kapely. Dnes mu fanoušci trefně připomínají, že na dovolenou do Kambodže už obyčejný člověk nesmí přijet bez covid pasu!
https://www.youtube.com/watch?v=Qr6NOsluHYg

https://www.snopes.com/fact-check/was-dead-kennedys-jello-biafra-sued/

Přiznávám, že tato informace mě fakt totálně dobila. Čekal bych to od kohokoliv jiného z hudební scény, ale ne od něj. Taky jsem ho rád sledoval, kdekoliv se o něm objevila zmínka nebo rozhovor, protože těch příležitostí bylo minimum, asi tak 3 nebo 4 za celých 30 let, hlavní média nikdy takové osobnosti prostor nedávají. První zmínku o něm jsem zachytil v polovině 90. let v Rock&Popu a přesto, že ten profilový článek byl málo obsažný, tak jsem hned pochopil, že ten člověk je černá ovce na hudební scéně a jeho postoje jsou totálně odlišné od jakýchkoliv jiných rockových hvězd. V těch nekompromisních vyjádřeních bylo jasně vidět, že mu na nějaké slávě a obdivu davů fanoušků vůbec nezáleží a že jde o skutečnou alternativu, nezávislou na jakýchkoliv tlacích z hudebního průmyslu.

Sečtělý, vzdělaný Američan (už to je neobvyklé spojení), zběhlý ve světové literatuře, politice, kritický k médiím, vymezující se proti komerci a byznysu, neústupný, neprodejný, neúnavný aktivista za svobodu slova a práva těch, kteří na celém světě doplácejí na nenažranost mocných...

Zde je ukázka z Jellovy pražské přednášky z roku 2003 (období války v Iráku):

"Pro zvýšení ochrany soukromého vlastnictví před teroristickými útoky budou na všech kandelábrech a pouličních světlech umístěny kamery a vybavení ke sledování občanů. Každý, kdo se nezúčastní ranní modlitby ve škole a předepsané nedělní mše bude ihned uvězněn a přepraven do zvláštního tábora k převýchově. Zůstaňte ve svých domovech. Buďte klidní. Největším nepřítelem pokroku jsou otázky. Národní bezpečnost je důležitější než práva jednotlivce. Veškerý majetek a životní úspory občanů podezřelých z užívání drog a výroby pornografických materiálů, bude na základě předpisů války proti drogám, války proti terorismu, ochrany dětí a uplatnění prostředků pro ochranu mravnosti zabaven a ještě před proběhnutím soudu prodán, jak se to již v USA děje. O každém, kdo se proti tomuto postupu postaví, bude předpokládáno, že je pod vlivem drog, a jako takový bude ihned převezen do výcvikového tábora, kde si odkroutí trest v podobě těžké práce. To vše pod nafukovací sochou Nancy Reaganové, kterou zezadu vojíždí John Ashcroft. Přenosy sportovních utkání budou i nadále probíhat podle programu. Bez povolení nesmí dojít ke shromáždění více než dvou osob. (Připomíná vám to něco?) Používejte pouze léky, které vám předepsal váš trenér, nadřízený anebo dozorce. Mlčte, buďte šťastni, všechny příkazy poslouchejte bez otázek. Mlčte. Pohodlí, kterého jste dosáhli, je nyní závazné. Konec konců je to všechno děláno jen pro vás."

To je předložená vize skoro jako za covid lockdownu! Hlavně ten zákaz shromáždění více než dvou osob. Jo, opravdu nám to i dnes něco připomíná: Dodržujte sociální odstupy, neshromažďujte se, jinak budete udáni a eskortováni covid policií do připravených sběrných táborů!

Biafra se objevil i v seriálu Alternativní kultura:
https://uloz.to/file/q0bXEvp1jAPJ/alternativni-kultura-90-leta-avi#!ZGplZmR2AwR4LmqyZQyxATHmZzZjBRcDDJcsL296AwZjZ2HjAt==

Nečekal jsem, že někdo takový radostně podpoří proces Nového světového řádu. Je vidět, že covid-akce není pandemie, ale opravdový převrat. Převrat v lidském vědomí a myšlení. Lidé dočista zešíleli, protože jim strach zcela vygumoval mozky a převrátil všechny hodnoty.

Už vloni jsme slyšeli o některých muzikantech, kteří obrátili a popřeli všechno, co dělali v minulosti. Například Al Jourgensen z Ministry (shodou okolností spolupracoval s Biafrou). Člověk, který začátkem 90. let natočil šokující skladbu N.W.O. (https://www.youtube.com/results?search_query=Ministry+NWO), dnes říká, aby vakcinace proti covidu byla povinná i pro ty, kdo chtějí jít do restaurace:
https://consequence.net/video/ministry-al-jourgensen-video-interview-2021/

"I'm with the Foo Fighters on this one," Jourgensen said regarding his position on vaccines. "Mandate it. If you want to go to a restaurant, why should you be able to just put other people in danger because of your own selfishness. Me, of all people, you know this from my career, I do not trust government polices, but I do trust science."
https://www.youtube.com/results?search_query=Ministry+NWO

Dnes je vidět, že mezi středním proudem a tzv. "alternativní scénou" není vlastně žádný rozdíl. Všichni jsou stejně prodejné děvky, jen někteří z nich nejsou tak pokrytečtí. Naopak pár jedinců, jejichž hudbu mnozí neposlouchali nebo nepovažovali za kdovíjak kvalitní, se ukázali jako větší hrdinové než ti, kdo se tvářili jako "nezávislí". A příjemně překvapili. Jako např. Matyinkovci z Maduaru (viz ještě níže), Eric Clapton, Van Morrison, Ian Brown ze Stone Roses a někteří další. Jedním z dalších odmítačů celé podvodné pandemie je bubeník System of a Dawn John Dolmayan, který tvrdí, že za celou covid hysterie jsou jen a jen peníze farmaprůmyslu:

System Of A Down's John Dolmayan says COVID-19 "is and always has been about money"
https://www.nme.com/news/music/system-of-a-downs-john-dolmayan-says-covid-19-is-and-always-has-been-about-money-3171474

https://blabbermouth.net/news/system-of-a-downs-john-dolmayan-says-covid-19-is-and-has-always-been-about-money

Ovšem alternativec Jello Biafra se přidal do společnosti tupců a poslušných ovci jako Foo Fighters, Neil Young, Offspring, Springsteen, Brian May, Jagger, Metallica a dalších.

V příspěvku o kanadských kamioňácích mu také všichni dávají co proto:
https://www.youtube.com/watch?v=1Q-qq4xC_o4

Celý život tvrdil, jak je nutné zpochybňovat autority, a najednou se postaví na stranu moci? Najednou obhajuje policii proti obyčejným řidičům kamionů, kterým hrozí ztráta jejich práce? Obyčejných pracujících se vždy zastával! Teď nabádá policejní složky k zásahu proti pracujícím!

Co se to děje, že levičák obhajuje vládu a bankovní korporace za to, že demonstrujícím a jejich podporovatelům zmrazily jejich bankovní účty za projevení vlastního názoru!?

Někoho napadlo to samé, co mně: že se může rovnou obejmout s Bonem a Klausem Schwabem a zazpívat si: "Nebudete nic vlastnit, a budete šťastni."
Přitom Klaus Schwab by měl být ideálním terčem Jello Biafry, tak jako jsme ho znali dříve!

* Next week : Jello's address to the World Economic Forum
* I heard Jello was going to have a concert with Bono at Klaus Schwab's Swiss chalet. It's part of the "you'll own nothing & you'll be happy" tour.
* Klaus Schwab would be a good cover boy for the modern equivalent of DK album cover. But no. Jello forgot to mention the the Klaus/Justin connection. And,Jello, you said "subhumans". What side are you on? That is uber mench talk. Wow, Jello.

Jello Biafra vždy zesměšňoval střední proud a "rockové dinosaury" a najednou se cítí dobře ve společnosti zmetků jako je Metallica nebo Tool, kteří na vlastní fanoušky před koncertem vypouštějí psy, vycvičené na hledání nakažených covidem? Psy, které stejným způsobem čenichali teroristy v Afghánistánu? V genocidní ilegální válce USA, kterou Jello Biafra celé léta tak tvrdě kritizoval?

Ovšem alternativec Jello Biafra se přidal do společnosti tupců a poslušných ovci jako Foo Fighters, Neil Young, Offspring, Springsteen, Brian May, Jagger, Metallica a dalších.

Je třeba zmínit i jména z české hudební scény. Mezi ty, kteří naplno projevili svůj odpor vůči plánované pandemii a povinnému očkování například Motorband, Ilona Csáková, Roman Horký nebo Daniel Hůlka (už nikoliv Janek Ledecký a Daniel Landa, z nichž se vyklubaly figurky řízené opozice, viz článek z prosince Z Landy a Ledeckého se vyklubaly dvě loutky falešné opozice: "Pojďte se všichni povinně testovat, ať konečně můžeme nastolit Nový normál!").

Píseň Ilony Csákové a Romana Horkého V dlouhém zatmění se stala jakousi hymnou na demonstracích proti covidofašismu:

Ilona Csáková, Roman Horký a KAMELOT - V dlouhém zatmění
https://www.youtube.com/watch?v=UjiFIzQRhQ0

Roman Horký a Ilona Csáková na demonstraci proti lockdownům v Ostravě: Překvapivá opozice proti koronafašismu mezi českými hudebníky?
Roman Horký a Ilona Csáková na demonstraci proti lockdownům v Ostravě: Překvapivá opozice proti koronafašismu mezi českými hudebníky?
Z českých hudebníků, kteří se ve svých postojích ostře vymezují proti současné koronatotalitě, nelze opomenout bubeníka Pražského výběru Klaudia Kryšpína. Jeho výborný improvizovaný proslov zachycený po demonstraci ze srpna 2020 si poslechněte zde:


Klaudius Kryšpín: Za občanská práva a svobodu 30. 8. 2020

Ve videu je zachyceno, kdy se jej divák ptá na postoj hlavní postavy Pražského výběru a jeho kolegy z kapely Michaela Kocába, a Kryšpín odvětí, že je "samozřejmě" na jejich straně, tedy odpůrců opatření proti covidu. Žádná dostupná Kocábova vyjádření z poslední doby o tom však ani trochu nesvědčí a není známo jakýkoliv jeho výrok z médií na podporu protestů proti covidfašismu.


O dalších Kryšpínových aktivitách a názorech mně bohužel není moc známo, neboť publikuje na sociálních sítích typu facebook, jež cíleně ignoruji.

Kdo má zájem, může posoudit na jeho profilu:
https://cs-cz.facebook.com/klauda.kryspin


Ovšem alternativec Jello Biafra se přidal do společnosti tupců a poslušných ovci jako Foo Fighters, Neil Young, Offspring, Springsteen, Brian May, Jagger, Metallica a dalších.

To jsou ovšem čestné výjimky, většina umělců zase sklapla podpatky a ze strachu o živobytí dávají hlasitě najevo, že straně a vládě budou vždy věrní a pojedou s proudem.

I u nás v polovině roku 2021 začaly projevy loajality koronafašismu u hudebníků hlavního proudu nabývat na síle. Tato pitomost od kapely Smola a Hrušky s hostující Miškechovou vstoupí do hudebních (k)análů hned po boku Lauferova Dopisu Svobodné Evropě:

Smola a Hrušky - Vakcína (feat. Mirka Miškechová) 2021
https://www.youtube.com/watch?v=W6WZioOYaiQ

Vakcína - už za ňou utekám
Vakcína - mi hlavou preteká
Vakcína - ma pustí do klubu, dá mi svobodu, chodiť do obchodu

Pozoruhodná skladba, ve které se opěvuje státní program očkování jako cesta ke svobodě chodit do obchodu a za zábavou a obdivně se v ní zpívalo o epidemiologovi Krčmérym.

Nikdy bych si nepomyslel, že pro tak zvukomalebný jazyk jako slovenštinu lze v hudbě použít primitivní rýmy jako "svobodu-obchodu", "utekám-preteká", "sexom-s exkou". Co si však interpreti s touto agitkou počnou nyní, když pan Krčméry účinek vakcín zpochybnil a navrhl místo nich nový lockdown? Provedou sebekritiku, nebo skladbu přetočí s novým textem, v němž se bude varovat, abychom si s vakcínou rozhodně nic nezačínali a raději počkali na lockdown, který nás zachrání?

Ani čeští umělci se nenechali zahanbit a už v březnu 2020 snaživí mladíci z kapely Mirai vyrukovali s angažovanou písní 'Dej si roušku':
https://www.youtube.com/watch?v=czb4c-diQpE

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/mirai/dej-si-rousku-ft-nikol-stibrova-971961

https://www.csfd.cz/film/857106-mirai-ft-nikol-stibrova-dej-si-rousku/recenze/

Kdo mě vůbec nepřekvapil z české scény, to byli "pohodoví" hoši z kapely Chinaski. Tyto postavičky musely hned projevit svou přizpůsobivost a loajalitu nové totalitě. Moje celoživotní dojmy z těchto figurek se každým rokem potvrzují čím dál více. Chinaski není hudební skupina, Chinaski je obchodní firma. Proto spolu s houslistou Šporclem vystoupili na "zkušebním" koncertě pro diváky, kteří byli nuceni po celou dobu trvání akce nehybně sedět na židlí s nasazenými rouškami na hubě!

Kapela Chinaski vystoupila na koncertě pro 2000 lidí - Novinky.cz
https://www.novinky.cz/kultura/clanek/na-krizikove-fontane-probiha-zkusebni-koncert-pro-2500-divaku-40359873

Při pohledu na fotografie "zotročeného" obecenstva z této "kulturního zážitku" mě napadá: Bude si ještě někdo stěžovat na povinné návštěvy festivalů politické písně za doby komunismu? Anebo raději porovnáme snímky takto vycepovaných a ponížených návštěvníků například se záběry masových sjezdů ze Severní Koreje? Je vidět, že velká část našich spoluobčanů má tak nízkou míru sebeúcty, že si je ochotna nechat si srát na hlavu, a to za jakéhokoliv režimu.


A jako jsme měli po roce 1968 nechvalně proslulé normalizační umělce, nyní budeme mít NOVONORMALIZAČNÍ umělce, podle označení Nová normalita po Velkém Resetu odvozené z termínu Klause Schwaba.

A co teprve na Slovensku! Tam už mají i REŽIMNÍ RAPPERY.

Režimní rapper Vec na novém albu uveřejnil skladbu Peter Party, kde se vysmívá "černým Petrům", kteří nesmí na jejich party, i když ostatní "všeci sú tu, a ty tu niesi" a deklamuje, že kdo nebude mít roušku, nebo test, ať z jejich večírku odpálí pryč. Můžete si poslechnout sami:

https://brancikovac.bandcamp.com/track/peter-party

Nepamatuji si text přesně, cituji po paměti:
"Ak máš rúško albo test, albo rúško a test, tak rob si čo chceš. Ak nie, tak odpál preč."

V této souvislosti jsem úplně znechucený z některých disidentů, ze kterých se stali přitakávači nové totality. Fakt nechutné, to se nedá ani nazvat "zklamání", to je prostě zrada a podlost.

A netýká se to jen Hutky, který je nadšením bez sebe, že musí na každém rohu komukoliv ukazovat svůj očkovací průkaz jako doklad privilegovaného hajzla, který může všude:
https://www.youtube.com/watch?v=ScYM17jtga8

Slyšel jsem, jak se děti bývalých disidentů radují, že dostali vakcínu (prý Tobiáš Jirous). Je vidět, že se jim to v hlavě úplně pomotalo. Tohle je pro ně konečně svoboda po třiceti letech, že se budou u každého rohu policajtům a jiným vykonavatelům státní moci prokazovat bumážkou o očkování? Podívejte se na nás, my jsme ti "čistí", my jsme vyvolení, privilegovaní, se správnou stranickou knížkou, tedy ehm s covid průkazem!

Kdysi se privilegovaná komunistická hovada prokazovala svou stranickou knížkou, díky níž také měla povolen vstup kamkoliv, kde "obyčejný" plebs nemohl, mj. do specializovaných prodejen, do luxusních lázní atd. A pomocné stráže VB, domovní důvěrníci a sídlištní udavači také mohli kohokoliv "podezřelého" kontrolovat na ulici, jestli má správné razítko v občance...

Po tomto se Hutkovi a dalším stýská?

Teď už jsme konečně svobodní! To je zřejmě vrcholný moment boje za svobodu 30 let po převratu.

Kde jsou najednou všichni ti tvrdí rockeři a nekompromisní rappeři, všichni ti rebelové, kteří si zakládali na tom, že jdou proti proudu a většině a kašlou na konvence a falešnou morálku? Co třeba rappeři z H16, kteří ještě v roce 2009 rapovali o konspiracích ve skladbě Súčasť plánu?

H16 - Súčasť plánu (NWOO)
https://www.youtube.com/watch?v=CQngJbY1PqA

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/h/sucast-planu-132959

Kromě pár výjimek jsou buď schovaní doma, nebo poslušně nosí roušky a nechávají se testovat a očkovat.

Všechny ty rebely s tvrdou muzikou a ostrými texty strčili do kapsy členové diskotékového Maduaru, jehož hudbu jsme kdysi nemohli vystát, ale nyní se ukázali jako odvážní, kteří dokáží hájit vlastní důstojnost a ozvat se proti manipulaci a bezpráví. Jako jedni z mála vystoupili (možná s naivním) s jasným názorem proti koronafašismu, panujícímu především v médiích.

Diskotékoví chlapci z Maduaru v projektu hovormespolu.eu proti sílící cenzuře v médiích: Překvapivá opozice proti koronafašismu mezi hudebníky na Slovensku?
Diskotékoví chlapci z Maduaru v projektu hovormespolu.eu proti sílící cenzuře v médiích: Překvapivá opozice proti koronafašismu mezi hudebníky na Slovensku?

Všechna čest! Diskotékoví kluci z Maduaru se dnes ukázali jako větší punkeři než všichni punkoví rebelové dohromady!
https://zemavek.sk/nedajte-sa-manipulovat-mediami-a-urobte-si-vlastny-nazor/

https://www.youtube.com/watch?v=Jt4iTFmsUi0

Doporučuji také rozhovor s Ladislavem Matyinkem v relaci Slobodného vysielača Ako ďalej:

https://hearthis.at/slobodnyvysielac/ako-dalej-134-2022-07-18/

Z rozhovoru je patrné, že bratři Mayinkovci jsou opravdu sečtělí a dobře informovaní chlapi. Poslechl jsem si znovu jejich hudbu i v relaci Hudobný hosť a musím říct, že na ni nikdy nepřijdu na chuť, Hovoří o ni pořád ve stejném smyslu, v jakém jsem ji cítil: tedy jako o produktu pro konzumenty, a přesně takto vyznívá i dnes.

https://hearthis.at/slobodnyvysielac/hudobny-host-2022-06-29-ladislav-matyinko/

Tato relace je spíš o jejich hudební kariéře, ale v závěru pořadu hovoří o svých aktivitách proti mediální cenzuře a nátlaku médií na očkování a o tom, jak současné covid šílenství dokázali pochopit právě proto, že dobře znali fungování hudebního průmyslu na celém světě a pochopili, že celý průmysl ovládá max. 5 velkých korporací, kterým jde jen o zisk, a nikdo jiný nemá šanci jejich hradbu prorazit. A stejně to chodí i ve farmacii.

Bratři Matyinkovci zároveň přinesli svou aktivitou odpověď na otázku, zda se snažit s covidmafií vyjít po dobrém a snažit se slušně diskutovat, argumentovat fakty a varovat před riziky očkování a hrozící totalitou, nebo je poslat do prdele. S mafií nejde diskutovat ani vyjednat kompromisy.

Skupina mediálně známých osobností spustila na Slovensku iniciativu www.hovormespolu.eu a žádala celospolečenskou diskusi o covidu s lékaři, kteří nedostávají prostor, protože navrhují jiná řešení než lockdowny a očkování. Jak naivní a zbytečné vůči mediální mafii, která dostala své zadání a jede podle jednotné linie!

Aktéry této petice všechna média doslova umlátila manipulativními triky se slogany o většině odborníků a faktech. Přesně jak to můžeme slyšet v úryvcích z "diskusního" pořadu s mediální mrdkou Kovačič Hanzelovou a iniciátorem petice Matyinkom z Maduaru:
https://zemavek.sk/brutalita-a-zaujatost-medii-je-dovodom-vypnut-ich/

https://www.youtube.com/watch?v=V43h_yU4d-Q

Zde si můžete přečíst krásný životní příběh prorežimní novinářky Zuzany Kovačič Hanzelové. Hotové novinářské nebe!

https://zemavek.sk/zuzana-kovacic-hanzelova/

"Většina odborníků tvrdí, že nemáte pravdu. Drtivá většina vědců s tím souhlasí. Naprostá většina podporuje očkování. Toto jsou fakta. Fakta nemůžete zpochybnit. Fakta jsou taková. To jsou všechno fakta." atd.
HOVORME SPOLU
https://www.hovormespolu.eu

Epidemiologička Alexandra Bražinová reagovala:
"Divák nemá možnosť okamžite si vyhľadať štúdie a skontrolovať si, kto má pravdu. Dá za pravdu tomu, kto je presvedčivejší a sympatickejší, čo je veľmi nebezpečné," povedala.

No hlavně, že měl jakýkoliv občan možnost po celý rok a půl kontrolovat oprávněnost tvrdých opatření a zákazů, vydávaných vládami pod záminkou falešné pandemie!

Lekár Peter Sabaka: "Debata demagógovia vs. odborníci v zastúpení 1:1 by vytvárala falošné zdanie, že obe skupiny sú vyvážené zastúpením ich názorov v odbornej a vedeckej obci. To samozrejme nie je pravda. Názory "odborníkov" podľa Maduaru sú naozaj len marginálne a vysoko prevláda názor, ktorý prezentujeme my. Prezentujú ho aj všetky veľké odborné spoločnosti."

Jinými slovy řečeno:
Když jste produkovali spotřební diskohudbu a nekecali nám do toho, byli jste nám dobří. Teď jděte do prdele! Když se vám zachtělo radit co máme dělat, zavřeme vám hubu!

A reakce mainstreamových novinářů?

"Po fašistoch sa svojich práv na priestor domáhajú aj vedeckí disidenti."

Jste vlastně něco jako fašisti. Zatím jen oni zpochybňovali naše neomylné plány na omezování práv a svobod, zákazy cestování a návštěvy restaurací. Takže opravdu toužíte být srovnáváni s fašisty? Nechcete si to rozmyslet?

Ať jich nepouštějí ani přes vrátnici:

"Verejnoprávna televízia by nemala ani uvažovať pustit želanú zostavu cez vrátnicu mudrovať o pandémii"

Stav "pravicových" médií 30 let od převratu! Výsledek třiceti let keců o svobodě slova a "západních hodnotách" svobody a demokracie! Neočkovaní lidé jsou jako dobytek a měli by kvičet jak na jatkách.

Už konečně chápu, proč má Lubomír Huďo takovou averzi k některým presstitutkám jako je Kovačič Hanzelová nebo podobná pizda Nicholsonová a zmiňuje je pořád dokola v negativním smyslu snad v každém pořadu, ať už ve Slobodném vysielači nebo Kulturblogu:

Z kulturní sféry je nutné ještě závěrem zmínit komika Milana Markoviče. V rozhovoru pro RTVS přesně odhalil podstatu celého covid podvodu:
https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1530/1643800

"U nás si nikto neuvedomí, že pandémia sa skončí v tom momente, keď sa skončí nezmyselné testovanie. Hon na zdravých ľudí a pchať im tyčinky do nosa? A potom zistíme, že naozaj očkovať treba hlavne preto, že je to biznis. Farmakológia nepustí," vyjadril sa Markovič.

"Nechcel by som byť učiteľom. Neviem, ako sa to bude vyvíjať, ale budú vedieť deti o pár rokov, že sa naozaj niekedy chodilo do školy bez rúšok a podobných obmedzení? Alebo sa to stane postupne normou? Lebo nehnevajte sa, ja nejaký rozumný koniec tomu nevidím."

Je vidět, jak se z bývalých rebelů stávají pohodlní konformisté, kteří dokážou popřít sami sebe, aby si zachovali pohodlí a vydělané peníze. To samé rappeři, čeští i zahraniční - po celé roky plná huba nasranosti a vulgarit proti komukoliv a teď jedni buď mlčí a natáčejí home videa o tom, jak sedí doma (https://www.redbull.com/cz-cs/psh-sam-doma-videoklip-premiera-rest-vec-maniak-7krat3-cis-t) a z druhých jsou režimní poskoci, kteří rovnou píšou skladby o tom, že bez roušky tě nepustíme na naši party. Z této scény se proti covid tyranii postavilo zatím 1%. Bohužel.