Jak vypadá naše hroutící se zdravotnictví pod tíhou covidové pandemie? Lékaři a sestry v prázdných nemocnicích natáčejí taneční videa a lidé jim za to nadšeně děkují!

01.03.2021

Je vidět, že média se už totálně utrhla z řetězu a jsou schopna totálně popřít informační linii, kterou do nás celodenně tlačí. A nikdo se nad tím nepozastaví, nikomu nepřijde divné, že se do lidí minutu co minutu perou informace o přetíženém zdravotnictví, kolabujícím personálu nemocnic a mrazácích plných mrtvol. Do toho nám naplno dávají najevo, že si z nás mohou dělat prdel a doslova se pochlubí zprávou, jako je tato:

Vyčerpaný, kolabující zdravotnický personál z přeplněných nemocnic tančí, aby si odpočinul po stresující celodenní práci
Tancem proti koronaviru. V Jičíně si zatančili lékaři, zdravotní sestry i pacienti
https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/spolecnost/nemocnice-jicin-koronavirus-tanec-lekari-sestry-pacienti_2102041309_tzr

Kdo má po údajně stresující, a vyčerpávající práci sílu nacvičovat tanec? Kdybych u nás v práci skladníkům po pracovní době navrhl, že budou po unavujícím celodenním shonu nacvičovat taneční číslo, asi bych živý z práce neodešel.

Komentáře pod videem na YT taky vypadají jako roboticky vkládané, věřil bych tomu, že toto nejsou běžné reakce reálných lidí:

Oblastní nemocnice Jičín - Jerusalema Challenge - Czech Republic
https://www.youtube.com/watch?v=BOKYe0Dx3QI&feature=emb_title

Nevím, kde je pravda, ale vůbec bych se nedivil, kdyby se nakonec ukázalo, že skuteční zaměstnanci jičínské nemocnice nemají žádné ponětí o nějakém natáčení videa v jejich nemocnici.

Všimněte si hojných příspěvků od některých uživatelů v diskusi (často s orouškovaným obličejem až téměř k temeni hlavy na profilové fotografii), jako kolovrátek pořád dokola opakujících stejné fráze jako roboti typu:

"Ti lidé v tom kolabujícím zdravotnictví pracují a je super, že místo propadání cynismu udělají raději něco takového"
nebo
"Zaslouží si respekt a pokud s tím někdo nemá přímou zkušenost a nechápe situaci, měl by možná zvážit jak svým komentářem té situaci pomůže."

Ukázka z komentářů v YT videu:

Pokud mate hodne casu psat komenty k videu, tak muzete dobrovolne nastoupit a pomoci.
Je to jednoduché - přihlaste se jako dobrovolník a můžete si zatančit s nimi.
běžte se tam podívat, kamkoliv do nemocnice, ordinace, ambulance... Můžete třeba i dobrovolně pomáhat.
kdy přijdete pomoct jako dobrovolník? i když pochybuji že by jste to zvládl podle textu vašeho komentáře.
Nejdříve si ověřte jak to v nemocnicích vypadá a pište to co píšete
Rýpat umí každý, stejně tak za klávesnici je každý hrdina, trenér, Vševěd ... Co takhle přihlásit se jako dobrovolník a zkusit si tam pár směn?
Seberte se a přihlaste se jako pomocný personál.


Je zajímavé pozorovat, jakými fázemi prochází myšlení covidfanatiků, jenž plně důvěřují informacím dodávaným z médií, v okamžiku, kdy se objeví zpráva naprosto odporující předchozí linii:

1. fáze: Zprávy o hromadných úmrtích na virus, nemocnice jsou zahlcené, lékaři jsou vyčerpaní.
2. fáze: Unavení lékaři tančí v prázdných areálech nemocnice.
3. fáze: Reakce při poukázání na nesoulad v podávaných informacích: "Běžte tam pomáhat jako dobrovolník!"

Pokud se nejedná o komentáře generované roboty, tak jde zjevně o nudící se lidi na covid-dávkách (např. úředníky na covidové "dovolené"), jimž stát proplácí plný plat za to, že sedí doma a nechodí do práce. Jinak si nelze vysvětlit, proč jsou takovými "fandy" skotačících zdravotníků v prázdných prostorech nemocnic, kteří by měli podle dennodenní palby z médií kolabovat únavou z přílivu covidových mrtvol.

Takto tři čtvrtiny národa aspoň halasně podporuje zábavu jiných v jejich nadprůměrně placeném zaměstnání, aby si odůvodnili vlastní parazitování na státní lockdownové podpoře a braní peněz za nic. A svůj parazitismus křečovitě zakrývají tím, že neustále skandovanou podporou na internetu se snaží tvářit, jak jsou vlastně společně se zdravotníky také v první linii boje proti pandemii. A to přesto, že sedí doma a nehnou prstem, na účet stále jim chodí výplata a svou hlasitou podporou lockdownu ve skutečnosti přispívají k blízkému kolapsu jak zdravotnictví, tak nevratně zadlužené ekonomiky, rozdávající plnými hrstmi miliardy kompenzací lidem jako jsou oni.

Hromada komentářů ve stylu "Super, jste úžasní, jak nám hezky tančíte, děkujeme vám" jako například v komentářích pod článkem na tomto webu:
https://hradecka.drbna.cz/zpravy/kultura/8837-video-zdravotnici-z-jicinske-nemocnici-secvicili-tanec-proti-covidu.html

...je vlastně postojem vyjadřujícím cosi jako "My zavření ve svých domovech v lockdownu taky bojujeme stejně jako zdravotníci proti tomu zabijáckému viru, sedíme doma za plný plat už celý rok, abychom snížili křivku nakažených, jsme na stejné lodi, bojujte i za nás, abychom společně ten virus porazili!"

Dokáži pochopit, že člověk, jenž se více jak rok pohybuje mezi ložnicí, kuchyní a záchodem, si potřebuje nějakým způsobem odůvodnit svou užitečnost pro stát a společnost. Proto nadšeně naskakuje na kdejaký dostupný podnět, jenž mu potvrdí, že tak nějak stále patří mezi užitečné členy stáda. A jelikož celé dny a noci prosedí na internetu, tak kde a jak jinak by se měl projevit, než vkládáním hromady nadšených smajlíků a lajků na internetových sociálních sítích, kde si potvrdí, že svou podporou zdravotníkům bojuje na správné straně, protože přece "my všichni jsme přece na jedné lodi"?

Lidé na podpoře od státu v rámci covidových "kompenzací" si tak odůvodní, proč mohou zůstat sedět doma a nepracovat, a přesto brát plnou mzdu, zatímco jiní stále musí chodit do práce, aby si mohli přibližně stejnou mzdu zasloužit.

Mimochodem, takto podle deníku Právo vypadá vyčerpaný personál zlínského covid centra - 4 zdravotníci opření o zeď:

Takto podle deníku Právo vypadá vyčerpaný personál zlínského covid centra - čtyři zdravotníci opření o zeď
Takto podle deníku Právo vypadá vyčerpaný personál zlínského covid centra - čtyři zdravotníci opření o zeď

Co je však podstatné v celé této komedii, je to, že naprosto totožná videa tančících zdravotníků uprostřed údajné pandemie, se na internetu ve stejné chvíli objevují po celém světě a doprovází je taktéž stejně roboticky nadšené komentáře údajných diváků a přispěvatelů:

https://davidicke.com/2021/01/05/another-lockdown-and-healthcare-staff-in-war-zone-hospitals-are-dancing-again-deja-vu/

https://www.youtube.com/watch?v=axL5qIPOPFY&t=10s

https://davidicke.com/2021/08/30/dancing-tools-dancing-fools-pots-and-pans/

Jedná se skutečně o spontánní příspěvky zdravotníků z přehlcených nemocnic, nebo jde ve skutečnosti o celosvětovou mediální psychologickou operaci s podivným zadáním, jehož smysl mně není úplně jasný? Měla nás ta tančící videa přesvědčit o tom, že zdravotníci za nás dnem a nocí bojují tak srdnatě, že jsou v nemocnicích přítomni v podstatě nepřetržitě a samým vyčerpáním si nestíhají ani zaskotačit?

Pokud ano, nejsem si jistý, zda zadavatelé počítali s tím, že lidé začnou logicky při sledování tančících zdravotníků v prázdných nemocnicích pociťovat rozpor s hlavní linií informací o zahlceném a nestíhajícím personálu, jimž umírají pod rukama stovky lidí denně. Anebo je vysvětlení docela jednoduché a mocní, ovládající mediální prostor, si prostě a jen ověřují, že lidem je možné předložit dvě naprosto si odporující linie sdělení, a lidé hypnotizovaní covidovou hysterií si rozporů ani nevšimnou a obě protiřečící sdělení bez jakýchkoliv pochybností spolknou jako návnadu.

Mimochodem: byli jste někdy na urgentním příjmu nebo na pohotovosti v nemocnici? Pokud ano, nabyli jste dojmu, že by pracovníci v těchto provozech měli čas a možnost nacvičovat taneční vystoupení a natáčet zábavná videa?