Hrozivá síla ruské propagandy je jen chiméra a papírový tygr, zato česká mediální scéna chrlí dezinformace a svévolně přepisuje historii

20.04.2022

Státní moc a mainstreamová média jsou plná hysterie proti síle ruské propagandy, mediálnímu působení ruských trollů a šířeným dezinformacím z Putinových trollích farem, ale je čím dál víc zjevné, že celá ruská propaganda je naprostá chiméra bez jakéhokoliv vlivu na mínění obyvatelstva EU. Vůbec schopnost státní ruské moci srozumitelně ovlivňovat světový mediální prostor je jedna velká fikce. Ruská propaganda, to je spíš fiasko a klam.

Dnešní média jsou plná Zelenského komediálních výstupů a nepřetržitě vysílaných videoposelství, Ukrajinci chrlí do světových médií jednu manipulací za druhou téměř 24 hodin denně, a jaká je reakce Ruska? Za dva dny se objeví zmatečné prohlášení tiskových mluvčí Kremlu nebo ruské armády, kdy nehybně stojící hlasatel před kamerou prohlásí, že všechno je ukrajinská manipulace a Rusko je obviněno neprávem. Proč v dnešní době informačních technologií nepředvedou živou prezentaci s rozborem falešných Zelenského nahrávek s naklíčovaným pozadím Kyjeva? Co dělá celý Putinův propagandistický aparát a celá ta rozsáhlá mediální síť několikajazyčných televizí RT, když na jakoukoliv ruskou reakci k ukrajinským vyjádřením se čeká dva dny, kdy už je mediální prostor zahlcen desítkami dalších informací z ukrajinské strany, a předvčerejší zprávy už nikoho nezajímají?

Nejvíce markantní to bylo vidět u případu Buča. Používají ruští vojáci nějaká záznamová zařízení, aspoň mobily s kamerou, nebo jen papírové notýsky? Jak je možné, že okamžitě po vypuštění hrůzostrašných zpráv o masakru v obci s hromadou mrtvol v ulicích nebyla ruská propaganda schopna několik dní reagovat vlastními protiargumenty? Logickou reakcí mělo být zařazení dostupných armádních video záznamů ruských vojsk ze dne, kdy opouštěli ulice Buče. Nikdo mi nevymluví, že ruská armáda je nevlastní, takových záběrů musí existovat desítky!

Zaslechl jsem sice názor, že každá zpráva ukrajinské propagandy se do 24 hodin prokáže jako lživá. Problém jen ten, že ruská propaganda na ty lži není schopna zareagovat ani do těch 24 hodin! Ruská média přes všechno super technologické vybavení svých několikajazyčných kanálů jako RT aj. působí stejně jako za Brežněva!

V denním tisku vyšla zpráva, že americká technologická společnost našla mrtvé v Buči na satelitních záběrech už z 11. března! A prý porovnali polohy ležících těl a ty se shodovaly s polohami mrtvých těl z 2. dubna!

  • Za prvé - jak mohli uveřejnit takový nesmysl? Jak by asi ta těla po měsíci vypadala? Nikdo z kolemjdoucích si jich za celý měsíc nevšiml?
  • Za druhé - proč na tuto blamáž včas nereagovala ruská strana?

Fotografie z útoku ruské armády na ukrajinské civilisty vypadají hrůzostrašně, ale na některých z nich cosi nesedí. Například tuto fotografii z ruského útoku na město Irpiň na prchající rodinu uveřejnily téměř všechny tiskoviny na svých titulních stranách:

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-valka-na-ukrajine/705981/trest-kazdemu-parchantovi-zelenskeho-rozlitila-vrazda-rodiny-na-uteku-rusum-slibuje-soudny-den.html

Otázka zní: Jaké zbraně používá ruská armáda, že z brutálně zastřelených civilistů neteče krev?
https://www.blesk.cz/galerie/zpravy-valka-na-ukrajine/1124882/trest-kazdemu-parchantovi-zelenskeho-rozlitila-vrazda-rodiny-na-uteku-rusum-slibuje-soudny-den?foto=1

Na této fotce má člověk od krve aspoň ruku:
https://www.blesk.cz/galerie/zpravy-valka-na-ukrajine/1124882/trest-kazdemu-parchantovi-zelenskeho-rozlitila-vrazda-rodiny-na-uteku-rusum-slibuje-soudny-den?foto=2

Ale tento mrtvý (a již delší dobu přikrytý plachtou) je naprosto čistý:
https://www.blesk.cz/galerie/zpravy-valka-na-ukrajine/1124882/trest-kazdemu-parchantovi-zelenskeho-rozlitila-vrazda-rodiny-na-uteku-rusum-slibuje-soudny-den?foto=4

Pokud se jedná o fotografii hned po zákeřném a nečekaném útoku ruské armády na prchající obyvatele, je zvláštní, že okamžitě po útoku k raněným (ještě než začali krvácet?) přiběhli fotografové a z bezprostřední blízkosti mohli ležící a umírající osoby volně fotografovat. Neměli žádné obavy, že se stanou, zády k údajným střelcům, terčem ruské armády stejně jako oni postřelení?

A co blesková přítomnost ukrajinských vojenských záchranářů u raněných? Zvláštní pohotová souhra spolu s fotografy jako udělaná pro skvělou mediální inscenaci zákeřného útoku nepřítele na bezbranné civilisty?

Na fotografii je ještě zvláštní, jak zasažení a umírající dokázali po střelbě do svých těl způsobně odložit své kufry na ulici a dokonce klec s domácím zvířátkem jemně položit na zem, aby se vůbec nepoškodila. To vše v momentě, kdy do jejich těl zákeřně a nečekaně střílí ruská armáda a oni bezvládně padají na zem. Domnívám se, že každý lidský tvor by v šoku při zásahu zbraní nebyl schopen ničeho jiného než prásknout sebou na zem a to, co má v tu chvíli v rukou odhodit do všech stran v okolí.

Pro porovnání jak vypadají stopy po "obyčejné" střelbě na ulici v USA:
https://nypost.com/2020/08/13/man-fatally-shot-in-brooklyn-at-least-3-wounded-overnight/

Vůbec nechci tvrdit, že podobné hrůzy při současném ruském útoku na Ukrajině nedějí. Žádná válka, mrtví civilisté a vyhánění lidí z jejich domovů se nedají jakkoliv omluvit nebo odůvodnit "správnými" záměry. Obyčejní Ukrajinci v těchto dnech neskutečně trpí a nějaké mediální hry na tom nic nemění.

Ale tato fotografie mně připadá jako sehraná mediální manipulace pro vyvolání "správných" nálad mezi obyvatelstvem.

Toto video je dost výmluvné a potvrzuje můj dojem:
Komparz dělá mrtvoly, které měly zahynout během útoku Ruska
https://nastub.cz/w/jvNxJA8N4XrMHSCi6JjT8m

A zatímco údajně všemocná ruská propaganda k těmto případům mlčí, nebo reaguje se zpožděním naprostými bláboly, ta ukrajinská dobývá svět i na "kulturním" poli: Na Ukrajině oslavují turecké drony Bayraktar a písníčky o něm srovnávají s veselou polkou Škoda lásky
https://www.denik.cz/staty-mimo-eu/valecna-pisen-ukrajina-bayraktar.html

Pokud jste před dvěma lety sledovali arménsko-ázerbajdžánský konflikt, Ázerové v něm zvítězili právě díky využití těchto vražedných dronů. Cituji z článku z Lidových novin:

"Létají nám nad hlavou, ve větších výškách menší izraelské, v menších turecké, velké jako práškovací letadlo ... Funguje to jako vakuové bomby, ale místo aby vás tlaková vlna odhodila pryč, oběti vtáhne dovnitř výbuchu a roztrhá."

Naše státní a cenzorské orgány halasně brojí lžím a dezinformacím ruské propagandy tím způsobem, že se snaží postupnými kroky přepisovat historii, aby dosáhli u zmanipulovaných jedinců změny vnímání dějinných událostí 20. století.

V tisku se stále častěji objevují náznaky přepisování historie konce 2. světové války a jeho postupné nasouvání do myslí lidí. V nedávných týdnech v novinách uveřejnili několik "dopisů čtenářů" s názory, že Rudá armáda byla ve svém boji proti nacistům financována západním průmyslem a mj. vybavena americkými vojenskými botami, a prý jen díky tomu mohla zvítězit a dojít až do Berlína. A čím dál více je zdůrazňována role 2. ukrajinského frontu a už to vypadá, jako by nás neosvobodili Rusové, ale Ukrajinci!

Taková tvrzení se několikrát protočí tiskem a televizí a najednou v sobotních Lidovkách vyjde článek s titulkem:
Rudoarmějci osvobodili Prahu v amerických botách. Moskva je dodnes nesplatila neboli "Československo osvobodili Ukrajinci v amerických botách."
https://www.lidovky.cz/orientace/rudoarmejci-osvobozeni-praha-pujcene-boty.A220508_202102_ln_orientacer_tmr

Nebude dlouho trvat a ve školách, jako už mnohokrát v minulosti, se bude učit nová oficiální historická pravda, která bude znít třeba takto:

Před německými nacisty a ruskými bolševiky nás osvobodila americká armáda ve spolupráci s Vlasovci a jejich ukrajinskými kolegy z 2. ukrajinského frontu, podporovaných dodávkami amerických vojenských bot.


Četl jsem, že na oslavy konce 2. světové války nechtěli v některých městech pozvat představitele Ruska a Běloruska. Proč tedy místo nich rovnou nepozvat potomky nacistických vojáku a generálů z Německa a bývalé členy Hitlerjugend? To byli přece taky "účastníci" osvobození!

A když už nesmí připustit, že nás osvobodila sovětská Rudá armáda, tak ti Ukrajinci jsou povoleni. Viz článek z Práva, v němž přičinlivý pořadatel oslav osvobození horlivě hlásí:

"Připravili jsme si transparent, že Brno osvobodil 2. ukrajinský front."

Posuďte sami, co za shit je možné vydat v Lidových novinách:
Tomáš Vlach: Denacifikujme svět! (LN 2. 7. 2022)
https://www.pressreader.com/czech-republic/lidove-noviny/20220702/281908776839242

Autor píše o událostech v Korsuni, kde byly zapáleny autobusy demonstrantů, jedoucích na protimajdanovské demonstrace. Jejich umlácení k smrti byla prý "nemilá událost". Pár lidí prý jen zastavilo kolonu autobusů, "dva autobusy zapálili a několik lidí dostalo přes pusu". Autor článku Tomáš Vlach, aktivistický novinář z Člověku v tísni, se ptal přímo na místě zřejmě samotných aktérů, a ti popřeli, že by se něco takového stalo. Tak když mu to řekli, tak je to asi pravda.

O událostech v Korsuni r. 2014 se můžeme přesvědčit například v tomto dokumentu:
https://www.gloria.tv/post/PCEVHcCAkkwT1xo8rjb4wJfoJ

A pindálek Vlach pokračuje ve svém popírání reality: Dlouhodobé ostřelování Doněcké a Luhanské oblasti nebylo nic strašného, jen se prý "stávalo, že střely vypálené z ukrajinské strany zraňovaly či zabíjely obyvatele separatistických republik."

To byli jen mrtví separatisté, tak o co jde? Mrtví lidé vlastně nejsou žádné důležité oběti, když se nejedná o ty "naše"...

Prý "těžko posoudit, nakolik byla střelba záměrná, vše fungovalo systémem 'oko za oko'".

No a nakonec tradiční zpochybňuje, že by v pluku Azov sloužili neonacisté, prý tam bojují "běžní ukrajinští muži".

Celý ten rusko-ukrajinský konflikt působí trochu zvláštně, vypadá to spíše, jako by tato válka byla jen umělým pokračováním koronavirové diktatury. Vzhledem k tomu, že Putin je bývalý Schwabův žák jako "Young Global Leader" v celém procesu Velkého Resetu a v Rusku během koronakrize zaváděl stejná drastická opatření a očkovací teror jako všude na světě, vypadá to, že záminka je úplně jiná, než ji prezentují mocní na Západě i na Východě. Cílem je spíše zničení ekonomiky a životní úrovně západní civilizace, aby se vytvořily takové podmínky zoufalství a strachu, že lidé přijmou totalitní Velký reset jako "jediné řešení".

O skutečném pozadí současného rusko-ukrajinského konfliktu skvěle hovoří dr. Ctirad Musil:
Neznalost neomlouvá ... a ve válce se ze neznalost platí životem.
https://rumble.com/v123o9j-neznalost-neomlouv-...-a-ve-vlce-se-ze-neznalost-plat-ivotem..html