Herec Kramár: "Nechal jsem se očkovat, abych byl svobodný a mohl jezdit autem po D1 z Bratislavy do Prahy."

12.07.2021

V pátečním magazínu vypráví herec Maroš Kramár (Potřebujeme dobré vzory, Magazín LN Pátek 9. 7. 2021), že neustále pendluje autem na D1 mezi Prahou a Bratislavou. Na dotaz novinářky, zda se už nechal naočkovat, když tak cestuje, reagoval takto:

"Jistě, jsem očkován, potřebuju být svobodný, abych mohl dělat, co chci."

Vůbec mu nepřijde, že dříve asi nebyl moc svobodný, když mohl cestovat bez povinného očkování. Čím více omezení, příkazů a zákazů, povinných lékařských zásahů do těla, nových potřebných dokladů a čím více policejních uzávěr a kontrol po cestě, tím více svobody...

Někteří lidé se holt cítí svobodně, když dělají přesně to, co je jim nařízeno.

Další větou v rozhovoru ovšem své nonsensové uvažování dorazí:

"Nechápu lidi, kteří o tom vůbec přemýšlejí! Když jsem jel s UNICEF do Mauritánie, tak jsem se taky musel nechat očkovat, tuším tři injekce."

Kramár zcela vážně dává do souvislostí cestu do Afriky s jízdou autem po D1 z Bratislavy do Prahy za svým kšeftem a asi si vážně myslí, že je to něco srovnatelného! Cesta do Mauritánie je pro něj zřejmě cosi tak běžného a každodenního, jako cesta do práce, případně do divadla a kulturní akce, do restaurací, na úřady, na stadiony, kam všude je, nebo brzy bude potvrzení o vakcinaci vyžadováno!

Hloupí lidé, kteří se nechtějí očkovat! Jít s celou rodinou do kina na Kramára je přece skoro to samé, jako jet do Mauritánie! Naočkujte se před návštěvou hospody, která stojí sto metrů před vašim barákem, podle Kramára zažijete podobné dobrodružství, jako když vyrážíte na výlet za divochy do africké buše!

Nemluvě o tom, že vakcíny proti malárii a dalším tropickým nemocem jsou vyzkoušené desítky let, zatímco současné experimentální sračky jsou spíchnuté narychlo za pár měsíců a neexistují o nich žádná data o vedlejších účincích.

Debilita některých osob z kulturní scény je nezměrná a přímo úměrně bývá spojena s loajalitou ke státní moci.