Covidoví fanatici se už začínají napadat i mezi sebou a vyčítají si navzájem dřívější souhlas s brutálními lockdowny: Tehdy podporoval koronafašismus jako já, a dnes je proti!

15.02.2022

Pozorovat názorové přemety covidofanatiků z řad českých novinářů je nepřeberná studnice humoru. Ti, co masivně podporovali tvrdá lockdownová opatření se začínají hádat s těmi, kteří dnes mírně pochybují a nesouhlasí s přijetím Pandemického zákona. Vyčítají si dokonce i dřívější názorový souhlas se svými vlastními postoji! :)

Přesně toto předvedl můj novinářský oblíbenec Petr Kamberský v komentáři ze sobotních Lidových novin (12. 2. 2022):

KAMBERSKÝ: Vražda v Senátu. Jak Horník s Canovem odstřelili 'vlastního' ministra
https://www.lidovky.cz/nazory/senat-vlastimil-valek-michael-canov-jan-hornik-vaclav-laska-karty-mobil-vrazda-kambersky.A220212_122051_ln_nazory_lros

Komentátor LN Kamberský po celé dva roky požadoval ta nejtvrdší opatření proti komukoliv, kdo si dovolil vycházet ven na nákup a obviňoval antivaxery z toho, že mají na svědomí vraždění nemocných. Nyní se pustil do senátorů, kteří zamítli Pandemický zákon a žaluje na senátora Horníka, hlasujícího pro zamítnutí, že před dvěma lety při startu covid hysterie volal policii na lidi, kteří jeli do jeho kraje na svou chalupu. Jako správný žalobníček upozorňuje na jeho starší výrok z března 2020:

"Upozorňuju, že budeme monitorovat všechny, kteří u nás nemají trvalé bydliště. Pokud se tady něco stane, tak to budeme připisovat k jejich zodpovědnosti. Nemají důvod sem jezdit. Všichni jsou přitom potenciálními nosiči koronaviru. Stát se může cokoliv!"

Kamberský se diví, jak je možné, že se Horník dnes odvážil zamítnout Pandemický zákon, když dříve požadoval stejně brutální policejní dohled nad lidmi jako on sám ve svých novinových komentářích. Kamberský vlastně Horníkovi omlátil o hlavu to, že dříve zastával stejné postoje jako on sám! :)

To už je naprosto bizarní typ obvinění, kdy novinář připomíná politikovi jeho dřívější fanatické postoje a vysmívá se mu za ně, přitom výroky stejného ražení, téměř slovo od slova, lze najít v článcích tohoto novinářského kašpárka za poslední dva roky. A Kamberský snaživě žaluje: Senátor se diskreditoval tím, že tehdy se mnou souhlasil!

Připomeňme, že Kamberský patřil mezi největší covidové hysteriky z řad novinářů a požadoval například zákaz farmářských trhů (zatímco otevřené supermarkety mu nevadí), zatímco jeho manželka, známá kuchařka a zpěvačka Karolína Kamberská se v dřívějších rozhovorech přiznávala, že nakupuje právě na farmářských trzích, a pokud tam něco nesežene, skončí stejně v supermarketu, viz také článek z listopadu 2021:

Čeští novináři v jednotné covido-bolševické linii: Malým živnostníkům je nutné zakroutit krkem, nasolit jim likvidační pokuty a na zbytek obyvatel třeba vytáhnout pořádný bič! Mezi Kamberského nejproslulejší hysterizující výroky, které ironicky připisuje "nezodpovědným" odpůrcům opatření, patří například:

  • "Otevřít farmářské trhy je důležitější než chránit zdraví vaší mámy a vašeho táty."
  • "Právo prodávat jablka a nakupovat klobásy je důležitější než ochrana zdraví a života."

Pokud tedy Kamberský pravidelně dostává jídlo na stůl, je vše v pořádku a nezáleží na tom, že jeho manželka nákupy v přeplněných supermarketech "ohrožuje" zdraví jiných. Ovšem jakmile kdosi jiný požaduje otevření farmářských trhů na čerstvém vzduchu, neboť na nich závisí přežití jeho živnosti, je to špatně a takové nezodpovědné chování je hrozbou pro zdraví celého obyvatelstva.

Nyní tedy komik Kamberský baví svým přístupem k bývalým covidofanatickým souputníkům a vyčítá jim, že dříve s ním kamarádili, a dnes ho zradili: "Vy jste přece horovali za covidový teror nad lidmi a najednou jim chcete nechat něco málo svobody? Styďte se! Pěkně vás nahlásím do novin, že jste byli stejná hovada jako já, a dneska se tváříte, jako byste měli více rozumu než já! Jak teď před lidma vypadám? Jako idiot!"