Čeští novináři v jednotné covido-bolševické linii: Malým živnostníkům je nutné zakroutit krkem, nasolit jim likvidační pokuty a na zbytek obyvatel třeba vytáhnout pořádný bič!

09.11.2021

To, co předvádí náš tisk v posledních dvou letech od koronapřevratu v březnu 2020, je naprosto nevídané. Za celá dlouhá léta, co čtu noviny, jsem toto opravdu ještě nezažil. Televize samozřejmě to samé. Totální masáž, brutální výplach mozků, z níž není úniku. Novináři, kteří pracují na dálku z home office, sedí doma a kárají obyvatelstvo, že není dost poslušné a nedodržuje všechna nařízení. Zároveň dirigují státní moc a represivní složky, ať s ještě větší silou zasáhnou proti odpíračům očkování a všem, kteří jakkoliv oponují nebo si dovolí protestovat proti přísným opatřením.

České deníky, bez výjimky, vedou drtivý útok proti občanům. Jejich novináři se DENNODENNĚ pohoršují nad lidmi, kteří nejsou dostatečně poslušní, spořádaně neodkývají cokoliv, co nařídí vláda a nesedí doma jako oni. A žádají tvrdé zásahy od policie a bezpečnostních složek.

Konečně se ukazuje, že všichni ti pravicoví chlapci, kteří do nás 30 let valili moralistní kecy o tom, jak se musíme poučit z historie a zamezit návratu totalitních režimů komunismu nebo nacismu, jsou v jádru naprosto ryzí bolševici. O českých novinářích dnes definitivně vychází najevo jejich skutečná povaha, a jedno, jestli se jedná o novináře z pravého, nebo levého spektra.

Úctyhodný výkon české novinařiny za poslední měsíce
Úctyhodný výkon české novinařiny za poslední měsíce

Vezměme to popořadě:

PRAVICOVÍ NOVINÁŘI se po celých třicet let zaklínali svobodou a volným trhem. Dušovali se, že už nikdy nesmíme dopustit návrat totality v jakékoliv podobě, musíme bránit svobodu slova, svobodu pohybu, svobodu podnikání. Dnes ti samí novináři tleskají policii a těžkooděncům, zasahujícím proti malým podnikatelům, kteří si dovolili otevřít SVOU živnost!

Je to zvláštní obrat. Po celých třicet let reagovali tito novináři velmi ostře na jakýkoliv kritický názor k současným poměrům. Nevybíravě se opírali do obyčejných lidí, jimž vyčítali, že jsou líní, závidí úspěšným jejich bohatství a raději leží doma na podpoře, protože se jim nechce pracovat. Nadávali jim do simulantů, vyžírek a socek, zneužívajících nemocenské a sociální dávky.

Všechno se ale změnilo v březnu 2020. Poté, co jim bylo shora oznámeno, že venku vypukla pandemie, teď oni sami sedí doma na podpoře od státu nebo za plný plat od majitele novin. A pro změnu vyčítají lidem, že stále chodí do práce! Z útrob svých bytů pořvávají jak pominutí na stránkách svých novin a sociálních sítích: "Zastavte provozy ve firmách, nechoďte do práce, zůstaňte doma, ohrožujete zdraví ostatních, budete mít na svědomí tisíce mrtvých na koronavirus! My, hrdinové, sedíme poslušně na povel doma s plnou kompenzací od státu, a vy nám to zase kazíte!"

Novináři z pravicového spektra desítky let vzývali neomylný volný trh a měli plno řečí, jak si musíme cenit lidí, kteří se sami dokáží o sebe postarat, tvrdě pracují a nemáme podporovat ty, kteří sedí doma na podpoře od státu. Neuznávali jakékoliv dotace, sociální dávky, podpory v nezaměstnanosti, pouze bezmeznou svobodu podnikání, nízké daně a lidem bez práce nadávali do socek, flákačů a vyžírek. A dnes? Stejní novináři sedí doma na home-office s plným platem od zaměstnavatele a od státu a kárají zoufalé malé podnikatele, kteří stojí před krachem a v existenčních problémech, protože nesmí dělat svou práci! A dennodenně je ve svých příspěvcích obviňují z neposlušnosti, bezohledného chování, úmyslného šíření viru a žalují, že budou mít na svědomí spoustu mrtvých, protože otrocky nedodržují pokyny shora! Už chybí jen ty politické procesy jako z 50. let s Horákovou a Kalandrou s obviněním, že mají na svědomí krev malých dětí, neboť plánovali imperialistickou válku!

Kdo by ještě před rokem řekl, že např. novináři z pravicového Respektu dnes budou aplaudovat policii a těžkooděncům, zasahujícím proti malým podnikatelům, kteří si dovolili otevřít SVOU živnost? Volnotržní postoje, odpor vůči totalitním praktikám, bránění svobody slova, pohybu, podnikání - to už jsou pro ně pojmy dávnověku. Svobodné jednání? Kdo to kdy v minulosti slyšel, aby novináři dokonce udávali politiky za to, že si vyjeli lokálkou do jižních Čech?

A na druhé straně LEVICOVÍ NOVINÁŘI, jimž prý tak záleželo na obyčejných pracujících, zaměstnanecké střední vrstvě a lidech přežívajících z měsíce na měsíc za podprůměrnou mzdu? Ti najednou ve svých "levicových" denících vyřvávají, že bychom NEMĚLI MÍT SLITOVÁNÍ a NEUSTUPOVAT nikomu, kdo zrovna stojí před bankrotem a brání svůj malý podnik a své zaměstnance, nebo sám ztratil práci kvůli lockdownu! Když vidím, co předvádí "levicový" deník Právo, který si kdysi zakládal na ochraně obyčejných lidí, tak je mi to jasné. Každý, ale opravdu každý den si tam můžeme přečíst názory ekipy 4 stálých komentátorů (Koukal, Jelínek, Borovička, Balabán), jak je třeba, aby:

  • "nad neočkovanými zaměstnanci zasvištěl bič",
  • kdo se nepřizpůsobí, tedy nedodržuje represivní opatření, nenosí roušky a nechce se naočkovat, toho je potřeba "zákonitě propustit",
  • obyčejní lidé by měli pocítit "hrozbu vysokých pokut a tvrdých trestů".

To je na zblití u levicového deníku, jenž se kdysi zastával chudých, nezaměstnaných, sociálně slabých a lidí v exekucích a na sociálním dně!

Pokud vás zajímá, jak vypadá aktuální komentářová strana v deníku Právo, kupte si jej kterýkoliv den - každý den totiž vypadá úplně stejně: 5 příspěvků od stejných komentátorů na jedné stránce, z toho 4 komentátoři tvrdě pálí do lidí, že stále nejsou dostatečně poslušní, nedodržují opatření a nejsou ochotni se JEŠTĚ VÍCE omezit. A žádají tvrdší tresty pro všechny zpochybňovače a oponenty. Dennodenně stejné osazenstvo a stejný styl - je třeba přitvrdit, více motivovat k očkování, hrozí další nástup mutací a zahlcení nemocnic, nezodpovědným lidem je třeba zatnout tipec atd. Pátý příspěvek se "vymyká", protože se týká USA a šije do Trumpa. To je celá "pestře názorová" komentářová stránka kdysi celkem svobodného listu.

Mými oblíbenci mezi komentátory deníku Právo jsou Josef Koukal a Lukáš Jelínek. Zejména Koukal je můj miláček:
https://www.novinky.cz/autori/josef-koukal-27

Mohu citovat z jeho článků z ledna a února 2021, v nichž píše:

"Ještě pár měsíců buďme trpěliví."

"Máme před sebou několik týdnů, kdy zbývá na nás, zda se nakazíme, nebo ne."

"Snad nebude pro nikoho tak těžké vydržet následující tři týdny v lockdownu, abychom se mohli brzy svobodně nadechnout. Přece si to nezkazíme."

To byl leden/únor. Co píše Koukal v květnu? V sobotu 29. 5. ještě pořád vyděšeně pochybuje, zda se nerozvolnilo příliš brzy: :)

"Těch čtrnáct dní se dalo ještě vydržet."

V jiném článku zase Koukal popisuje debatu se svým známým, odpůrcem očkování, který spekuluje, jak by se mohl dostat na koncert. A Koukal nemilosrdně vynáší rozsudek: "JÁ BYCH HO NA KONCERT NEPUSTIL!" A přidává: "STEJNĚ JAKO DO LETADLA, DO DIVADLA, DO KEMPU!"

Takhle se musí na všechny obyčejné lidi, kteří naivně doufali, že po roce 1989 žijeme ve svobodné zemi a rádi se cítili jako svobodní občané. Od teďka máme Novou Normalitu, musí se na ně gestapácko-estébáckým přístupem: NIKAM JE NEPUSTÍME! ZÁKAZ VSTUPU KDEKOLIV - NA KONCERT, DO RESTAURACE, DO DOPRAVNÍHO PROSTŘEDKU, A HLÍDAT JE VE DNE V NOCI, JESTLI TO NEPORUŠUJÍ!

Je hotovo s těmito "nezávislými" novináři, kteří nám 30 roků tlačili do hlav pojmy jako práva, svobody, nezávislost, zodpovědnost za vlastní život, vlastní vůle a rozhodování, západní hodnoty, étos humanismu... Na posledních 30 let zapomeňte, nastal Velký Reset nejen v ekonomice, ale v i hlavách "nezávislých" novinářů!

Komentátor Koukal píše ve sloupku nadšeně propagujícím očkování: "Na programu je přesvědčit ty, kdo se sami o sebe nebojí, aby dostali strach o své blízké. (...) Je to pouze otázka odpovědnosti lidí. Stačí se přihlásit, zaregistrovat a přijít. Nic to není a bude po pandemii."

Když lidé nedostali strach, naši novináři do nich musí ten strach natlouct vší silou, ať se bojí a poslouchají, to je jejich úkol. Až se budou bát o své blízké, tak prý "bude po pandemii". Doufám, že mu tento závěr sloupku někdo za pár měsíců připomene. Až bude "po pandemii", která podle jejich plánovačů prý "nikdy neskončí".

Věřte tomu, nebo ne, novinář Koukal, jenž ve svém volném čase hraje se svou amatérskou kapelou po hospodách, si v jiném článku stěžuje na naše odbojné poslance, odmítající nosit v Parlamentu roušky, že tito renegáti prý během svých projevů "do mikrofonu prskají, plivají a šíří viry"!

Další povedený žvanil z "levicového" Práva, Lukáš Jelínek je členem ČSSD a dříve byl místopředsedou Masarykovy demokratické akademie
https://www.irozhlas.cz/lukas-jelinek-5957854

Dne 21. 7. 2021 komentoval víkendové policejní razie v klubech. Podle něj to byla BANÁLNÍ KONTROLA DODRŽOVÁNÍ VLÁDNÍCH OPATŘENÍ! Už jsme za rok a půl hodně posunuli. Ještě před časem by šlo o nepřípustné zasahování do práv a svobod občanů v demokratické společnosti a všichni novinoví komentátoři by se jedním hlasem rozhořčovali nad nepřiměřeným zásahem policejních složek a žádali vysvětlení po ministru vnitra, jak mohla státní moc poslat těžkooděnce dovolit na svobodné a bezbranné bavící se mladé lidi (pamatujete ještě technaře a jejich srdnatý boj proti "policejnímu státu"?).

"Víkendový vpád policistů a hygieniků do nočních klubů se neobešel bez kritické odezvy. Na sociálních sítích psali i jinak kultivovaní lidé o fízlech, policejním státě, ba nacistických metodách. (...) ... zaráží však, jak jsme hákliví i na BANÁLNÍ KONTROLU DODRŽOVÁNÍ VLÁDNÍCH OPATŘENÍ."

Ale podle Jelínka to je vše pro naše dobro, proto připomene před čím nás policejní kontroly chrání: "...na jaře přetížené špitály i krematoria varují a lockdowny se prodražují."

Ovšem závěr článku je prostě perla:

"... od politiků odprava doleva by mělo zaznít, že oklešťovat občanské svobody nemíní a MOMENTÁLNÍ NEPOHODLÍ panuje proto, abychom se jich pak dál MOHLI VOLNĚ UŽÍVAT." !

Musíme tě nejdříve ponížit a omezit, nechej se buzerovat, kontrolovat, budeš nejprve klečet na zemi před policejním obuškem, ale je to všechno pro tvé dobro - až se nám plně podřídíš, pak si budeš moci konečně užívat svobodu!

V článku z poloviny července Jelínek zase dumá:

"Nenašlapuje kabinet příliš opatrně? Není čas zavelet k důležitějším kontrolám certifikátů tam, kam by se lidé bez nich neměli dostat - počínaje koupališti, či kiny a konče hospodami nebo bary?"

To je pokrok za 30 let od osvobození od totalitního režimu ke svobodě a demokracii, což?! Státní propagandisté už na plnou hubu nařizují, že lidé nesmí chodit, kam se jim zachce, a pokud by chtěli do kina, hospody, baru, na koupaliště, musí být kontrolováni jestli mají ty správné stranické knížky, tedy ehm certifikáty.

Kam se ztratili ti dlouholetí bojovníci za svobodu a demokracii, kteří se 30 let dušovali, že už si nikdy nenechají vzít svá práva a svobody chovat se jak uznají sami za vhodné, cestovat kamkoliv bez omezení a navštěvovat různé akce dle vlastní volby? Teď už vás holoto neočkovaná nevpustíme ani na koupaliště nebo do hospody za rohem, nebo ó hrůzo, aby se rodina rozhodla jít s dětmi do kina a způsobila tím pandemii?!

Ovšem mozková vymetenost v hlavách českých novinářů však nezná mezí, a tak své komediální představení musí být dovedeno až k závěrečné pointě. Ta v případě Lukáše Jelínka přišla na řadu v Právu ze dne 9. 8. 2021: Jelínek se totiž jen tak mimochodem zmínil, že o předchozím víkendu byl hostem na svatbě se sto lidmi!

Ne, tento jeho článek tentokrát nebyl o covidu a dodržování přísných hygienických opatření a nepohoršoval se v něm nad antirouškaři, odmítači očkování a neposlušnými lidmi, kteří nedodržují odstupy, kdepak! Tuto příhodu zveřejnil v úplně jiné souvislosti, v komentáři o toleranci ke komunitě LGBTQ. Zřejmě se domníval, že pokud bude psát o jiném tématu, než je covid a lockdowny, nikdo si toho rozporu v jeho konání nevšimne.

Člověk, který už více jak rok v každém druhém komentáři připomíná hostinu na Karlově mostě jakožto příklad nezodpovědného chování Čechů při virové pandemii a její účastníky označuje za hlavní viníky nové vlny nákazy, neustále hořekuje nad nedodržováním pandemických opatření vlády a žádá více a více policejních kontrol na zábavách a sešlostech, se tedy jen tak mimochodem přizná, že se o víkendu veselil na svatbě se sto lidmi!!!

Proboha, zastavte už tu komedii aspoň v médiích!

Co takhle panu komentátorovi Jelínkovi připomenout jeho vlastní slova?

  • "Nenašlapuje kabinet příliš opatrně? Není čas zavelet k důležitějším kontrolám certifikátů tam, kam by se lidé bez nich neměli dostat - počínaje koupališti, či kiny a konče hospodami nebo bary?"

Nebo třeba svatbami o sto lidech?

  • Policejní razie v klubech během lockdownu byly podle Jelínka BANÁLNÍ KONTROLY DODRŽOVÁNÍ VLÁDNÍCH OPATŘENÍ.

Co takovou banální kontrolu poslat k Jelínkovi?

A zase to do NÁS sypou den co den, jako všudypřítomný doktor Smejkal v rozhovoru pro Právo: "Vzpomeňme si, co udělaly bary loni v létě, mladí lidé nejsou zdaleka proočkovaní."

Co tedy "udělaly" bary loni v létě? Kolikrát ještě budeme poslouchat hrůzostrašný příběh o tom, jak několik opilců v pražském baru Techtle Mechtle nakazilo celou republiku vražedným virem a že novou vlnu způsobila hostina na Karlově mostě?

Jak často ještě uslyšíme obviňování, jak jsme si vloni všechno pokazili touto akcí na Karlově mostě? Pořád dokola stejné hořekování: prý jsme si na jaře tak skvěle poradili s koronavirem, byli jsme solidární, nosili jsme roušky, dodržovali odstupy, poslušně jsme zůstávali doma a pomáhali si navzájem, ale všechno jsme si pokazili tím, že kohosi napadlo uspořádat večeři na Karlově mostě! Tuto událost nám budou vtloukat do hlav do omrzení jako kolektivní vinu obyvatelstva, protože u těch stolů zřejmě seděla celá republika, a všichni se tam navzájem nakazili smrtelnou nemocí. A přesně od té chvíle prý začaly růst počty nakažených, masově umírat lidé, zaplnily se nemocnice a to vše jen kvůli několika nezodpovědným lidem na setkání u stolu na Karlově mostě!

Cpou to do nás horem dolem a pořád to neustává. Ten příběh o vině nenažranců z pražského mostu za novou vlnu pandemie už jsem si v českých novinách za poslední rok přečetl asi tak tisícosmsetpadesátšestkrát. Abychom na to nezapomněli, tak naposledy zrovna včera v deníku Právo od tlachala Miloše Balabána, odhaleného podvodníka, který si říká "bezpečnostní analytik", který si na Univerzitě Karlově založil soukromý institut a lhal o financování konferencí; nic si neplatil sám z peněz institutu, peníze mu posílala čínská ambasáda.

https://denikreferendum.cz/clanek/30362-k-pocatkum-cesko-cinskeho-centra-na-univerzite-karlove

Pracovník Univerzity Karlovy lhal o česko-čínských konferencích, platila je Čína
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pracovnik-univerzity-karlovy-lhal-o-cesko-cinskych-konferencich-platila-je-cina-40301246

Čínsko-český novinářský kolaborant Balabán takto panikařil před výročím Listopadu s růstem nakažených:

"Organizátoři oslav 17. listopadu v Praze by snad mohli zvážit, zda je konat v plánovaném rozsahu. (...) Nemůže to být nakonec jedna z časovaných bomb, která exploduje právě na Vánoce?"

Jasně, raději vůbec neslavte výročí pádu totalitního režimu, který omezoval svobody a mlátil pokojné demonstranty, lidem by to mohlo příliš připomenout současné poměry: likvidaci všech svobod, zákazy cestování, zaklekávání malých podnikatelů a firem nebo vodní děla na proticovidových demonstracích!

Jiný "komentátor z nouze", který Právu zbyl - Borovička nezůstává v imbecilitě pozadu za Koukalem, Jelínkem ani Balabánem:

"...ukazuje se, že protivakcinační argumenty byly často jen maskováním pohodlnosti nebo lhostejnosti. Povinný PCR test, který by kávu a dort nebo tři piva jednou týdně prodražil až o osm stovek, mnoho lidí probral. Když už se konečně ví, co na neočkované zabírá, může se tento jednoduchý nástroj uplatnit třeba přes zdravotní pojišťovny. Ne jako sankce, ale třeba jako pobídka. Nad výkřiky, že nelze diskriminovat neočkované, můžeme mávnout rukou. Nikoho by nenapadlo označovat za diskriminaci to, že permanentka je levnější než součet jednotlivého jízdného ať v MHD, nebo na lyžařském svahu."

Kam ještě ta novinářská debilita zajde? Ne, pitomá Borovičko, nikdo by neoznačoval za diskriminaci to, že permanentka je levnější než jednotlivé jízdné. Ale nikdy se nestávalo tak masově jako dnes, že by byl odmítán, vyhazován a zakazován vstup zákazníkovi, který sice permanentku nemá, ale je ochoten si tu plnou cenu za jízdné zaplatit!!!

V tom je ta očividná diskriminace, kdy je lidem ZAKAZOVÁNO koupit nebo použít službu, za kterou jsou si ochotni zaplatit. Ale novinářští pitomci, služebníci globální covidmafie, budou okázale "mávat rukou" nad lidmi, kteří si musí za kávu a dort připlatit osm stovek za PCR test (asi nová spravedlivá daň napařená obyčejným lidem namísto neprosaditelné korporátní daně) a jásat nad tím, že je nepustí do MHD nebo na lyžařský svah. Nebude to trvat dlouho, a brzy budou zběsile jásat nad zákazem vycházení pro lidi bez covidpasu, nadšeně schvalovat koncentráky pro neočkované a radovat se, až tito "podlidé" pojdou hlady, protože jim nedovolí nakoupit ani základní potraviny. A nejvíce při tom budou asi jásat novináři z "levicového" Práva, protože tento covidový teror svými důsledky nejsilněji dopadne na chudé, sociálně slabé a srazí na existeční dno široké střední vrstvy pracujících, což musí být pro novináře s levicovým cítěním naprosté terno. Na chudé lidi prostě musí být přísnost.

Vždyť už je to vidět na reakcích médií na zásah policejních robocopů ve slovenském Lidlu - novináři i politici jásají a povzbuzují policajty, že měli zasáhnout ještě brutálněji!
https://www.infovojna.bz/article/nad-oznacil-slovakov-bez-ruska-za-opice-vandalov-grazlov-a-dezolatov-proti-ktorym-by-sa-mohlo-este-tvrdsie-zasiahnut-ako-predviedlo-policajne-ruskove-covid-gestapo-asi-by-chcel-do-nich-priamo-strielat

Naď označil Slovákov bez rúška za opice, vandalov, grázlov a dezolátov, proti ktorým by sa mohlo ešte tvrdšie zasiahnuť, ako predviedlo policajné rúškové covid-gestapo ... asi by chcel do nich priamo...

Aeronet to bohužel napsal přesně:

Společnost se stala obětí Stockholmského syndromu, část populace kolaboruje s únosci, resp. s farmaceutickými tyrany, a část populace se prostě jen bojí, takže mlčí a drží ústa a krok. A ten malý počet probuzených, kteří si uvědomují, co se děje a k čemu to vede, je možné izolovat a případně zmlátit, protože režim ví, že jich je v populaci žalostně málo, resp. v populaci není dost těch, kteří by se za ně postavili otevřeně a hlasitě v dostatečných statisícových počtech ...

https://aeronet.news/news/ready-terror-one-zasah-slovenske-policie-v-supermarketu-lidl-v-piestanech-je-soucasti-pripravy-verejneho-informacniho-prostoru-na-dobu-kdy-do-obchodu-budou-moci-vstupovat-pouze-a-vyhradne-ockovane/

Závěrečná poznámka k deníku Právo: v červencových dnech vyšel na zpravodajské straně článek o tom, že začínají růst houby:

Houbařům začínají žně. Rostou hřiby - Novinky.cz
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/houbarum-zacinaji-zne-rostou-hriby-40366252

V tom hysterickém fanatismu našich médií mám skoro dojem, že tomu článku něco chybí, nemyslíte?

Už v záhlaví článku by přece mělo být zdůrazněno, že lidem bez platného testu nebo neočkovaným, by měl být přístup do lesa zapovězen pod hrozbou trestu minimálně roční karantény nebo likvidační pokuty. Ti, kdo se nechtějí očkovat, by neměli mít právo jít sbírat houby do lesa; co když cestou nakazí někoho z odpovědných občanů a roznesou virus po celém lese? Odpůrci očkování a testování a šiřitelé dezinformací o covidu nemají právo ubírat ze zásob hub v našich lesích, které jsou určeny pouze spořádaným očkovaným občanům a jsou majetkem (ne)pracujícího lidu, momentálně v lockdownu na státní podpoře z programu Antivirus!

Pokud máte k levicové žurnalistice averzi a domníváte se, že noviny pravicového spektra vychází v porovnání daleko příznivěji, tak budete brzy vyvedeni z omylu. Údajně pravicový tisk je na tom totiž daleko hůře. Zdejší novináři se totiž totálně utrhli z řetězu a v současné době svými brutálními výzvami za omezení základních práv a svobod předvádějí totální rozklad svobodného tisku, jenž překonává všechny bolševické kampaně z dob Rudého práva.

Z našich pravicových svazáků, vyznávající volný trh a svobodu slova a pohybu se stali bolševici, požadující tvrdé tresty za neposlušnost během pohybu venku, likvidační pokuty, odebírání majetku a zavírání živností spekulantům a buržoazním živlům, ehm, tedy živnostníkům a lidem, kteří se snaží uživit sami.

Takový exemplář naprostého psychotika je Petr Kamberský z Lidových novin. Přehlídka titulků jeho textů za poslední měsíce:

https://www.lidovky.cz/hledani?q=Kambersk%FD&hledej=Hledat

Země hoří
Volný pád. Jak jsme to mohli dopustit
Vystavte rakve
V oku hurikánu
A bude hůř
Přeju čtenářům lepší nový rok, ale začátek je a bude tragický
Jedenáct ran egyptských

"Pan apokalyptik Kamberský, představitel té největší paniky a toho nejhoršího selhání českého žurnalismu," jak sám autor cituje jednoho lékaře (pravděpodobně Hostomského).

Vrcholu ovšem dosáhl minulou sobotu: S hysterickou ironií křičí, že nakupovat brambory je důležitější než životy mrtvých, vdov a sirotků!

Lidské právo na bramboru (LN 3. 4. 2021)
https://www.pressreader.com/czech-republic/lidove-noviny/20210403/281668257775529

Kamberský kritizuje stížnost senátorů na zákaz pořádání farmářských trhů (na rozdíl od otevřených hypermarketů) a citově vydírá srovnáním s dopisem rodiny, jíž umřel otec na covid. A žádá senátory, aby všem vdovám, vdovcům a polosirotkům řekli do očí:

"Otevřít farmářské trhy je důležitější než chránit zdraví vaší mámy a vašeho táty."

A to nejlepší si Kamberský nechává na závěr:

"Právo prodávat jablka a nakupovat klobásy je důležitější než ochrana zdraví a života."

Ptám se, proč tedy Kamberskému nepřekáží i otevřené hypermarkety? Jak je možné, že Kamberský stále dostává pravidelně jídlo na stůl?

Jemu pochopitelně vaří manželka, a ta vždy nějaké potraviny sežene, ale jak je to možné? Kde asi nakupuje? Odpověď je v rozhovoru se zpěvačkou a kuchařkou Karolínou Kamberskou v Magazínu Práva:
https://www.novinky.cz/clanek/zena-styl-karolina-kamberska-jidlo-je-v-zivote-zachytny-bod-343392?amp=

"Snažím se nakupovat u farmářů, ale většinou stejně skončím v supermarketu."

Dnes jsou i díky agilní Kamberského snaze farmářské trhy zakázány, takže i Karolína Kamberská nemá jinou možnost, než nakoupit v supermarketu přeplněném davem lidí. Neohrožuje tím tato rodina svými nákupy v supermarketu zdraví a životy lidí, kteří umírají na koronavir? Farmářských trhů se štítí, ale supermarkety nevadí?

Odváží se to Kamberský říct všem těm sirotkům a chudým vdovám, kterým někdo v rodině umřel, zatímco Kamberského manželka bezostyšně nakupovala brambory v supermarketu?

Tento tón ovšem není záležitostí jednotlivých redaktorů, ale téměř celého osazenstva novin. Napříč všemi pravicovými médii zní jednotný názor, že vláda je ve svých opatřeních ještě stále dost měkká a na lidi musí zatlačit tvrději!

Na obyčejné neposlušné lidi je třeba použít BIČ! Tohle doslova se píše ve všech českých denících, bez výjimky! Dnes dokonce můžete najít příspěvky s totožným titulkem v několika denících najednou, ať už se jedná o komentáře stálých redaktorů, nebo dopisy čtenářů.

Komentář stejného znění v Deníku od bývalé redaktorky komunistických Televizních novin z 80. let:

Když nepomáhá cukr, je třeba použít bič
https://moravskoslezsky.denik.cz/arena-nazoru/kdyz-nepomaha-cukr-je-treba-pouzit-bic-20210112.html

Jindy zase v MF DNES se doslova píše v dopise čtenáře s odkazem na lidi, kteří brání své podnikání:
"Kdo něco porušil, vzít na něho bič!"

Historik z Univerzity Karlovy Jan Rychlík napsal do Lidových novin článek s titulkem Zdraví lidí je víc než kus žvance:

Jan Rychlík » Otevřít či neotevřít?
https://blog.aktualne.cz/blogy/jan-rychlik.php?itemid=39074

Píše, že uvolnit opatření může chtít jen šílenec. Argument, že se opatření stejně nedodržují, je prý stejný, jako říct, že se krade i když se to nesmí. V podstatě srovnává požadavek živnostníků na otevření SVÝCH firem s krádeží!

Prý chápe, že někteří podnikatelé jsou na pokraji bankrotu, ale v další větě prohlásí, že vláda by jim v žádném případě neměla ustupovat! Takže tedy chce, ať zkrachují? Podle něj se všichni musíme uskromnit, protože "zdraví je víc než kus žvance a hospodářské ztráty musíme nést společně všichni".

Tak si to ujasněme: Člověk, kterému jde na účet stálý univerzitní plat i přesto, že už víc jak půl rok nepracuje, a zatím mu nehrozí jakékoliv existenční potíže, tedy bezostyšně tvrdí, že všichni musíme být solidární, ale ne s lidmi, kteří už rok balancují na pokraji bankrotu! Proč se tedy solidárně neuskromní a nevzdá svého platu, aby nesl stejné finanční ztráty jako ostatní? Přesto má odvahu komentovat a kárat druhé lidi, v jejichž kůži nikdy nebyl a zřejmě nebude.

Tento příspěvek vyšel v novinách na stránce obklopen články stejného ražení, žádající přitvrzení opatření, větší finanční postihy a sprosté odsudky lidí s jiným pohledem na situaci. Hnus! Aspoň se konečně ukazuje, kdo je co zač.

Zde se hodí postřeh doktora Bukovského: NAOZAJ by ste podporovali LOCKDOWN, ak by ste VY prišli o prácu a živobytie?
https://www.youtube.com/watch?v=p8Alvz3nMMs

Novinářská štětka Palata, momentálně působící v Deníku, dostala stejné notičky jako kolegové ze Slovenska, proto je třeba ten nátlak nějak koordinovat. A tak všechny novináře v zaprodaných středoevropských denících v jeden okamžik napadne stejná myšlenka: Neochotné k očkování je třeba dorazit a přibít do země, brutálně je znevýhodnit, aby sténali jako dobytek na jatkách, je to dobytek s telecím IQ, musí být sankcionováni, stát na ně musí vyvinout tvrdý tlak ... atd. atd. Jeden opakuje kolovrátkový text dle zadání jako druhý.

Ti, kteří se odmítají očkovat, by měli být sankcionováni
https://www.denik.cz/komentare/ti-kteri-se-odmitaji-ockovat-by-meli-byt-sankcionovani-20210706.html

Očkování proti koronaviru by mělo být povinností. Každý, kdo se může nechat očkovat, by se měl nechat, a to co nejdříve. A stát by měl vyvinout tlak na to, aby tomu tak bylo. (...) Současná čísla spolu s poklesem zájmu o očkování vypovídají o tom, že velká část naší společnosti zodpovědná není. A tady musí přijít demokratický stát a odpovědné zvýhodnit a nezodpovědné znevýhodnit. Třeba jako to právě dělají na Slovensku, kde každý neočkovaný, který překročí hranice, jde do karantény. A měl by si v budoucnu zřejmě platit i testování. (...) "Odpírači" by ale měli být sankcionováni. Podobně jako ti, kdo si neplatí povinné ručení u auta. I škody, jež odmítáním očkování páchají, jsou totiž obrovské.

Zmetkovi Palatovi nepřijde vůbec divné, že "odpírače" očkování nazývá nezodpovědnými a přirovnává je k těm, kdo si neplatí povinné ručení u auta, ale vůbec ho nenapadne, jaká pitomost je toto srovnání. Přece nikde pro nikoho neexistuje povinnost vlastnit auto, ani povinnost dopravovat se kamkoliv pouze autem. Nemáte ani povinnost prokazovat se při vašem každém pohybu, že auto nevlastníte! Na rozdíl od očkování a covid pasů.

Copak platí povinnost vlastnit vozidlo? Nařídil někdo prokazovat se neustále při kontrolách kdekoliv na veřejnosti certifikátem, zda auto vlastním nebo nevlastním? Jediná možnost pohybu ze svého bydliště je pouze autem a kdo nemá vůz, tak se nesmí hnout z bytu? Nemůže jít pěšky, na kole, autobusem, vlakem?

Nám všem hrozí, že již brzy nebudeme bez očkování nebo testování moci jít na nákup, na úřad, nebudeme vpuštěni do zaměstnání nebo dokonce ani nebudeme smět bez potvrzení a certifikátu vyjít z bytu! Ale někteří chaoti a na všechno kývající ovce budou pořád omílat pitomé srovnání o volném pohybu neočkovaných jako řízení auta bez řidičáku nebo povinného ručení! Jako by to byla stejně svobodná volba, jako je pořízení automobilu!

Po třiceti letech neustálého vzývání západních hodnot, omílání termínů jako svoboda slova, pohybu, uctívání práv každého občana, osobní zodpovědnost, nezávislost na státu, odmítání jakéhokoliv sebemenšího omezování a zákazů ze strany státu a jeho úřadů jako naprosto nepřípustného zasahování do svobod obyvatel, nám stejní lidé, kteří tyto fráze 30 let ve svých médiích vtloukali do hlav jako naprosto nedotknutelné principy, náhle začali tvrdit, že vůči lidem musí stát nastolit tvrdý a nesmlouvavý přístup, a pokud nebudou poslušně plnit jejich nařízení, mohou se rozloučit se všemi svými právy a svobodami!

Stejní rádoby pravicoví novináři a aktivisté, kteří radostně hlásali, že s demokracií a pádem komunismu nastává ráj štěstí a svobody na zemi a tvrdili, že návrat k totalitním praktikám s jakýmkoliv omezováním svobod, příkazů a zákazů již nikdy nesmíme dopustit, se konečně ukazují v pravém světle - jako novodobí bolševici!

Prostě nevěřím vlastním očím, co čtu od Palaty, nadšeného pravicového svazáka, který od 90. let prošel několika největšími deníky v Česku i Slovensku, MFD, HN, LN, Pravda, SME... Všechna tato média vzývala po celá 90. léta volný trh, svobodnou ekonomiku, nezasahování státu do životů lidí, svobodné rozhodování každého člověka v demokratickém státě...

...a tento zmetek najednou radostně huláká do světa, co by měl všechno udělat STÁT !

STÁT BY MĚL VYVINOUT TLAK !
STÁT MUSÍ ZVÝHODNIT / ZNEVÝHODNIT !

Jak je možné, že uzavírání hranic je najednou ZODPOVĚDNÝ ČIN STÁTU??? Slovensko na základě něčího pokynu natvrdo uzavřelo hranice do České republiky a znemožnilo mnoha lidem, cestujících pravidelně do práce nebo za rodinou pravidelné krátkodobé návštěvy. Palata tento krok slovenských státních orgánů nadšeně obhajuje jako ZODPOVĚDNÝ ČIN v boji proti pandemii!

Palata horoval proti jakýmkoliv omezením na hranicích při cestování do jiných zemí nejen po celých 30 let jakožto rezidua totalitního myšlení, ale také v době celoevropské imigrantské vlny v letech 2015-19! Jsme přece svobodná demokratická země, součást evropského společenství a uplatňujeme západní hodnoty svobody slova, pohybu a práva usadit se na celém území EU, jakékoliv překážky byly nepřípustné, každého migranta jsme měli radostně vítat a otevírat jim hranice dokořán! Viz jeho článek z roku 2015:
https://zpravy.idnes.cz/komentar-k-uprchlikum-evrope-a-cesku-dv7-/domaci.aspx?c=A150608_113954_domaci_jav

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Lubos-Palata-vita-imigranty-Jsou-to-mladi-muzi-cili-pracovni-sila-Musime-pustit-do-naseho-rybnika-cistou-vodu-378797

Zavřít se před přistěhovalectvím, zavřít se před uprchlíky je malé, krátkozraké a hloupé. Je to jako nepustit do rybníka čerstvou vodu. Pokud se to neudělá, tak se časem stane z tohoto rybníka zahnívající bažina, v níž nebude k žití. Tak jako to časem hrozí Česku.

A najednou je skvělé, jak stát zamezil nezodpovědným Čechům a Slovákům přecházet hranice ve vzdálenosti stovek metrů od svých domovů?

A ten pomstychtivý závěr odstavce - a ať si ještě zaplatí testování, ať se pořádně prohnou, dobytci! Svobody pohybu by se jim zachtělo? Ať platí, nezodpovědní spratci!

"Současná čísla spolu s poklesem zájmu o očkování vypovídají o tom, že velká část naší společnosti zodpovědná není. A tady musí přijít demokratický stát a odpovědné zvýhodnit a nezodpovědné znevýhodnit. Třeba jako to právě dělají na Slovensku, kde každý neočkovaný, který překročí hranice, jde do karantény. A měl by si v budoucnu zřejmě platit i testování."

Naše dlouholeté pravicové svazáky, nyní covid bojovníky vůbec nezajímá, že na hranicích se opět zasahuje proti lidem, kteří chtějí svobodně přejít hranici do jiného státu?

Videá: Ľudia protestujú pri zátarasách na hraničných priechodoch, došlo k bitke a zatknutiu - Zem&Vek
https://zemavek.sk/videa-ludia-protestuju-pri-zatarasach-na-hranicnych-priechodoch-doslo-k-bitke-a-zatknutiu/

A když už se stane zázrak a některý z novinářů hlavního proudu přesně popíše realitu, tak se k tomu snad ze strachu neodváží dodat žádné vlastní stanovisko, které by vyjadřovalo aspoň malý nesouhlas. Toto je příklad:

PETRÁČEK: Normálně v hospodě. Nahradí covid test dávné razítko zaměstnavatele?
https://www.lidovky.cz/nazory/petracek-normalne-v-hospode-nahradi-covid-test-davne-razitko-zamestnavatele.A210523_094708_ln_nazory_lros

Komentátor Petráček v sobotních Lidových novinách trefně přirovnal nově vyžadovaný doklad o testu nebo očkování k obdobě "razítka zaměstnavatele" v občanském průkazu, které kontrolovala veřejná bezpečnost za komunismu.

Píše, že pokud budou policisté doklady kontrolovat důkladně, "...posílí pocit, že se vrací časy normalizace. I tehdy (...) komunistická policie (VB) při šťárách prohlížela, zda má každý v občanském průkazu razítko zaměstnavatele. A běda tomu, kdo ho neměl. Vznášel se nad ním paragraf 'příživnictví', tedy možnost stíhání. Takže bude-li policie v kontrolách hospod a zahrádek aktivní, doklad o očkování či testu se pro mnohé stane jakýmsi 'razítkem zaměstnavatele' nového normálu."

Vida, naprosto přesné srovnání. Jenže co s tím? To se ani Zbyněk Petráček, bývalý redaktor pravicového Respektu, jehož novináři si zakládali na antikomunistickém postoji a bránění všech občanských svobod před hrozbami totality, ve svém komentáři neodváží dodat, že nová hrozba státní a policejní buzerace po vzoru normalizačního režimu je naprosto nepřijatelná a nesmí vládě projít?! Nebo už to nesmí napsat?

Proč se tito dříve neohrožení, nyní režimní novináři dnes bojí nazývat věci pravými jmény? Když už jsme u toho: Co takhle nazývat covid pas VÝJEZDNÍ DOLOŽKOU?

Doplňující pozn.: Vidím, že to srovnání covid pasu s výjezdní doložkou za komunistů napadlo více lidí, předběhl mě i Hájek:
Anatomie zázraku: Vakcinační stroj jede na strach a výhody. Už sahají i po nenarozených. Očkovaní nadlidé? Jako kdysi vstoupit do strany.
https://www.protiproud.info/politika/5818-anatomie-zazraku-vakcinacni-stroj-jede-na-strach-a-vyhody-uz-sahaji-i-po-nenarozenych-ockovani-nadlide-jako-kdysi-vstoupit-do-strany-po-zemi-se-nam-zase-prohaneji-cizi-armady-proc-presto-vsechno-dobre-dopadne.htm

Petráčkův redakční kolega Hudema nedávno přirovnal člověka bez testu nebo očkování k osobě bez řidičského oprávnění, ohrožující okolní řidiče a psal, že nerozumí tomu, proč by lidé bez vakcíny a bez testu měli mít právo se volně pohybovat a cestovat. Jak je možné, že jeden redaktor pravicových LN obhajuje omezování osobních svobod tvrdší než probíhaly za komunistické normalizace a druhý před tím samým varuje? Nebo s Hudemou souhlasí i Petráček?

Naši novináři však příliš velkou představivostí netrpí. Fungují v černobílém systému ANO vs. NE, POVOLIT vs. ZAKÁZAT. Jeden srovnává covid pas s řidičákem, druhý chce neočkovaným pro změnu odebírat občanky.

Bývalý šéfredaktor Lidových novin István Léko v pátek přihodil poleno do ohně nenávisti proti covid-pochybovačům a zcela ve shodě (jaká náhoda!) se všemi komentátory hlavních deníků v ČR, SR i celém světě navrhuje další tvrdá opatření proti svobodomyslným lidem: Navrhuje jim odebrat občanský průkaz, v případě ošetřování v nemocnici žádá, aby si hradili zdravotní péči v plné výši. Neoblomní pochybovači podle Léka (přesněji podle zadání, které dostal) představují nebezpečí pro své okolí a "napomáhají šíření viru".

To je skoro jako bolševické obvinění: když člověk nebyl dostatečně nadšený budováním komunismu, byl obviněn z "napomáhání nepříteli".

Schválně, za jak dlouhou dobu začnou naše média neočkované a pochybovače označovat jako teroristy? Léko se dále zamýšlí:

"Jak je možné, že miliony lidí stále slepě věří bludům a konspiračním teoriím a o vakcíně?"

Lékovo zklamání je na místě, tolik pro tu lež o covidu za rok a půl udělali, tolikrát se snažili uvést v realizaci Goebbelsovu poučku o stokrát opakované lži, která se přece musí stát pravdou, a ono to pořád nefunguje, pořád tady jsou pochybovači, kteří naší lži neuvěřili! Jak je to možné?

Pochopitelně další vrchní covid-propagandista Palata v Deníku nemůže zůstat pozadu a pouze jiným slovosledem opakuje to samé, co Léko v Lidových novinách. Žádný div té náhodné shodě, že?

Neočkovaní by prý měli ještě dostat "poslední šanci" (pak asi přijde "konečné řešení"?), ale současně jim začneme za jejich drahoty připravovat peklo na zemi:

"Měl by se jim život bez vakcíny postupně stále více komplikovat a prodražovat. Podobně jako se na například komplikuje a prodražuje kuřákům."

Kdo se nechce očkovat, bude mít brzy smůlu. Vinit ale může jen sám sebe
https://www.denik.cz/komentare/komentar-palata-nejste-ockovani-mate-smulu-20220709.html

Znovu srovnání novinářského dementa: To jsem tedy opravdu nevěděl, že by se kuřáci museli permanentně prokazovat při vstupu kamkoliv nějakými certifikáty, nebo se chodili pravidelně testovat na množství nikotinu v těle?

Zbytečná otázka: Jak je možné, že PRAVICOVÉ deníky žádají vyšší platby a plnou úhradu za zdravotní péči jako trest lidem za jejich SVOBODNÉ rozhodnutí se neočkovat? I když si celý život pojištění platili?

Neměli by ještě znovu uhradit daně za celý svůj život? Tak dlouho horovali naši novinářští pravicoví bolševici pro snižování dani a odvodů, nezasahování státu do životů lidí, až se ocitli na straně totalitního paternalistického státu ve stylu "plaťte víc a víc"!

Pro objektivnost je třeba zmínit, že i v médiích hlavního proudu se výjimečně objeví jeden až dva kvalitní příspěvky. Naprostou výjimku, jenž musela uniknout pozornosti covidové cenzury představuje nezvykle kritický komentář Víta Štěpánka ze září 2021:

Ještě osmou dávku prosím
https://www.pressreader.com/czech-republic/lidove-noviny/20210903/281702617819428

"(Farmaceutické) firmy vyinkasovaly od konce loňského roku za vakcíny řádově desítky miliard dolarů a vlády mnoha zemí marketovaly očkování (ke kterému se své občany snaží různými metodami donutit) jako "tečku za koronavirem". Teď by možná někteří rádi na tato slova zapomněli: odborné studie totiž - s odstupem pouhých pár měsíců od začátku masové vakcinace - přesvědčivě ukazují, že vakcíny s časem prudce ztrácejí účinnost a recipienty posléze chrání jen málo).
Místo tvrdého tlaku na famakofirmy, aby laskavě poskytly odpovídající zboží, se ovšem v mnoha zemích teď mluví o nutnosti třetí dávky vakcíny, prý má být "potvrzující".
(...)
Člověk nemusí být zrovna velký příznivec konspiračních teorií, aby si v této situaci řekl - tohle nejspíš byl od začátku záměr.
(...)
Situace, kdy vakcíny po pár měsících ztrácejí desítky procent účinnosti, ovšem znamená docela jiné fungování než výrobci předpokládali: žádná tečka za koronavirem se nekoná. A je legitimní otázkou, zda někdo z klíčových hybatelů vůbec má o konec epidemie zájem.
Interes farmaceutických firem je nepochybně opačný, tedy co nejvíce koronavirus protahovat tak, aby se pokud možno "muselo" přeočkovávat donekonečna a na kontech přibývaly desítky miliard dolarů. Se situací jsou jistě spokojeni i mnozí politici: stavět se do pozice ochranitelů populace, kteří dnem i nocí neúnavně pracují na záchraně zdraví a životů obyvatelstva, se při šikovném marketingu ukazuje jako politicky výhodné. Se skupinou přikyvujících odborníků (po jejich motivaci se ptejme!) v zádech.

Překvapivě kvalitní rozhovor Přemysla Houdy vyšel i v červnových Lidových novinách s francouzským filosofem Alanem de Benoistem. Stojí za přečetní celý, ale hlavně odpověď na poslední otázku:
Alan de Benoist Čím více liberalismu, tím méně demokracie
https://ceskapozice.lidovky.cz/tema/meli-bychom-si-priznat-ze-demokracii-je-treba-od-zakladu-prestavet.A210608_185652_pozice-tema_lube

LIDOVÉ NOVINY: Mnoho lidí koronavirus chápalo a asi stále chápe jako šanci na přehodnocení mocenských struktur, tedy na nový a lepší svět. Jsem mnohem skeptičtější, negativní jevy a trendy koronavirus posílil a ještě posílí. Co si o tom myslíte?
DE BENOIST: Sdílím váš skepticismus. Současná globální zdravotní krize pravděpodobně povede ke světu, který nebude lepší, ale naopak horší než ten, který jsme znali. Omezení svobod, kterého jsme nyní svědky, je předzvěstí toho, co nás čeká. Budeme žít ve společnosti, ve které už lidé nebudou za kulturou chodit, ale budou sledovat filmy doma, ve které si nakoupí vše na internetu a hotovost postupně zmizí a ve které se sociální kontakty zredukují na nulu. V takové společnosti získá výraz "sociální distancování" konečně plný význam.
O to dnes ve skutečnosti jde. Základní otázka totiž zní: Má být tělo společenské obětováno na oltář záchrany těl jednotlivců? K tomu všemu je třeba přičíst hospodářské a sociální důsledky krize, ty budou podle všeho nesmírné - zvýší se veřejné dluhy, zhroutí se celá hospodářská odvětví, budeme svědky tsunami bankrotů, propouštění povede ke zvýšení nezaměstnanosti. Mám neodbytný pocit, že tyto hospodářské a sociální škody, které koronavirus způsobuje a ještě způsobí, daleko přesáhnou škody na zdraví.

Jinak Přemysl Houda je jeden z mála výjimek mezi novináři, opravdu vzdělaný a sečtělý publicista, každý jeho článek vždycky stál za to. Bohužel v tom davu novinářských sraček málokdy dostane prostor, v hlavním proudu se objevuje čím dál méně často.
https://ceskapozice.lidovky.cz/novinari/premysl-houda.N3171

Ostatní média dál chrlí svou brutálně covidovou linii a je vidět, že s různými paralelami typu očkování-řidičák jim už dochází dech a neví, jakou hovadinu si ještě vymyslet.

Jak napsala tato pomatená figurka z plakátu na očkování, odpůrci a popírači kovidu, kteří virus považují za chřipku, prý půjdou lidem na jižní Moravě tvrdit do očí, že žádné tornádo nebylo.
https://blisty.cz/art/104291-spolecnost-je-opravdu-divna.html

Umíte si představit, že teď půjde skupina idiotů demonstrovat na Staromák a bude křičet, že tornádo bylo jen přeháňka?

To už je argument na úrovni fašismu, používající goebbelsovské metody pro prosazení své pravdy! Nedochází jim vůbec, jak pitomá je ta jejich paralela? Že nikdo, ani ten sebevětší pitomec, nepůjde lidem z jižní Moravy, kterým tornádo zničilo jejich domovy a vzalo všechen majetek, vykládat do očí, že to byla jen přeháňka?!

Zato si dokážu živě představit, že za nimi brzo přijdou kovidoví fanatici postavit u zničených domů testovací a očkovací stany a přesvědčovat je, že tou nejdůležitější věcí v jejich životech je znát počet nakažených a několikrát ročně se proočkovat, čímž konečně získají svobodu a lákat je na novou mobilní covidpas aplikaci, díky níž se konečně mohou vrátit zpátky do "normálního života".

Vždyť o tom psaly samotné Britské listy o pár dnů dříve:
https://blisty.cz/art/104261-jihomoravske-tornado-je-dramaticka-zprava-ale-nejvetsi-a-stale-velmi-vazne-nebezpeci-hrozi-od-koronaviru.html

Nevadí, že jste po přírodní katastrofě ztratili domov, veškerý majetek, lidské životy a jakoukoliv naději. Důležité je, abyste se teď obávali o virus, který může zabít s pravděpodobností 0,03 % ! Nejlepší by bylo, abyste se nechali otestovat a hrozili se z toho, že se vám na testu objeví dvě čárky!

Koronafašisti jako Válek, Kubek, Hořejší, Levínský, Prymula, Trnka, Ta-kecý, Konvalinka, Kuveit, Chlíbek a další z party by určitě jako první věc ve vesnicích poničených tornádem postavili testovací PCR stany a očkovací centra, protože pro vyděšené lidi je teď nejdůležitější věc, aby se mohli otestovat na virus, o kterém ani nemají ponětí, protože mají tisíce jiných starostí!

Příznačná je reakce pravicových novinářů na statečný občanský čin úředníka obecního úřadu Včelná Františka Mareše, který ministru Vojtěchovi úředně zrušil trvalý pobyt v obci. Za normálních okolností by se měli novináři za pana Mareše postavit a navrhnout jej na cenu Františka Kriegela za projev občanské statečnosti!

Za Vojtěcha se stydíme, napsal úředník a zrušil mu trvalý pobyt v obci. Jak zareagoval ministr?
https://cnn.iprima.cz/za-vojtecha-se-stydime-napsal-urednik-a-zrusil-ministrovi-trvaly-pobyt-v-obci-29043

Toto je ukázkový protest v rámci svých možností a zároveň výsměch mocným ve stylu Josefa Švejka jako vyšitý! Snad tomu jen chybí, aby úředník vydal rozhodnutí o Vojtěchově vyhoštění z republiky nebo příkaz k zatčení, ale na to bohužel neměl pravomoc.

Ovšem ne tak pro naše pravicové bolševiky ve zprivatizovaném tisku. Připosraní komentátoři typu velkého zvířete Zvěřiny v Lidových novinách píšou o "dětinském protestu" a omezenosti spojeném s nenávistí a zastávají se Vojtěcha jako chuděrky, kterému bylo ublíženo. No a čin odvážného úředníka je rovnou srovnáván s teroristickým činem důchodce Baldy, který chtěl vykolejit vlaky!

https://www.lidovky.cz/nazory/zverina-zalobce-soudce-i-kat.A210709_090951_ln_nazory_lros

"Tihle lidé by neváhali kvůli svému bludu ostatním ubližovat."

O kom vlastně Zvěřina píše? Kolik represivních opatření na základě bludu o zabijáckém viru za uplynulý rok vydal Vojtěch a kolik ten úředník ve Včelné, a kolika lidem ublížil?

Zvěřina z Lidových novin (samozřejmě do nedávna velký pravicový bojovník) označil pochybovače o nutnosti prodlužování nouzového stavu za ŠKŮDCE! To už je stejná rétorika jako v 50. letech! Ten, kdo má pochybnosti o tvrdých represivních opatřeních a násilném potlačování jakéhokoliv odporu a ničení malých a středních firem, tak je ŠKŮDCE!
https://www.pressreader.com/czech-republic/lidove-noviny/20210327/281522228872533

Prý až skončí nouzový stav, bude "potenciál škůdců menší" :)
Snad už se těch otravů zbavíme, pořád nám něco kazí...

Stále nevěříte, že Lidové noviny už doslova píší stylem komunistické propagandy 50. let? Přečtěte si článek redaktora LN Michala Bernátha z července 2021:

V naší zemi prý působí jacísi DIVERZANTI a ZÁŠKODNÍCI, podvracející zdárný rozkvět covidového režimu a zákeřně narušující spokojený život našich vakcinovaných občanů, uvězněných v lockdownech pod dohledem hygienické policie.

Na webu je článek raději v placené sekci, ale rozhodně není o co stát:

Vakcinační diverzanti v červeném cípu republiky. Dezinformace šíří letáky
https://www.lidovky.cz/domov/na-zlinsku-radi-ockovaci-zaskodnici-v-kraji-se-nedari-proockovat-ani-polovinu.A210730_192733_ln_domov_lihem

Jak informuje redaktor LN Michal Bernáth, v některých krajích prý působí jakési DIVERZNÍ SKUPINY, které nabádají lidi, aby se neočkovali. Kvůli nim prý některé kraje "žhnou nepříznivou červenou barvou" na mapě proočkovanosti republiky!


A jak přesně se projevují tito nepřátelé státu a co přesně dělají? No prostě samá zákeřná činnost:

Roznášejí letáky do schránek lidí, vylepují je na zastávkách autobusu a vyzývají k demonstracím. Dále si na své automobily nasadili vlaječky a dělají s nimi protestní jízdy a přitom hlasitě troubí! A hlavně všem škodí tím, že "militantně odmítají očkování".

Jedna nepřátelská činnost za druhou! Kdyby aspoň netroubili!

Prostě styl bolševické propagandy, připomínající obvinění "škůdců, agentů imperialismu a nepřátel státu" z procesů 50. let nebo ze Solženicynova Souostroví Gulag: Dva sousedé byli obviněni ze zločinného spiknutí, protože na zahradě svého domu plánovali vraždu soudruha Stalina a soudruha Gottwalda.

K článku je připojena i mapa rajónu "diverzantů" - ostudný region, kde záškodníků působí nejvíce. Podívejte se na ně, díky těmto zrádcům národa pořád umírají lidé a my musíme pořád trpět restrikcemi proti smrtelnému viru!

Stupňujícího se mediálního třeštění proti neočkovaným si všiml také Hájek v Protiproudu:
https://www.protiproud.info/politika/5905-divna-okurkova-sezona-jeste-nikdy-takhle-odmitacum-nevyhrozovali-nacelniku-proc-nas-lidi-nemaj-radi-kdo-je-vlastne-vlada-a-kdo-opozice-co-vsechno-u-nas-ridi-cia-zakladem-je-covidova-totalita-uz-vite-koho-volit.htm

A tak teď média falešně vyhrožují těm, kteří se nepodvolí a nepřijmou vakcínu. Píšeme o tom zde už víc než rok: pouze a jenom o to jde. A je docela kuriózní, že v čele nejprve hysterického strašení a nyní nenávistného štvaní proti těm, kteří očkování vzdorují - čímž ohrožují vlastní záměr architektů a režisérů představení s tragickými následky - stojí v tiskových médiích především Lidové noviny (LN).
Nejen proto, že LN patří do MAFRY, kterou prý (podle Bruselu a jeho zdejší páté kolony v čele s Piráty a Pekarovou z topky) stále ovládá Andrej Babiš. Ale také proto, že jejich čtenáři (převážně fandové Kavárny) se mezi "vzdorující" příliš nepočítají. Takže výzvy na adresu nepodvolených od bývalého šéfredaktora LN Ištvána Léko (zjevně dosti odrodilý Maďar) typu Seberte jim občanky, Nenechte je volit, případně Ať si platí sami případné výdaje za léčení - míří na první pohled do prázdna. Mají však jiný cíl: vytvářet nenávist očkovaných k neočkovaným.

Na Českém rozhlasu denně buší do hlav lidí očkovací propagandu, a to silou bucharu. Výskyt stálé ekipy ve složení Trnka, Tachezy, Smejkal, Kulveit a Konvalinka na Radiožurnálu je častější než když se generální tajemníci SSSR a ČSSR objevovali ve vysílání komunistické televize.

Úmorná dávka hysterie od paní Tachezy se objevuje skoro pravidelně především v sobotních Lidových novinách. Slogany lze vytisknout jako leták i bez podstatných jmen, sloves, spojek i předložek:

  • "Myslím, že uvidíme nárůst případů covidu... hospitalizace... úmrtí."
  • ..."vyšší koncentrace rizikových jedinců...zvýšené riziko nákazy... vyšší dávkou viru hrozí...."
  • "..zhoršená situace by mohla udeřit na podzim..."
  • "Je na člověku, zda nepodlehne dezinformacím, nechá se očkovat, bude nosit ochranu dýchacích cest ve vnitřních prostorách..."
  • "Hlavním problémem je nedokončené či zcela chybějící očkování."

A co teprve novináři z Českého rozhlasu ti se činí:
Moderátor Jiří Štefl z Radiožurnálu hlásí ministerstvu vnitra, že lidé chodí po náplavce, pijí a baví se spolu! Jak to, že proti nim bezpečnostní složky nezasáhnou? Všichni jsou to vrazi, zabíjejí svým pohybem starší a nemocné lidi!

A co teprve Gibiš! Jeden rádoby pravicový novinář za druhým! Další z řady, co ten se za dvě desítky let v několika pravicových denících napsal bojových článků o hrozbě komunismu a obhajobě pravicových hodnot jako svoboda, volný trh, liberalismus, a jaký bolševik se z něj nakonec vyklubal. Jeden jako druhý!
https://twitter.com/VojtechGibis/status/1376942070699597830?ref_src=twsrc%5Etfw

30 let nás do nás média buší, jak si máme vážit svobody a demokracie, natáčí se tisíce dokumentů o totalitních režimech, o tom, jak komunisti ničili lidem životy a likvidovali soukromé živnosti, jak komunistická propaganda odsuzovala lidi, kteří se jen trochu vzepřeli režimu jako škůdce, spekulanty, rozvraceče, vrahy, agenty...

Zrovna takový Radiožurnál dennodenně vysílá Příběhy 20. století, kde se popisuje případy takových lidských osudů v každém příspěvku! Neustále se omílají hrůzné záběry z násilného potlačování demonstrací z 80. let. A co se teď se dočteme od "svobodných pravicových" redaktorů Týdne, Seznamu, Respektu, Lidových novin, Radiožurnálu a ČT?

"Lidé se svobodně procházejí po městě, jak to že to policie neřeší?! Volám všechny bezpečnostní složky k zásahu!"

A privilegovaný nedotknutelný miláček médií i elit Novotný si přisadí: "Měli by vymlátit celou náplavku pendrekama!"

To je ten samý člověk, který sprostě napadal poslance-mlátičku Ondráčka z KSČM za účast na rozhánění demonstrací z konce 80. let? Už i ten slovník je stejný! Ne podobný, ale stejný!!!

Covidou brutalita ovšem novinářům pomáhají rozdmýchávat i politici: Propagátor Velkého Resetu ministr Havlíček v únorovém rozhovoru v Právu (27. 2. 2021) prohlásil:
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/havlicek-vydrzme-to-tri-tydny-a-pak-muzeme-zacit-uvolnovat-40352485

...budeme dostatečně důrazně vymáhat dodržování pravidel. A když se uvidí, že to někdo nedodržuje, tak končí doba, kdy se nám smály restaurace, kterým jsme zakázali otevřít a ony si vesele prodávaly dál. Dostanou takový flastr, že se jim z toho srolují ponožky. Jiná cesta není.

Toto prohlásí člověk, který roky stál ve vedení Asociace malých a středních podniků! Je vidět, jakým bolševikem je ve skutečnosti.

Další můj "oblíbenec" z Lidových novin - nejen kvůli tomu jménu - Martin Hampejz se podivuje nad případem zdravotní sestry z Německa, která místo vakcíny vpravovala lidem do těla solný roztok.

A píše: "Mně ale z celého příběhu vře krev. Zrovna od sestry, člověka, kterému se každý naprosto dobrovolně svěřuje do rukou, kterému věříme, že nám chce pomoci, bych něco takového nečekal."

Je zajímavé, že Hampejzovi nepřijde divné, že se stejnou samozřejmostí se dobrovolně svěřuje do rukou a naprosto důvěřuje jiným "odborníkům", kteří již rok a půl provádějí masivní celosvětovou manipulaci s lidskými životy, spustili totální oblbovací metodu čarování s čísly a mění všechny způsoby dosavadního fungování světa a nenapadne ho, že od těchto "expertů" by to určitě taky "nečekal"?!

A je najednou šokován činem zdravotní sestry? Že ho oblbli i ty ostatní figury zdravotnické mafie, kterým tak bezmezně důvěřuje a poslušně hltá každé jejich slovo, mu vůbec nepřijde na mysl, protože slepá důvěra mocným je přesným obrazem současné novinářské obce. Ale on důvěřovat musí, protože co jemu zbývá jako oficiálnímu novináři, který musí držet hubu a linii?

Přesně o té slepé důvěře "expertům" a "odborníkům z televize" psala Šichtařová ve svém článku. Světe, div se, uveřejnil ho režimní Deník:
Když věda není objektivní
https://fm.denik.cz/arena-nazoru/kdyz-veda-neni-objektivni-20210808.html

Dneska mi do emailové schránky přistál email od dlouholeté známé. Psalo se v něm: "... Musím přiznat, že jsem v poslední době přišla o spoustu iluzí o prostředí, kde se pohybuji. Myslela jsem, že věda je objektivní a že my vědci otevření diskuzi a pluralitě názorů. Místo toho jsem svědkem toho, jak je věda zneužívána jako politický nástroj a sami vědci na tom aktivně participují. Že jeden vědec je schopen druhému říct, že zkoumat určité téma nebo šířit vědecky podložené informace je nezodpovědné..."
"...jsme přesvědčeni o tom, že naše společnost v důsledku výskytu nového koronaviru SARS-CoV-2 prochází jedním z nejsložitějších období od roku 1989. (...) Toto období můžeme úspěšně překonat pouze za předpokladu, že se budeme držet základních principů odborného bádání (...). Bohužel, v poslední době jsme svědky toho, že odborné názory, oponující názorové linii propagované Vládou České republiky a jejích poradních skupin, jsou potlačovány a jejich původci jsou bez řádné oponentury a bez možnosti bránit se kritice dehonestováni přídomky jako "dezinformátoři", "lháři" apod. ..."
To, co právě prožíváme, je totiž polarizace společnosti, kde na jedné straně stojí rozum, odbornost a věda - a proti nim stojí ideologie, zaslepenost a naivita. Pointa není v tom, jestli očkování je správně, či špatně. Ani v tom, jestli respirátory jsou přínosné, či nejsou. Je v tom, že pouze jeden odborný názor je "politicky správný".

V sobotu 6. 11. 2021 Lidové noviny uveřejnili komentář Martina Hampejze s titulkem Covidpas pro Ježíška, v níž informuje o neuvěřitelně idiotském nápadu řezbářů v italské Neapoli, kteří si usmysleli umístit do jesliček mimo zlata, kadidla a myrhy také covidpas:

"Loni přišli tři králové v rouškách a letos jim chceme umožnit přijít podle nových pravidel," uvedl jeden z tvůrců Marco Ferrigno. "Mají za sebou dlouhou cestu a je dobře, že mají potřebné dokumenty," dodal.

Covidpas pro Ježíška, ha ha ha ha, to musela být řachanda v redakci Lidových novin, když to četli, ha ha ha. Samí srandisti jsou mezi novináři. On měl ten covidpas už vlastně Ježíšek v jesličkách a byla to taková utajená tradice, že se covidpasy používaly už na počátku tisíciletí, ale až dnes se na to přišlo, tak je to třeba doplnit na Vánoční trhy.

V posledních dnech můžeme vidět, jak se zcela setřel rozdíl mezi pravicovým a levicovým tiskem. K novému lockdownu a uzavření společnosti už pozvolna připravují i Babišovi spříznění novináři z Lidovek, ale také "levicové" Právo s covidovým fanatikem Jelínkem:

Hudema v LN 2. 10. 2021:
"Neočkovaní... odmítají hygienická opatření. Zkrátka tu není žádný tlak na to, aby byla zavedena nějaká přísnější omezení šíření nemoci. Čistě technicky to ale provést lze. Možná by bylo prospěšné je zavést. (...) Zkrátka toneme v temnotách, myslíme si, že vše půjde hladce, a podzimní vlna covidu se blíží."

Jelínek v Právu od den dříve:
"Covidové statistiky už opět vypadají nehezky, zejména vinou neočkovaných. Sotva jsme si po předchozích zkušenostech mohli myslet, že zůstaneme netknutým ostrůvkem uprostřed Evropy".

Asi nejlepší analýzy kovidového řádění a manipulací novinářských zmetků v poslední době uveřejňuje Dfens:
Covid drtí, svírá a kosí! - D-FENS
https://dfens-cz.com/covid-drti-svira-a-kosi/

Očkování je k ničemu - potvrzeno! - D-FENS
https://dfens-cz.com/ockovani-je-k-nicemu-potvrzeno/

Výčet bizarností z našeho tisku, televize i rozhlasu se nám dosti rozrostl, ale není zbytí. Když totiž dnes otevřete jakýkoliv denní tisk na kterékoliv stránce, vždycky najdete tolik stupidity, demagogie a lží, že to nikdy v historii nemělo obdoby!

Média přitom místo toho, aby nás informovala o skutečném dění a připravila na věci příští, snaží se vše manipulovat ve prospěch mocných a kouřovými clonami zakrývají plány, jež hodlají realizovat. Toto se vcelku dalo očekávat. Co se čekat nedalo a naprosto šokuje, je naprosto neskrývaný útok médií vůči vlastnímu obyvatelstvu a brutální snaha vnutit jim globální světovládu a zničit jejich svobody. Jako by mediální služebníci poslušně plnili pokyny mocných: Rozhodli jsme se, že obyčejné lidi dostaneme na kolena a srazíme je na existenční dno, aby už nikdy neměli právo žít si své obyčejné životy.

Média se nemají na co vymlouvat: informací o všech těchto scénářích bylo a je pořád dost z různých zdrojů, i z těch "oficiálních". Globalizace, Nový světový řád, Agenda 2030, Velký reset - copak se o těchto pojmech nedá získat informace i z "mainstreamu"? Samozřejmě, že dá. Nesmíme ale spoléhat, že nás média budou před nástupem nové totality varovat, naopak ji budou bránit. Je nutné použít jednu zapomenutou schopnost, kterou jsme získali za totality: dokázat číst mezi řádky. Ta totalita se v nové podobě totiž vrací.