Bojovat za svobodu slova? Nezájem, nenuťte nás do toho! Ale vy se testovat a očkovat musíte, je to povinné!

12.04.2022

Nechtějte vědět, jak jsem dopadl, když jsem do svého zaměstnání přinesl dvě petice proti vojenské základně USA a proti internetové cenzuře a nabídl je kolegům k podepsání, pokud budou mít zájem. Kolegyně totiž minulý týden sháněly podpisy za obnovu zrušeného dětského oddělení v místní nemocnici, tak jsem chtěl využít/zneužít situace, zda by spoluzaměstnanci na oplátku nepodepsali i něco mně.

Petice jsem jim předložil a slušně je požádal, ať posoudí a podepíšou, pokud s nimi budou souhlasit. Nevadilo mně, když někteří petice vrátili s tím, že se s jejich zněním neztotožňují a nemají zájem jen podepsat, to je naprosto v pořádku.

Bylo ovšem pár jiných kolegů, kteří když petice uviděli na stole, začali brblat a nadávat, "co se zase po nich chce" a proč je pořád "kdosi otravuje s hloupostmi", které je vůbec nezajímají. Přitom jsem nikomu nic nevnucoval ani nikoho nepřemlouval, jen jsem je slušně požádal, ať si petice přečtou a posoudí, zda chtějí nebo nechtějí podepsat, nic víc.

A co myslíte, kteří kolegové si nejvíce takto stěžovali? Nepřekvapí, že to byli hlavně ti, kteří se vloni nechali poslušně naočkovat; ale také ti, co se v posledním 1,5 roce ochotně testovali horem dolem několikrát za týden jenom proto, aby mohli jít do hospody nebo na stadion na hokej. Za poslední rok jsem poslouchal tyhle "starosti" v jenom kuse, dennodenně: "Dneska musíme jít zase na test, jdeme na hokej!", "O víkendu máme v obci oslavu, nezapomeň mě odvézt na test!" apod.

Toto přesně jsou oni "spořádaní občané", bez jakéhokoliv odporu podřizující se nařízení shora, očkující a testující se horem dolem, kteří rádi rozdávají druhým rady, jak mají žít a co mají dělat.

Když však za nimi přijdete se svobodnou iniciativou a slušně je požádáte o názor/podpis, najednou to považují za obtěžování a nátlak! Nátlak ze strany moci na omezení svých vlastních svobod a zásah do svého zdraví přijmou bez jakéhokoliv odporu a ke stejné poslušnosti ještě nutí své okolí ("MUSÍŠ, MUSÍŠ!"). Okolí musí nátlak od těchto ovcí strpět, běda ovšem, pokud po nich žádáte takovou drzost jako projevení vlastního názoru!

Jsou podobní ministru zdravotnictví Válkovi z TOP 09 - strany, která prý vyznává ty pravé tradiční pravicové hodnoty jako svobodné rozhodování každého občana a svobodu slova a osobní zodpovědnost všech schopných a pracovitých lidí. Slov jako svoboda a humanismus je plný jejich program. A jejich ministr pak na plnou hubu prohlásí:

"Dokážu si představit, že postupně bude v domovech pro seniory pro zaměstnance povinnost se očkovat. A těm, co to nebude vyhovovat, ať jdou pracovat jinam."

Personál domovů by měl být očkovaný povinně, shodují se politici
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/personal-domovu-by-mel-byt-ockovany-povinne-shoduji-se-politici-40363559

To je co? 30 let měli plnou hubu svobody a osobní zodpovědnosti každého schopného člověka, kterému stát nikdy nesmí stát v cestě jeho seberealizace. Prý musíme podporovat pracovité a schopné lidi, ne lidi, kteří nechtějí pracovat! Tolik let nám vykládali, že kdo nemá práci a není úspěšný, tak se málo snaží, protože všude je prý práce dost a každý si může najít zaměstnání, které ho naplňuje a vydělat velké prachy. Ale dnes? Chceš se realizovat ve svém zaměstnání, které tě baví? Ne, máme nové podmínky, a pokud neprojdeš novými kádrovými kovid požadavky, jdi pracovat jinam!

To je skutečná tvář těchto neoliberálů, kteří s liberalismem neměli nikdy nic společného: Co s lidmi, které naplňuje práce v domech seniorů nebo jako ošetřovatelé v nemocnicích. Ale nelíbí se vám nové podmínky a nechcete se očkovat experimentální sračkou? Sereme na vás - jděte jinam!

Všichni se ještě před rokem zaklínali svou hrdostí a zásadami, že NIKDY NIKDY nepřistoupí na žádné ústupky, ale po nějak to ve velkém začíná měknout. Lidi, kteří nedávno tvrdili, že se v žádném případě nebudou účastnit testování/očkování, to raději dají výpověď v práci, nebudou podstupovat ponižující testy a vyplňování formulářů, aby mohli odjet na dovolenou, nikdy se neponíží, protože mají svou hrdost...! A dnes najednou už čekají na druhý termín očkování, už mají vyplněný formulář na covidpas, pochvalují si skvělou sledovací aplikaci v mobilu... A tak to dopadne se všemi těmi 91%, jichž ukazoval průzkum serveru Ickonic jako počet těch, kteří se v jeho anketě dušovali, že by opustili svou práci, pokud by po nich zaměstnavatel požadoval povinné naočkování:

Průzkum serveru Ickonic: 91% by prý opustilo svou práci, pokud by zaměstnavatel požadoval povinné očkování. Reálně to dopadne úplně jinak, lidé se rádi podřídí novým podmínkám, aby si uchovali své "jistoty".
Průzkum serveru Ickonic: 91% by prý opustilo svou práci, pokud by zaměstnavatel požadoval povinné očkování. Reálně to dopadne úplně jinak, lidé se rádi podřídí novým podmínkám, aby si uchovali své "jistoty".

V době, kdy vláda zavedla povinné testování ve firmách, jsem ve svém zaměstnání prohlásil, že se testovat nebudu, neboť jsem covid "oficiálně" prodělal. Všichni se na mě vrhli se slovy "MUSÍŠ SE TESTOVAT, VŠICHNI SE MUSÍME TESTOVAT!"

A zase slyším stejnou ozvěnu, která mi zní v uších od dětství až do současnosti:

  • Musíš chodit do družiny, všichni tam chodí.
  • Musíš chodit do pionýra, všichni tam chodí.
  • Musíš chodit na odpolední kurzy pro přijímačky na střední školu, všichni tam musí chodit.
  • Musíš chodit do tanečních, každý tam chodí.
  • Musíš přijít na rekvalifikační kurz z pracáku, je to povinné.
  • Musíš přijít na přesčas/v sobotu, i když ti podnik žádné přesčasy nezaplatí, všichni musí jít do práce.

A pak že jste dospělý svobodný člověk, a ne dítě, když posloucháte celý život v různých variantách pořád jedno a to samé!

S lidmi už ani není možné rozumně hovořit. Je vidět, že 85% lidí pořád nic nepochopilo. V mém okolí všichni pořád naivně doufají, že co nevidět se všechen život vrátí do naprostého normálu, jen co se ještě pár procent populace proočkuje a otestuje, a myslí si, že celá komedie už už bude u konce. Neustále slyším: "Proboha, snad už to brzo skončí...?" Věří každému uklidňujícímu názoru, co se objeví v televizi ve zprávách, že nová mutace už není tak zákeřná jako ty před ní a hned jsou plní naděje, že co nevidět už budou brzo svobodně cestovat bez omezení, chodit pařit na diskotéky, na hokej, ceny všeho zboží a energie znovu brzo klesnou na starou úroveň...

Je to úplně stejná naivita a marná naděje, jako by někdo v roce 1950 naivně doufal, že komunisti snad už každou chvíli padnou, že bolševická totalita každou chvíli skončí, možná už za rok nám třeba povolí nové svobodné volby a nám se zpátky vrátí demokracie a svoboda! Zní to naprosto stejně hloupě!