21 let po 11. září: Den, kdy nás donutili televizní fikci vnímat jako realitu

11.09.2022

Fiktivní mediální verze tragických událostí posloužila skutečným osnovatelům jako test možností manipulace lidských myslí...

Jestliže spuštění celosvětového pandemického divadla v březnu 2020 se stalo startovním výstřelem pro realizaci dlouholetých plánů mocných na nastolení globální totality, za jakousi předehru nebo roznětku těchto záměrů můžeme jednoznačně považovat památné události z 11. září 2001. Teroristické útoky, přenášené "živě" po celém světě, byly prvním článkem celého řetězce událostí, jejichž vyústění prožíváme právě v těchto letech v podobě pandemického teroru Velkého Resetu a hrozící energetické krize. Mezitím ve světě proběhly a probíhají následná dějství celého plánu, jako například další zinscenované teroristické útoky, záměrně vyvolávané genocidní války, uměle vytvářené ekonomické krize nebo stejně tak provokované masové imigrační vlny.

Události z 11. září 2001 se staly nejen prvním spouštěčem všeho dění, jež dnes prožíváme, ale také počátkem změny našeho uvažování. Byla to téměř dokonale provedená psychologická operace, jenž měla za úkol lidstvo připravit na věci příští, nejen z hlediska politiky a bezpečnosti, ale především z pohledu změny myšlení. Šok z brutality televizních záběrů nalétávajících letadel a mrtvých těl padajících z mrakodrapů měl způsobit posun na jinou úroveň vnímání.

Jednostranné mediální dunění z televize, rozhlasu, tisku a jimi zmanipulovaného davu, nepřipouštějící jakékoliv pochybnosti o oficiální verzi této naprosto nevídané a těžce uvěřitelné události, bylo ve dnech po útocích naprosto deprimující. Všichni přijali bez jakýchkoliv pochybností americkou vládní verzi toho, co se skutečně událo se všemi bizarními příběhy o fanatických Arabech, jejichž jména i fotografie byly ihned k dispozici na druhý den, o zapomenutých batozích s Koránem a příručkou na pilotování letadla, zázračně nalezené lehce ohořelé pasy v troskách na prach zničených mrakodrapů, okamžité "důkazy" o viníkovi bin Ládinovi, jenž prý celou operaci naplánoval z afghánské jeskyně, pohádky o hrdinství pasažérů jednoho z unesených letadel a dojemné telefonáty rodinám unesených z tehdy neexistujících přístrojů na palubách boeingů...

Dobře si pamatuji své tehdejší pocity zoufalství nejen z tolika nevinných mrtvých, ale hlavně z toho, jak byla celá akce propracovaná nejen svou praktickou realizací, ale i z hlediska precizního mediálního vykreslení a pokrytí. A uvědomil jsem si, že díky tomu asi nikdy nepůjde napadnout sebemenší detail z celé události; kdo to udělá, tak bude za šílence. Lidé byli po útocích tak zhypnotizovaní a zfanatizovaní, že prudce odmítali jakékoliv pochybnosti. Vždyť vše viděli v televizi! Kdo cokoliv namítl ve smyslu, že v celé akci cosi nehraje, nebo by snad mohlo být něco jinak, byl okamžitě hystericky označen za přívržence teroristů. Ze dne na den se z většiny lidí stali váleční nadšenci, zuřivě volající po vyhlazení půlky muslimského světa.

Naštěstí pro hledání pravdy se takoví nebojácní "šílenci" našli. Za těch 21 let od útoků vzniklo několik filmových dokumentů, vyšly zajímavé knihy, objevily se weby, zpochybňující chatrné základy oficiální verze událostí.

Mezi nejpodařenější knihy patří knihy Gerharda Wisnewského Operace 9/11 a Nový Pearl Harbor Davida Raye Griffina, (recenze zde). Nelze opomenout také francouzského novináře Thierryho Meyssana, který jako vůbec první žurnalista už pár týdnů po 11. 9. nahlas vyslovil pochybnost o pádu letounu na Pentagon.

První dvě zmíněné knihy shodně popisují mnohé nesrovnalosti v celé operaci, ale rozdílně se zaměřují na detaily z celého příběhu. Zatímco Wisniewski mj. trhá na kusy celou pohádku o fanatických muslimských atentátnících, když s velkou pečlivostí a do jednotlivých detailů popisuje frašku s jejich údajným školením na pilotování boeingu, naprostou nedisciplinovanost během samotné přípravy jinak naprosto precizních útoků a prazvláštní ochranu jejich osob ze strany FBI během celého pobytu v USA; David Ray Griffin se ve své knize zase podrobně zaobírá například záhadou naprosto laxní protivzdušné obrany USA, když během několikahodinového útoku létalo nad územím Spojených států několik unesených letadel bez jakékoliv kontroly. Griffin upozorňuje na fakt, že právě na 11. září bylo naplánováno cvičení protivzdušné obrany USA, jehož náplní bylo, světe div se, "prověření okamžité reakce armády při simulovaném nárazu uneseného letadla do výškové budovy"! Operátoři protivzdušné obrany tak během celého průběhu útoků nedovedli rozeznat, zda na svých monitorech sledují simulaci, nebo reálný útok. Skutečnost se dověděli až po vypnutí virtuální hry na svých monitorech. Otázka tedy zní, co jsme to vlastně dne 11. září v našich televizích sledovali? Cvičení, které se komusi vymklo z rukou, nebo se stalo krycí operací pro skutečný útok?

O zmatku na vojenských radarech a rozčilení vojenských pilotů vypráví skvělý dokument Piloti za pravdu o 11. září, který s českým dabingem zpracoval Svobodný vysílač:

Piloti za pravdu o 11. září (český dabing)
https://nastub.cz/w/gTsMAtYM9eAf339LxF9gp6

Mezi nejznámější filmové dokumenty, zpochybňující oficiální verzi, můžeme jmenovat 9/11 In Plane Site, Loose Change nebo 9/11: The Road to Tyranny od Alexe Jonese.

Nejvíce do hloubky se dle mého názoru dostal dokument September Clues Simona Shacka, který dokázal odhalit podstatu a prazáklad celé psychologické operace z 11. září: vytvoření fiktivní mediální verze událostí pro šokované televizní obecenstvo na celém světě, která se od skutečného dění v místě útoků v zásadních věcech lišila.

Dokument September Clues se slovenskými titulky ke stažení zde:
https://uloz.to/file/UjPYqddCS1Tx/september-clues-definitive-edition-slovenske-titulky-mp4

Záběry exploze první "zasažené" věže Světového obchodního centra totiž vypadaly úplně jinak v živém vysílání televize NBC a jinak ve večerních zprávách. Z jasné slunečné oblohy nad ranním New Yorkem se ve večerním tv. zpravodajství stala zamlžená obloha bez jakéhokoliv viditelného pozadí. Nehledě na to, že v ranním vysílání nebyl zachycen žádný objekt podobný boeingu, který by na první věž nalétával stejným směrem, jako později vysílaný "letoun". Jako bychom viděli dvě různé události, pokaždé v jiném prostředí:

Právě s poukazem na tyto nesrovnalosti se dokument September Clues zaměřuje na zpochybnění celé "televizní" verze událostí. Záběry narážejících letounů působí naaranžovaným dojmem a dokonalá synchronizace záběrů ve vysílání všech televizních stanic (není jasné, odkud pocházely nehybné záběry věží, z pohybující se helikoptéry to není reálné) nahrává tezi, že se jednalo o virtuální simulaci, souběžně emitovanou do celé televizní sítě a koordinovanou z jednoho mediálního velícího centra.

Co se týče fotografů a kameramanů, kteří "zachytili" náraz do věží WTC, jedná se téměř bez výjimky o počítačové animátory, grafiky, hollywoodské specialisty na filmové triky nebo techniky z korporátních médií. Pokud se jedná o "amatérské" kameramany, jejich záběry jsou brány z naprosto nereálných pozic a kromě pár výjimek jsou natáčeny z jednoho a toho samého místa, jako by si všichni navzájem stáli na zádech. Svědci údajného nárazu letadel přímo z Manhattanu, kteří pro televizní kamery rozšafně popisují podrobnosti o směru přilétajícího boeingu, popisují směr, odkud přiletěl a v jakém stupni provedl otočku před mrakodrapy nebo dokonce tvrdí, že při té výšce a rychlosti poznali, že se jedná o dopravní letoun American Airlines, jsou naprosto nevěrohodní, neboť ze svého pohledu na zemi cosi takového nemohli vůbec spatřit. Nemluvě o telefonických svědectvích lidí, kteří narážející letouny "viděli" z nízkých domů několik desítek kilometrů od Ground Zero.

Živé vysílání televize FOX News z onoho úterního rána přináší ještě větší záhadu. Rozfázování záběru z údajného vrtulníku ukazuje nejdříve kompletní záběr na Manhattan. Ještě šest vteřin před nárazem není na obzoru v dohledu žádné letadlo, které by přilétalo směrem k věžím WTC. Náhle dojde ke dvojitému přiblížení záběru přímo na věže, a světe div se: těsně před mrakodrapy se náhle zjeví chimérický letoun jako nějaký přízrak a naráží přímo do věže! Níže uvedené fáze šestivteřinového záznamu z FOX News prokazují, že během tak rychlého přiblížení záběru na dvojičky nemohl letoun k mrakodrapům stihnout doletět. Jedná se očividně o počítačově upravený podvrh:

Dokonalá synchronizace drastických záběrů a precizní provedení celé operace, vysílané živě z televize, měly za úkol vyvolat šok a změnu myšlení, přecházející v jakousi masovou hypnózu u vystrašeného obyvatelstva, jenž vyústila v jejich loajální podporu mocným v jejich plánovaných válečných záměrech v Afghánistánu, Iráku a dalších zemích. V druhém plánu se jednalo o test možností manipulace lidských myslí, kdy hypnotizované lidstvo lehce přijme podvod a lež jako skutečnost. Strůjci útoků si právě 11. 9. 2001 mohli naživo vyzkoušet, kam až mohou zajít v ovlivňování a manipulacích myslí obyvatel celého světa.
 

Test dopadl na výbornou, 95% obyvatel uvěřilo průběhu události v tom provedení, jak jim byla prezentována v televizi, a dodnes ji považují za realitu. Tato masová manipulace lidských myslí se pak mocným velmi vyplatila při inscenaci dalších falešných teroristických útoků v Madridu (2004), Londýně (2005), Norsku (2011), v Bostonu (2013) nebo Francii (2015) a pochopitelně v masové podpoře válek v Afghánistánu, Iráku, Libyi nebo Sýrii.

Alternativní zdroje důvěryhodnější a předvídavější než mainstream


Často se v mediální sféře v negativním smyslu hovoří o tzv. konspiračních webech, neboť prý šíří dezinformace, lži a poblouzněné spiklenecké teorie. Ale byly to právě tyto weby z tzv. alternativní scény, jenž týdny i dokonce roky před 11. zářím 2001 psaly a hovořily o tom, že ve Spojených státech má v brzké době dojít k velkému teroristickému útoku a svět se blíží k jakési velké globální krizi.

Hovořil o tom například David Icke už v roce 1999:

"Between 2000 and 2002, the United States will suffer a major attack on a large city."

David Icke v roce 1999

Alex Jones z Infowars ve svém vysílání z 25. 7. 2001 doslova oznámil, že vláda USA plánuje teroristický útok ve stylu požáru Reichstagu, přičemž z něj falešně obviní své loutky jako je Usáma bin Ládina, bude to ve stylu útoku na World Trade Center (myšleno dřívější útok z roku 1993), aby mohla nastolit policejní stát a stanné právo:

July 25, 2001: Alex Jones Show talks about Osama bin Laden
https://www.youtube.com/watch?v=KSOEqxg4-lU

Alex Jones Predicts 9/11 (July 25th 2001)
https://www.youtube.com/watch?v=rNiIiwwOlsI

Jiný, dnes už neexistující web PsyopNews, již koncem srpna 2001 předvídal pád amerického akciového trhu na 10. říjen 2001. Toto je print screen tehdejšího webu:

Ten samý web týden před událostmi v souvislosti s probíhajícím šílenstvím okolo nemoci šílených krav spekuloval, že tehdejší prezident USA Bush a britský premiér Tony Blair potřebují nějakou celosvětovou krizi (naprosto šílená myšlenka uprostřed klidného léta r. 2001). Server Rumormillnews zase 3. září 2001 přinesl zprávu, že viceprezident Dick Cheney na několik týdnů naprosto zmizel z Bushovy blízkosti a pravděpodobně se ukrývá ve vládních krytech, což může něco signalizovat. Zvláštní zpráva týden před 11. zářím. Bláznivá konspirace?

Richard McClendon na svém webu upozorňoval již 10. září 2001 na blížící se pád americké burzy a varoval před událostí, která způsobí globální šok; podezřelé pohyby na burze byly sledovány už před 11. zářím, viz print screen z jeho webu den před 11. 9. 2001:

Kdo ze známých televizních ekonomických expertů, usazených ve svých kožených křeslech dobře živených investičních domů, dokázal ve své kariéře být takto přesný ve svých předpovědích? Víte o někom, kdo z nich předpověděl aspoň ekonomickou krizi z roku 2008?

I tato 21 let stará pozitivní zkušenost s těmito informačními zdroji je možná důvodem, proč je lidé sledují a proč důvěřují těmto alternativním webům, na rozdíl od prolhaných mainstreamových médií. A to navzdory ostrakizaci ze strany represivních složek státu a policejního dohledu "lovců dezinformátorů".

Česká stopa v 11. září: Pavel Hlava


Jelikož není v možnostech tohoto článku probrat tisíce nesrovnalostí, nesmyslů, protimluvů a očividných lží a manipulací v oficiální verzi 11. září 2001 (byly už ostatně rozebrány tolikrát ve zmíněných dokumentech, knihách i na alternativních webech), zaměřme se na jeden konkrétní příběh, který se ostatně dotýká české stopy v těchto událostech. Už v loňském článku Otazníků z 11. září 2001 stále přibývá: Nedůvěryhodný pan Boudník si protiřečí a zaplétá se do svých výmyslů, redaktorka BBC o předčasném hlášení pádu budovy číslo 7 ještě více mlží jsme se dotkli příběhu pana Boudníka, jenž se postupem let tak zapletl do svých lží a neustále mění verze svých zážitků, že jeho důvěryhodnost klesá téměř k nule.

Je tu ovšem ještě jeden záhadný člověk z Česka, který se také zapletl do událostí z 11. září: Pavel Hlava. Tomuto člověku se údajně podařilo natočit oba nálety letadel na věže Světového obchodního centra. Jeho příběh má ovšem podobné trhliny jako je tomu u jiných údajných svědků nebo autorů nahrávek z onoho osudného dne.

Zde jsou ony inkriminované záznamy z kamery Pavla Hlavy:
Záznam Pavla Hlavy: 1. útok na WTC:
https://www.youtube.com/watch?v=OzY9OO9sXzM

Záznam Pavla Hlavy: 2. útok na WTC:
https://www.youtube.com/watch?v=wCGhpiQPweU

Ale není nutné hned hledat spekulace, podívejme se nejdříve na mainstreamovou reportáž magazínu Reportéři ČT z roku 2005:
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/205452801240036/0/43216-americky-sen-po-cesku/

Pavel Hlava v dokumentu hovoří, že kameru si koupil 10 dní před útoky. Nikdy předtím ji neměl v ruce, nikdy s ní nenatáčel. Na to, že kameru držel poprvé v životě, se mu podařil mistrovský kousek. Při prvním nárazu do věže dokázal přiblížit zoom přesně na detail exploze, při nárazu do druhé věže zase přesně v okamžiku náletu oddálit přiblížení, aby bylo možno vidět přilétající "letadlo".

V rozhovoru pro CNN Prima News Hlava popisuje natáčení druhého útoku:
https://cnn.iprima.cz/cech-jako-jediny-na-svete-natocil-naraz-obou-letadel-do-dvojcat-od-zkazy-byl-sto-metru-33304

"Asi do dvou minut se najednou zezadu od oceánu ozval divný zvuk, který stále mohutněl, blížil se. Zvednu hlavu a všimnu si, že nade mnou přelétává obrovské dopravní letadlo. Osmdesát metrů nad hlavou! To byl rachot, pane! Mihlo se nad námi zvláštně nakloněné, vlastně to vypadalo, že by mohlo Dvojičky minout. Bylo to ale jenom zdání, i od FBI jsem později při zkoumání svého videa slyšel, že pilot moc dobře věděl, co dělá."

Zkusme si představit, jak mohl vypadat záběr, pokud při natáčení s touto malou kamerou, téměř přilepenou na očích, najednou prudce zvednete hlavu. Asi stejně jako na snímku z reportáže ČT, kde Pavel Hlava předvádí natáčení prolétajícího letadla na svém brněnském sídlišti:

Navzdory svým slovům o tom, jak okamžitě při průletu boeingu zvedl hlavu nahoru, v momentě úderu takto "amatérsky" rozhodně nereagoval. V tomto okamžiku se zachoval jako absolutní filmařský profesionál a nejen, že nestrhl kameru nahoru, když doslova nad sebou musel slyšet burácející boeing, ale držel záběr stále na hořící budově, kam měl směřovat unesený letoun. Přitom dokázal dokonce i provést 'zoom out' přesně vteřinu před zásahem, aby stihl zachytit obrovskou rychlostí přilétající boeing!

To, že má na videu nahrávku obou letících boeingů, Pavel Hlava od začátku nevěděl. Zjistil to až za dvanáct dní po návratu z Pensylvánie po setkání se zajímavou osobou. V reportáži hovoří o jakémsi nespecifikovaném kamarádovi, který "dělal do počítačů":

"Potom jsem bydlel s kámošem, který dělá trochu více s počítačema a řekl mi, ať to půjčím, že to zkusí hodit přes počítač, jestli to bude líp vidět. Tak jsem mu to půjčil, on to nahrál a za hodinu na mě volal, že na té pásce mám i to první letadlo."

Kdo byl tím expertem přes počítače, je těžké odhadovat, ovšem nebude asi daleko od pravdy, že stejně jako u dalších počítačově upravovaných "svědectví" se po "expertní analýze" na pásce "našly" záběry, odpovídající naší známé televizní oficiální verzi o průběhu útoků. Teprve tato "upravená" verze nahrávky pak začala kolovat mezi Hlavovými známými, až si našla cestu do televize.

Záznam "druhého nárazu letounu" je totiž upravenou verzí jiného "amatérského" záznamu Michaela Hezarkaniho, člena představenstva firmy Giuliani Partners (jaká to náhoda, firmy tehdejšího starosty New Yorku). Obě videa jsou si až podezřele podobná:

Obě nahrávky spojuje totožný zoom-out, čili oddálení záběru kamery, stejný úhel záběru mrakodrapů WTC i nalétávajícího letadla. Při natáčení Hlavova záznamu dokonce došlo k jednomu "drobnému přehlédnutí" :) Naprosto schází budova na ulici Rector Street, která je vyšší než nafilmovaná budova v popředí záběru!

Na rozdíl od Hezarkhaniho ovšem Hlava ochotně komunikoval s médii. Záhadný pan Hezarkhani na dotazy ohledně detailů své nahrávky reagoval velmi vyhýbavě a snažil se kličkovat, jako by s páskou nechtěl mít nic společného. Nabídky na rozhovor odmítal s tím, že na detaily jeho nahrávky se mají zeptat v CNN: :)

9/11: Calling Michael Hezarkhani
https://www.bitchute.com/video/Cejh5CC1PhkG/

Michael Hezarkhani je členem představenstva firmy Giuliani Partners
Michael Hezarkhani je členem představenstva firmy Giuliani Partners

Když si prohlédneme kompletní Hlavův záznam, zjistíme, že neobsahuje záběry na žádnou osobu z jeho okolí, která s ním jela v autě na cestě do Pensylvánie (mělo se jednat celkem o čtyři osoby). Na zvukovém záznamu Pavel Hlava hovoří s několika osobami směsí angličtiny, češtiny a ruštiny, ovšem žádná z nich se na nahrávce za celou dobu neobjeví. Je to poněkud zvláštní a spíše to vypadá, že zvuková stopa byla buď součástí úplně jiných záběrů, nebo byla k tomuto "důkaznímu" záznamu nahrána dodatečně.

Pavel Hlava svou nahrávku nejprve nabízel Televizi Nova, ale ta prý neměla zájem. Slávu udělala až po dvou dlouhých letech, kdy se měla dostat do rukou amerického novináře, jak hovoří jeho přátelé v reportáži:

"Kopie se potom rozmnožily, kamarádi to dali kamarádům, a tak nějak se to dostalo k tomu novináři. Ten s tím vyšel na povrch, ten Američan."

Zmiňovaným americkým novinářem je Walter Karling, profesionální fotograf agentur Associated Press a UPI, jehož fotografie se objevují v denících New York Post, New York Daily News a v magazínech National Enquirer a Star. Podle SeznamuZprávy se stal jakýmsi "mediálním zástupcem" Pavla Hlavy v amerických médiích. Čili opět jde o osobu z mainstreamového korporátního proudu, který měl v úmyslu držet oficiální verzi 11. září 2001 pod kontrolou.

Podle právníků, zmíněných v reportáži ČT, mohl Hlava při okamžitém prodeji videa získat až 5 milionů dolarů. Zdůvodnění, proč se tak dlouho obával prodat vzácnou nahrávku některé z televizních společností, za níž mohl získat jmění, působí naprosto neuvěřitelně: Prý se obával, že by jej majitel firmy, kde tehdy pracoval, mohl vyhodit z práce. Existuje na tomto světě jiný člověk než Pavel Hlava, jenž by se s vidinou pěti milionů dolarů na účtu třásl strachy, že jej zaměstnavatel propustí z nenáviděné nádenické práce?

Co bylo skutečně za dvouletým čekáním na prodej tak vzácné nahrávky z onoho osudného dne? Odkládalo se její uveřejnění v amerických televizích do doby, než bude jasné, že obsahuje totožně "ošetřené" záběry, jak je známe z oficiální televizní verze?

Pavel Hlava obdržel za prodej nahrávky svou odměnu, za níž si koupil byt v Brně a otevřel si svůj bar. Štěstí mu to ale nepřineslo, o svůj bar přišel, rozvedl se i v druhém manželství, následovaly i nepříjemné osobní problémy v rodině a podle svých slov v loňském rozhovoru pro Blesk nyní pracuje jako poštovní doručovatel. Peníze ani slávu mu tedy nemusí nikdo závidět.

Mimochodem: povědomé jméno Hlava figuruje také ve známé kauze metanol; karvinský podnikatel Petr Hlava byl nejprve odsouzen a poté obvinění zproštěn. Při vší snaze se mně nepodařilo ověřit, zda se jedná o rodinného příbuzného, nebo jde o shodu jmen. Jistě, je tu jedna drobná nesrovnalost: Odsouzený člen metanolové mafie Petr Hlava působil v Karviné na severní Moravě, Pavel Hlava žije v Brně. Ovšem z příběhu Pavla Hlavy víme, že se jedná o bývalého havíře z Ostravska. Jak on sám potvrzuje v rozhovoru pro deník Blesk:

Když má volno, sedne pan Hlava do auta a jede se na sever Moravy potěšit vnoučaty. Z prvního manželství má syna a dceru (...) 'Kluk žije v Havířově...'

Článek v Moravskoslezském Deníku hovoří o tom, že obviněný Petr Hlava s metanolem obchodoval s jedním ze svých bratrů a jeho příbuzný měl ve skladě téměř totožné lahve, ve kterých se smrtící metanol objevil. Byl oním příbuzným, nebo zmíněným bratrem Pavel Hlava? Je to velká náhoda, že obě osoby se stejným příjmením podnikaly v oboru pohostinství, v němž se ve velkém dodává alkohol? Může to být zdrojem oněch ostrých sporů v rodině, jak Hlava popisuje pro CNN Prima News?

* * * * *
Otázek kolem osoby Pavla Hlavy je stále dost. V každém případě to je pozoruhodná postava, která přispěla k zabetonování vnímání oficiálního obrazu z 11. září 2001 v myslích běžných lidí a posloužila tím skutečným strůjcům atentátu z 11. září 2001. Neboť skuteční aktéři před lidstvem stále zůstávají skrytí. A zcela jistě to nejsou fanatičtí otrhanci z afghánských jeskyní, byť třeba vybaveni nejmodernější technikou a zbraněmi.

Útok z 11. 9. 2001 byl komplikovanou operací nejen z hlediska samotné realizace, utajení a bezpečnostních opatření. Pro uskutečnění tohoto velkolepého útoku byla potřeba koordinace s oficiálními armádními, leteckými i vládními složkami, stejně jako s mediálním průmyslem, jenž byl nutný pro získání masového účinku a dosahu při předvedení celé akce. A toto určitě nebyli schopni provést jakkoli zfanatizovaní radikálové z bin Ládinovy teroristické organizace, ledaže by měli ve všech zmíněných složkách americké společnosti celou armádu svých tajných agentů.

Ti, kdo mají už 21 let jasno o vinících a průběhu teroristických útoků z roku 2001, mohou i nadále klidně spát, protože nevědomost je sladká. My ostatní, přemýšlející a pochybující, musíme dále hledat pravdu. Ty, kdož mají toto všechno dění na světě, jak už včera, tak i dnes na svědomí, je třeba hledat úplně někde jinde:

"Existuje stínová vláda s vlastními vzdušnými silami, vlastním válečným námořnictvem, vlastními fondy a mechanismy k jejich získávání a způsobilostí vyvíjet a provádět vlastní úmysly v rozsahu národního zájmu, vláda osvobozená od všech kontrol a rozvah, vláda zbavená zákona samotného."

(senátor Daniel K. Inouye v průběhu vyšetřování aféry Iran Contra)

"Ve všech vládních záměrech musíme brát ohled na pokusy o získání neoprávněného vlivu, o který se přímo či nepřímo snaží vojensko-průmyslový komplex. Potenciál zhouby, vyrůstající z chybně umístěné moci, existuje a přetrvá. Nesmíme nikdy připustit, aby tato závažná kombinace ohrozila naši svobodu nebo demokratické procesy. Neměli bychom nic považovat za navždy garantované. Pouze ostražití a informovaní občané si mohou vynutit řádný chod obrovské vojensko-průmyslové obranné mašinérie, společně s našimi mírovými metodami a cíli, aby bezpečnost a svoboda směly vzkvétat společně."

(president USA Dwight Eisenhower - leden 1961)