ARCHIV STRUČNĚ & JASNĚ - ROK 2023

Rychlé komentáře, úvahy, glosy, stručné poznámky, reakce na aktuální dění a dopisy čtenářů


 • 11. 12. 2023       Přichází vrcholný okamžik slavné Tečky za covidem: "Ani předchozí očkování, ani předchozí prodělané covidy nechrání před současnou variantou viru. Doporučil bych očkování každému bez ohledu na to, kolik dávek dostal v minulosti," pravil vakcinační terorista Chlíbek v rozhovoru pro Lidové noviny (Covid před Vánocemi posiluje, pacientů přibývá, Lidové noviny, 25. 11. 2023; celý článek k přečtení zde).

Mohl by z toho vzniknout nový propagační slogan pro povinné očkování. Hodilo by se třeba heslo KONEČNÉ ŘEŠENÍ COVIDOVÉ OTÁZKY: Píchejte si tolik, dokud nepadnete za blaho lidstva a za totální vyhlazení lidské populace! K jakékoliv špinavosti ochotní marketéři už jistě cosi podobně duchaplného vymýšlejí.

"Je tu jasná podhlášenost, protože se netestuje tak, jak se testovalo před rokem. Očekáváme, že čísla porostou. Čeká nás předvánoční čas, plné obchody, restaurace, to vše povede k rychlejšímu šíření nemoci. Proto doporučuji očkování ještě v listopadu," jede Chlíbek opět na plné pecky, stejně jako za covidových časů.

Místo, aby média podobné výroky covid-fanatiků kriticky ověřovala a zjišťovala důvody, proč je nyní více případů respiračních chorob a roste počet "nečekaných" úmrtí, pomáhají opět rozjíždět nátlak na vakcinaci látkami na bázi biologických zbraní.

Na tuto slouhovskou roli médií poukázal i poslanec Andrew Bridgen během vystoupení v britském parlamentu

Trefná je poznámka jeho kolegy nad poloprázdným sálem, kde jsou v tu chvíli média, která se v covidových letech nemohla dočkat, aby nás denně zahlcovala nesouvisejícími čísly o počtu mrtvých, ale když se na půdě parlamentu mluví o konkrétních číslech mrtvých po vakcínách, tak mlčí a televize BBC během Bridgenova projevu zahltí informační lištu příspěvky o prospěšnosti vakcín.

Nečekejme stejnou horlivost, až stejná média začnou opět dennodenně chrlit čísla počtů "nakažených" a mrtvých "po covidu". Srovnání s počty očkovaných a vyvracení covidových lží o vakcíně jako jediném léku na pandemii se jistě nedočkáme.


 • 1. 12. 2023      Pondělní stávka učitelů a zaměstnanců prý byla zneužita proruskými provokatéry a deklasovanými živly, kteří vyvolávali protistátní hesla a žádali demisi Fialovy vlády. Jak je možné, že si někdo na protivládním protestu cosi takového dovolí? Demonstrovat za práva zaměstnanců a důstojné mzdy nemají dovoleno ti, kdo už tři roky protestují proti cílenému zbídačování pracujících a omezování našich práv a svobod, protože nejsou správně hodnotově orientováni. Sice za lidi bojovali v době "covidu", kdy většina učitelů a zdravotníků mlčela a souhlasně přikyvovala, když jejich kolegy vyhazovali z práce a uvrhovali do existenčních problémů, ale to nic nemění na věci, že tito dezoláti nebudou mluvit za elitami a Aspenem vyvolenou odborářskou smetánku!

Jde o přesně to samé, o čem jsem psal v nedávném článku: o pokrytectví zaměstnanců vysokých škol, demonstrujících kvůli svým špatným mzdovým podmínkám na svých univerzitách. Tito učitelé sice protestují proti vládě, která je takto ožebračuje, ale zároveň stejné vládě plně důvěřují, když její představitelé nálepkují a kriminalizují jiné aktivisty a demonstranty jako "dezinformátory" a "šiřitele proruského vlivu". Lidé z "alternativy" sice rovněž volají po demisi vlády a kritizují naprosto stejné snahy mocných o zbídačení obyčejných lidí, ovšem je jim zakázáno jakkoliv se zapojit do oficiálních, vládou i médii "schválených" protestů.

Jako by říkali: "Nedopustíme, aby za naše práva a vyšší platy demonstrovali ti, kteří už tři roky demonstrují za naše práva a životy! Jen my jsme ti správní občané a zastánci svobody a demokracie, a nikdo jiný nám do toho nebude kecat. Proruští kolaboranti a dezinformátoři patří za mříže, jen tak ubráníme naši svobodu a demokracii!"

Vystoupení známého blogera z alternativní scény na demonstraci vyvolalo menší poprask mezi státní mocí kontrolovanou odborářskou elitou. Jakási Učitelská platforma je vedena vysoce postavenou členkou TOP 09. Není proto potřeba se nějak zbytečně znepokojovat nad jejími denunciačními výroky o proruských kolaborantech, zvlášť když se můžeme dočíst, že sama tato "platforma" je financována mj. z podivné nadace podnikatele ruského původu Antona Tyutina. Být na pozici ředitele takového spolku, jakékoli řeči o ruském vlivu bych si odpustil. :)

Mlčet, ani nedutat by měli také naši covidismem vycepovaní novináři, jakým je například slabomyslný režimní patolízal Josef Koukal z deníku Právo. Ten ve včerejším (29. 11. 2023) komentáři napsal, že "odboráři nechali na pódiu vystoupit blogera Vidláka, jehož nick věrně vystihuje úroveň diskuse, na níž je schopen názorově operovat." Koukal je důkazem, že novináře-komentátora může dělat kdokoliv, aniž by měl nějaké znalosti, nebo si aspoň něco o terči svého pichlavého režimního pera zjistil nebo přečetl.

Samotný předseda Státního neoliberálně-revolučního odborového hnutí Josef Středula by se měl také držet zpátky ve svých komentářích a nereagovat na vystoupení "dezoláta" slovy: "Tito lidé pro mě nejsou akceptovatelní a nikdy nebudou." On sám taktéž nebude akceptovatelný pro lidi práce, když v lednu tak ochotně přepustil svou prezidentskou kandidaturu pravicové liberálce a ke každé službě moci ochotné tetě Danuši, která o pár měsíců později na společné vládní tiskovce s radostným úsměvem a nadšením ohlašovala vládní balíček na zbídačení běžných zaměstnanců. Středula jistě hned po demonstraci tetě Danuši volal s dotazem, jestli se mu ten tyátr na Malostranském náměstí povedl.

A tak zatímco se vládě loajální odbory zabývají kádrováním, kdo smí a kdo nesmí podpořit obyčejné lidi v boji za vlastní přežití, ti nahoře drží všechny pod krkem a čekají na příležitost, aby nás konečně mohli zadusit. Někteří ještě žadoní, aby se tak stalo co nejdříve. Neustálým ustupováním a poklonkováním totiž rozhodně nedosáhnete toho, že by se někdo slitoval nad vašimi žebráckými platy a začali projevovat starost o to, abyste mohli důstojně žít.

Fialova vláda vás žene do bídy, ale vy, v dojemném souladu s jejími represivními složkami, udáváte lidi, které ta samá vláda označuje za dezinformátory a škůdce demokracie. Žalujete státní moci, že vaši demonstraci zneužili "prokremelští kolaboranti". Budete se hodně divit, až zítra státní moc to samé použije proti vám a vaše protesty označí za pokus o rozvrat státních financí, řízený z Ruska. Ovšem v té době už zůstane málokdo, kdo by se vás zastal.


23.11.2023 Není nad naše zásadové novináře. Když v roce 2015 proudily do Evropy statisíce migrantů, horovali za plné otevření hranic dokořán (Palata: Dost bylo smrádku a teploučka. Česko by mělo přijmout azylanty, iDnes 8. 6. 2015) a kritizovali maďarského premiéra za stavbu zdi na hranicích se Srbskem. Svoboda pohybu je prý nezadatelná a migranti jsou vítáni.

Jakmile v roce 2021 česká a slovenská vláda v době "covidu" neprodyšně zavřela hranice pro MÍSTNÍ OBČANY, stejní pisálci to naopak nadšeně oslavovali jako "zodpovědný čin státu" (Palata: Ti, kteří se odmítají očkovat, by měli být sankcionováni, Deník 7. 7. 2021)! Svoboda pohybu tak najednou neplatila ani pro místní lidi, pendlující pár kilometrů přes hranici za prací; z občanů, žijících zde už celá staletí, se najednou stali nezodpovědní dezoláti, šířící smrtelný covid:

Očkování proti koronaviru by mělo být povinností. Každý, kdo se může nechat očkovat, by se měl nechat, a to co nejdříve. A stát by měl vyvinout tlak na to, aby tomu tak bylo. (...) Současná čísla spolu s poklesem zájmu o očkování vypovídají o tom, že velká část naší společnosti zodpovědná není. A tady musí přijít demokratický stát a odpovědné zvýhodnit a nezodpovědné znevýhodnit. Třeba jako to právě dělají na Slovensku, kde každý neočkovaný, který překročí hranice, jde do karantény. A měl by si v budoucnu zřejmě platit i testování. (...) "Odpírači" by ale měli být sankcionováni. Podobně jako ti, kdo si neplatí povinné ručení u auta. I škody, jež odmítáním očkování páchají, jsou totiž obrovské.
Palata: Ti, kteří se odmítají očkovat, by měli být sankcionováni, 7. 7. 2021, citace z uzamčené části článku v Deníku

A přichází další názorový přemet našich zásadově pružných žurnalistů: Co pro změnu vyčítají takovému Orbánovi dnes? Pochopitelně, že před dříve vítanými islámskými migranty své hranice včas nezavřel (Palata: Česko má zavřít hranici. Ale tu Slovenska s Maďarskem, Deník, 6. 10. 2023).

Principy svobody pohybu i slova platí totiž jen někdy a jen pro někoho. Obyčejní lidé si to z novinářských veletočů během covid games uvědomují. Zbývá jen, aby si to uvědomili i naši prodejní a myšlenkově flexibilní pisálkové, až budou bojovat o svá místa v redakcích, jakmile by nějakým nedopatřením projevili vlastní názor, jenž by se nemusel líbit některému z majitelů jejich novin. Nebo až na ně plnou silou dopadnou následky "úsporných opatření" a Fialovou vládou cíleného zbídačování běžných zaměstnanců, jemuž dnes tak nadšeně aplaudují.

Možná, že pak budou objíždět republiku s živými podcasty typu Boomer & Danuše (Honzejk jakožto novinářská elita směřuje k Pulitzerově ceně) nebo DÁMA A ŠVIHÁK, na nichž Fialova vláda zavede povinné exkurze školních i pracovních kolektivů, aby pro své loajální novináře z prodeje vstupenek udržela stávající životní standard.


 • 12. 11. 2023   Prominentní youtuberská hvězdička Patrik Kořenář prý nedokáže pochopit, odkud se berou všechny ty "spiklenecké teorie" o Velkém resetu. On sám přečetl celou Schwabovu knihu a žádné zmínky o záměrech elit nastolit globální totalitu v ní nenašel. Dobrodinci ze Světového ekonomického fóra prý naopak před zneužitím moci varují, zejména v kapitole 1.6.2, nezaujatě pojmenované Sledování, trasování a dohled. :)

Podle Kořenáře je úplný nesmysl, že by Schwab navrhoval využít "pandemii" covidu-19 jako záminku pro nastolení nové globální totality. Nepřečetl si zřejmě ani anotaci na přebalu knihy, kde se jasně píše, že myšlenkou "Velkého resetu je radikální přeměna světového řádu v odpovědi na pandemii covidu-19" a že úkolem elit je nyní vybudovat "nový normál", neboť do starého se svět již nikdy nevrátí.

Kořenář ale tvrdí, že Schwab vůbec nenařizuje, že by státy celého světa měly jeho plány realizovat, pouze prý analyzuje problémy soudobé ekonomiky a společnosti, založené na konzumu a růstu HDP a jen nabízí řešení, jak by mohl svět fungovat lépe. Málokterému analytikovi, sociologovi, ekonomovi nebo univerzitnímu profesorovi, sepisujícímu všemožné utopické vize, se poštěstí, aby se k jeho vizím okamžitě po vydání knihy hlásila naprostá většina politických elit všech světových velmocí a každý z nich se bez váhání zavázal k jejímu naplňování a implementaci jejich prvků do života svých obyvatel.

Je proto zcela zbytečné dohledávat, kdy který "konspirátor" poprvé rozšířil "blud" o Great Resetu jakožto spiknutí elit (a Google trends je vyloženě objektivní nástroj, jak to ověřit :)). Podle Kořenáře to byla americká konzervativní scéna před prezidentskými volbami na podzim 2020, ve skutečnosti o tom psal například David Icke hned v červnu 2020 i mnozí jiní, ale to není vůbec podstatné. Hned po vydání Schwabova elaborátu se totiž k myšlence Velkého resetu jako jediné možné cestě z pandemické krize hlásily nejvyšší elity celého světa; Princ Charles dokonce už 17. června 2020 prohlásil, že "není jiné alternativy než Great Reset". Později se veřejně připojovali i ostatní, viz např. World Leaders pledge a "great reset" agenda after the pandemic, Washington Post, 29. 1. 2021).

V této souvislosti odkazuji na detailní analýzu Schwabovy knihy, kterou provedl Pavel Kamas v časopise Radix (zejména v Radixu 1 a Radixu 3), v níž znamenitě a v souvislostech rozebral všechny podstatné myšlenky a výroky, dokládající pravdivost varování před tímto novodobým Mein Kampfem. Aby bylo i Patriku Kořenářovi jasnější, jak Schwab "varuje" před zneužitím sledovacích technologií, citujme z knihy tuto pasáž:

"Jakmile krize způsobená koronavirem odezní... značnou firmy zavádět přísnější dohled a budou podrobně sledovat a někdy i zaznamenávat, co jejich zaměstnanci dělají, ať už se nám to líbí, nebo ne. (...) To jistě vyvolá námitky související s ochranou soukromí, které však mnohé firmy odmítnou s tím, že pokud nezpřísní digitální dohled, nebudou moci znovu otevřít a fungovat."

Svoboda podnikání není tedy ani v ráji Velkého resetu nijak ohrožena, pokud neodmítnete fízlovat vlastní zaměstnance. Kdo by tomu vzdoroval, ten zkrátka "nebude moci otevřít a fungovat". Co je na tom nepochopitelného, nejste snad vděční za ty zbytky svobody, které jsme vám po pandemii nechali? Když Klaus Schwab říká, že každý zaměstnanec bude pod přísným dohledem a jeho život bude neustále sledován novými technologiemi, v žádném případě tím nemyslí, že nás bude neustále sledovat. To se ví, a Patrik Kořenář vám to patřičně vysvětlí. Podle něj je hloupost tvrdit, že by Schwab chtěl zničit současnou ekonomiku, založenou na malých a středních podnicích. Když predikuje, že spousta z nich se bude potýkat s problémy a stěží vůbec přežijí, jelikož "zatímco se velké podniky budou dále zvětšovat, ty nejmenší se budou scvrkávat, nebo rovnou zaniknou", určitě to znamená, že je mu těch malých živnostníků nesmírně líto.

Následně si libuje, že po "hromadných bankrotech menších podniků zůstane těm velkým méně konkurence". To je ale sociálně citlivý lidumil, ten Schwab, není-liž pravda? Kdo v něm stále vidí jakéhosi démona globalistické korporátní totality a společenského zotročení, musí být abnormálně tupý dezolát.

Kořenář ovšem žádný z těchto výroků v knize Velký reset nenašel. Řízená likvidace malých firem a živnostníků pod záminkou "pandemických opatření" není likvidací zdravé ekonomiky, pohlcování a skupování osobních majetků korporacemi není plíživé rušení osobního vlastnictví a požadavek totální kontroly nad našimi životy neznamená, že se chystá totální dohled nad našimi životy. A pokud prý Schwab píše "it will happen", neznamená to, že se to má opravdu stát, to je jen "vytrženo z kontextu". :)

Vysmátý influencer jistě bude schopen tvrdit, že v posledních letech nezaznamenal ani náznak, že by se cokoliv z plánu globalistů realizovalo. Každodenní PCR testování zaměstnanců ve firmách, zásahy do osobního života, ani hrozby ztráty práce v případě odmítnutí se jít naočkovat, spojené s mnoha tíživými osudy i kriminalizací mnoha lidí, byly jistě jen projevem sociálně citlivého prostředí "Nového normálu".

Jistě, různí youtubeři a jiní vládou najatí faktčekeři možná nic podobného nezaznamenali; ti se při své každodenní obětavé službě moci antigenními testy prokazovat nemuseli (všichni jsou již beztak poslušně naočkovaní). Ale ti, kdo se živí poctivě, byli ve svých zaměstnáních i běžných životech nuceni touto sanitární buzerací a systémem totálního dohledu procházet denně.

Nevěřím ale, že by P. Kořenář byl tak nevědomý hlupáček, aby si nezjistil, že osazenstvo Světového ekonomického fóra není nějakým diskusním kroužkem bezvýznamných a nedoceněných vizionářů, ale sdružuje a na svých konferencích hostí nejvyšší představitele kompletně všech světových velmocí. Kolik takových papalášů má WEF pod palcem a jak "proniká do vládních kabinetů", prozradil Schwab v dávném vystoupení z roku 2017 (Klaus Schwab "Mezi naše vůdce Světového ekonomického fóra patří i Vladimir Putin" (video z roku 2017). Ne, opravdu nejde o "tajné video", Patriku.

"Nacházíme se na křižovatce lidstva, nyní musíme utvářet budoucnost," prohlásil Klaus Schwab na davoské konferenci v lednu 2019, rok před spuštěním "pandemie" covidu-19. Ve stejném roce 2019 ještě WEF stihl ve spolupráci s Univerzitou Johnse Hopkinse a nadací Billa a Melindy Gatesových uspořádat simulaci pandemie (EVENT201), která se o pár měsíců později stala "realitou". Sugestivní řečnická otázka pro Patrika Kořenáře: Dokáže logicky vysvětlit, proč jakési ekonomické diskusní fórum organizuje simulaci zdravotnické pandemie?

Patrik je jistě sečtělý a vzdělaný člověk, a tak jistě zná výroky hlavního Schwabova poradce Noacha Juvala Harariho o záměru vybudovat digitální diktaturu pomocí technologie "hackování" lidské DNA. Příležitost je prý právě teď, protože "žádná dobrá krize by neměla přijít nazmar." Pořád nic?

Jde snad o stejné blábolení, jako v jiné Schwabově studii Shaping the Future of the Fourth Revolution, v níž psal o "nasazování techniky ke zjištění pravděpodobnosti zločineckých aktivit ke zhodnocení pocitu viny a přečtení vzpomínek člověka přímo z jeho mozku"? Nebo když předpovídá, že "při překročení hranic bude využíván detailní scan mozku za účelem zhodnocení bezpečnostního rizika dané osoby"? Či snad Schwabova predikce, že "dnešní externě používané přístroje - od přenosných počítačů, až po headsety pro virtuální realitu - budou celkem jistě implantovány do našich těl a mozků" a "aktivní implantované mikročipy prorazí bariéru kůže našeho těla", což prý "povede ke sloučení naší fyzické, digitální a biologické identity"?

Jsou tyhle citáty oněmi požadovanými, které Kořenář shání pro vyvrácení jeho utkvělého pohledu, že všechny varovné hlasy o Velkém resetu jsou jen bláboly? Jak je libo, může si počíst. Ale naděje, že to s jeho omezeným obzorem jakkoliv pohne, je asi mizivá.

"Jsem četl knížku o Velkým resetu," konstatuje youtuber Patrik v úvodu videa. Jo, my též, Patriku. Každý asi trochu jinak. Jinak by nás nenapadlo, že když si Schwab, člověk, jemuž záda kryjí všechny mocenské a korporátní elity světa, povzdechne, že "v každé krizi bohatí bohatnou a chudí chudnou," tak prý jde o kritiku tohoto stavu. :) Asi ta jeho vize Velkého resetu nebude úplný blud, zvlášť když ji zažíváme na vlastní kůži v působení dnešní vlády, která jako by jela přesně podle linie Great Resetu.

Za tip a inspiraci děkuji čtenáři Adamovi.


 • 06. 11. 2023             Profesor Peter Staněk si dovolil přednášet na pražské ČVUT a mnohé strážce univerzitní čistoty a hlídače správných názorů z toho berou běsi. Však už byla přednáška patřičně nahlášena jako závadná na všechna odpovědná místa a ta už se určitě postarají, aby se do budoucna cosi tak podvratného neopakovalo. Určitě se budou tzv. "vyvozovat důsledky" a podobným protirežimním aktivitám bude "učiněna přítrž".. :)

Místní udavači už pilně žádají, aby všichni, kdo mají přednášku na svědomí, provedli řádnou sebekritiku a od akce se distancovali. Aby bylo požadavkům dozorových orgánů učiněno zadost, vše bude monitorovat svým ostřížím okem samotný vrchní režimní udavač Honza Cemper v úzké spolupráci s Richardem Pavlíkem z Thersites_cz, jehož za hbité udání zcela jistě nemine odměna.

V aktuálním článku na svém blogu píšu o chystaných stávkách univerzitních zaměstnanců, kteří ve většině podporovali režimní covidová opatření, jenž za poslední 3 roky dostala spoustu lidí na kolena. Nyní se naivně domnívají, že jim stejný režim pomůže, pokud se na kolena dostanou oni. Až budou na ČVUT chystat stávku za vyšší mzdy a na demonstraci volat hesla, že nemohou uživit sebe a svou rodinu, protože vláda osekává finance vysokým školám a chystá se propouštění a oni jako univerzitní pracovníci přece nemohou živořit v bídě, mohou se zpětně přesvědčit, kdo jich před tímto jejich osudem varoval. Tedy pokud se jim přednášky, jako byla ta Staňkova, nepodaří dříve zakázat a smazat ze všech internetových serverů.

Pak ochotně vezmou za vděk například oním základním nepodmíněným příjmem (navzdory pojmenování s mnoha podmínkami typu povinného očkování, neustálého sledování a zotročení svých životů), o němž jim také kdosi z těch "šiřitelů hoaxů" povídal. A také před nepotřebností mnoha miliard lidí (nejen na vysokých školách) a jejich blížícím se pádem do bídy. Nebudou se moci vymlouvat, že jich jistí zavrženíhodní profesoři a proruští "konspirátoři" na mnoha přednáškách včas nevarovali.

Ale oni zrovna neposlouchali a tyto dezoláty cenzurovali, nahlašovali na vedení univerzity nebo rovnou na policii.


 • 03. 11. 2023         Bývalý poslanec Feri z progresivních TOP-svazáků byl nepravomocně odsouzen ke třem letům vězení s ostrahou za údajné znásilnění a sexuální obtěžování dívek, které mu kdysi doslova padaly do postele. Mnozí aktivisté a někteří novináři hýkají nadšením nad spravedlivým rozsudkem, protože se domnívají, že si nikdo nepamatuje, jak se z této figurky snažili vytvořit nový idol a nadějného politika. Ti samí, kdo se dnes radují z jeho odsouzení, ještě před pár lety útočili na každého, kdo si dovolil miláčka národa Feriho kritizovat a okamžitě spouštěli palbu o nenávistných čecháčcích a závistivých frustrátech, kteří sebevědomému mladému muži závidí úspěch u voličů i děvčat.

Škoda, že Feri nevyužil mé rady :) (viz příspěvek z této rubriky níže z 21. 2. 2023) a před soudem se neprohlásil za gaye, jenž si až nyní uvědomil svou skutečnou identitu. Mohli jsme být svědky nevídaného mediálního veletoče. Stejně jako se z fotbalisty Jankta, o němž jsme se do té doby z médií dovídali, jaký je to násilník, který neustále ponižuje a mlátí svou manželku, stal přihlášením k homosexualitě hrdina LGBTQ spolků, i z Feriho by náhle byl miláček národa. Novináři by znovu začali sepisovat články o tom, že musíme mít pro slabosti mladého muže pochopení a údajné Feriho dívčí oběti by se stáhly do soukromí s prohlášením, že jsou na něj pyšné a všechno mu odpouštějí.

Po tvrdém rozsudku jsme však nyní svědky, jak si najednou na Ferim hromada kazatelů morálky vybíjí zlost. Ještě před dvěma lety se k němu tiskli jako k novému idolu a nadějnému politikovi, dychtivě žádali o "prestižní" společnou fotku na své asociální profily, nemluvě o těch hromadách naivních holek, které mu ochotně a prokazatelně lezly do postele. Když si TEHDY kdokoliv dovolil sebevědomého borce, miláčka národa a médií kritizovat, okamžitě se spustila palba o nenávistných čecháčcích, nechápající čerstvou a nadějnou tvář české politiky a "závisti" frustrovaných a neúspěšných, kteří mladému politikovi progresivní TOPky závidí úspěch u voličů i děvčat.

S takovým fanatismem a nekritickým nadšením se tehdy vyjadřovali ti samí, kteří dnes směrem k Ferimu vrhají pohrdavé odsudky jeho nemorálního chování (které tehdy buď přehlíželi, nebo vyloženě obdivovali) a těší se z jeho odsouzení.

Ne vždy souhlasím s komentátorkou Evou Hrindovou (někdy vůbec), ale tady (Feriho vina, Blogosvět) to trefila přesně:

Ve skutečnosti ten, kdo rozhoduje o vývoji situace je v drtivé většině případů (kromě kriminálních činů) sama žena – nikoliv muž. Ženy určují, jak se k nim muži budou chovat. Mají-li pocit, že mohou něco získat díky své ženskosti a přijímají-li nabídky šéfů, producentů, režisérů k soukromým schůzkám, jakou zprávu o sobě vysílají? (...) Rada je jednoduchá – ženy, nelezte servilně do zadku arogantním blbům, i když mají moc a popularitu. Tak jednoduché to je. Učte to své dcery a dávejte jim dobré příklady. Soudit se s kdejakým blbcem za to, že se snažil dostat ženskou do postele, nic nevyřeší.

Z novinářů jako se bílá vrána vyjímá Thomas Kulidakis na Primě:

Důležité je, co nezralého mladého člověka dovedlo do situace, v níž obluzen vlastním úspěchem bez dostatku pokory podle své obhajoby "neměl nouzi o dívky". Z nevelkého města na severu Čech do většího a pak do Prahy vystřelili ho souputníci, doba Instagramů a morálního kýče. Ti, kteří se s ním fotili, ukazovali na naději mládeže, vyhoupli se do Sněmovny a do vlády, jsou v politice dál. Feri třímal v rukou otěže svého osudu, ale ne sám. Přiživili se na něm političtí mazáci, kterým se hodil jako skvělý marketingový produkt.

Tak co myslíte, koho dalšího ze současných "idolů", miláčků národa a médii protežovaných postaviček v brzké době čeká Feriho osud?

Mediální prostitutky ještě ani sami neví, koho dostanou zítra za úkol popravit...


 • 24. 10. 2023           Na koncertě Bratří Ebenů údajně vyzval jejich mediálně známý frontman Váleček obecenstvo, ať se jednotlivě hlásí, kdo z nich je očkován kterou vakcínou proti covidu (Covidová anketa na koncertě bratří Ebenů, Blogosvět). Nevím, odkud se berou tyhle móresy, ke stejným přísahám věrnosti vakcínám nutila fanoušky na svém koncertě i kapela Kaiser Chiefs. Možná jde jen o nabytí hřejivého pocitu být součástí většinového stáda mezi stejně bečícími ovcemi. Cosi podobného už přece zažil každý, ať už ve škole nebo později v zaměstnání:

"Ať se přihlásí ten, kdo nebyl včera v pionýru!"
"Ať zůstanou stát ti, kdo se nedostavili k přípravným kurzům na přijímací zkoušky."
"Ať zvednou ruku ti, kdo včera nebyli na povinném firemním teambuildingu."

Následovalo veřejné lynčování nešťastníka, vybočujícího z davu, a to před celým kolektivem:

"Jak si to představujete?"
"Co s tím hodláte dělat?"
"Uvědomujete si důsledky vašeho chování?"
"Jen kvůli vaší nedisciplinovanosti musí trpět druzí!"
"Proč se zkrátka nepřizpůsobíte a neděláte to, co všichni ostatní?"

I prominentní hvězda Marek Eben, i když zrovna netancuje s hvězdičkami zasmrádlého a dotovaného českého šoubyznysu, musí pravidelně prokazovat svou loajalitu moci a hlásit, že je spořádaný a zodpovědný občan. Tzn. je řádně naočkován a dodržuje tedy všechna nařízení státních i nadnárodních orgánů. Ale to víte, dovede to podat s LASKAVÝM HUMOREM.

Nebude to trvat dlouho, a budeme nuceni pod dohledem úřadů veřejně zdůvodňovat nejen to, zda jsme se nechali napíchat, ale třeba povinně hlásit, zda jednotně podporujeme "prozápadní" orientaci státu či zda správně odsuzujeme proruskou propagandu.


 • 11. 10. 2023         Pokud je sobotní útok Hamásu cosi jako izraelské 11. září, jak mnozí tvrdí, budeme mít možnost to brzy ověřit. Poznáme to podle toho, jestli vysocí činitelé bezpečnostních složek a agenti izraelských tajných služeb, budou za své bezprecedentní "selhání" potrestáni, nebo zůstanou na svých místech, či dokonce budou povýšeni. Stejně tak, jako všichni odpovědní činitelé vlády, bezpečnostních složek a tajných služeb USA, kteří nikdy nenesli odpovědnost za svá "selhání" z 11. 9. 2001 a smrt tisíců občanů při útocích na strategické objekty v New Yorku a Washingtonu. Všichni zůstali na svých místech, nikdo nerezignoval, nikdo nebyl odvolán, naopak získali ještě větší vliv a byly jim uděleny ještě rozsáhlejší pravomoci než dříve.

Za "selhání" a nečekaný útok na svou zemi je prý vinen Netanjahu a jeho politika. V důsledku teroristických útoků se prý přiblížil jeho pád a politický konec. No to jsem teda velice zvědav! Mnozí se asi budou velmi divit, jak velký pád do výšin to bude.

Ten člověk už přežil skoro všechny "neodvratitelné" pády a "přežije" i bezprecedentní selhání armády a tajných služeb při napadení vlastní země. Pokud opravdu šlo o model "izraelského 11. září", čeká ho naopak velká role, pro níž byl dlouhodobě připravován, a tou je další kolo devastace Blízkého východu. Plán Projektu pro nové americké (izraelské) století, spuštěný právě po 11. září 2001, bude už tentokrát definitivně dokončen.

Mimochodem, není zvláštní, že po zuby vyzbrojené jednotky Islámského státu (okupující celé roky několik zemí Blízkého Východu) se jistou dobu nacházely u Golanských výšin poblíž izraelských hranic, ale na Izrael si zaútočit nikdy netroufly? Teď najednou několik stovek ozbrojenců bez výstroje a s mizernou výzbrojí projde zadrátovanou, zabetonovanou a špičkovou monitorovací technikou hlídanou hranící Gazy přímo do Izraele?

Válka mezi Izraelem a Hamásem: aktuální informace a těžké otázky • Otevři svou mysl

Izraelská novinářka o útoku Hamásu: "Něco je špatně, je to velmi podivné"

P.C.Roberts: Útok Hamásu na Izrael je záhadný


 • 2. 10. 2023           Nový ředitel České televize prý hodlá zkoumat, odkud se bere ochota lidí věřit dezinformacím a konspiračním teoriím (Chci pochopit, proč ČT někdo nevěří, Lidové noviny 30. 9. 2023, kompletní rozhovor ke stažení zde).

Rád mu s touto myšlenkově náročnou analýzou pomůžu: Lidé se zkrátka snaží hledat pravdu v momentě, kdy se na ně ze všech stran valí lži a oni podvědomě cítí, že realita se výrazně liší od obrazu, předkládaného třeba Českou televizí. Nejde tedy o žádnou "ochotu" lidí naskakovat na kdejakou fake news, ale o obyčejnou snahu zorientovat se v aktuálním dění v momentě, kdy jim média prezentují odlišnou skutečnost, než reálně poznávají ve svých životech.

Co je na tom tak nepochopitelného, že je k tomu potřeba složitého zkoumání? Není přece nutné, aby ředitel veřejnoprávní televize zadával další zbytečnou analýzu se zadáním "Co se to stalo, že nám lidé nevěří tu krásně pokřivenou realitu tv. zpravodajství?", když je to zcela zbytečné? Pokud televize veřejné služby není schopna reflektovat své lži a dezinformace za posledních min. 25 let (od falešných záminek pro války v Jugoslávii, Afghánistánu, Iráku, Libyi nebo Sýrii, podvod z 11. 9. 2001, příčiny finanční krize z roku 2008, počátky ukrajinského Majdanu a nakonec i vyvolání covidové hysterie), proč chce zdlouhavě analyzovat kritické reakce diváků na tyto tv. manipulace, jež jsou zcela logické a pochopitelné?

Chce-li nový ředitel Souček skutečně pochopit důvody šíření různých pohledů na události, jež ČT tradičně vykresluje ve formě jediné a nezpochybnitelné pravdy, může si zpětně zanalyzovat styl zpravodajství během "pandemie", z něhož doslova čišelo záměrné vyvolávání strachu a hysterie (viz např. Brutální covidový výplach mozku a informační teror České televize: Od rána až do večera do vás budeme sypat jednu hrůzu za druhou a děsit smrtí, až z toho zešílíte) a zahlcování diváků podružnými (dez)informacemi o počtu nakažených.

O šíření lží a dezinformací se může nový pan ředitel detailně pobavit s tvůrci pořadu Máte slovo (a moderátorkou Jílkovou zejména), kteří v prosinci 2021 znemožnili účast v diskusi o očkování dvěma pozvaným a v tv. programu avizovaným účinkujícím a fyzicky jim zabránili ve vstupu do budovy ČT. Moderátorka Jílková ovšem beze studu oznámila, že tito hosté "neměli odvahu přijít diskutovat"! Blíže v článku Vyvolávání strachu a covid hysterie z České televize: oponent umlčen, jeho účast v diskusním pořadu zakázána na přání covid fanatika, v nepřítomnosti ještě lživě pomluven.

Pokud bude chystaná analýza o dezinformacích skutečně důkladná a objektivní, může nového ředitele ČT z jejích závěrů pořádně rozbolet hlava.


 • 20. 9. 2023        Novinářské figurky, které v našich denících dostaly na starost boj s dezinformacemi, dokážou pobavit pokaždé. Stanislav Šulc z Deníku zase minulou sobotu filosofoval o tom, že konspirační teorie a teze, že lidé jsou jen loutky a světové dění kdosi řídí, prý vyznávají jen pomatenci, kteří "nechtějí přijmout, že dění světa je shlukem chaotického jednání miliard lidí a institucí. Protože v takovém světě se prostě nevyznají." (Všichni jsme jenom loutky, Deník 16. 9. 2023)

Stačilo otočit stránku a autor sám sebe vyvrátil vlastním pětistránkovým elaborátem o vypuknutí ekonomické krize z roku 2008 a jejich důsledcích pro celý svět. Zřejmě příklad lokální, náhodné a nesouvisející události, jež v důsledku činů několika elitních banksterů pouhou shodou okolností způsobila pád několika velkých bank, zhroucení hypotečního trhu v USA a následně přerostla do celého světa, způsobila vlnu bankrotů a měla zásadní vliv na zpomalení světové ekonomiky.

"Vidíme, že aktuální cenová bublina na českých nemovitostech je přímým důsledkem pádu jedné americké investiční banky. Stejně tak ji lze spojit s vlnou rostoucí obliby populismu, která zasáhla především západní civilizační okruh a vynesla na výsluní politiky typu Donalda Trumpa, Borise Johnsona či zastánce brexitu," píše mj. Šulc na pěti stranách tematického materiálu s názvem Před 15 lety se zhroutil svět (Deník 16. 9. 2023).

To je asi onen "shluk chaotického jednání miliard lidí" podle Šulce, když zkolabuje jedna banka za oceánem, následně zbankrotují nesplatitelnými hypotékami zadlužené instituce, místní občané přijdou o své byty, a pak celá tato lokální podružnost způsobí celosvětový chaos v ekonomikách a zhroucení trhu s nemovitostmi někde v nevýznamné zemi střední Evropy??? Jak na nás může mít vliv cosi takového, že banksteři někde v New Yorku dovedli svou finanční instituci ke krachu, když světové dění nikdo neřídí a všechno jsou jen dílčí výsledky náhodného jednání?

Nikdo nic neřídí, všechno dění je dílem náhodných činů miliard lidí... ale bublina na českém trhu nemovitostí je důsledkem činů malé skupinky globalistických gaunerů za oceánem. Rovněž nástup nové politické elity k moci je způsoben také jedním pokynem shora, doslova mávnutím ruky globální finanční elity. Jinak opravdu nikdo nic neřídí a všechno je jen náhoda.

Není nad to, když se aspoň jeden bystrý novinář v tom našem globálním světě plném náhod dobře vyzná.


 • 4. 9. 2023         Pokud se v tisku objeví zmínka o Velkém resetu, vždy to bývá spojeno s termíny "dezinformace" nebo "konspirační teorie". Nejinak tomu bylo v článku z pátečních (1. 9.) Lidových novin. Jeho autor István Léko (donedávna šéfredaktor LN) v něm uveřejnil fotografii plakátu z pražských ulic, který vylepili holandští aktivisté a odpůrci Great Resetu (viz foto níže) a vysmívá se této "konspirační teorii". On sám prý zatím nevidí ani náznak toho, že by se temné vize Klause Schwaba pod heslem "Nebudete nic vlastnit, a budete šťastní" v reálu uskutečňovaly. Jako by snad poslední 3 roky nežil na stejné planetě.

Ne, nebudu ostříleného novináře plísnit za to, že si ani nebyl schopen zjistit přesný rok vzniku WEF (1971, nikoli 1987, jak píše Léko; tehdy došlo pouze k přejmenování organizace), tahle neschopnost ověřit si fakta je u mainstreamových novinářů vcelku běžná. Chci jen poukázat na to, jak jsou někteří presstituté s prokazatelným podílem na realizaci globalistické agendy popřít i to, co sami podporovali a podporují.

Samotný István Léko v době covidové hysterie a očkovacího teroru veřejně nabádal, aby byl odmítačům očkování odebrán občanský průkaz, a aby si v případě ošetření v nemocnici hradili zdravotní péči v plné výši (viz Nihilismem proti deltě, LN). Jak to souvisí s realizací Velkého resetu jistě Léko sám moc dobře ví, neboť nepochybuji, že dobře zná tezi Klause Schwaba o tom, že spuštění falešné pandemie Covidu-19 je "obrovskou příležitostí pro spuštění globálního ekonomického resetu". Souvislost je zcela jistě schopen pochopit i z názvu Schwabovy knihy COVID-19 - The Great Reset.

Proč asi došlo za poslední 3 roky k tak obrovskému nárůstu moci a bohatství globální elity, a zároveň na druhé straně snížení životní úrovně a živobytí obyčejných lidí z důvodu mnohanásobného zdražení potravin a nárůstu životních nákladů, může Lékovi lehce naznačit, jakým směrem se ubírá realizace Schwabova hesla "Nebudete nic vlastnit, a budete šťastní". Samotný Klaus Schwab si veřejně post-plandemický "Nový normál" s likvidací malých a středních podnikatelů velice pochvaloval. Pokud tedy tehdejší "vypnutí" celosvětové ekonomiky, spojené s nevídaným zadlužování států u globálních institucí, rozdávání dotací velkým korporacím, zavádění lockdownů a umisťování lidí do izolací, nárůst šmírování osobních životů a masového pochodování stáda k povinnému očkování nepovažuje Léko za dostatečný důkaz obřích změn ve fungování dosavadního systému, není mu zkrátka pomoci.

Naši "novináři" vám budou vyprávět o svobodě, demokracii a liberální ekonomice, a zároveň vás násilím povedou do globálního koncentráku.


 • 24.08.2023      Sobotní deník Právo uveřejnilo ministrovi Jasánkovi-Lipavskému komentář k výročí roku 1968 s názvem Proč Rusko nevymění území za mír (slohovku povinně zveřejnili i na Novinkách):
"…Rusko přemýšlí stejně jako před 55 lety – bojí se svobody, plurality názorů a svobodných voleb, které Ukrajinci již přes 30 let ctí."

Tak si představte: už od Kravčuka, přes Kučmu, Juščenka, Janukovyče, Porošenka až současnému herci Zelenskému patří Ukrajina k rájům demokracie, svobody, plurality názorů a svobodných voleb! Proč to nechápou ty miliony Ukrajinců, kteří za těch 30 let ze země utekli nejen kvůli masivní korupci, což ještě nedávno přiznával i mainstream? Svoboda slova a projevu je na Ukrajině bezmezná, opoziční televize tam mohou svobodně vysílat a nikdo je nezakazuje (už byly 'pozastaveny' minimálně tři), pluralita názorů se vyjadřuje bitkami v parlamentu a házením nepohodlných poslanců do popelnic…

Ony "svobodné volby" už několikrát proběhly formou barevných revolucí (2004) a krvavých Majdanů (2013-14), a ty letošní byly právě zrušeny.

Ale podle Lipavského právě Ukrajina už 30 let ctí všechny tyto "západní" demokratické hodnoty.

Pokud nevěříte, aspoň si to představte.


 • 21.08.2023       Až se bude tento týden připomínat výročí invaze z roku 1968, nemělo by se zapomenout na jednoho z hlavních strůjců okupace z řad sovětského politbyra, Petro Šelesta. Dnes není radno zdůrazňovat, že toto bolševické a antisemitské hovado pocházelo z Ukrajiny. Proslulý je jeho výstup při jednání Dubčeka s Brežněvem v Čierne nad Tisou, když hned na začátku vyjel na přítomného Kriegela, že je to 'Jevrej z Galicji' a strana by se ho měla okamžitě zbavit." A právě on to byl, kdo od Biľaka na hajzlu převzal tzv. zvací dopis.

O incidentu s Františkem Krieglem na jednání v Čiernej nad Tisou obsáhleji než česká Wikipedie informuje spíše anglická verze a například článek v magazínu Dotyk:

Napětí vyostřil šéf ukrajinské komunistické strany Petro Šelest, který začal osobně útočit na československé představitele, přičemž konkrétně Františka Kriegla neváhal nazvat "haličským Židem".

Jak "zvláštní", že v málokterém článku je jméno tohoto člena sovětského politbyra zmíněno, když se hovoří o hrubém nátlaku Brežněnova vedení na Dubčekovu KSČ. Ani na Idnes, ani na ČT24, kde je sice Šelest zmíněn, ale o vulgárním útoku na Kriegela ani slovo. Odsuzovat projevy antisemitismu se totiž hodí jen někdy, kdy je třeba znemožnit oponenta a zamlžit důkazy o genocidě "jediné demokracie na Blízkém východě", ale pokud se antisemitské výroky ozývaly/ozývají od politických představitelů z oblastí nechvalně proslulých pogromy ukronacistických jednotek a jíž naše vláda poskytuje neomezenou podporu, není vhodné tyto staré reminiscence příliš vytahovat na světlo ani v případě celodenního vzpomínání na události staré 55 let.

DOPLNĚNÍ 22. 8. 2023: O neurvalém vystupování ukrajinského bolševika Šelesta psaly v roce 2018 Parlamentní listy:

Tento jestřáb při jednáních, na kterých je Kriegel přítomen, vykřikuje, že "nebude sedět u stolu s tímhle haličský Židem" a jednou Bilakovi řekne: "Až k vám vlítneme, bude ten židák viset jako první! Osobně si to vezmu na starost!"

 • 17. 8. 2023       Včerejší titulní článek v deníku Právo (Covid nezmizel. Konec prázdnin a podzim ho opět mohou rozjet, Právo 16. 8. 2023) zase straší covidem, abychom na tu strašnou "pandemii" nezapomněli a náhodou se na chvíli nepřestali bát. Nemusíte ani hádat, která jména gaunerů se v článku objevila: kdyby v něm chyběli Smejkal, Prymula a Maďar, asi by šlo o tiskovou chybu. Náplň článku je obvyklá, jak jsme byli zvyklí v posledních třech letech: strašení, vyhrožování, to vše podpořeno nezbytnými grafy a čísly s počty nakažených. Představte si, za poslední dny je potvrzených případů 16, 23, 28, 40 a 81, z toho hospitalizovaných 7, 10, 7, 9 a 11 !!! Každému spořádanému občanovi se správným počtem dávek vakcín z toho musí být jasné, že se blíží pandemie hrozivých rozměrů.

Výrok vrchního gaunera Prymuly o tom, že ani naočkovaní už nejsou chráněni před těžkým průběhem nemoci naznačuje, že covidfašisté si snad ani nevidí do huby: "Jejich obranyschopnost [naočkovaných lidí] už nemusí být tak dobrá, jako byla na sklonku epidemie. Může se tak stát, že pro ně bude prodělání covidu náročnější, než tomu bylo loni," tvrdí vrchní covidgauner Prymula.

No to mě pos*r! Kolikrát denně nás přesvědčovali, že očkování nás ochrání nejprve před nemocí vůbec, pak před přenosem a nakonec před těžkým průběhem nemoci (zde a zde kdekoliv jinde, odkazů na tato "expertní moudra" si přes vyhledávače najdete habaděj)? A najednou se ti, kteří si opakovaně chodili pro 3-4 dávky, jen tak mezi řečí dozví, že jim stejně hrozí těžký průběh nemoci???

Ne že by mě to překvapilo, vím, že to bylo v plánu. Ovce si měly navyknout, že si budou muset spořádaně chodit píchnout genetický mRNA roztok opakovaně, protože jde hlavně o test poslušnosti. Ale oni se neštítí těm ovcím vpálit přímo na titulních stranách tisku:

"Zase jsme vás obelhali, nic z toho, co jsme vám slibovali o účincích vakcín nebyla pravda. Musíte nám ale věřit znovu a jít se zase naočkovat, tentokrát už stejné vakcíny určitě budou účinné a ochrání vás před nemocí. Musíte se jít napíchat, jinak zase umřete! A bude to pro vás ještě horší, protože už umřete podruhé i potřetí!"

A ovce se opět přikývnou: "Ten moudrý odborník, pan Prymula, se o nás tak hezky stará a bojí se o naše zdraví. Minule nás zachránil, dnes ho tedy poslechneme znovu a půjdeme se postavit do fronty na další dávky očkování, jsme přece zodpovědní lidé. Nechceme přece umřít, že ne?"

A tak se můžeme v nejbliží době připravit na další "vlnu" mediálního třeštění s obvyklým chrlením čísel nakažených a "pozitivně testovaných" na výskyt záhadných objektů v nose (tzv. UNO - unidentified nose object) za souhlasného přikyvování zhysterizovaného davu, volajícího po dalších tvrdých omezeních a represích proti odmítačům vakcín.


 • 31. 7. 2023      Článek Šokující pravda o šokující pravdě na webu Antivirus trefně vystihuje, jaké následky má posedlost sociálními sítěmi a jejich toxickým prostředím, jež vedou lidstvo k totální odtrženosti od reálného života.

I mě už neskutečnou štvou (a to i na těch kvalitnějších kanálech alternativy) do nekonečna opakující se slogany "Dejte si odběr, dávejte lajky, emotikony, sdílejte!", protože autor potřebuje, aby se jeho video šířilo, mohlo se monetizovat, a on z toho měl nějaké prachy. Kolik času takové žvanění zabere místo důležitého obsahu! Právě na tomto je vidět, jak autory oněch webů resp. kanálů toto honění za lajky, sledovaností, komentáři a příspěvky ukrutně svazuje a ubírá v nezávislosti, protože cítí povinnost zaujmout něčím hodně šokujícím, protože jinak nedej bože klesne počet sledujících (a prachů na účtu)!

Že to u mnoha jedinců přerůstá do skutečné choroby, svědčí článek Svatba jako z Instagramu z Lidových novin (na webu LN zde, celá kopie článku zde, předem ale upozorňuji, že vůbec nestojí za čtení), v němž si redaktorka pochvaluje výhody virtuální přetvářky na sociálních sítích při prezentaci moderních svatebních obřadů:

"Pravděpodobnost, že společná cesta životem skončí rozvodem, je sice stále vysoká, ale lajky ze svatební fotky už nám nikdo nevezme."

Nevadí tedy rozvrácené vztahy v rodině, děti trpící rozvodem rodičů a nechutné boje o majetek, podstatné je naše fotky z opulentní svatby dostaly od "přátel" spoustu lajků! Chorý mozek autorky článku už bohužel nedomýšlí, zda si lze fejsbukové lajky vzít i do hrobu, případně zda nás po smrti potěší, když si je dáme zobrazit na náhrobním kameni.

Vypadá to, že snaha o život v pravdě, a nikoliv ve virtuální realitě, je v dnešní době nejen zpátečnická a nemoderní, ale skoro až společensky nebezpečná. Pro velkou část lidí, zhypnotizovaných nerealistickým prostředím sociálních sítí, představují lajky, sledování, sdílení, emotikony a komenty naprostou prioritu pro jejich životy. Důležitou až do té míry, že jim na těchto virtuálních sračkách záleží daleko více než na skutečné kvalitě vztahů ve vlastní rodině.

V březnovém článku k památce Zdeňka Adamce  jsem o tom již psal, snad tedy jen to podstatné:

Díky rozvoji tzv. sociálních sítí dostoupila současná míra všeobecné přetvářky, falše a odtrženosti od reálného světa nesrovnatelné úrovně. Lidé na svých virtuálních profilech, ve snaze předvést se před celým světem, prožívají doslova paralelní životy, které s tím skutečným nemají nic společného. Zatímco ty samé lidi v reálu můžete znát jako úplně obyčejné jedince, prožívající mnoho každodenních trápení a osobních těžkostí, kteří často horko těžko uživí sebe nebo vlastní rodinu, na sociálních sítích jsou z nich však téměř hollywoodské hvězdy, hrající navenek divadlo o svých megaúspěšných a šťastných životech, na soukromých fotkách vždy krásní a vysmátí od ucha k uchu a topí se v blahobytu a luxusu. (...) Ve snaze nespadnout do sociální izolace ("Na FB je přece každý!") lidé masově odhalují svá soukromí do takové míry, že jim doslova vidíte až do postele. Aby průměrná ovce zapadla do davu, je životně nutné na síti zaznamenat každý svůj pohyb, všechny činnosti ve dne i v noci, svěřit se s kdejakým bezvýznamným pocitem, vyfotit se všech polohách a hlavně se snažit dobře zapůsobit. Co kdyby zrovna někdo sledoval můj profil a usoudil, že zrovna já vybočuji ze stáda a aktivně se neúčastním tohoto masového divadla?
(...)
Lidé si nechtějí přiznat, jak jim toxické prostředí sociálních sítí škodí a zamořuje mezilidské vztahy. Jsou na sociálních sítích, kde mají své virtuální "přátele", doslova závislí. Vědomě i nevědomě jsou nuceni nepřetržitě se srovnávat s těmi, s nimiž se srovnávat nelze, neboť nereálný svět a jeho nároky po nich logicky žádá nereálné chování. Touha přiblížit se vylhanému světu (a)sociálních sítí pak lidem přináší naprosto zbytečná traumata, která se pokouší "řešit" zadlužováním nebo antidepresivy. Až padnou na dno, žádný z tisícovek virtuálních "přátel" jim na pomoc nepřijde.

V poslední době k tomu přibyl ještě jiný jev: internetoví youtubeři a influenceři se začínají masově objevovat i v tištěných médiích. Barevné přílohy našich deníků jsou s nimi najednou ochotny zaplnit i 5-6 tiskových stran. Vypadá to totiž, že našim oficiálním médiím zřejmě docházejí "obyčejné" celebrity z řad zpěváků, herců a modelek, které už novináře i čtenáře zjevně velice unavily svými pocity z nekonečného odpočinku během covidové dovolené na dávkách od státu. Psal jsem o tom níže v rubrice Stručně&Jasně 7. 2. 2023 a napočítal asi 15 rozhovorů s youtubery během jediného roku.

Jak se ukazuje, moderní trend protlačování bezvýznamných influencerů jakožto vzorů "úspěšných" do myslí lidí pokračuje i nadále. Jedno jediné vydání sobotního magazínu deníku Právo z 24. 6. 2023 totiž obsahovalo hned dva rozhovory s hrdinkami sociálních sítí: nejprve s osmnáctiletou modelkou, která na TikTok natáčí, jak se obléká, líčí, kam cestuje, co si dává k jídlu a někdy ve videích i zpívá a tancuje. Sleduje jí při té namáhavé činnosti přes 800 tisíc lidí. A pozor: její přítel je také influencer a je také úspěšný! A abyste si uvědomili, jak ubohé jsou vaše životy na rozdíl od těchto šťastných lidiček, v článku je připojena i fotografie onoho ideálního páru ve vzájemném objetí s textem "people wish they were us". Domýšlivost na mezigalaktické úrovni.

Stejné vydání přineslo rozhovor s učitelkou chebského gymnázia, která taktéž natáčí videa na TikTok, je samozřejmě také "úspěšnou influencerkou", ale sledovatelů má pouze 600 tisíc a na Instagramu pouze 100 tisíc followerů. Hm, to je mi jakási slabota, to děvče předtím nastavilo lať ku velmi vysoko...

Zmíněné dva rozhovory v jednom jediném vydání (ještě jednou upozorňuji, že vyšly v tištěných novinách) vyvolaly prudkou reakci dokonce i u "spořádaných" čtenářů deníku Právo, kteří si jinak rozhovory s úspěšnými celebritami vyžadují a pochvalují. Ale jak vidno, toto už je opravdu přes míru.

Kam to ale povede, když do redakcí našich médií nastupuje generace vymytých mozků, která má v hlavě jenom youtubery, influencery a tiktokery a jejich "úspěchy" v podobě followerů, lajků, emotikonů, rewteetů a sdílení jejich foteček na fejsbuku?


 • 24. 7. 2023        Nechvalně známá covidová figurka jménem Petr Ludwig nepřestavá šokovat. Málem se mnou šlehlo, když tento pologramotný propagátor roušek, tvrdých lockdownů a nekompromisních trestů pro odpůrce covidofašistických opatření oznámil, že sponzorem jeho internetových rozhovorů je firma, produkující vitaminové doplňky na podporu, a teď se držte - "imunity, dlouhověkosti a klidného spánku"! Proboha, k čemu jsou vakcinovaným jakési přípravky na imunitu? Snad ji zaočkovaní příznivci covidových opatření neztratili po každodenním nošení roušek a tolika dávkách vakcíny? Proč Ludwigovy rozhovory nesponzoruje Astrazeneca nebo Pfizer?

V průběhu rozhovoru s režisérem Vítem Klusákem se navíc Ludwig prořekl, že byl, echm echm, v poslední době už dvakrát nemocný. No to je přímo chodící reklama na imunitu, šašek k nezaplacení všemi miliardami z bankovních účtů farmaceutické mafie! Viz také Ludwigova kuriózní "datová analýza", proč roušky fungovaly na původní virus, ale na mutace už ne (video na FB profilu Jana Tománka).

Ovšem to není zdaleka vše, co na sebe Ludwig nevědomky vykecal. Ve zmíněném rozhovoru s Vítem Klusákem zaznělo (v čase 18:40 min.) i cosi daleko závažnějšího, co o osobě Petra Ludwiga a jeho roli covidové mediální hvězdy vypovídá daleko více. Poslechněte si jej pozorně:

"Myslím, že to [ruský vliv] je tak prorostlý do tý západní společnosti, že až zpětně budeme zjišťovat, kdo všechno jako na to byl navázanej... A myslím si, že už nějaký americký tajný služby mají nějakej report, že i z Česka se dá přesně dohledat, nebo... ještě to není zveřejněný, ale jednou se možná ukáže, kdo všechno byl na výplatní pásce, prostě Kremlu."

Zajímavé, není-liž pravda? Odkud má Petr Ludwig tolik znalostí o dosud nezveřejněných reportech amerických tajných služeb? Brzy se to možná dozvíme...

O neblahém působení tzv. covidových influencerů, kteří na nás déle než dva roky uvalovali lockdowny a nutili do očkování (a je stále jasnější, že neřekli své poslední slovo), chystám nový článek, kde se jim budu věnovat podrobněji, ale toto by rozhodně nemělo zapadnout. Mnohé to naznačuje o skutečné roli těchto médii protežovaných a odnikud vytažených "expertů".

Mimochodem, ve starším článku jsem psal o výrobě polštářů se Zelenského portrétem, která v rámci nového kultu osobnosti začala vyrábět jedna česká firma. Naše média o tom informovala s poznámkou, že nyní se s ním mohou fanynky vrhnout na lože. Tak se podívejte na jednoho z hrdých vlastníků tohoto polštáře, uléhajícího na lože s novodobým hrdinou všech žen (a tedy i mužů) :)


 • 3. 7. 2023       Redaktoři SeznamZpráv vytvořili soupis závadových osob, kteří se na internetu projevují nepovolenými názory. Každému z nich vytvořili profilovou kartu jako z policejní databáze, v níž nechyběla fotografie, výčet provinění a nakonec jim rovnou sepsali i rozsudek. V novém seznamu "dezinformátorů" mě obzvlášť pobavila zvláštní kolonka o počtu exekucí a dluzích každého z evidovaných podvratných živlů.

Dojemná starost českých novinářů o dluhy osob, svobodně prezentujících na internetu své postoje, je neskonalé pokrytectví a drzost zároveň. O českých novinářích se všeobecně dobře ví, že jejich práce není nijak zvlášť dobře hodnocena, a proto má spousta z nich půjčky a hypotéky. Není to žádné tajemství, mnoho z nich to otevřeně přiznává a hovoří o tom i oficiální mediální experti. Díky tomu se pro osazenstvo českých médií všeobecně vžil termín "hypotékoví novináři". Poukazovat z jejich strany na dluhy kohokoliv jiného a vysmívat se jejich exekucím, je proto až nebetyčná troufalost.

Ve chvíli, kdy se rozebírají dluhy pořadatele protivládních demonstrací Ladislava Vrabela, je jiný člověk téhož příjmení, František Vrabel, najatý zaměstnanec Ministerstva vnitra, jež mu zřídilo zvláštní odbor Centrum proti hybridním hrozbám, zatížen mnohonásobně vyššími dluhy a taktéž mu hrozí exekuce. Aby se člověk v těch Vrabelech vyznal! Přitom u Františka Vrabela jde o zkrachovalého podnikatele, který se záhadným způsobem, s milionovými dluhy a exekucemi, těsně před pádem na společenské dno, na určitou dobu vyhrabal na mediální výsluní díky lukrativní zakázce od bezpečnostních složek státu.

O jeho dluzích a podivném kariérním vzestupu dokonce v minulých dnech informoval i Český rozhlas, ovšem nemá pravdu blogger Vidlák, který se domnívá, že tato fakta o Franku Vrabelovi redaktoři ČRo "právě zjistili". Ne, toto vše bylo o sémantickém vizionáři Vrabelovi známo už před několika lety a novináři celou pravdu velice dobře znali! (sám jsem o tom psal v článku v roce 2020! Tajemství Františka Vrábela) Přesto jej celé 3 roky prezentovali jako "vědeckého analytika", "experta" na dezinformace a jeho bezcenné "analýzy" uveřejňovali jako svatou pravdu. Co se stalo, že i novináři hlavního proudu najednou "procitli", začali si konečně všímat jeho dluhů a rozebírat podivný profesní vzestup ze zadluženého téměř-bezdomovce v předního a královsky placeného experta státní správy bez jakékoliv předchozí zkušenosti a prokázaných odborností?

Procitnuvším novinářům, bojujícím proti šiřitelům fake news, to rád vysvětlím. Stačilo by jen ověřit si z dostupných zdrojů reálný Vrabelův životní příběh a zeptat se stejně jako před třemi lety: Kdopak ho asi z těch milionových dluhů dostal a co za to chtěl? Celé roky nad ním "kdosi", kdo mu dříve z těch dluhů "pomohl", držel ochrannou ruku a udělal z něj státem (tajnými službami?) královsky placeného experta proti hybridním hrozbám. Zároveň jej druhou rukou držel pod krkem, právě kvůli tomu, kolik peněz do něj nasypal. Jelikož výsledky jeho práce jsou zatím žalostné (proč taky platit horentní miliony za "analýzy", spočívající ve sledování několika profilů na síti a pořizování screenshotů a citací?), článek z ČRo má očividně Vrabelovi připomenout, že ruka pod jeho krkem může stisknout mnohem silněji. Mohu jen zopakovat, co jsem napsal před třemi lety: Tomu člověku není co závidět.

Otázka zní: proč nebyl do onoho seznamu "dezinformátorů" a sběratelů exekucí redaktorů Cirokové a Valáška zařazen i tento pohádkář z Centra pro hybridní hrozby? Výše dluhů tohoto výtečníka přitom několikanásobně přesahují částku všech ostatních osmnácti evidovaných "dezinformátorů", také se prý živících "na strachu lidí"! Exekuce jako exekuce, nebo ne?

Neměl bych to říkat, ale novinářů z oficiálních médií je mně skoro líto. Místo aby dělali svou práci, musí se povinně zapojovat do intrikánských her a uměle vytvářených agend, které jim zjevně kdosi podstrčil. Proč asi tyto masivní kampaně spustila souběžně všechna velká média najednou? Nejnověji se s obřím projektem proti dezinformacím přidalo i Aktualne.cz, kde to rozjeli opravdu ve velkém stylu a varují nás, že na nějakou svobodu slova se rozhodně ohledy brát nebudou. Podle Aktualne.cz nově schválená definice za dezinformace označuje i "odmítavý postoj k USA, NATO, EU" a "negativní postoj k Ukrajině":

Nepsal jsem snad v aktuálním článku, že za dezinformátory a nepřátele státu budou brzy považováni ti, kdo budou mít "negativní smýšlení o politice USA" a budou "podezřelí z nedobrého smýšlení o politice Spojených států"?

Účelem těchto koordinovaných kampaní je jednoznačně odvádět pozornost od skutečných problémů a hrozeb dnešního světa a zastřít je uměle vyvolanými a podružnými tématy typu virtuálních informačních válek na sociálních sítích. Pokud by se naši novináři nezaměřovali na tuto virtuální realitu, ale popisovali skutečnost a přinášeli informace z různých úhlů pohledu, málokdo by měl potřebu vyhledávat si jakkoliv pofiderní informace jinde než v hlavních médiích. A nikdo by pak nemusel vytvářet seznamy škodlivých webů a manipulátorů.

Ale tohle od našich novinářů s oprátkou pod krkem nečekejte. Naši hypotékoví novináři pod tlakem musí dělat jen to, co je jim zadáno. Vždyť se podívejte na redaktorku Respektu Ilonu Svobodovou v rozhovoru pro Aktuálně; z jejíhož projevu čiší úplné zoufalství. Nemůžu ani na moment věřit, že tato novinářka skutečně žije svou profesí a tématy, o nichž se snaží hovořit v tomto rozhovoru. A že jí skutečně jde o šíření pravdivých informaci a trápí se starostí o obyčejné lidi, kteří propadají lžím.

"Letos jsi získala cenu Ferdinanda Peroutky, jsi velmi zkušená novinářka," podkuřuje servilně moderátorka očividně vynervované novinářce Respektu, která má jako jedna z mála jistotu svého místa v korporátním médiu, vlastněném miliardářem Bakalou. No aby ne, přehled režimních ocenění muselo povinně zaznít, jinak by podobný rozhovor zcela pozbyl smyslu, protože o důvodech šíření různých info/dezinformací, jejich zdrojích, původech a příčinách, proč ovlivňují názory obyvatelstva, jsme se nedověděli naprosto nic.

Nejzajímavější moment z celého rozhovoru se nachází v čase 12:00 min. Příhoda odněkud z hasičárny je prostě kouzelná. :) Jen tam, někde v hasičárně, nebo v malé hospodě, přesně už prý neví, jen tam jí kdosi dal za pravdu, když se snažila dezinformacím propadlé lidské lůze vyvrátit jakési fake news. :)

Odkud berou čeští presstituté odvahu kádrovat lidi za jejich dluhy a kárat je za to, co čtou na internetu, když právě oni kvůli svým hypotékám musí skákat tak, jak jim vedení nařídí?

Mám pro ně jeden vzkaz: Vaše dnešní angažované prorežimní úsilí vám nakonec přinese velice trpké ovoce. Až se režim za vašeho přispění vypořádá s "proruskými živly" a "nepřáteli státu", přijdete na řadu právě vy. Měli byste si to včas uvědomit. Dříve, než už vás zazvoní exekutor.


 • 25. 6. 2023      Jak se mohl Bill Gates dostat na titulní strany světových médií, kde si potřásá rukou s čínským prezidentem téměř jako státnická návštěva na nejvyšší úrovni? Veškerá "důvěryhodná" média nás přece celé roky přesvědčují, že Gates je jen jeden z mnoha charakterních globálních miliardářů a filantropů, který nemá absolutně žádný vliv na globální dění a vůbec o ničem nerozhoduje!

Najednou ve stejných médiích vidíme tohoto údajně obyčejného počítačového génia, který zbohatl na prodeji softwaru, v přátelském objetí s vůdcem miliardové velmoci, jenž o něm dokonce prohlásí, že je jeho přítelem. Proč nám tedy oficiální propaganda Gatese celou dobu prezentuje jako terč "konspirátorů", "fackovacího panáka" a "obětního beránka" (jako mj. AFP zde nebo Hlídací pes zde), neprávem napadaného z ovládání globálních procesů a vyvolávání krizí posledních let, když jej stejná média vzápětí na titulních stranách představí jako světovou osobnost nejvyššího řádu?

Proč všemožní fact-checkeři čínskému prezidentovi nevysvětlí, že člověk, kterého přijal ve stylu, jemuž se nedostalo žádnému jinému politickému představiteli USA, je naprosto bezvýznamnou osobou, nemá vůbec na nic vliv a o ničem nerozhoduje? Je to zkrátka obyčejný americký miliardář, který čínskému politbyru zaručeně nepomůže se zaváděním digitální totality, masovým šmírováním a čipováním obyvatelstva, ani jim neposkytne žádné dobré rady pro zaočkování všeho obyvatelstva. Čínské demokratické orgány by beztak podobné návrhy s odporem odmítly.

Stejně tak nikdo z lovců dezinformací před třemi lety nevaroval britského premiéra Borise Johnsona, když se s obyčejným počítačovým podnikatelem Gatesem snažil řešit prevenci proti budoucím pandemiím. Jak si mohl naivní Johnson myslet, že mu obyčejný softwarový byznysman pomůže s řešením zdravotnické pandemie? Bill přece na světový farmaprůmysl nemá vůbec žádný vliv. Pouze financuje a vlastní WHO (to se nepočítá) a očkovací látky dodává celému světu zcela nezištně a moc mu to nevynáší (jen cca 200 miliard dolarů).

Přece všichni víme, že Bill Gates se díky svým obchodním úspěchům zařadil mezi nejbohatší lidi světa, jak správně dle zadání píše Honza Cemper (ano, doslova se "zařadil", ale jeho "obchodní úspěchy" mu byly tak nějak předurčeny), a tak se stal terčem různých závistivých konspirátorů, kteří mu jeho jmění nepřejí a šíří o něm různé pomluvy. Zákeřně přitom využívají jeho vlastní výroky a činy, což se u tak charakterních osob prostě nedělá.

Ubozí dezinformátoři šíří o chudáku Gatesovi samé nesmysly. Jeho naprosto nulový vliv na leadery světových mocností, kteří v koordinaci s jeho instituty spouštějí globální "pandemie", je snad z titulních stran tisku naprosto zřejmý! Občas si potřese pravicí se všemi globalistickými pohlaváry světa a objeví se na titulních stranách světových agentur, ale toho si nevšímejte. Je to jen důkaz, že do světel ramp a září světových reflektorů se může dostat každý obyčejný člověk, i když je to jen bezvýznamný miliardář.


 • 12. 6. 2023       Monotónní klábosení dvou vakcinačních fanatiků Prymuly a Chlíbka v diskusi o covidové éře na serveru Novinky.cz narušila moderátorka ostudným doznáním mainstreamové presstitutky: "My jsme zvali, nebo chtěli jsme zvát do studia třeba pana Jiřího Berana, vy [Prymula] jste s ním mluvit o tom nechtěl tady ve studiu."

Toto šokující přiznání pronesla novinářka Eva Mikulecká bezelstně jen tak mezi řečí, v polovině hodinové diskuse (najdete jej v čase 30:07 min.) a přiznala tím, že covidofašisté nadále otevřeně diktují novinářům, koho mohou nebo nemohou zvát do svých pořadů a určují si, s kým jsou ochotni diskutovat. A naši "nezávislí" novináři vždy ochotně skloní hlavu a úslužně vyjdou vstříc V.I.P. covidistům, kteří měli po celou dobu trvání plandemického šílenství privilegovaný přístup do všech médií a přesně dle zadání agendy WHO uskutečňovali jednotlivé kroky plánu sanitární tyranie od roušek, lockdownů, testování, zavírání lidí do domácích vězení, až po očkování.

Zkrátka velký pan Prymula nechtěl diskutovat s někým, kdo by příliš narušoval oficiální výklad covidotyranie dle oficiálního výkladu a zadání WHO. Proto novinářům z Novinek nařídil, že pokud pozvou prof. Berana, on k nim do studia nepřijde. A naši "nezávislí" novináři opět ochotně sklonili hlavu a covidofanatikovi vyšli vstříc, a místo "problematického" Berana pozvali jeho kamaráda plukovníka Chlíbka, aby si mohli navzájem přizvukovat.

Jedná se o právě tyto známé postavy globální agendou instalované do pozice mediálních "expertů", udávajících krok covidové diktatuře ve všech státech světa a umlčující jakékoliv oponentní pohledy, což už přiznal samotný šéf Facebooku Zuckerberg. Termín "vědecký establishment" užitý v článku je pro tuto sortu prospěchářských kolaborantských grázlů až příliš noblesní.

Případy, kdy covidisté diktovali médiím, která názorová linie je dovolena a s kým jsou oni sami ochotni diskutovat, jsou i u nás dobře známy z předchozích let: Stejně jako dnes Prymula, si v prosinci 2021 profesor Šebo (známý nehoráznými výroky, označujícími odpůrce koronaopatření za zločince, které by nejraději nechal spláchnout do moře) vymohl, aby právník Jindřich Rajchl nebyl vpuštěn do prostor České televize k účasti v pořadu Máte slovo; ve stejném pořadu nesměl vystoupit ani doktor Vít Mareček, a to na výslovné přání náměstkyně ministra zdravotnictví Koziar Vašákové. Informoval jsem o tom v článku Vyvolávání strachu a covid hysterie z České televize: oponent umlčen, jeho účast v diskusním pořadu zakázána na přání covid fanatika, v nepřítomnosti ještě lživě pomluven, Jan Tománek na svém blogu posléze informoval o rozhodnutí Rady ČT, která chování moderátorky Jílkové, zapírající cenzuru, označila za porušení kodexu veřejnoprávní televize.

Tradice servility a předposranosti novinářské obce, vycepované třemi lety covidového teroru tedy pokračuje. Chystám o tom článek s pracovním názvem 2+2=5, válka je mír, hmyz v jídle je fake news, vláda plní své sliby, televize šíří jen pravdu a v tisku nenajdete žádnou dezinformaci.

Než jej nahodím, doporučuji k přečtení tematicky blízké příspěvky Nikoly Bornové Povinný doublethink aneb čemu všemu musíme věřit a článek kolegy z blogu Antivirus Degenerace Západu.


 • 30. 5. 2023      Dostávám od některých čtenářů ohlasy, že zbytečně démonizuju Elona Muska. Je to sice příslušník elity, ale ve svých činech pořádně "zatápí" globalistům, vystupuje proti farmaceutické, politické i mediální mafii a jejich záměrům a je to prý opravdový bojovník za svobodu slova. Představuje Elon Musk skutečnou opozici vůči Novému světovému řádu, nebo jen řízenou? Máme nyní ideální příležitost, jak to ověřit. Existuje jednoduchý způsob: stačí sledovat aktuální zprávy a předvést si to na jedné z nich:

 • Co se stane, když jakékoliv alternativní médium uveřejní teorii, že mocní plánují lidem implantovat čipy do mozku?

Odpověď: Autor bude okamžitě označen za šiřitele teorie spiknutí, zostuzen různými komandy špiclů a udavačů typu Jana Cempera, sdružení Sisyfos nebo Českých elfů, a neziskovou rozvědkou Evropské hodnoty bude nakonec oficiálně zařazen mezi dezinformační média.

 • Co se stane, když Elon Musk oznámí, že "jeho" firma Neuralink hodlá implantovat své čipy lidem do mozku?

Odpověď: Zpráva je "z fleku" zveřejněna ve všech tištěných i internetových médiích bez jakýchkoliv úprav nebo kritického zkoumání či zpochybnění a z jejího podtextu čiší nadšení z technologického pokroku a úžasného přínosu pro celé lidstvo!

Zprávu v tištěných novinách ještě navíc doprovodí informace, že Muskův experiment má prý umožnit prohlížení internetu (přímo v mozku) a telepatii (=čtení myšlenek). Pokud by ještě včera s podobnou spekulací přišel kterýkoliv badatel, filosof nebo vědec mimo hlavní akademickou sféru nedotknutelných "knížat vědy", odpovědí by bylo jeho okamžité označení za blázna a jeho teorie za tupou fantasmagorii; následoval by hurónský výsměch ze strany oficiálních "vědců" a "ověřovatelů faktů".

Jelikož se ale jedná o projekt protekčního spratka Muska, nikdo se nad tím nepozastaví, všichni souhlasně kývají a oficiální vědci se tváří, že čtení myšlenek je v jejich celoživotní akademické práci cosi naprosto běžného, a byli by snad schopni tvrdit, že oni už přece dávno mají ve svém mozku nainstalován webový prohlížeč a surfují si na internetu ve své hlavě on-line.

Udavačské sdružení Sisyfos zcela určitě Elonu Muskovi anti-ocenění Bludný balvan neudělí, tím si buďte jisti. Na to jsou příliš velcí poseroutkové, závislí na státních grantech, a tak se protežovaným vlivným a mocným rozhodně protivit nebudou, zvláště pokud by jim za to hrozily opovržlivé reakce ze strany jejich kolegů za znevážení práce geniálního vědce Elona M.

Zatímco se tedy mediální mainstream i cemperovská komanda ještě nedávno vysmívala komukoliv, kdo projevil obavy o následky Muskových experimentů, dnes tyto dřívější "fantasmagorie" považují se vší samozřejmostí jako realitu. Test rozpoznání skutečné a falešné opozice vychází tedy u Elona Muska naprosto jednoznačně - to, co je v korporátních médiích i ve veřejném životě povoleno jemu, je u kohokoliv druhého zesměšňováno, potlačováno, cenzurováno.

Elon Musk se nyní na svém koupeném Twitteru snaží tvářit jako velký bojovník za svobodu slova. Ta se ovšem netýká situace, pokud se někdo pokusí zpochybnit jisté okolnosti z jeho záhadného života, jako například podivné udělení univerzitních titulů ze Stanfordské a Pennsylvánské univerzity (zmíněno ve starším článku), jež detailně popisuje jinak oslavná životopisná kniha Ashleeho Vance Elon Musk: Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti. Pro zbavení se iluzí o E. M. doporučuji přečíst poslední kapitolu, která o této aféře pojednává. Dozvíte se, jak tento "bojovník za svobodu slova" dokáže silou žalob a výhrůžek svých právníků, hrozbami exekucí, placení vysokého odškodného, příp. odebráním majetku nebo stahování finančních pokut z účtů svých kritiků umlčet kohokoliv, kdo si dovolí zpochybnit pohádkový příběh o geniálním dítěti a spasiteli lidstva.


 • 26. 5. 2023        K bližšímu pochopení konfliktu na Ukrajině (pro ty, kdo se přes jednostranné dunění médií dosud nedostali k uceleným informacím) doporučuji zhlédnout vynikající dokument Hledej-Najdi-Řekni s českými titulky. Pozadí dění na kyjevském náměstí Majdan, zasahování zmocněnkyně Nulandové, hrůzostrašné události z Oděssy i Bidenův otevřený nátlak na odvolání ukrajinského generálního prokurátora.

Dokument obsahuje záběry, které je dnes již těžké dohledat, neboť důležité zdroje z minulosti se na internetu pravidelně promazávají a staré internetové odkazy již zpravidla nebývají funkční... Proto je i tento rekapitulující dokument velice užitečný.


 • 15. 5. 2023          Jestliže v novinách funguje rubrika o dezinformacích, kdekdo by čekal, že se v těchto dnech jejím hlavním terčem stane náš slovutný premiér Fiala a novináři jej budou nesmlouvavě konfrontovat s jeho předvolebními sliby o nezvyšování daní se současnými asociálními daňovými a důchodovými reformami, realizovanými přesně dle zadání a v intencích plánů Velkého resetu (zvýšením daní, odvodů a řízeným nárůstem životních nákladů ožebračit obyčejné lidi a zlikvidovat malé a střední podnikatele, a na druhé straně opomenout stejným způsobem zdanit banky, energetické koncerny a nadnárodní firmy).

Ovšem v provládním tisku se takové vnímavosti k aktuálnímu dění dočkáme jen těžko, zvláště když rubriku o fake news v Deníku dostane za úkol řídit novinářský dement typu Stanislava Šulce (o úrovni jeho psaní jsem psal již dříve zde nebo zde).

Jaká je reakce redaktora Šulce, spravujícího rubriku o lžích a dezinformacích v okamžiku, kdy vláda oznámí více než dvojnásobné zvýšení DPH na denní tisk, což může zruinovat jejich noviny? Fialovy lži ani slovem nezmíní, ale sepíše článek o úplně jiných "dezinformacích" z internetu a doprovodí to sdělením, že peníze není nutné brát zas tak vážně, protože mají jen symbolickou úlohu ve společnosti. :) Lze pro tohoto "novináře" najít příhodnější titul než DEMENT? Fialova vláda se z toho musí potrhat smíchy. Posuďte sami:

A tak místo kritického zhodnocení Fialových veletočů a planých předvolebních slibů ministrů Pětidemolice, se redaktor Šulc v sobotním vydání přílohy Víkend (13. 5. 2023) snaží vyvracet jakési údajně šířené lži o hrozbě zákazu platit hotovostí a mudruje cosi o symbolické úloze peněz ve společnosti.

Ne že by se i v tomto tématu nedala najít jistá souvislost s likvidační vládní daňovou a důchodovou reformou. Těžko bychom však našli horší načasování, kdy novinářský hlupáček publikuje své školácké úvahy o tom, jak se "z fyzických peněz se stává skoro až fetiš", když peníze jsou prý "jen prostředek směny práce za zboží, nic víc", že "mají jen symbolickou úlohu ve společnosti" a neměli bychom to s nimi přehánět, a to zrovna v okamžiku, kdy vláda oznámí více než dvojnásobné zvýšení DPH na vydávání novin! Shodou okolností právě vydavatel Deníku, firma Vltava Labe Media, ústy jeho generálního ředitele oznámila, že zvýšení DPH na tiskoviny považuje za likvidační a zcela vážně uvažuje zastavit jeho vydávání:

"Aktuální zvýšení DPH znamená pomyslný hřebíček do rakve v nejhorší možnou dobu, protože toto navýšení už trh nedokáže absorbovat. Zvýšení DPH nás tak vede k tomu, že zcela reálně zvažujeme zastavení vydávání tištěných novin." Vít Nantl, generální ředitel Vltava Labe Media, vydavatel celostátního Deníku.

Novináři z tištěného média tedy aktuálně hrozí, že v mžiku přijde o zdroj vlastní obživy, ale redaktor Šulc místo tvrdé kritiky vládního návrhu a detailní analýzy předvolebních lží a dezinformací Fialovy vlády sesmolí vskutku netušenou moudrost, že pro něj jsou peníze fetiš a jejich role ve společnosti se přehání. :) Je vůbec možné v naší novinářské obci nalézt větší debilitu?

K čemu tedy ten povyk ze strany Unie vydavatelů tisku, když mezi novináři jsou takoví altruisté, jimž na penězích zase tolik nezáleží? Stanislav Šulc by jim měl náležitě vysvětlit, že pravidelná výplata nemá v jeho životě zase tak velkou váhu, protože on bude nadále jakožto svědomitý novinář vykonávat svou práci, i kdyby mu vláda nasolila třeba stoprocentní DPH. Po oznámení o možném konci tištěných novin bych očekával, že hrdý novinář Šulc se okamžitě dostaví ke svému nadřízenému a sebevědomě mu oznámí, že případná ztráta příjmu jemu vůbec vadit nebude, protože peníze jsou jen fetiš a on si přece peníze může vždycky vybrat několika způsoby - hotově, kartou, nebo mobilem! Ředitel Deníku bude z tohoto vysvětlení zcela jistě ohromen.

Redaktoři Deníku si reálnou hrozbu vyhození z práce zjevně neuvědomují, neboť zatím zřejmě existenčními problémy netrpí. Z Šulcovy publicistické produkce je zřejmé, že zrovna on na jakási podružná témata typu svobody tisku nemá kapacitu. To raději ve víkendové rubrice ztrácí čas vyvracením údajných dezinformací z internetu, do jejichž výkladu se dokáže zamotat takovým způsobem, až nechtěně potvrdí, že žádnými dezinformacemi nejsou. Vždyť si přečtěte výše, co předvedl s tvrzením o rostoucím počtu obchodů, kde nelze zaplatit hotovostí: Nejdříve napíše, že zpráva o "jednom francouzském řetězci", který zakázal platby cash, je lež. O dva odstavce dále poté jen tak mezi řádky zmíní, že v Londýně je "celá řada míst, kde hotovostí skutečně nezaplatíte" a kartami tam musí platit i bezdomovci! Opravdu si tedy ti internetoví trollové vymýšlejí "snadno vyvratitelné lži" o rostoucím počtu míst se zákazem hotovosti, jak Šulc tvrdí v úvodu? Vysvětlí mně někdo, jak je možné, aby redaktor celostátních novin dostával za tyto slátaniny pravidelnou výplatu?

Hlupáček Standa Šulc má naprostou pravdu, ti trollové a dezinformátoři jsou se svým strašením o zavedení digitální měny a zrušení hotovosti neskutečně otravní. Standovi je přece fuk, pokud třeba zítra zruší hotové peníze, on zkrátka bude platit jen kartou nebo telefonem! A že obyčejným lidem po zrušení hotovosti a zavedení digitální měny hrozí, že by se nedostali ke svým penězům a nemohli si koupit jídlo a platit běžné výdaje? Mít vaše starosti!, říká si novinářský mudrc Šulc. Cosi takového by se režimnímu pisálkovi nikdy nemohlo stát, o své presstituty se vláda vždycky postará.

Dokud těmto "intelektuálně podvyživeným" redaktorům stále chodí výplata na účet, nepochopí nic. Uvažováním připomínají děti (ovšem znám ze svého okolí i stejně uvažující dospělé), které si myslí, že když chybí peníze, jednoduše se další vyberou z účtu.

Nebo že by tentokrát opravdu došlo i na naše presstituty a presstitutky v tištěných novinách? Fiala ve včerejších Otázkách Emanuela Moravce vyslal další signál o tom, že ani v případě navýšení DPH u tisku nehodlá ustupovat; tím se hrozba zrušení tištěných deníků stává reálnou. Rozhodně nemám radost, že dennímu tisku hrozí kvůli vládním deformám zánik a nebudu nadšený, pokud k tomu dojde, tištěné noviny čtu stále rád.

Ale všem těm konformistům a vládním přisluhovačům v redakcích bude potřeba hlasitě sdělit, že si za vlastní likvidaci mohou sami. Připravte se, že v nejbližších měsících nastane v našem denním tisku hotové běsnění, noviny spustí mohutné kampaně o ohrožení svobodného tisku a škemrání o solidaritu a celonárodní finanční podporu u běžných čtenářů. Už se na tu hysterii těším.


Jakmile to nastane, hodlám našemu mainstreamu vytrvale připomínat, jak tento jejich "svobodný tisk" bojoval za práva a svobody všech lidí během covidového běsnění a očkovací hysterie. Připomenu jim také umlčování oponentů covidových opatření a volání po omezování svobod neočkovaných, jejich horlivou podporu cenzury alternativních médií a nadšený potlesk při lockdownovém zavírání malých obchodů a živností, včetně zuřivých výzev některých pisálků po tvrdším policejním zásahu proti těm, kteří se nechtěli podvolit. A připomenu jim také to, jak nám celá léta redaktoři pravicového tisku vtloukali do hlav svou mantru, že v tržní ekonomice se musí každý o sebe postarat sám a uspějí jen ti schopní (navzdory tomu spousta z nich žádala čtenáře o příspěvky na 'záchranu svobodného média' hned v okamžiku, kdy klesl prodej a hrozil konec jejich pohodlných míst v klimatizovaných redakcích). Mám tušení, že poprvé v životě budou mít možnost tyto své neoliberálně-volnotržní zásady prokázat.


 • 3. 5. 2023          Nesdílím všeobecné nadšení alternativy z moderátora Tuckera Carlsona, nedávno propuštěného z televize FOX News. Je naprosto absurdní, jak se z tohoto dlouholetého mediálního podporovatele amerických neokonzervativců a šiřitele oficiálních lží establishmentu stává doslova hvězda alternativních médií jen proto, že se sám po dvaceti letech přetvářky, zatajování, mlžení a masivního chrlení válečné propagandy USA konečně odvážil lehce zapochybovat o důvodech pádu budovy WTC7.

Nejen, že Carlson desítky let obhajoval a nadšeně podporoval válečnou politiku neokonzervativců z Bushovy administrativy, ale především je nutné připomenout, že právě on ve svých relacích umlčoval kritiky oficiální verze událostí z 11. září 2001. Vědce a odborníky, předkládající důkazy o řízené explozi budov WTC, dokázal doslova "umlátit" demagogií o neslučitelnosti jejich teorií s vládní verzí útoků, jak to předvedl v roce 2005 ještě u svého předchozího korporátního zaměstnavatele MSNBC v rozhovoru s profesorem Stevenem Jonesem (na záznam se můžete podívat zde; přepis celé relace na stránkách NBC: Professor believes planes didn't cause all the damage around the WTC.

Profesora Jonese nenechal ani doříct podstatné argumenty, a okamžitě jej utnul slovy, že na podrobné zdůvodnění jeho teorie nemáme dost času. O existenci budovy číslo 7 jakoby v rozhovoru ani nechtěl slyšet. V dalším vysílání z oné doby reagoval na divácké ohlasy k rozhovoru s prof. Jonesem slovy, že pokud si někdo myslí, že vláda USA měla na útocích z 11. 9. 2001 svůj podíl, měl by okamžitě opustit Spojené státy.

A dnes se tato nedotknutelná televizní hvězda diví tomu, že ji vyhodili z ulhané Fox News, protože si dovolila lehce zapochybovat o důvodech pádu budovy WTC číslo 7? Jeho hraný údiv ve videu z roku 2014, v němž mu jiný "dezinformátor" Alex Jones ukazuje záběry z volného pádu evidentně kontrolované demolice WTC7, přičemž se Carlson tváří, že záběry vidí poprvé v životě, je stejně trapný, jako jeho falešný smích nad tím, že v médiích můžete volně hovořit o placaté zemi, ale za pochybnosti o 11. září vás z nich vyhodí. Vždyť on sám takový postoj ze své pozice mediální hvězdy léta podporoval a vyháněl kritiky vládní verze o 11. září ze země! A dnes se diví, že jej za to samé vyhodili z práce? Vždyť ještě nedávno byly jeho reakce při setkání s hledači pravdy o 9/11 více než pohrdavé.

Je vhodné uznat, že v poslední době byl Carlson ve svých relacích k vládě Spojených států velmi kritický a natáčel zajímavé příspěvky, v nichž odvážně zpochybňoval oficiální dogmata. Sám jsem na tomto blogu na mnohé upozorňoval a citoval z nich. Kdo ale může věřit tak sečtělému člověku s všeobecným rozhledem o světovém dění a politice, jakým Carlson nesporně je, že léta diskutované záběry ze zřícení budovy WTC7 viděl poprvé v roce 2014, a nikdy netušil o panujících pochybnostech o jejím pádu? Co se nám korporátní loutkáři snaží v tomto dojemném příběhu náhle procitnuvšího mainstreamového "rebela" nabulíkovat? Chtějí nám nyní Carlsona předhodit jako falešnou alternativu?

Celá tato Carlsonova story je uvěřitelná asi tak stejně, jako bychom se u nás stali svědky "procitnutí" některých profláklých mediálních postav z režimního mainstreamu. Řekněme, že by se takový Jakub Železný ve večerních Událostech rozhodl z ničeho nic promluvit na téma falešná pandemie COVIDu, prohlásil, že šlo o řízenou akci k nastolení globální totality a upozornil na simulaci Event 201, která mohla být předehrou ke spuštění celého cvičení v reálu. Po vyvolání patřičného poprasku by následoval odchod z ČT a v následně uveřejňovaných videích a rozhovorech by se Železný svěřoval, že už dlouhá léta rád čte Aeronet a další "dezinformační" weby, protože prý vždycky usiloval o vyvážení mediálního monopolu velkých televizí, které nám všem vymývají mozek. Jako příklady by uvedl Českou televizi, kde desítky let působil a TV Nova, kterou vybudoval jeho otec v 90. letech na základě podvodu při udělování licence.

Šíleně paranoidní, že? Ano, stejně jako celý příběh mainstreamové hvězdičky Tuckera Carlsona.

Mimochodem, zkuste si přes jakýkoliv vyhledávač najít jakákoliv videa, písemné záznamy, nebo jen zmínky s Carlsonovými výroky z roku 2005 o vědcích a badatelích, zpochybňujících oficiální verzi 11. září 2001. Vše je důsledně mazáno, přes duckduckgo.com se mně podařilo nalézt tento archivní web, jinak nikde ani stopy.

https://911blogger.com/news/2005-11-16/tucker-carlson-says-911-skeptics-should-leave-country-commits-slander

 • "...if you really believe the U.S. government killed 3000 of its own citizens for no reason and lied about it and invaded Afghanistan as a result of something it did, you ought to leave the country.. because that's so terrible.. so evil, that your tax dollars go in to support it make you complicit in it. if you really believe that, you ought to leave.."

 • "Pokud opravdu věříte, že americká vláda bezdůvodně zabila 3000 vlastních občanů, lhala o tom a napadla Afghánistán v důsledku něčeho, co sama udělala, měli byste zemi opustit. Protože je strašné si toto myslet. Tak strašné, že se svými daněmi vlastně spolupodílíte na těchto věcech."

In response to his interview with BYU professor Steven E. Jones about his theory that bombs brought down the three WTC buildings, Tucker Carlson says 9/11 skeptics should "leave this country" because their tax dollars go to support the U.S. government which makes 9/11 skeptics "complicit".

Tucker Carlson again tells 9/11 skeptics to leave the country if they think the U.S. government's complicit with 9/11 because staying in the country would mean keep paying taxes to the government which would make them just as complicit.


 • 24. 4. 2023        V sobotu 22. 4. proběhla v Národním domě ve Frýdku-Místku beseda na téma zdravotnictví s mikrobioložkou Hanou Zelenou, dětskou neuroložkou Alenou Dernerovou, zdravotnickým expertem Ondřejem Dostálem, imunologem Radanem Gocalem a právníkem Jindřichem Rajchlem. Právě účast předsedy strany PRO a pořadatele pražských protivládních demonstrací Jindřicha Rajchla způsobila poprask mezi místními prorežimními špicly a udavači, kteří okamžitě na sociálních sítích nahlásili zneužití akce proruskými dezinformátory, "řvouny z Václaváku", popírači covidu a antivaxery, a žádali zásah městské kulturní organizace.

Na četná udání, že se do města stahují deklasované živly (v moderním slovníku "dezoláti" a "chcimírové"), šiřitelé protiukrajinských nálad a aktivisté, usilující o rozvrat Fialova režimu, byla městská kulturní organizace Kultura FM nucena reagovat. Ještě před akcí proto na svých stránkách vydala distancující prohlášení, v němž ozřejmila, že při ohlášení byla akce prezentována jako debata na téma zdravotnictví a pohrozila, že pokud bude během besedy jakkoliv porušen zákon, bude na místo přivolána Policie ČR.

Přesto, že se Kultura FM v prohlášení výslovně prezentuje jako apolitická organizace, neopomene z obavy před obviněním z možného napomáhání "třídním nepřátelům" a nedostatku loajality k režimu, připojit dovětek o tom, že organizace přece "dlouhodobě pomáhá Ukrajinskému kontaktnímu centru".

Naplno se potvrzuje, o čem jsem psal v aktuálním článku Atmosféra jako za totality: Ve společnosti panuje strach, že pokud kdokoliv neprojeví absolutní souhlas s ideologií covido-ukrajinofašismu, hrozí mu, že bude osočen z napomáhání proruským silám a nahlášen pohotovými udavači, dříve agitujícími za povinné očkování, dnes za povinnou podporu Ukrajině. Že ten strach je oprávněný a ve společnosti nabývá na síle, svědčí potíže v zaměstnání i v životě těch, kdo nejsou ochotni se podobným ponižujícím projevům podrobit. Proto všude vidíme modrožluté vlaječky a provolávání Slávy Ukrajině (jak vidíte, povinně visí i na budově Národního domu v Místku, což pochopitelně stvrzuje jeho apolitičnost) a jiné projevy loajality i při nijak nesouvisejících příležitostech, ať už u obyčejných lidí, nebo veřejně činných osob typu mediálních mluvčích bankovních domů.

Nakonec tedy byla k podobnému prohlášení oddanosti režimu donucena i "apolitická" kulturní instituce, jakou je Kultura FM. Každý chce mít klid a jistou práci, jak onen zelinář z Havlovy Moci bezmocných, který povinně vyvěšoval heslo "Proletáři všech zemí, spojte se!" do výlohy, tak i neznámý zaměstnanec městem a státem dotované kulturní organizace.

Tímto zasíláme vřelé poděkování místním hrdinům ze sociálních sítí a dozorcům pomocné stráže covidové bezpečnosti (CB), jmenovitě Jakubu Vašíčkovi, Petru Kubalovi, Carlosi Carsevovi, Michalu Kolčárkovi a Milanu Chaimu Obodovi za dostatečnou bdělost při odhalení nekalých rejdů protistátních živlů při podvratných akcích, maskovaných jako zdravotnické diskuse.

Díky nim bude příště snadnější zamezit obdobným akcím už v zárodku. Vzorem by mohly být policejní opatření, jež uplatňoval předlistopadový režim při podobných sešlostech disentu a koncertech undergroundových kapel, kdy policejní složky spolu s StB odchytávaly svobodomyslné účastníky ještě na nádražích a autobusových zastávkách hned při jejich příjezdu na místo konání.

Dezoláti ani chcimírové u nás neprojdou! Přeměníme očkovací centra v Národním domě v ubytovny a azylová centra pro Ukrajince, a pak zase zpět, když bude potřeba! Na truc všem antivaxerům a proruským švábům!


 • 21. 4. 2023           Ve včerejším vydání deníku Právo (20. 4. 2023) jsem se dočetl o nové výroční analýze "Bezpečnostního centra Evropské hodnoty" s aktualizovaným seznamem "dezinformačních webů" (ke stažení zde). Kromě tradičních terčů udavačských úderek z Evropských hodnot, jakými jsou alternativní weby Aeronet, Otevři svou mysl nebo Protiproud, se mezi nově zařazenými ocitly i tak nevinné blogy jako např. Politikařina, D-Fens či dokonce Rádio Universum Martiny Kociánové.

V analýze jsou do jednoho pytle zahrnuti Šichtařová, Paroubek, Semín (prý "dlouholetý šiřitel proruských a nově protiukrajinských narativů"; špiclové z EH zjevně vůbec netuší, o koho jde), Drulák, Bobošíková, Lipovská a dokonce i Babiš. Je vůbec možné, aby toto někdo mohl myslet vážně, a zda a ten, kdo tento seznam novodobých "nepřátel státu" dával dohromady, to má v hlavě v pořádku?

Připadá mně, že tyto udavačské spolky, pracující zjevně dle zadání shora, už při sestavování podobných seznamů berou vše, co jim přijde pod ruku, a pokud narazí na jakékoliv svobodně se projevující médium s odlišnými postoji od vládní linie, musí na něj veřejně ukázat prstem a automaticky je zahrnout mezi "nepřátele státu". Kdo s námi ve sboru nevolá "Sláva Ukrajině" a odmítá se očkovat, ten je proti nám! Mnozí z "oceněných" mohou pochopitelně považovat za čest, že se ocitli v dobré společnosti přemýšlivých a svobodně uvažující lidí. Ovšem označovat za "bezpečnostní hrozbu" někoho, kdo ve svém volném čase provozuje obyčejný blog se svými názory, jen aby jakýsi poslušný chaot z rozvědkou řízené "neziskovky" splnil zadání sepsat "analýzu", tomu je třeba se postavit. Ani tito státem chránění nadlidé s neomezeným přístupem do médií si nesmí dovolit kohokoliv lživě obviňovat a dehonestovat, jak se jim zamane.

Mimochodem, analýza byla na webu EH uveřejněna dne 20. dubna, ovšem už ve včerejším Právu (taktéž 20. 4.) byla informace o této analýze i s přiloženým seznamem nepřátelských webů k dispozici mainstreamu i s komplexním celostránkovým článkem na téma dezinformace (viz jpg celé tematické stránky včerejšího Práva zde). Musím uznat, že souhra poslušných médií s vyvolenými organizacemi na potírání podvratných myšlenek, jako jsou Evropské hodnoty, zatím funguje skvěle.


 • 13. 4. 2023           Ač nerad, musím se ještě vrátit k poslední části vyslechnutého rozhovoru Martiny Kociánové s Bohumilem Kartousem. Tento značně sadomasochistický zážitek jsem byl ochoten vytrpět, abych si konečně uvědomil, že na toho člověka se vůbec nemůžeme zlobit, neboť je očividně v zoufalé situaci a zaslouží naši lítost. Pan Kartous si evidentně nemyslí to samé, co tvrdí. Jeho urputná dikce a křečovitě skládané myšlenkové konstrukce, opírající se pouze o dogmata vládnoucího establishmentu a oficiální mediální propagandu, připomínají zfanatizované politruky bývalého režimu, kteří ze strachu poslušně drmolili teorie o věčné roli strany a zostřujícím se třídním boji.

Jak jinak by mohl o sdružení Českých elfů neustále prohlašovat, že se jedná o běžnou občanskou iniciativu a veskrze "svobodnou organizaci, ve které může každý zastávat svobodně své názory", ale zároveň potvrdit, že jeho hlavním cílem je zabránit tomu, aby "v české společnosti převážil názor, že válku na Ukrajině vyprovokoval Západ." V organizaci s autoritativně prosazenými dogmaty je holt těžké svobodně zastávat své názory, pokud se tedy zrovna s mocenskými postoji příliš neladí. Nelze svobodně diskutovat o čemkoliv, když si někdo zalepí oči, zacpe uši, a nechce nic vidět ani slyšet. Role Západu během státního převratu na Ukrajině na přelomu let 2013-14 je těžko přehlédnutelná i pro osoby s omezeným vnímáním a nevidět západní politiky poskakující na kyjevském náměstí a zasypávající miliardami dolarů jimi prosazované loutky, je schopnost daná jen jistým vyvoleným s paralelním viděním světa.

A ještě jeden důkaz o křiváctví a přetvářce nejvyššího českého elfa: Pan Kartous byl v rozhovoru dotázán na nechvalně známou zprávu Krizového informačního týmu Ministerstva vnitra (pod zkratkou KRIT), která bez ostychu radí, jakým způsobem diskreditovat a umlčovat jakékoliv kritické názory ve společnosti. Reakce pana Kartouse byla taková, že tento dokument prý nezná, neviděl jej a neví, o čem se v něm hovoří. Věřili byste toto člověku, který je hlavním mluvčím týmu, monitorujícího všechna nejsledovanější alternativní média na internetu, kde se činnost KRITu v posledních několika měsících probírala neustále horem dolem? Jen stěží nemohl Bohumil Kartous o této čerstvé a velmi aktivní iniciativě Rakušanova ministerstva nic zaslechnout, když se jí zabývá několik monitoringů dezinfo-webů na stránkách Českých elfů, viz mj. říjnový (dezinfo-weby monitoring, 1. týden 10/2022) ! Že by jen snaha zapřít nepříjemnou kauzu spřízněných kolegů z ministerstva? :)

Mimochodem, už víte, proč vrchního elfa spříznění novináři titulují LOVEC LŽÍ? Možná bychom to pojmenování u Bohumila Kartouse měli brát doslova. :)

Snad ani sám Kartous v době tohoto rozhovoru z ledna 2021 nedoufal, že z covidového šílenství nás nedostane vakcína, ale ten proklínaný Putin. Co si asi dnes myslí všichni ti naočkovaní, kteří naivně uvěřili Kartousovu tvrzení, že čím horlivěji si poběží pro další dávku toxíny, tím rychleji se vrátí do normálu? Ach, ti zatracení dezinformátoři! Kéž by aspoň mlčeli a netížili tolik naše svědomí, že?


 • 6. 4. 2023           Groteskní zážitek přináší poslech zatím dvou uveřejněných částí rozhovoru Martiny Kociánové s hlavní postavou tzv. Českých elfů Bohumilem Kartousem na Rádiu Universum. (1. díl, 2. díl) Tato bizarní postavička českého internetového četnictva si v něm vymýšlí krkolomné definice pravdy, kterým očividně ani sám nevěří, a dalšími svými vyjádřeními si protiřečí a popírá téměř vše, co on a jeho kolegové z Českých elfů sami činí.

Nejprve k zásadnímu Kartousovu výroku, že jejich spolek nikoho neudává, ani necenzuruje: Každý ať sám posoudí, zda veřejně publikované seznamy "dezinformačních webů" na stránkách Českých elfů a pravidelné monitoringy příspěvků ze sociálních sítí nelze považovat za činnost srovnatelnou s udáváním a veřejnou dehonestací svobodně projevovaných názorů. Zvlášť když zveřejňování podobných svodek a sestavování databází "závadných" informací silně připomíná činnost rozvědky. Jelikož jsem se o těchto podezřelých paralelách již zmiňoval v článku Čeští elfové, lovci "dezinformátorů" a jiná komanda myšlenkové policie: Státem najatí špiclové, monitorující svobodnou diskusi s cílem vytipovat závadové osoby za účelem jejich likvidace?, jen pro oživení paměti, aby bylo zcela jasno: pokud pan Kartous tvrdí, že jeho spolek na nikoho nevyvíjí nátlak, ani nikoho neudává a necenzuruje, zásadně to odporuje obsahu prvního prohlášení Českých elfů z října 2018, kde se jasně uvádí:

"Infiltrujeme nepřátelské sítě. S různými identitami působíme uvnitř dezinformačních komunit na sociálních sítích i v komunitách produkujících řetězové maily. (...) Nepřátelské sítě nejen sledujeme, ale i aktivně podrýváme. Používáme vlastní informační obsah a máme k dispozici i moderní metody působení v kybernetickém prostoru. Trollové si už nemůžou být jisti, kdo z jejich členů a sympatizantů je skutečně 'jejich'."

Právě v říjnu 2018 se Bohumil Kartous stal jakousi ústřední postavou Českých elfů. Do té doby v médiích vystupoval jako odborník na vzdělávání a jakoby přes noc se z něj stal expert na odhalování proruské propagandy. Přitom v jeho článcích, jež publikoval v předchozích letech 2004-2018, se snad ani v jediném případě nevyskytuje zmínka o Rusku nebo Putinovi. Dnes je z něj jeden z nejhorlivějších mediálních bojovníků proti ruským hybridním hrozbám a místním hlasatelům putinovské propagandy. Doporučuji pustit si zvukový záznam 2. části rozhovoru Martiny Kociánové a povšimnout si, jak oproti prvním deseti minutám poklidné rozmluvy nabývá Kartousův projev na intenzitě a hlasitosti ve chvíli, kdy začíná hovořit o nepřátelské propagandě Kremlu a jejich šiřitelích v našem mediálním prostoru. Jeho hlas v tu chvíli přechází až téměř v bojovné odhodlání.

Naopak, při vymýšlení krkolomné konstrukce, že pravda je to, na čem se shodne většina v celospolečenském konsenzu (v první části rozhovoru) je naprosto nepřesvědčivý a vypadá to, že si tuto teorii právě vymyslel, když se snažil obhájit neobhajitelné, tedy umlčování těch názorů a postojů, které s tímto konsenzem neladí. Ani on sám takové definici nemůže věřit. Komukoliv s pamětí delší než pár týdnů musí naběhnout paralela s obdobím před listopadem 1989, kdy u nás panoval téměř celospolečenský konsenzus o vedoucí úloze KSČ a nutnosti "dočasného" pobytu sovětských vojsk jako záruce stability společnosti. Paralely se současnou situací a činností různých elfů jako hlídačů režimních dogmat raději nerozvíjejme, že?

Nechci se pozastavovat nad Kartousovou slovní akrobacií, když tvrdí, že v loňském roce nedošlo k žádnému vypnutí opozičních webů, jen jim "byla pouze odebrána doména", neboť u režimního poskoka, obhajujícího každý krok svých chlebodárců se podobný cynismus dá očekávat. Stejně tak Kartous úmyslně zamlčuje cenzuru a okamžité mazání videí i příspěvků mj. představitelů Zdravého fóra i lékařů s jiným pohledem na covidošílenství. Ale tvrdit, že profesor Beran, nebo Soňa Peková byli běžnou "součástí dialogu v etablovaných médiích" a nebylo jim upíráno právo se vyjádřit, je to samé jako tvrdit, že Václav Havel a Charta 77 byli běžnou součástí dialogu na stránkách Rudého práva v roce 1977.

Bohumil Kartous závěrem 2. části rozhovoru definoval údajnou podstatu své angažované činnosti: "To, co my jako Čeští elfové sledujeme, jsou dezinformace, které v drtivé většině nemají jasného autora, původní zdroj, ze kterého vyšel. Protože u toho, co se šíří na sociálních sítích v řetězových emailech, je autorství připsáno někomu, jehož identitu nelze ověřit...." Pokud je identifikace původních zdrojů (dez)informací skutečným jádrem činnosti Českých elfů, chtěl by se tímto pana Kartouse veřejně dotázat, kolik úsilí věnovali ověřování pravdivosti a zjišťováním původů dezinformací, veřejně šířených z hlavních sdělovacích prostředků a státní mocí po vypuknutí covidového šílenství, a to především:

 • z jakého zdroje přišel ve stejný okamžik všem vládám světa příkaz nařídit lockdowny, uzavřít svůj průmysl a zadlužit své ekonomiky?
 • z jakého zdroje vycházelo nařízení o nutnosti nošení roušek, izolací a dodržování 1,5 metrových odstupů a kdo přišel s PCR testy jakožto jedinou metodou zjišťování pozitivity na COVID-19?
 • jakou analýzou se řídilo vládní nařízení o zákazu vycházení po 21. hodině?
 • od koho vyšel pokyn nařídit vládám povinné uzavření malých a středních podniků, zatímco velkoobchody mohly být otevřeny nadále?
 • od koho přicházely pokyny k mazání příspěvků s nepohodlnými názory českých vědců na internetu?
 • z jakého zdroje a z jakých vědeckých studií pocházelo ujištění, že jedna/dvě/tři/čtyři... dávky mRNA vakcíny nás ochrání před virem a vrátí naše životy do normálu?
 • kdo původně stál za plány vlád o vyřazení neočkovaných z běžného života?
 • kdo stál za příkazem uzavřít hranice okresů a zakázat volný pohyb pendlerů za prací na našich hranicích z důvodu ochrany před šířením covidu, zatímco při masové vlně ukrajinských uprchlíků o pár týdnů později již žádné šíření viru nehrozilo?
 • kdo řídil celé 2 roky mediální propagandistické dunění, strašení a výhrůžky mrtvolami v ulicích, jednohlasně šířené okruhem totožných osob s neomezeným přístupem do sdělovacích prostředků?

Cosi mně říká, že stránky Českých elfů na okruh těchto otázek žádnou analýzu zdrojů ani pravidelný monitoring nepřinesou.


 • 3. 4. 2023         Ulhaný Deník opět exceluje: K rozhovoru s Jindřichem Rajchlem připojila redakce zvláštní dodatek s opravníkem omylů a dezinfomací, jež zpovídaný v interview údajně pronesl. Redakce Deníku uvádí, že od března 2023 se rozhodla tímto způsobem uvádět na pravou míru výroky ve všech svých rozhovorech. Zajímavá novinka. Bude Deník přikládat tuto rubriku i k rozhovorům s vládními představiteli?

První pohled naznačí, že tak horké to asi nebude. V rozhovoru s ministrem Jurečkou z 24. 3., i v dalších dvou rozhovorech s premiérem Fialou z 2. 3. a 30. 3. tato zvláštní rubrika schází! Přitom jsou oba z března! Proč v jejich případě redakce tento dodatek opomenula připojit?

Zaslal jsem do Deníku dotaz, zda se jedná jen o opomenutí, nebo se jedná o zvláštní přístup k vládním představitelům. Podle familiérního stylu, jakým komunikuje kancelář prezidenta Pavla s redaktorkou Kateřinou Perknerovou a domlouvá rozhovor (viz přiložený výsek z článku o přípravách na Hovory s rozvědčíkem) se spíše zdá, že vztahy jsou velice družné: "Katko, tak dneska v 10.45. Šlo by to?"


 • 3. 4. 2023         Výborný článek uveřejnil ve čtvrtečním Mladé frontě DNES (30. 3. 2023) docent ústavního práva Jan Kudrna z Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Článek s názvem Poučení z covidové pandemie nás stále teprve čeká je výstižnou analýzou dění za uplynulé 3 covidové roky a je v něm trefně poukázáno na manipulace médií a "expertů", jimž jsme byli vystavováni:

"Velký prostor k přemýšlení nabízí fenomén tzv. dezinformací. (...) Uplynulé tři roky ukázaly, o jak ošidnou záležitost jde. Doslova v přímém přenosu jsme mohli sledovat proměnu oficiálních informací v jejich pravý opak. (...) Připomeňme, že za jednu z nejtvrdších dezinformací bylo považováno tvrzení, že covidový virus má svůj původ v laboratoři. Jistě, nyní už i některá oficiální místa pracují s touto hypotézou. Ale došlo ke společenské reflexi toho, co se dělo? Omluvil se například někdo molekulární genetičce, doktorce Soně Pekové?"

Článek je to skvělý, ale cosi mně stále nejde do hlavy. Zeptal jsem se pana doktora Kundrny, proč odborníci na právo, jakým je právě on, proti těmto očividným manipulacím a zejména proti porušování našich práv a osobních svobod více nevystupovali již v průběhu celého covidového šílenství? Pan Kudrna sám v červenci 2021 poskytl vyjádření deníku Právo, kde vyjádřil souhlas s tím, aby si každý člověk, který se odmítá očkovat, a přitom se chce nadále volně pohybovat, jako např. stravovat se v restauraci, sám platil PCR testy. Cituji z deníku Právo (14. 7. 2021):

"Každý se může nechat očkovat, což má plně hrazeno, a nikdo není v tomto ohledu diskriminován. A pokud nechce, je to jeho svobodná volba, a není důvod, proč by ostatní měli nést následky této jeho svobodné volby. Pokud někdo dává přednost té loterii, tak samozřejmě za své, to není vůbec nic špatného. Ale pokud někdo chce na dovolenou, do hospody, anebo jinam, proč mu to platit."

Nechci pana Kudrnu chytat za jednotlivá slova, ale tehdy svým názorem v podstatě stvrdil hlavní linii covidošílenství, když řekl, že by si člověk odmítající očkování a PCR testování měl tuto svou svobodu pohybu řádně zaplatit, neboť se bez státního povolení odvažuje vstoupit nebo jít někam, kam ještě před "pandemií" mohl naprosto bez omezení. Stát tehdy po nás chtěl cosi navíc, co v žádném zákoně není uvedeno jako povinnost, ale my jsme si museli nejen zařídit, ale také si všechno sami zaplatit.

Na můj dotaz, zda necítí rozpor s tehdejším postojem z roku 2021 a zda dnešním článkem v podstatě přiznává, že sám byl vlivem a působením různých "expertů" během covidového šílenství také oklamán a tímto (dle titulku jeho článku) s poučením z covidové pandemie začal také u sebe, pan docent odpověděl:

"Nenašel nic ve svých vyjádřeních od roku 2020, co bych přehodnocoval. Když je projdete, uvidíte, jak zapadají do kontextu daného momentu a že jsou konzistentní a odpovídající dané situaci. Tedy nemám od čeho ustupovat. Pokud vím, od přelomu léta a podzimu 2021 a dále jsem se k očkování nijak nevyjadřoval, a nikdy ani předtím jsem se nevyjadřoval například k očkování malých dětí. Tady je nutné se ptát jiných."

Mám trochu dojem, že jde trochu o alibismus, kdy lidé z právnického prostředí, jejichž hlas mohl během covidošílenství pomoci dobré věci, jeli souhlasnou linii s očkovacím a PCR terorem, a nyní opožděně, když už nehrozí tvrdé tresty za jiný pohled na covid, se hlásí ke kritickému pohledu a složitě hledají zdůvodnění svých dřívějších postojů.

Přesto děkuji panu Kudrnovi za reakci. Je lepší procitnout později, než nikdy.


 • 22. 3. 2023            Rakušanovo Ministerstvo vnitra spustilo novou plakátovou kampaň: celé naše město je oblepeno letáky s agitačními hesly, oslavujícími úspěchy vládní politiky ekonomického zbídačení a odstřižení od dostupných a levných zdrojů energií z Ruska, což má zřejmě představovat triumf režimu v boji s proradnými šiřiteli "dezinformací".

Na letáku, který se mi podařilo vyfotit blízko zastávky MHD, stojí palcovými titulky "ZBAVILI JSME SE ZÁVISLOSTI NA RUSKÉM PLYNU". Plakát rámuje agitační heslo "Nebát se a nenaletět" a neodbytně nás láká na návštěvu vládního webu stylem, jemuž zkrátka nelze odolat: "Chcete mít ověřené a skutečné informace? Podívejte se na nenaletet.cz". Abychom nabyli pocitu hřejivé jistoty a zjistili, kdo se tak hezky stará o naše pohodlí, vše nám vysvětlí a veškeré lži a dezinformace jednou provždy vyvrátí, je v dolní části plakátu malým písmem uvedeno "PŘIPRAVILO MINISTERSTVO VNITRA".

Na uvedených stránkách nenaletet.cz se o pozadí "projektu" o mnoho více nedozvíme, snad jen, že "platformu provozuje Ministerstvo vnitra, na přípravě spolupracuje s dalšími složkami státu i veřejné správy". Co je šokující, na samotném webu nenajdeme zatím nic víc, než 3 (slovy: tři) příspěvky se 17vteřinovými videi bez zvuku. V prvním článku se píše o tom, že ukrajinští uprchlíci pracují a přinášejí miliardy do státního rozpočtu, další uvádí, že příspěvek na bydlení využívá jen 20% z těch, kdo na něj mají nárok a třetí je již zmíněný jásot nad ztrátou ruských levných zdrojů energií. Jaký význam má vylepování plakátů po celé zemi, nabádající k návštěvě webu se třemi příspěvky? Tolik všelijakých složek státu a dalších příživníků z ministerstva i neziskovek na takovém projektu pracuje, a nezmůžou se na více, než pár vět jakoby vytažených z běžných tiskových prohlášení vlády?

Například v příspěvku o novém zdroji plynu z Norska se uvádí, že jde o bezpečný zdroj, což se mnohým domácnostem, jímž tento plyn s vysokým obsahem sirovodíku ucpává kotle (a jehož opravu musí zaplatit ze svého), nebude příliš pozdávat. Článek dále obsahuje přímý odkaz na aktuální informaci o celkové naplněnosti zásobníků plynu u nás; to právě dnes (22. 3.) uvádí hodnotu 51% celkové kapacity, což je po mírné zimě a teplotách nad 10°C v posledních týdnech mírně řečeno šokující.

Další zvěst na webu, že lidé stále málo čerpají sociální příspěvky na bydlení, je od pravicové vlády pozoruhodným obratem v jejím hodnotovém žebříčku. Opravdu se chce pravice chlubit tím, že by ráda podnítila větší zájem obyvatelstva o čerpání dávek? Nebylo kdysi jejím heslem vzývání vyšší a střední třídy, která se dokáže postarat o slušný život bez pomoci a zásahů státu? Navíc pokud je pravda, že příspěvek na bydlení zatím využívá jen 20% z potřebných, dovedete si představit, co by nastalo, kdyby se oněch zbývajících 80% obyvatel o svou dávku přihlásilo? Úřady práce a sociální odbory hlásí už nyní totální zahlcenost systému a vyčerpání úřednictva (zaměstnanci Úřadů práce jsou placeni tak, že se mohou sami postavit do fronty na sociální pomoc) a vyplácení dávek nabírá i několikaměsíční skluzy. Ministr Jurečka neúnosnou situaci "vyřešil" tím, že zavedl elektronické, resp. telefonické vyřizování žádostí, kam přesunul stejné úředníky z běžných agend, které tímto nikdo nevyřizuje a zpoždění se tím znásobuje.

Tato nová státní agitační kampaň je zjevným pokračováním vládního akčního plánu na boj s dezinformacemi, což potvrzuje očekávatelný předpoklad, že tento plán byl odsunut jen naoko a po odvolání komisaře Klímy pokračuje dál i za komisaře Pojara. Že původně slíbené peníze pro boj s 'dezinformacemi' a na podporu režimních médií (50+100 milionů) bezpečně najdou své správné adresáty, se tedy vůbec nemusíme strachovat.


 • 22. 3. 2023             Internet momentálně žije kauzou moderátora ČT Jakuba Železného, který si navzdory spáchanému dopravnímu přestupku dovolil být drzý a arogantní na policisty. Snad kromě některých "intelektuálně podvyživených" novinářů a naivní "šokované veřejnosti" už nikoho nemůže překvapit chování samolibé tv. hvězdičky, jelikož arogantní a drzé vystupování je tomuto vyvolenému synkovi podvodníka vlastní již delší dobu.

Otázku bychom si ale měli položit z jiného pohledu: Co by se stalo, kdyby si Železný se stejnou arogancí a drzostí jako dnes dovolil vzdorovat policistům v době nejtvrdších covidových restrikcí? Co kdyby si odmítl nasadit roušku, porušil zákaz vycházení po 21. hodině, nedovoleně přejel hranice okresu, nebo nechtěl policistům předložit platný průkaz o očkování nebo výsledek negativního PCR testu a striktně nereagoval na jakékoliv výzvy policistů? A proč sám Jakub Železný nebyl stejně odvážný ve svém vystupování vůči policistům i tehdy, za nejtvrdších lockdownů a omezování svých práv a svobod? Protože by totiž dopadl s velkou pravděpodobností takto, jako otec malého synka, který si v březnu 2021 na ulici odmítl po výzvě policistů nasadit roušku:

Zcela určitě by policisté za covidu nenechali Železného jen tak odjet bez dovolení, a při jakémkoliv podobném pokusu o odpor by nejednali stejně shovívavě a se snahou slušně se domluvit, jako tomu bylo v tomto případě. Navzdory tomu, že moderátorská hvězda zjevně byla pod vlivem drog, což by případnému vzdorujícímu "antivaxerovi" neprošlo tuplovaně. Ale televizní hvězdička je televizní hvězdička. Těžko si představit, že se policie k televizní star zachovala stejně jako v jiných případech:

Každopádně Železného chování není ničím překvapivým, svému zaměstnavateli dělá stejnou "čest" jako jeho bývalý kolega Wollner. Až na to, že tento vzdor je přece jen už trochu opožděný, zkrátka "po termínu". Železný měl v posledních letech spoustu příležitostí prokázat, jak dokáže odporovat policii a zásahovým jednotkám. Teď si umí na policii vyskakovat, když mu hrozí jen pár stovek pokuty; ovšem během covidofašistického běsnění to byl poslušný a přikyvující zbabělec, schovaný na teplém místečku televizního studia, který papouškoval státní covidovou propagandu a nedokázal se ani slovem zastat lidí, mlácených a šikanovaných policií za absurdní "provinění" typu nenasazený hadr na hubě.


Jak vidno, vládní program boje s hybridními hrozbami má své první úspěšné výsledky a obavy Jana Cempera, že se na něj se slíbenými dotacemi nedostane, se ukázaly jako úplně zbytečné. Vidíš Honzo, říkal jsem ti to už letos v lednu ve svém článku, že režimní pohlaváři nešermují těmi miliony na podporu svých chráněnců jen tak, pro nic za nic, a dobře se o tebe postarají.

Plán na rozdávání 150 miliónů sice vzbudil rozruch, kvůli čemuž musel odejít komisař Klíma, ale není důvod, aby se v tichosti nerealizoval za komisaře nového. Ostatně tak to chodí v podobných případech běžně, když je potřeba uskutečnit plán, který je již připraven a rozdělit předem určené peníze z rozpočtu. Úředník, který rozkrádačku rozjel a veřejně obhajoval, je vzhledem ke své diskreditaci odsunut jinam, ale samotná rozkrádačka pokračuje dál podle plánu za úředníka nového.

Další vlna podobně šokujících odhalení může velmi brzy následovat, ale žádná legrace jako v tomto případě už to asi nebude. Vzhledem k zostřující se situaci můžeme ze strany establishmentu a jejich poslušných fízlů spíše očekávat všemožné provokace a vykonstruovaná obvinění z šíření "ruské propagandy", odhalování "zrádců", "nepřátel státu", "ohrožování stability demokratického zřízení" nebo "bezpečnostních hrozeb". Ta mohou vést k přitvrzení režimu, jež bude provázeno umlčením jakýchkoliv opozičních názorů, zákazu shromažďování či zavedením brutální obdoby pendrekových zákonů z dob minulých (ostatně rezident-rozvědčík na Hradě a bolševický prokurátor ve funkci Nejvyššího státního zástupce jsou příznačně zpět na klíčových pozicích).

První náznaky provokací se už začínají objevovat po sobotní demonstraci Česko proti bídě (11. 3. 2023), kdy dvě zachycené postavičky v podivně shodných "stejnokrojích" se znakem ruské vlajky a okupační armády na rukávech posloužily ministru lásky Rakušanovi k hlasitému vyhrožování účastníkům podobných demonstrací, že s nimi nebude mít slitování a že mohou být souhrnně obviněni ze "schvalování genocidy" (a odvést tím pozornost od důvodů protivládního protestu).

Na internetových diskusích se objevují svědectví účastníků, že právě tyto osoby pendlovaly po celé délce demonstrujícího davu s megafony v rukou a dokola vyřvávali, že po skončení akce bude následovat sundání ukrajinské vlajky z budovy Národního muzea.

Nemlčte, nebojte se vyjadřovat vlastní názory, ale nenechejte se podobnými intrikami vyprovokovat. Nedávejte JIM příležitost, aby si pod falešnou záminkou mohli zdůvodnit zavedení brutálních represí proti vlastním občanům. Pokud dostanou záminku a předloží ji zmanipulovanému davu v jimi ovládnutých masmédiích, represemi zotročené stádo jim ještě bude tleskat a bude požadovat ještě silnější přitvrzení útlaku nad námi všemi!


 • 6. 3. 2023           Otočit vlastní lži o původu koronaviru naruby a prohlásit je za svou pravdu? Pro covidofanatiky žádný problém! Přečtěte si názor čtenáře ze čtvrteční MF DNES (2. 3. 2023) a názorně pochopíte orwellovské heslo "Pravda je lež a lež je pravda"!

Jakýsi čtenář, podepsaný jako Josef Mitáček v něm tvrdí, že teorie o úniku covidu z laboratoře nikdy nebyla považována za konspirační, ale byla naopak logická a prý široce podporovaná. Což je pro mě novinka, neboť co si pamatuji, mediální mafie a politici tuto teorii dlouho označovali za konspiraci a její šiřitelé byli umlčováni a cenzurováni. Podle čtenáře různí konspirátoři, kteří se prý "najednou chvástají" svou předvídavostí, ve skutečnosti sami šířili různé jiné bludy, takže podle něj měli stejně pravdu ti, kteří tu dnešní pravdu předtím potlačovali a označovali za konspiraci. Pokud potřebujete k předchozímu odstavci vysvětlivky, nechtějte je po mně. Čtěte sami:

Nelze bohužel ověřit, zda se jedná o skutečný dopis reálného čtenáře, nebo jde spíše o aktivitu nyní populární umělé inteligence ChatGPT, která dokáže během pár vteřin sesmolit jakýkoliv text dle zadání. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby vyšlo najevo, že jméno pana Mitáčka je fiktivní a opravdu se v tomto případě jedná o pilotní zkoušku této technologie z Centra proti hybridním hrozbám (CHH), kdy Frank Vrabel ve spěchu a rozčilení z dalšího provalu někdejší "dezinformace" zadal do stroje něco ve smyslu: "Napiš rychle něco o tom, jak ti proradní dezinformátoři šířili fake news o covidu i tehdy, když mluvili pravdu, aby to vyznělo tak, že pravdu jsme měli my!" Zjevná nelogičnost a jakási strojová pomatenost textu by tomu odpovídala.

Čtenář (resp. AI?) v dopise tvrdí, že tvrzení o úniku covidu-19 z čínské laboratoře bylo jednou z prvních teorií vůbec, ale vůbec si nezpomínám, že by mimo perzekuované a cenzurované Soni Pekové, která u nás tuto teorii vyslovila skutečně jako první, projevil nějaký pan Mitáček odvahu tuto teorii veřejně prezentovat. Pro osvěžení paměti, jak vypadala tehdejší odezva médií a "expertů" na tuto tezi, o níž covidolháři tvrdí, že ji odjakživa zastávali:

Jako "dezinformaci" označilo teorii o úniku viru z laboratoře i Ministerstvo vnitra ve svém přehledu. Čtenáři Koronapřevratu jsou samozřejmě zběhlí a tyto odkazy si dokáží najít sami, ale pro méně zdatné "experty" a mediální špicly přikládám příslušné odkazy. Mnohé obsahuje článek v Parlamentních listech, dále například iRozhlas , ČRo Plus, Technický týdeník, A2larm, nebo článek pirátské europoslankyně Gregorové v Deníku Referendum, která ochotně papouškovala tvrzení Vrabelova Centra proti hybridním hrozbám.

Aby pan "Mitáček" ještě více zamlžil, kdo v čem šířil pravdu a kdo lež, obvinil ještě v závěru dopisu "lidi naskakující na konspirace" z toho, že navíc ještě šířili bludy o tom, že ještě předtím než v Číně se "virus už o několik měsíců dříve vyskytl v Evropě". Pokud to byl blud, zřejmě budou mít velký problém s naskakováním na konspirace tato média:

Pane Mitáčku, tady je máte všechny pohromadě:
TV NOVA , Novinky , iRozhlas , ČT24 , SeznamZprávy , Lidové noviny

Honem s tím k panu Cemperovi na Manipulátory.cz, pane Mitáčku, honem sepsat svodku Českým elfům, honem nahlásit udání Franku Vrabelovi na Ministerstvo pravdy! Ti budou štěstím bez sebe, kolik nových dezinformátorů a hybridních hrozeb jste jim odhalil! Příslušné odkazy máte uvedeny výše pěkně pohromadě. Vy ale nemáte všech pět pohromadě, že, pane Mitáčku? :)

P. S.          Vzkaz pro Franka Vrabela z CHH a další špicly a přepisovače pravdy a historie, kteří sledují i tento web: Jste tak průhlední a vaše způsoby manipulace a podávané výkony tohoto typu tak ubohé, že vás nějaká výměna komisařů typu Pojara za Klímu nespasí. Leda přivede k pořádnému pádu na držku. Vzpomeňte na osudy postav, jakými Rudolf Slánský nebo Bedřich Reicin, jak se kdysi cítili všemocní. A kam je nakonec jejich fanatismus dovedl... Tím, že vlastní lež převrátíte naruby a označíte ji za svou pravdu, žádnou informační válku nevyhrajete. Co takhle si ze začátku aspoň přestat srát do huby?

Za peníze, které do vaší činnosti valí stát, bych čekal kvalitnější práci. Kolika lidem dnes hrozí existenční problémy a nedostanou ani to, na co mají právo. Nehledě na to, že obyčejné lidi z milionových exekucí nevyseká stát nebo rozvědka, jako vás, Franku Vrabele.


 • 21. 2. 2023          Nevyžádaná rada Dominiku Ferimu: Co by měl udělat, aby se vyhnul nepříznivému verdiktu soudu? Veřejně se prohlásit se za gaye jako fotbalista Jankto! Zaručeně se z něj opět stane miláček médií, bude oslavován za svou "odvahu" a litován všemi LGBTQ aktivisty jako oběť homofobní štvanice!

Ještě před pár měsíci byl fotbalista Jankto ve sdělovacích prostředcích označován za násilníka, který psychicky i fyzicky týrá a ponižuje svou manželku, s níž má tříletého syna. Dnes, po svém homosexuálním coming-outu, je náhle vykreslován jako hrdina a veleben za svou odvahu veřejně nahlásit celému světu svou sexuální orientaci. Většina médií sborově šílí nadšením a posílají včerejšímu násilníkovi a tyranovi kytice gratulací k "odvážnému činu".

Jeho exmanželka, která ještě loni na všechny strany popisovala bolestné detaily o psychickém týrání a napadání ze strany zjevně psychicky labilního člověka, dnes náhle do tisku sděluje, že je "na něj pyšná a minulost nechce řešit". Prý to všechno byla trochu i její chyba, neboť "měla neuzavřené trauma z dětství". Když ženu její manžel ponižuje, psychicky týrá, vyhrožuje, plive na ni a volá na ni policii, je toho příčinou její trauma z dětství?

Nyní prý s bývalým manželem funguje "na neutrální bázi" - co to proboha znamená? Už si nadávají a vyhrožují bez oslovení? Raději nedomýšlet. Není jasné, zda byla zastrašena oním mediálním třeštěním, kdy z násilníka je náhle oslavovaný "hrdina", nebo je lehce "intelektuálně podvyživená", což by u manželek fotbalistů nebylo nic podivného.

Tímto se nabízí ideální řešení pro Dominika Feriho, který stojí u soudu za znásilnění a sexuální obtěžování několika dívek, které se kolem něj před lety ochotně točily a první, co je napadlo při návštěvě u cizího muže bylo to, že se u něj musí vysprchovat a přespat. Nestálo by Ferimu za to, aby veřejně oznámil, že si uvědomil svou skutečnou identitu a prohlásil se za homosexuála? To byste viděli ten veletoč zaujatých médií! Stejně jako u citlivého fotbalisty by se z Feriho náhle stal hrdina LGBTQ spolků a novináři by znovu začali sepisovat články o tom, že musíme mít pro slabosti mladého muže pochopení. Údajné Feriho dívčí oběti by se stáhly do soukromí s prohlášením, že jsou na něj pyšné a všechno mu odpouštějí.

Na co Feri čeká? Větší ostudu než u soudu už stejně nezažije. Je k neuvěření, na co si tady všichni hrají a jakých šaškáren jsou někteří lidé schopni. Ke všemu přispívají pošahaná a z reality vychýlená média.


 • 16. 2. 2023      Také ČSSR měla na svých hranicích vlastní "berlínskou zeď": Velmi zajímavý dokument Hranice.

https://rumble.com/v27nr2s-hranicahranice-dokument.html

Slovenská vesnice Slemence byla v roce 1946 po dohodě se SSSR rozdělena na dvě poloviny, doslova uprostřed dědiny. Jedna část zůstala na Slovensku, druhá připadla SSSR, dnes patří Ukrajině. Barák vzdálený necelých 20 metrů od jiného už patří do jiné země, kostel zůstal na Ukrajině, hřbitov zase na Slovensku atd. Uprostřed pole postavili drátěný plot a uzávěru.
Po vstupu SR do EU se stav ještě vyostřil, protože z hraniční čáry se náhle stala hranice Schengenského prostoru, která musela být obehnána a střežena ještě silněji.
Co se asi stane, až Ukrajinu naženou do Evropské unie? Raději nepředpovídat. Obyvatelstvo vesnice totiž není slovensko-ukrajinské, ale... maďarsko-maďarské! Myslí si někdo, že válkou oslabená Ukrajina si tuto Maďary téměř kompletně osídlenou oblast na Zakarpatí udrží jako svoje teritorium a Maďaři se na to budou jen dívat?


 • 13. 2. 2023    Ze školních dob ještě pamatuji povinné nástěnky k Velké říjnové socialistické revoluci, dnes jsou to povinné portréty soudruha generála ve výtvarné výchově. Zdroj: Twitter.


Proč jste se rozhodl postavit se do tak dlouhé fronty na tisícovku?

"Protože to všichni chtěli, tak jsem to chtěl též, no!"

To kdyby se ještě někdo podivoval, proč se takové davy chodily dennodenně testovat, očkovat, na druhou, třetí, čtvrtou dávku... Všechny ovce tam šly, tak tam musím jít taky, přece nebudu vybočovat z davu.


 • 7. 2. 2023      Kadlec z Cemperovy úderky už napadl dokonce i Švihlíkovou z Časopisu Argument:

Konec světa podle prokremelské alarmistky Ilony Švihlíkové
Vyčítá ji její pocit, že oficiální propaganda usiluje o to, že "druhá strana musí být nejen krátkodobě zničena, musí být zcela delegitimizována, ti, co ji podporují, nejsou lidé, jsou to - dezoláti, sráči, russáci, svoloč, musí být vyhubeni z povrchu zemského..." a přitom to Kadlec to samé potvrdí svým slovním běsněním, když ve svém článku 5x bezdůvodně označí kohokoliv okolo Švihlíkové a Argumentu za "prokremelské" síly.
Je pikantní, že Švihlíková se ještě před 3 lety lehce vysmívala "konspirátorům", pochybujícím o oficiální verzi covidohysterie, a dnes to schytala i ona. Z toho plyne poučení, že není vhodné ani trochu pochlebovat mocným a lísat se k jejich oficiálním liniím "pravdy"!


 • 7. 2. 2023      Zdá se mi, že novinářům už docházejí celebrity z řad zpěváků, herců a modelek, protože v některých společenských časopisech se doslova roztrhl pytel s rozhovory s hvězdičkami ze sorty internetových influencerů, youtuberů a jiných zbytečných idiotů. Za posledního půl roku je toto už asi šestá zbytečná internetová celebrita, s níž vyšel megarozhovor v sobotním magazínu Práva, za 2-3 roky už snad dvanáctá: Youtuber Stejk: Už jsem na sebe prásknul i to, co nevím.

Některé rozhovory byly doslova jak z pomocné školy, absolutně nechápu, jak s někým tak myšlenkově prázdným mohou novináři zamořit 5-6 stran. Kdejaké malé dítě by poskytlo obsažnější rozhovor, než tyto "hvězdy".
Zde je výpis titulků z rozhovorů s tiktokery, youtubery a influenecery z poslední doby, které vyšly, prosím pěkně, v TIŠTĚNÉM deníku Právo (odkazy posílat nebudu, nestojí to za řeč). To je vypovídající o tom, jakými prkotinami se v dnešní kritické době zabývají mainstreamová média:
Petra Lovelyhair Vančurová: Líčením si vyčistím hlavu, stejně jako sportem; Andrea Voříšková: K hubnutí drahé a radikální zkratky nevedou; Kovy: Přítel mi ukázal, co znamená láska; Foodblogerka Kitchenette: Na teplé večeře můj muž neslyší; Gabriela Heclová: Youtubering mi zkazil dětství a zdraví; Alex Sedláčková: Sociální sítě mě živí, ale nespoléhám na ně; Influencerka Natálie Kotková: Život na sociálních sítích je jen pozlátko. Žiju v realitě; Bé Ha Nguyen: Perfekcionismem se málem zničila; Kazma Kazmitch: Že jsem rebel, je dar od boha; Vanda Janda: Růžová je půvabná a působí euforicky; A.N.D.U.L.A. - Jsem hrdý člověk, ale kdysi jsem se neměla ráda; Vyhrožovali mi kyselinou, svěřila se mladá youtuberka Mína z filmu Cesta domů; Týnuš Třešničková: Influencerství je časově náročné a často i vyčerpávající; Youtuber MenT: Všechno, co potřebuji znát, jsem se naučil na internetu; Nikola Čechová: Chodit k psychologovi je normální


 • 7. 2. 2023          Média to vůbec nepřehání a zachovávají nestrannost a odstup, ale prostě se neudržíme a musíme vám říct, že s panem generálem nás zkrátka čekají krásné zítřky, ten pocit prostě nemůžeme udržet v sobě.

 • 7. 2. 2023      Režisér Václav Marhoul, kterého ve volebním studiu ČT uvedl Michal Kubal jako "nezávislého politologa" (Volební studio ČT24 v čase cca 23:00 min) popsal, co ho tak fascinovalo na tomto komunistickém lampasákovi, že mu byl ochoten dělat věrného fanouška ve volební kampani (a popřít všechny vlastní zásady tvrdého antikomunistického bojovníka, kterými se holedbal předchozích 30 let):

"Generál Pavel za těch poslední osm měsíců udělal neuvěřitelný pokrok, začal se více usmívat... Měl jsem možnost sledovat, jak se začala prosazovat ta dynamika narativu kandidáta Petra Pavla."

Názory? Charakter? Ne, důležité bylo, aby se soudruh generál "začal více usmívat" pro objektivy kamer a fotoaparátů! Bylo lidem nutné předhodit reklamního panáka s fešáckým image, aby se jim vtiskl do mozků jako ideální vůdce s vizáží státníka. Jeho bývalý kolega ze školy pro rozvědčíky Pavel Beneš tvrdí, že Pávek nikdy neměl v úmyslu usilovat o žádnou politickou funkci a vždy takové myšlenky odmítal, dokonce ještě před pár lety. Kdosi už s ním ale měl jistý plán...
Z Marhoulovy upřímné řeči je jasné, že u Pávka se jedná o čísi figurku, kterou jiní ovládají a radí mu, kdy se má mediálně usmívat a jak se má tvářit a o nějakou osobnost a její vlastní myšlenky vůbec nejde. Prostě bylo třeba vytvořit vizáž ideálního člověka pro zpitomělé ovce, aby byly ochotné podpořit bezpáteřního člověka, na něhož by ještě před pár lety plivali jako "starou bolševickou strukturu" a jímž by opovrhovali.


 • 3. 2. 2023      Znovu návaznost na článek z loňského listopadu: tetování čísla šelmy na ruce jako nástroj kontroly a dohledu je ideální a zároveň praktický - už se jednou osvědčil ve 40. letech minulého století:

Bývalá ředitelka DARPA chce identifikaci dětí prostřednictvím elektronického tetování
Dávky jídla a energie budou přidělovány jen těm poslušným a názorově spolehlivým. Úplně vidím před sebou ty zfanatizované a nadšené masy, jak se poběží jako o život přihlásit pro své číslo sociálního kreditu (ať už se to bude nazývat jakkoliv) do fronty na úřad. Možná jim stát nabídne i speciální službu - možnost tetování svého čísla na paži, jako to nacisté dělali vězňům v koncentráku!


Kdyby se kterýkoliv z výroků, jenž zazněly v tomto videu, objevil jako pouhé konstatování na nějakém alternativním serveru, to by bylo posvícení pro Cempery a elfy! Hned by následoval článek na manipulatori.cz s Ceperovým odhalením v typickém stylu: NÁŠ VERDIKT: NEPRAVDA! :)


 • 30. 1. 2023        Reklamní kreativci/kreatury prý vyloučili Babišova mediálního mága Prchala ze svého sdružení za "šíření lží, strachu a štěpení společnosti"? To jsou ty samé marketingové kreatury, které spustily kampaň za povinné očkování? K tomu překvapivě trefný komentář od Zvěřiny z LN:

Na svých pracovištích zřejmě budeme brzy slýchat: Jaký je váš postoj k tomu, že jeden z vašich zaměstnanců čte podvratné knihy a články? Pokud tyto podvratné materiály čte, určitě s nimi i souhlasí. Považujete za správné, že u vás takový člověk pracuje? Jeho působení ve vaší firmě může mít neblahý vliv na ostatní zaměstnance. Bylo by vhodné, abyste vyvodili patřičné závěry a podobnému jednání učinili přítrž!


 • 25. 1. 2023     To očkovací šílenství přece jenom neprobíhalo jen tak "pro nic za nic", jenom aby si farmaceutické korporace zase cosi vydělaly. Oni opravdu potřebují vědět a monitorovat lidi, kdo z nich je a kdo není očkován. Nutně potřebují ROZLIŠIT mezi "spořádanými" občany, jimž bude povolen digitální účet a poskytována základní pomoc s dodávkami potravin na příděl, a těmi neposlušnými, kteří se odmítnou přizpůsobit totálnímu dohledu digitálního koncentráku:

Válečný zločinec obhajuje "digitální infrastrukturu" na WEF, aby bylo možné sledovat, kdo je a kdo není očkován!
Cult-owned WEF psychopath and war criminal Blair calls for 'National Digital Infrastructure' which 'will be needed for mRNA [fake] vaccines'
Podrobněji jsem o tom psal v článku zde.


 • 24. 1. 2023       Že si ty sračkovité celebrity, panáčkující v kampani za bolševického generála neuvědomují, že po dnešku nebudou mít jejich slova žádnou váhu a nikdo je nebude brát vážně? Hvězdičky, které si celé roky hrály na zaryté antikomunisty, dnes podporují odporného komunistického kariéristu, který by v případě zásahu armády v roce 1989 stál v čele silových složek armády a brutálně masakroval tehdejší demonstranty. A zároveň chrlí sprosté nadávky na Babiše, díky jehož tučným a nezaslouženým penězům z covidových podpor si v pohodě žily během koronapandemie?

Sami přece měli možnost prokázat to, o čem celé roky přesvědčovali celý národ, když nám kázali, že žijeme ve skvělé svobodné zemi, kde má konečně každý možnost se uplatnit a volnost dělat co se mu zlíbí. A že si nikdo nemá skuhrat a naříkat na poměry, protože kdo je prý schopný, tak si dokáže vždy najít tu správnou činnost a profesi, která mu přinese uspokojení a hezké peníze. Že kdokoliv, kdo jen trochu chce a má odvahu, sílu a je jen trochu schopný, tak si za každých okolností, když ztratí jednu práci, dokáže ihned najít jinou výnosnou činnost.

Proč to tedy naprostá většina z nich nečinila během covidových lockdownů?

Místo toho celé měsíce seděli doma za covidové podpory ve výši plných kompenzací jejich původních platů, které jim milostivě nasypal ten odpudivý Babiš. A teď rozdávají veselá interview ve společenských časopisech, kde se chlubí, jak si "za covidu" skvěle doma odpočinuli a mohli se věnovat rekonstrukcím vlastních chalup a dalším svým zálibám.


 • 22. 1. 2023      V souvislosti s hysterií okolo prezidentské kampaně mně už někteří lidé připadají jak kýmsi ovládnuté zombie. Je toto skutečný Čtvrtníček, nebo jeho deep-fake verze? Jako by to vůbec nemluvil svým hlasem...

To musí dát některým lidem velké přemáhání, snažit se tvářit, že zastávají názory, ze kterých by se ještě včera pozvraceli. A že podporují bezcharakterní osoby, které by ještě před pár lety tvrdě odsuzovali, pořádali proti nim hlasité demonstrace a označovali je za hrozbu návratu totality!
Hutka, Marhoul, Čtvrtníček, Halík... žádná jejich slova už nikdy nebudou mít žádnou váhu.
Aspoň ten Kocáb, jakkoliv se v posledních letech projevoval konformně a podlézal mocným, tak mu musím přiznat, že jako jeden z mála neuhnul ze svých zásad.
Je zajímavé, jak začala mizet některá videa, nepříznivá pro soudruha generála. Pasáž z rozhovoru Veroniky Sedláčkové s komunistickým generálem již není dostupné ani z odkazu směřujícího z článku na Echu24. Z Twitteru novinářky Sedláčkové už zmizel také, protože "nestranná" novinářka začala podporovat generála, takže proč nezapřít svůj vlastní skvělý moderátorský výkon?
Připomeňme si , že proti zvolení bývalého esenbáka Ondráčka do vedení komise GIBS v roce 2018 protestovaly tisíce lidí.
"Za poslance se hluboce stydíme a ptáme se jejich voličů, kdy pochopí svůj omyl, že je volili. Kdy pochopí, že komunismus a demokracie jsou neslučitelné pojmy?"
"Nedávným zvolením Zdeňka Ondráčka do pozice předsedy komise kontrolující GIBS dochází k relativizaci a rehabilitaci zločinné komunistické minulosti."
Za 5 let proběhl zajímavý obrat v myšlení. Zvolením komunistického rozvědčíka do funkce prezidenta asi nedochází k relativizaci komunistické minulosti, protože generál obhajující invazi z roku 1968 je asi esencí svobody a demokracie.


 • 21. 1. 2023        Nový Pearl Harbor DOKUMENT o 11. září 2001 - asi nejlepší, téměř vše shrnující dokument o 11. září 2001. Taky má skoro 5 hodin. Nyní díky televizi Luboše Volného i s českými titulky.

V článku 21 let po 11. září: Den, kdy nás donutili televizní fikci vnímat jako realitu jsem jej trestuhodně zapomněl zmínit mezi nejlepšími dokumenty o této přelomové události.


 • 20. 1. 2023        Petr Drulák píše ve skvělém článku uveřejněném v MfD o tom, jak hezky se vyjadřují lidé z Ministerstva vnitra v dokumentu Krizového informačního týmu:

"Na prebunking je pozdě, třeba intenzivně komunikovat: odhalovat manipulativní techniky nepřítele a debunkovat, provést tzv. naming and shaming; zaslat lines to take všem, adresovat podprahové obavy."


 • 16. 1. 2023      Nové speciální vydání časopisu New Dawn, který byl odstraněn ze všech trafik na Novém Zélandu ke stažení zde:

https://www.newdawnmagazine.com/b7j5g6l0z8c1/NewDawnSpecialIssueV16N6.pdf


Jak sám Yemi říká v rozhovoru pro ČRo Radiožurnál, je to těžko uvěřitelné. Ano, to je. Tento fantasmagorický kosmický let si vysnil japonský miliardář Meazawa, který podle tisku prý "začínal podnikat s batohem cédéček", a díky tomu vydělal miliardy. Na šestidenní cestu "na otočku" 385 tisíc kilometrů tam a zpět okolo Měsíce původně zamýšlel vzít skupinu umělců, ale později oznámil, že bude otevřený lidem ze všech oblastí života, pokud se budou považovat za umělce.

Podívejte se na tváře budoucí kosmické posádky. Domníváte se, že tito lidé, při vší úctě k jejich uměleckým dovednostem, přežijí pár hodin na palubě kosmické lodi bez bez wifiny a selfíček na mobilu permanentně zapojeném v zásuvce?
A pochopitelně, jak jinak, let by se měl uskutečnit lodí Starship společnosti SpaceX Elona Muska, známého chráněnce globalistů s jeho fiktivními "lety do kosmu". Je s podivem, že navzdory celé této barnumské prezentaci jednoho zpovykaného miliardáře, i hlavní média naplno přiznávají, že mise není příliš reálná, neboť "kosmický systém společnosti SpaceX, známý jako Starship, ještě neuskutečnil svůj první orbitální zkušební let". Tedy ještě jednou, srozumitelněji: Příští rok se má letět na 385 tisíc kilometrů dlouhou cestu skrze nepřekonatelné kosmické záření s raketou, která ještě ani jednou neodstartovala!
Je tato "kosmická mise" součástí vytváření paralelní reality, která se vytváří v médiích, promítajících obrázky z "letů do vesmíru", zatímco 99% zotročeného lidstva bude živořit v totalitním lágru?