Nejnovější covidový vynález: Setkávací místnost pro rodinné návštěvy ve stylu neprodyšných vězeňských prostor

02.12.2020

Po několika covidových měsících, kdy bylo rodinným příbuzným zakázáno osobně se vidět se svými starými rodiči, vymyslely domovy pro seniory skvělou inovaci ve stylu Nového normálu: setkávací místnost, v níž můžete své milované rodiče vidět přes sklo a hlásič, jako by se jednalo o vězně odsouzené na doživotí!

S blízkými se potkávají v setkávači - Novinky.cz
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/s-blizkymi-se-potkavaji-v-setkavaci-40343970

https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000022424/i-pres-zakaz-navstev-a-vychazeni-se-mohou-klienti-domova-pro-seniory-ve-frydku-mistku-setkat-s-pribuznymi

A skutečně: nově upravená místnost pro "setkávání" připomíná spíše návštěvní komoru pro rodinné návštěvy ve věznicích: s blízkou osobou se je vám dovoleno vidět se na vzdálenost minimálně 1,5 metru, nesmíte se jí dotknout, ani k ní přiblížit na blízko, vizuální kontakt probíhá izolovaně přes tvrdé a neprůstřelné sklo nebo na pět západů zamčené dveře, komunikace je možná prostřednictvím telefonu nebo hlásiče.

Chybí už jen mříž, ale tu raději nezmiňujme nahlas, protože covidofašisté se toho mohou chytit a pochopit to jako skvělý nápad.

Je vám ovšem zakázáno, abyste k vlastním rodičům mohli přistoupit blíže, vzít je za ruku, mohli je obejmout nebo políbit. Musí vám stačit, že své rodiče vidíte za zavřenými dveřmi a sklem, máte je doslova na dosah ruky, metr a půl od vás, ale být s nimi vedle nich v jedné místnosti nesmíte! Je záhada, proč se tomuto inovovanému vězeňskému kamrlíku říká setkávací místnost?

https://www.frydekmistek.cz/cz/o-meste/06103055-domov-pro-seniory-zridil-setkavaci-mistnost.html (odkaz již není funkční, fotku z článku přikládám níže - pozn. KP)

KP - Doplnění z ledna 2022:
Psycholožka Kamila Šplíchalová v rozhovoru pro MFD (Izolace v době covidu může urychlit demenci, MF DNES 28. 12. 2021) sice přiznává, že izolace u starších lidí může urychlit různé choroby, ale přesto si pochvaluje, jak domovy důchodců a sociální zařízení dokázaly tyto úpravy rychle zařídit:

"I proto jsme mohli loni sledovat, jak pohotově na zákaz návštěv zareagovala řada sociálních zařízení a domovů pro seniory. Vymýšlely se stavební úpravy, skleněné boxy či plastové bariéry, aby se mohli s obyvateli blízcí setkat."

Takže skleněné boxy a plastové bariéry se nyní chápou jako vylepšováky pro snadnější setkávání? To už snad není možné, jak se to některým v hlavě pomotalo!

Je snad náhoda, že tento formát "setkávání" je úplně stejný jako v případě vězeňských návštěv? Ani náhodou.
Bohužel jde to přesně podle plánu tzv. Nového normálu - zvyšuje se nátlak na roztrhávání uvnitř rodin a izolaci rodinných příslušníků od sebe. Bude to pokračovat separacemi dětí od rodičů.